Izvorni Apple-1 na aukciji

poruka: 14
|
čitano: 2.054
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Izvorni Apple-1 na aukciji".
11 godina
neaktivan
offline
Izvorni Apple-1 na aukciji

666$ ha ? Nimalo sotonistički....

 

I'l take my Amiga 1000 over that crap any time...

Moj PC  
9 9 hvala 0
15 godina
offline
Re: Izvorni Apple-1 na aukciji
Branimir82 kaže...

666$ ha ? Nimalo sotonistički....

 

I'l take my Amiga 1000 over that crap any time...

mladiću, ovo je relikvija za oboljele od appleova sindroma (tremor hohštapleris + delirium preserans) a ne za one koji se kuže {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Izvorni Apple-1 na aukciji

"smatra se prvim proizvodom danas najbogatije svjetske kompanije, kao i prvim osobnim računalom na svijetu"

 

Što, zar je i u samim počecima Apple patentirao opće poznate stvari?

Nije li se Altair 8800 koji je pokrenuo lavinu pojavio godinama ranije i nije li se u vrijeme pojavljivanja Apple-I već prodalo na milijune računala baziranih na Intel 8080 procesoru, njegovim klonovima AMD am9080 i Zilog Z80, te CP/M operativnom sustavu?

 
11 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Izvorni Apple-1 na aukciji
Ma sta milijune, milijarde!
9 godina
protjeran
offline
Izvorni Apple-1 na aukciji

Ništa naspram pulta za teleportaciju,koju sam napravio iz komada drveta,kao klinac..{#}

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Izvorni Apple-1 na aukciji

Altair 8800 se smatra prvim osobnim računalom u povijesti.

A ovaj Apple-I bi mogao bez greške dosegnuti 500 000$.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Izvorni Apple-1 na aukciji

nije ni cudo sto ih je tako malo, pa pogle koliko drvenarije trebalo je to spaliti za ogrijev{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Izvorni Apple-1 na aukciji

Mogu si zamislit Woza kak raspa po tom čudu, a Jobs mu se*e da nije dosta dobro i traži perfekciju :P

Pravi programeri programiraju binarno!
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Izvorni Apple-1 na aukciji
Inovator kaže...

Altair 8800 se smatra prvim osobnim računalom u povijesti.

A ovaj Apple-I bi mogao bez greške dosegnuti 500 000$.

 

Kenbak-1

12 godina
neaktivan
offline
Izvorni Apple-1 na aukciji
Je li memorija zalemljena na ploču?
 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Izvorni Apple-1 na aukciji
BlackDog22 kaže...
Inovator kaže...

Altair 8800 se smatra prvim osobnim računalom u povijesti.

A ovaj Apple-I bi mogao bez greške dosegnuti 500 000$.

 

Kenbak-1

Knebak-1, Altair 8800, Datapoint 2200,... svi su oni predstavljeni godinama prije "prvog osobnog računala", s tim da je Altair 8800 prvi doživio masovnu produkciju i prvi program Microsofta, prije nego je Steve Jobs "izumio" prvo osobno računalo.

15 godina
offline
Izvorni Apple-1 na aukciji

Koliko se RAM-a još može začekićati na ploču?

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Izvorni Apple-1 na aukciji
xvx kaže...
BlackDog22 kaže...
Inovator kaže...

Altair 8800 se smatra prvim osobnim računalom u povijesti.

A ovaj Apple-I bi mogao bez greške dosegnuti 500 000$.

 

Kenbak-1

Knebak-1, Altair 8800, Datapoint 2200,... svi su oni predstavljeni godinama prije "prvog osobnog računala", s tim da je Altair 8800 prvi doživio masovnu produkciju i prvi program Microsofta, prije nego je Steve Jobs "izumio" prvo osobno računalo.

 

OK, ali daj pogledaj Altaira i Kenbak? Iako jesu tehnicki bili racunala nisu bili bas jako upotrebljivi. Datapoint 2200 je stvarno bilo upotrebljivo racunalo ali je bilo namijenjeno poslovnim korisnicima i nitko ga nije kupio za "po doma". Apple-I je bio namjenjen kucnim korisnicima i za "po doma". Datapoint 2200 su morali jadni (da im shareholderi ne pobjegnu) reklamirati kao terminal za main frameove i nisu prodali jednog nekome za kucnu upotrebu iako je vrlo sposobno racunalo, cukun deda svih x86 poslije.Tu je razlika. :)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Izvorni Apple-1 na aukciji

Gledao sam na youtube review apple 2 i apple lise, tj zanimalo me kakav je bio u to vrijeme, kako radi i tako dalje, prepoznao sam vga i standardni priklučak za napajanjem, koliko vidim neki standardi su jako dugo u upotrebi :) 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice