Isprobali smo Samsung Galaxy S III

poruka: 247
|
čitano: 29.324
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprobali smo Samsung Galaxy S III".
15 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S III

U svakom slučaju Samsung je uspio napraviti hype kao i Apple kad predstavlja svoje proizvode. Na opću nesreću, zbog tog svog hypea i leakova dobili smo manje i slabije nego što se očekivalo.

Pentile matrica, loš dizajn, glossy premaz, ružni TW.

 

Od Samsunga se nakon dosadašnje prakse očekivao vrhunski ekran koji bi opet nadmašio konkurenciju, ali očito ništa od toga.

Dizajn jest subjektivan, ali nakon onih leakova u kojima se govorilo o keramici, kućište s ovim "jeftinim" glossy premazom je veliko razočarenje. Možda bi bolji dojam ostavljao da nema tog premaza s obzirom da je od istog materijala izrađena hvaljena Lumia 800 i One X.

Touchwiz se opet nekome može i ne mora sviđati, ali činjenica je da je dizajn sučelja ostao skoro nepromijenjen u odnosu na Gingerbread verziju. HTC se potrudio i svoj Sense bar malo redizajnirao u skladu s ICS-om.

 

 

Ono što se da pročitati na Forumu i na raznim portalima su ili hvalospjevi ili loše kritike i nezadovoljstvo. Isto kao što to bude slučaj s iPhoneom.

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S III

Čini se da će ovaj Meizu MX quad biti bolji izbor za sve kojima su na prvom mjestu samo performanse i povoljna cijena.

Po ovome tuče i ovaj novi S3: http://blog.gsmarena.com/meizu-mx-quad-core-posts-amazing-benchmark-result-beats-the-samsung-galaxy-s-iii/

Još je ktome normalnijih dimenzija. Dakle kome ne smeta jeftina plastika, a želi što jači mob, za što manju cijenu, ovaj Meizu bi mogao bit bolji izbor

Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2012 20:51 (Tau).
 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S III
Random. kaže...

Važno da su hype i najave bile "veće od života". I pošteno sam se nasmijao na onu izjavu sa prezentacije: "Samsung je opet redefinirao smartphone!"

U najboljem slučaju unaprijedili sa iznutrice. Pentile ekran nema što raditi u 2012. godini. A vidimo što potencijalni kupci misle o ovom tipu glossy plastikei o izgledu općenito.  {#}

 

Vlad Savov (The Verge), koji je jučer bio na prezentaciji i koji je koristio S3:

kaže...

So what did we get? The Siri-imitating S Voice, a quad-core SoC that's already been announced for the Meizu MX, a suite of camera enhancements that rips off HTC's ImageSense wholesale, and a signature animated lock screen that emulates interaction with water, something that's been a live wallpaper option on Android phones since 2010. Oh, and industrial design and build quality that you'll find on any anonymous South Korean MP3 player— Samsung seems to have tried trickling its design language up, never a good idea.

We're told not to be sheep, yet Samsung itself is just falling in line with the herd.

Verge jest sasvim OK portal, ali ne slažem se s Vladom.

Da, S-voice imitira Siri i što je tu loše? Jel to mana? Taj dio mu nema smisla nikakvog.

Jest, quad-core Exynos je već "viđen", u (odličnom) Meizu MX, ali taj mobitel se prodaje tj. quad core verzija će se prodavati samo u Kini tj. u Aziji kad dođe, a dolazi u 6. mjesecu, nakon S3!

Da, dizajn je skoro pa odvratan, ali kvaliteta izrade je dobra. Isti materijali kao i kod Lumie koju su nahvalili svi mogući portali.

 

Jest, većina toga što S3 nudi je već viđeno i korišteno, ali u nekoliko različitih uređaja! A S3 kombinira to sve u jednom.

 

A ne spominju se baš prednosti:

16, 32, 64 GB verzije uređaja koje osim tog (što je samo po sebi dosta) nude i microSD utor. Koji drugi uređaj to nudi? Eto, prvi konkurent One X nudi 32, ali samo 26GB je dostupno korisniku. I nema microSD utora!

Kamera - već S2 daje najbolje slike kod Androida a S3 ima još bolji senzor.

Bežično punjenje!

Baterija od 2100mAh, opet više nego "slična konkurencija" (slična konkurencija - slične debljine i veličine).

1.9 MPX prednja kamera koja uz to može snimati 1080p video.

 

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S III

Pa naravno da ce tuc kad ima isti hardver uz manju rezolucju, ali je premal, a i nije firma. Premal je to igrac da bi ima utjecaja, a i drugaciji je status kad kazes da imas samsung galaxy s III ili kazes da imas meizu. 

 

U vezi pentile ekrana totalno nema razloga za zalbu. Ekran je genijalan, a da ne govorim koliko je energetski efikasniji HD SAMOLED od SAMOLED+. HD SAMOLED i je razvoj SAMOLED+-a.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S III
Šef kaže...

1.9 MPX prednja kamera koja uz to može snimati 1080p video.

 

Prednja kamera snima 1080p? Zar ne 720p?

Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!
12 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S III

Manja rezolucija, ali i manji ekran, pa je gustoća blizu. Nekome je to premalo, a nekome je ovaj S3 prevelik.

Za one koji ne pate na megalomaniju, Meizu bi mogao biti zanimljiviji. Nije ni Samsung od početka bio veliki igrač, male ne treba nikada podcjenjivati.

A ova priča o statusu ne igra svakom istu ulogu. Isto tako mnogima je drugačiji status kada kažeš imam iPhone ili kada kažeš imam Samsung.

Samo kučište ovog S3 možda i jest iste plastike kao i kod Lumie, One X ili Meizu, ali bitna razlika spram hvaljenih Lumie i One X je što su oni unibody, iz jednog komada, pa im to daje mnogo uvjerljiviju izvedbu, čvrstoću i bolji izgled. Da ne spominjemo glossy na Samsungu.

Visoka rezolucija prednje kamere i nije nešto što će stalno koristiti. A induktivno punjenje postoji već godinama na raznoraznim proizvodima, pa i na nekim mobitelima je bilo do sad. Ali opet ta fora stvarčica se dodatno naplaćuje jer moraš kupiti dock, koji iPhonei koriste od početka i izuzetno lako je stavit mob u takav dock.

Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S III
Tau kaže...

Čini se da će ovaj Meizu MX quad biti bolji izbor za sve kojima su na prvom mjestu samo performanse i povoljna cijena.

Po ovome tuče i ovaj novi S3: http://blog.gsmarena.com/meizu-mx-quad-core-posts-amazing-benchmark-result-beats-the-samsung-galaxy-s-iii/

Još je ktome normalnijih dimenzija. Dakle kome ne smeta jeftina plastika, a želi što jači mob, za što manju cijenu, ovaj Meizu bi mogao bit bolji izbor

Baš ga "tuče" za 250 bodova,a šta onda reći da SGS III "tuče" ili "razbija" HTC One X za 2000 bodova?

Bears, Beets, Battlestar galactica!
12 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S III
Ko fućka bodove kad ima laga...
Prodajem PS3, 320 GB, garancija, nov, 2 đojstika, GT5 igrica, 2 stalka za đojstike. 1999 kn
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S III
Kada vidim koliko ima onih koji tvrde da kvaliteta izrade nije bitna, pitam se zasto onda svi vozaci renaulta ne voze daciu, svi vozaci passata octaviu, itd, a i treba se postaviti tako da je octavia skuplja od passata da bi ispravno mogli paralele povuci
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S III

A koliko je Samsung gradia svoju poziciju? Bio je i Xiaomi prošle godine, pa ništa od njega, oni nemaju šanse na ovim tržištima, te ostaju samo na svojim matičnim tržištima. To što je on jači u benchu ti i ne vridi, jak je i HTC One X pa je katastrofa mob u praksi.

 

Za ovo ostalo, da sve to postoji, ali kakve to ima veze, Samsung nije rekao da je to revolucija, samo nudi te feature, jer više se nema šta radit na performansama, pa se mjesto najboljeg telefona treba nekako zaslužit, a trenutno je bolji od svega, to se ne može poreči. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S III
metak kaže...
Kada vidim koliko ima onih koji tvrde da kvaliteta izrade nije bitna, pitam se zasto onda svi vozaci renaulta ne voze daciu, svi vozaci passata octaviu, itd, a i treba se postaviti tako da je octavia skuplja od passata da bi ispravno mogli paralele povuci

Na što konkretno misliš kad kažeš kvaliteta izrade?

  • Misliš da je plastika koju je samsung koristio nekvalitetna?
  • Uređaj se savija,škripi,bježi?
  • Vidljivi su spojevi,malo plešu dijelovi?
  • Plastika se ljušti,guli?

 

Probao si SGSIII pa znaš? Ili da pitamo Mitsouku kakva je kvaliteta izrade,ipak je on jedini ovdje držao uređaj u rukama?

Bears, Beets, Battlestar galactica!
12 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S III

Samo tako!!! Samsung quad core! Htc quad core! Huwai quad core! Meizu quad core! LG quad core! Hocemo još!!!! Pa da se cjene starih dual core mobitela smanje!!!! {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S III

Nije samsung uvijek bio velik da samo što se on bavi mobitelima od početka sedamdesetih, od kada se ono apple bavi mobitelima?

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S III
Tau kaže...

Manja rezolucija, ali i manji ekran, pa je gustoća blizu. Nekome je to premalo, a nekome je ovaj S3 prevelik.

Za one koji ne pate na megalomaniju, Meizu bi mogao biti zanimljiviji. Nije ni Samsung od početka bio veliki igrač, male ne treba nikada podcjenjivati.

A ova priča o statusu ne igra svakom istu ulogu. Isto tako mnogima je drugačiji status kada kažeš imam iPhone ili kada kažeš imam Samsung.

Samo kučište ovog S3 možda i jest iste plastike kao i kod Lumie, One X ili Meizu, ali bitna razlika spram hvaljenih Lumie i One X je što su oni unibody, iz jednog komada, pa im to daje mnogo uvjerljiviju izvedbu, čvrstoću i bolji izgled. Da ne spominjemo glossy na Samsungu.

Visoka rezolucija prednje kamere i nije nešto što će stalno koristiti. A induktivno punjenje postoji već godinama na raznoraznim proizvodima, pa i na nekim mobitelima je bilo do sad. Ali opet ta fora stvarčica se dodatno naplaćuje jer moraš kupiti dock, koji iPhonei koriste od početka i izuzetno lako je stavit mob u takav dock.

  Što ti to vrijedi kad Meizu ne da nije dostupan kod nas, nego je nedostupan i u USA!

 

S3 sigurno nije izrađen kao "neki jeftini korejski mp3 player", a glossy je subjektivna stvar. I iPhone je isto glossy pa ga to nije sprječilo da pokori tržište.

 

Koliko točno mobitela dosad je imalo wireless punjenje? Koliko smartphonea?

 

 

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
15 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S III
Zašto je S3 "ružan"?

http://www.androidpolice.com/2012/05/04/the-samsung-galaxy-s-iii-the-first-smartphone-designed-entirely-by-lawyers/

Naravno, ne mislim da je to jedini razlog za ovakav dizajn, ali donekle nudi objašnjenje.
BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
Moj PC  
0 0 hvala 4
13 godina
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S III

I dalje iPhone dere konkurenciju što se tiče dizajna.... {#}

Moj PC  
4 17 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S III
I ne LAG-anja...
Prodajem PS3, 320 GB, garancija, nov, 2 đojstika, GT5 igrica, 2 stalka za đojstike. 1999 kn
Moj PC  
4 16 hvala 0
14 godina
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S III

Se pravimo važni :D

 

Šala.....eh, ja još ni jedinicu nisam držao u rukama

R.I.P. Mentalist (2012) lzgr (2012) Che Guevara (1967)
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S III
DuMe kaže...

I dalje iPhone dere konkurenciju što se tiče dizajna....  {#}

  Iskreno ja ne bih rekao, u ovoj usporedbi mi iphone djeluje kao neki puno stariji model ne znam baš :)

bug caruje, um klade valja
12 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S III
Sve je super dok ne vidiš zadnju stranu!
Prodajem PS3, 320 GB, garancija, nov, 2 đojstika, GT5 igrica, 2 stalka za đojstike. 1999 kn
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S III
Diplomat kaže...
Sve je super dok ne vidiš zadnju stranu!

da-da to bi i ja reko da sam ljubomoran ;D

12 godina
protjeran
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S III

hehe :D

We Work in the dark to serve the light! We are Assassins!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S III

Imam 4S, i zna tu i tamo zalagat kad ga silujem, tako da je to ocito boljka svih mobitela.


Dapce, Omnia 7 kad sam ju silovao mi je nabacivala crni ekran i  " resuming ", to oni tako kazu, umjesto lagga.

 

Pustite gluposti, Diplomat ne trkeljaj, iP izgleda ko staklena cigla i nista vise, toliko neiskoristenog prostora, mali stakleni tenk, tezak a krhki.

 

Nikad vise, a ni tad.

Moj PC  
4 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S III
Šef kaže...
Zašto je S3 "ružan"?

http://www.androidpolice.com/2012/05/04/the-samsung-galaxy-s-iii-the-first-smartphone-designed-entirely-by-lawyers/

Naravno, ne mislim da je to jedini razlog za ovakav dizajn, ali donekle nudi objašnjenje.

E to je članak, a ne ono sranje u vergeu. Android Police redovito čitam i preporučam ga svima. Je da su Ameri pa često reviewaju njihove verzije telefona ali opet.

13 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S III
Oldy kaže...
DuMe kaže...

I dalje iPhone dere konkurenciju što se tiče dizajna.... {#}

  Iskreno ja ne bih rekao, u ovoj usporedbi mi iphone djeluje kao neki puno stariji model ne znam baš :)

možda jer je puno manji od njega pa ti tako izgleda... ali iP je jednostavan i lijep..

13 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S III
MalenoSelo kaže...

hehe :D

To se na neki način nadovezuje na onaj njihov teaser i na one ofce.. 

http://db.tt/5hnuGAK
14 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Samsung Galaxy S III

Citav ovih par stranica,namjerno je komentarisem,raspravljate o "nekvalitetnoj"plastici,ne znam sta da kazem ali ne mozete davati takve komentare ako niste drzali mob. u ruci i ako ga niste bar malo koristili,po meni je ok dizajn lijep je i ne cini mi se tako "nekvalitetna"plastika pa bom budemo vidjeli kad ga budemo drzali u rukama sad je suvisno toliko voditi dilemu oko toga.

 

Malo me je hardver razocarao,ocekivao sam barem 12mpx cam.,1.5gb rama,i jacu bateriju dosta jacu.

 

Lijep pozdrav.

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2012 23:31 (tpg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S III
DuMe kaže...
Oldy kaže...
DuMe kaže...

I dalje iPhone dere konkurenciju što se tiče dizajna.... {#}

  Iskreno ja ne bih rekao, u ovoj usporedbi mi iphone djeluje kao neki puno stariji model ne znam baš :)

možda jer je puno manji od njega pa ti tako izgleda... ali iP je jednostavan i lijep..

Subjektivno momak subjektivno. Meni je S III daleko ljepši od S II i iPhonea i ostalih kockastih mobitela, ovo se vraća na sličan izgled kao i Omnia II, a to su mi najlipši Samsungovi uređaji.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S III
Mitsuoka kaže...

Meni je S III daleko ljepši od S II i iPhonea i ostalih kockastih mobitela, ovo se vraća na sličan izgled kao i Omnia II, a to su mi najlipši Samsungovi uređaji.

Jedina osoba vrijedna komentiranja ovdje.
Ako ćemo pratiti naslov!

SGS2 ROMs update: http://bit.ly/J8R93P
15 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Samsung Galaxy S III
Dkc kaže...
Šef kaže...
Zašto je S3 "ružan"?

http://www.androidpolice.com/2012/05/04/the-samsung-galaxy-s-iii-the-first-smartphone-designed-entirely-by-lawyers/

Naravno, ne mislim da je to jedini razlog za ovakav dizajn, ali donekle nudi objašnjenje.

E to je članak, a ne ono sranje u vergeu. Android Police redovito čitam i preporučam ga svima. Je da su Ameri pa često reviewaju njihove verzije telefona ali opet.

  Nit je Verge sranje, nit se ovaj članak može uzet kao nešto potpuno točno. Jer odvjetnici nisu sprječili HTC, Sony, Motorolu da naprave originalne i lijepe mobitele. Samsung i dalje ima loš dizajn i dizajnere bez ideje.

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice