Iz Lenova stiže, mala, ali snažna radna stanica -

poruka: 18
|
čitano: 2.451
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Iz Lenova stiže, mala, ali snažna radna stanica - ".
16 godina
odjavljen
offline
Iz Lenova stiže, mala, ali snažna radna stanica -

O jebote kakva masina 

Freak Show Inc.
 
3 1 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Iz Lenova stiže, mala, ali snažna radna stanica -

Odličan je. To je prava stvar. 

 

Jedino me zanima što će biti sa hlađenjem. 

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Iz Lenova stiže, mala, ali snažna radna stanica -

Sve u svemu izgleda dobro i cijena je ok

gramatika bljak
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Iz Lenova stiže, mala, ali snažna radna stanic
Kuro_Okami kaže...

Odličan je. To je prava stvar. 

 

Jedino me zanima što će biti sa hlađenjem. 

Daleko je to od odličnog, uostalom to je gadno preskupo jer samo CPU košta 300dolara.

 

i7 7700T/35W TDP-a je varijanta sa debelo skresanom stock frekvencijom. Dakle više nije 4.2ghz kao i7 7700K, pa sad ima stock CPU frekvenciju od 2.9ghz.Dakle iako su CPU performanse drastično skresane, Intel i dalje bezobrazno drži cijenu od 300dolara.

 

https://ark.intel.com/products/97122/Intel-Core-i7-7700T-Processor-8M-Cache-up-to-3_80-GHz

 

U takvu kutijici puno bi bolje sjeo 100dolara jeftiniji Ryzen R5 1600/3.2ghz, ali jasno za ovakvu upotrebu procu treba spustit CPU frekvenciju.Recimo 2.6ghz za ovaj proc, to bi bilo sasvim dovoljno da upadne u TDP od 35W TDP-a.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=166&jumpto=5326022&sort=asc&view=flat

 

 

15 godina
offline
Iz Lenova stiže, mala, ali snažna radna stanica -

Meni vec neko vrijeme nija bas jasna quadro linija. U bim,cad, 3d programima ih gtx šije i to pošteno sta se tice para. A svako ko radi se voli i malo zabavit...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Iz Lenova stiže, mala, ali snažna radna stanica -

....Dizajn je kao i velicina, vrlo dobra.

bas me zanima, da li postoji ideja, da u Tinny verziji ima  osnove od AMD Ryzen ili A serije (APU ZEN+Vega) ovako za Home korisnike, kao normalno racunalo  igre, internet, multimedija i homeworks?

cijena... hm. bojim se da je tipfeler, ne zelim provjeravati,, ko picajzla sam , uzivam ovako.....:)

-->-->--@
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Iz Lenova stiže, mala, ali snažna radna stanica -

Rambox po obicaju zna bolje od lenovo inzinjera.... 

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 20:19 (Friday).
 
3 0 hvala 2
15 godina
offline
Iz Lenova stiže, mala, ali snažna radna stanica -

u posljednje vrijeme citam okolo dosta negativnog o lenovu i ne razumijem zasto ga ne vole

recimo, sestra si je kupila (u austriji ili njemackoj, zivi u austriji, ali ne znam odakle narucila) lenovo laptop, ne znam tocan model ali ima fullHD ekran, ssd 250gb, i7, 8gb rama (not sure jel ddr4, ima vec dosta od onda)

laptop je stvarno odlican, lijep na pogled, ima gumiran onaj dio ispod tastature, crveni backlight, alu kuciste, sve po meni potrebno. kostao je oko 900 eura

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 22:10 (ShadoW).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Iz Lenova stiže, mala, ali snažna radna stanic
rambox kaže...
Kuro_Okami kaže...

Odličan je. To je prava stvar. 

 

Jedino me zanima što će biti sa hlađenjem. 

Daleko je to od odličnog, uostalom to je gadno preskupo jer samo CPU košta 300dolara.

 

i7 7700T/35W TDP-a je varijanta sa debelo skresanom stock frekvencijom. Dakle više nije 4.2ghz kao i7 7700K, pa sad ima stock CPU frekvenciju od 2.9ghz.Dakle iako su CPU performanse drastično skresane, Intel i dalje bezobrazno drži cijenu od 300dolara.

 

https://ark.intel.com/products/97122/Intel-Core-i7-7700T-Processor-8M-Cache-up-to-3_80-GHz

 

U takvu kutijici puno bi bolje sjeo 100dolara jeftiniji Ryzen R5 1600/3.2ghz, ali jasno za ovakvu upotrebu procu treba spustit CPU frekvenciju.Recimo 2.6ghz za ovaj proc, to bi bilo sasvim dovoljno da upadne u TDP od 35W TDP-a.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=166&jumpto=5326022&sort=asc&view=flat

 

 

 Evo imas i AMD radnih stanica u SFF

 

https://www.kitguru.net/desktop-pc/james-morris/armari-magnetar-v25r-ra750g2-amd-ryzen-7-1800xpro-duo-workstation-review/

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 22:21 (X3M).
12 godina
protjeran
offline
Re: Iz Lenova stiže, mala, ali snažna radna stanic
Friday kaže...

Rambox po obicaju zna bolje od lenovo inzinjera.... 

 pa u ovom slucaju ima pravo, intel se sramoti s tim i7 koji kuca na bijednih 2,9ghz s 8 thredova u 2017g, AMD takoder u ponudi ima micro ATX plocu koju su mogli ugurati unutra!

No kako veli jedan moj prijatelj iz "Applea" nece Tim Cook u skupo racunalo(mac pro) stavljati jeftin cpu tako i Lenovo!( ali u nadi je spas..)lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 23:34 (Stjepanj).
14 godina
offline
Iz Lenova stiže, mala, ali snažna radna stanica -

A kaj velite na ovaj bonbonček...HP-Z2 Mini G3

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Iz Lenova stiže, mala, ali snažna radna stanic
Stjepanj kaže...
Friday kaže...

Rambox po obicaju zna bolje od lenovo inzinjera.... 

 pa u ovom slucaju ima pravo, intel se sramoti s tim i7 koji kuca na bijednih 2,9ghz s 8 thredova u 2017g, AMD takoder u ponudi ima micro ATX plocu koju su mogli ugurati unutra!

No kako veli jedan moj prijatelj iz "Applea" nece Tim Cook u skupo racunalo(mac pro) stavljati jeftin cpu tako i Lenovo!( ali u nadi je spas..)lp

 

Ti mislis da horda vrhunskih strucnjaka nije donijela ovu odluku na osnovu mase parametara? Ovo je radna stanica ffs, pa nije ovo gaming stroj na kojem se netko trudi izvuci najbolji omjer "ulozeno-dobiveno". Koliko mi je poznato, ryzen jos uvijek ne funkcionira sa ESXi. Ti bi takav procesor stavio u radnu stanicu?

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Iz Lenova stiže, mala, ali snažna radna stanica -

 

Gledam i na prvu mi se čini kao super stvarčica
A na drugu: Meh. Stisnuto, nabijeno, vjerojatno bučno, vjerojatno i skupo za upgrade jer se radi o laptop grade prostoru.

Skresanih performansi zbog hlađenja.

Uvijek se može nać netko kojem je to savršeno, no za većinu juzera je SDK * i dalje najoptimalnije rješenje.

Imao sam i samo SDK i laptope i docking mrcina laptope i radne stanice i all in one rješenja.

Sve osim SDK je bilo osjetno skuplje i najčešće lošijih performansi, osim onih najskupljih rješenja.

 

* Stara Dobra Kanta :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Iz Lenova stiže, mala, ali snažna radna stanica -

Niti meni nije jasno čemu minijaturizacija radnih stanica???

Pa kojem profiću koji koristi radne stanice je bitnije da je ona minijaturna a teško ili nikako nadogradiva te lošijeg hlađenja nego stara dobra kanta???

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Iz Lenova stiže, mala, ali snažna radna stanic
andi.cro kaže...

Niti meni nije jasno čemu minijaturizacija radnih stanica???

Pa kojem profiću koji koristi radne stanice je bitnije da je ona minijaturna a teško ili nikako nadogradiva te lošijeg hlađenja nego stara dobra kanta???

 

Neki ljudi (poput mene) preziru laptope a zele biti u mogucnosti bez problema odnijeti stroj/posao kuci. Zele ergonomiju na racun performansi.

Freak Show Inc.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Iz Lenova stiže, mala, ali snažna radna stanic

Moj čovjek, imao jednom laptop u životu i nikada više. Osobno najsretniji bi bio sa intel NUC form factor računalom, pod uvjetom da se nekako može na njega spojiti solidna grafička kartica.

14 godina
offline
Re: Iz Lenova stiže, mala, ali snažna radna stanic
Friday kaže...
andi.cro kaže...

Niti meni nije jasno čemu minijaturizacija radnih stanica???

Pa kojem profiću koji koristi radne stanice je bitnije da je ona minijaturna a teško ili nikako nadogradiva te lošijeg hlađenja nego stara dobra kanta???

 

Neki ljudi (poput mene) preziru laptope a zele biti u mogucnosti bez problema odnijeti stroj/posao kuci. Zele ergonomiju na racun performansi.

   

Ok, ima vas valjda par na svakom kontinentu 

Some people are so poor... all they have is money!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Iz Lenova stiže, mala, ali snažna radna stanic
Samo me interesira kako su riješili hladjenje. Iskreno ovo racunalo je definitivno na wish listi.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice