Istraga protiv Googlea zbog slika

poruka: 9
|
čitano: 1.439
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Istraga protiv Googlea zbog slika".
9 godina
protjeran
offline
Istraga protiv Googlea zbog slika

U prevodu kme kme!

Moj PC  
5 1 hvala 0
11 godina
online
Istraga protiv Googlea zbog slika

tako može i todorić tužiti google što ne upućuje korisnike na konzumovu ponudu voća i povrća kad uguglaš pojam krumpir ili bananu....

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2016 10:57 (picajzla0707).
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Istraga protiv Googlea zbog slika

To baš i nije ekvivalentna situacija, ako se MS pilalo da mora uvesti onu šaroliku ponudu pretraživača interneta u Windowse, pa hebemu neka i Google pošteno odradi pretraživanje, a ne da svaki upit za xy te dovodi do Google xy

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Istraga protiv Googlea zbog slika

Pa ako ti se ne sviđa kako google tražilica radi, možeš slobodno koristiti neku drugu. 

14 godina
offline
Istraga protiv Googlea zbog slika

"korisnike svoje tražilice upućuje na vlastitu uslugu za traženje slika na štetu konkurencije"

 

jel bi trebali upućivati na tuđe usluge na vlastitu štetu?

Potpis!
Moj PC  
8 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Istraga protiv Googlea zbog slika
Nikad nisam razumio tuzbe ovoga tipa.
Tvrtka na svom servisu ne moze davati prednost svome proizvodu.
Nema nikakave logike.
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Istraga protiv Googlea zbog slika
Abomb kaže...
Nikad nisam razumio tuzbe ovoga tipa.
Tvrtka na svom servisu ne moze davati prednost svome proizvodu.
Nema nikakave logike.

 ne baš.. tj djelatnost je odvojena, povezivanje spada pod tying kad dodaš dominaciju (kao monopol) dobiješ kazneno djelo (slobodno tržište). Informacija mora biti točna, ne preferirana. Ako iz bilo kojeg interesa netko 'prilagodi' rezultat, to je kažnjivo po tržišnim zakonima. +MS je tako kažnjavan za ie+mvp jednostavno zbog dominantne pozicije na DE, da nije dominantan nebi bio kažnjen za isto djelo.

 

mene više brine to što kazne (fb-u, googleu, MSu, Appleu.., pa auto ind, bankama..) mogu davati samo 'veliki', USA-GB-Dojč... ako oni mogu kazniti npr banku ili Morgans-i sl. .. možemo li mi? .. mi smo 'mali'? Selektivna pravda-pravo.. floskule. Na kraju jednako kao reket mafijaša, ne pravo nego jači.

 

edit: možda preskočeno kao podrazumijevano, tražilica je tražilica, mora dati rezultat kao calculator za 2+2.. sve ostalo je namještanje rezultata. Ako u formuli npr popularnost-klikovi koji dižu rating pronađeš nešto drugo, tad je to prevara, .. ugl zbog novca, dakle kazneno djelo. Dakle OK je da neka web str ili artikal ima prednost po transparentnim kriterijima, ne kad postoji (novčani) skriveni-drugačiji interes.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2016 13:35 (ihush).
12 godina
offline
Istraga protiv Googlea zbog slika

Ukoliko je Googlov proizvod najpopularniji, neka ga onda i pokaže na prvom mjestu, no ukoliko nije, a nalazi se na prvom mjestu, onda je to iskorištavanje pozicije na tržištu. Meni ovdje smrdi na situaciju u kojoj vlasnik šrot proizvoda trola kako bi dobio reklamu makar i kroz trolanje jer naime ne postoji loša reklama.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Istraga protiv Googlea zbog slika

to je problem-stvar googla, tj ako se baviš jednim bizom tog problema nema, kad povežeš razne bizove, tad moraš dokazivati da nema nešto ispod žita. Google je tražilica. Time je stekao bilijarde. Nek se time bavi i neće biti sukoba interesa (uz pretpostavku da su rezultati tražilice neutralno korektni). Nema razlike da npr BMW 'stimulira' tražilicu novčano, ili da google kupi BMW i radi to isto.. oboje je kažnjivo, std.10% prihoda .. kao igre s potrošnjom, co2 itd. Nepotizam, strančarenje, .. ista osnova sumje.

+ goole se također uvijek hvali (nepoznatom) formulom tražilice, znaju se kriteriji (neki) .. kao broj posjeta. Ako to vrijedi za firmu-artikal A, mora vrijediti za B identično, to je stvar svakog javnog servisa-biza, npr telekoma (ne možeš prodati osobi A po različitoj cijeni odo osobe B i to nije stvar slobodnog formiranja cijene nego jednakih uvijeta, kao što ne možeš ni zabraniti osobi C kupnju osim ako nekim prekršajem ... bla-bla..).

 

sve te stvari nisu iste kad se gledaju mikro-makro, pravila, novac .. i uvijek ima nešto što se ispod skriva. Ovakve stvari su zapravo PDV kojeg inače zaobilaze, zato idu i izmišljene kazne koje do jučer nisu bile ni spominjane, tek sad se netko sjetio? .. da. Reket-porez, kako god, i googlea i biza i dražava.. koji svi zajedno moraju formalno štititi korisnika, jednakost itd.

Materijalna dobra, novac, usluge.. sve je to na kraju biz-novac, porez, ali postoje razlike što je OK i što nije, odnosno dali se nešto može dokazati (pa i kad se zna..). Zapravo i države se oportuno koriste (selektivno) jer kakva su pravila (porezne oaze..) ne može kroz porez, pa ide kroz kaznu. Slično je kod nas npr s prostitucijom.. nema PDVa i svi znaju, godišnje jendom-dva put uberu porez koji se formalno nazove kazna. Biz as južual. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice