Jeftiniji GeForce GTX 460

poruka: 33
|
čitano: 8.876
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jeftiniji GeForce GTX 460".
13 godina
neaktivan
offline
Jeftiniji GeForce GTX 460

Izgleda se Nvidia uplašila nove serije Radeona koja uskoro stiže pa pripremaju teren sa manjim cijenama za bolju konkurentnost.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Jeftiniji GeForce GTX 460

Sigurno im se tresu noge lol...

I ovako su i jedni i drugi preskupi.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Jeftiniji GeForce GTX 460
Nice, bit će veselo ove zime.
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 460
brijem da bi sljedeće godine mogao ubosti gainward 460ku, mislim da će do tada cijena dosta pasti a za moje potrebe će biti dobra
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
13 godina
neaktivan
offline
Jeftiniji GeForce GTX 460

S ovim potezom Nvidia je dobro preduhitrila Ati/Amd jer već u startu će morat metnit nisku cijenu za hd 6770 da bi konkurirali Nvidiji.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Jeftiniji GeForce GTX 460

Dobro je, napokon se zahuktava cjenovni rat na koji čekamo još od proljeća Namigiva

Neka se samo 'šamaraju' cijenama, a još kad dođe Božićna sezona pa razni popusti i akcije..    nači će se ponešto valjda za svačiji džep Bogataš

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
18 1 hvala 0
15 godina
offline
Jeftiniji GeForce GTX 460

Ajmo tko če dati bolje cjene NVIDIA ili AMD ;D.

Sometime the best defense is to attack!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 460
Hummer kaže...

Ajmo tko če dati bolje cjene NVIDIA ili AMD ;D.

Naši trgovci Cool  yeah right!

GMT -5
15 godina
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 460

opet bugovci kasne pun k....

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
14 godina
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 460
Blue_Fatal1ty kaže...

opet bugovci kasne pun k....

Joj nije bitno, ovako je zanimljivije, prvo pročitaš englesku verziju, pa zatim hrvatsku.

 

Inače meni se čini da bi ovo moglo bit isplatljiva godina.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
13 godina
offline
Jeftiniji GeForce GTX 460

Ah super, sada kad sam je več kupio :D :D

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 460
Hah, bas sam si mislio sljedece godine slagat konfiguraciju, sa cijenumo mi nije jasno zasto usto nisu snizili cijenu 1gb modela. To bi bila vijest, mada je i ovo zadovoljavajuce.
I'm soo SERIAL
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 460
ManBearPig kaže...
Hah, bas sam si mislio sljedece godine slagat konfiguraciju, sa cijenumo mi nije jasno zasto usto nisu snizili cijenu 1gb modela. To bi bila vijest, mada je i ovo zadovoljavajuce.

Svaki pad cijena je dobar..Vjerujem da će sniziti i model od 1gb ako se ovaj slabiji model bude bolje prodavao..

15 godina
neaktivan
offline
Jeftiniji GeForce GTX 460
Cijenu GTX460 1GB nisu spustili zato sto se odlično prodaje i sa trenutnom cijenom.ADM tu grafu rasproda za par dana,a naruce od Microlinea po dvadeset komada,Microline pak nemoze ni dobavljati toliko komada koliko maloprodaja traži.
A vani je još bolja situacija.
I'll be back
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Jeftiniji GeForce GTX 460

Trenutna kupovina gtx460 u nasih krvopija po extra npuhanoj cijeni od ~1800kn za 1gb i ~1500kn za 768Mb je bacen novac -. za mjesec-dva cjena ce morat dolje za cca 500 kn 

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 460
dado8 kaže...

Trenutna kupovina gtx460 u nasih krvopija po extra npuhanoj cijeni od ~1800kn za 1gb i ~1500kn za 768Mb je bacen novac -. za mjesec-dva cjena ce morat dolje za cca 500 kn 

ajde ako spuste cjenu za 500 Kn za mjesec dana ja si odrežem glavu....  možda za 3-4 mjeseca

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
14 godina
odjavljen
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 460
dado8 kaže...

Trenutna kupovina gtx460 u nasih krvopija po extra npuhanoj cijeni od ~1800kn za 1gb i ~1500kn za 768Mb je bacen novac -. za mjesec-dva cjena ce morat dolje za cca 500 kn

  Ili dati 500 /(768MB)/300 (1gb) KN više za 15% bržu 5850, ili 500/300kn manje za preko 20% sporiju 5770.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
15 godina
offline
Jeftiniji GeForce GTX 460

lipa vijest za čut, nek ide doli cjena...

Amd će morat reagirat također...

jer je 460 postala stvarno best buy

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2010 13:12 (Makić).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Jeftiniji GeForce GTX 460

sve to rade jer su dobro okasnili s izdavanjem te serije kartica.

 

tko je god imao para u zadnjem kvartalu prošle godine i do izlaska nove NVidie kupio je Radeon seriju 5XXX, tako da je postupak NVidije logičan.

 

(ovo je moje mišljenje koje nikog na ništa ne obavezuje) Namigiva

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2010 13:19 (Bugofil).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Jeftiniji GeForce GTX 460

Snižavaju cjene jer se žele što prije rješiti Fermi based chipova i krenuti sa isplativijom arhitekturom.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Jeftiniji GeForce GTX 460
:D Sad sam vesel jer ju mislim kupiti :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 460
Weky kaže...

Snižavaju cjene jer se žele što prije rješiti Fermi based chipova i krenuti sa isplativijom arhitekturom.

a ovo mi je jedina isplativa kartica, tj. jedina koja se prodaje.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 460
Weky kaže...

Snižavaju cjene jer se žele što prije rješiti Fermi based chipova i krenuti sa isplativijom arhitekturom.

Neče se Nvidia odreči Fermi arhitekture, Prvi razlog je Profesionalno tržište gdi Fermi rastura sa svojim GPGPU mogučnostima, drugi razlog je što je Nvidijina Arhitektura učikonvitija za GPGPU i Teselaciju, a to je sve bliska budučnost. Sve što je Fermiu potrebno jest stabiliziranje potrošnje i zagrijavanja i naravno bolji yeald, a to sve če doči sa novim 28nm proizvodnim procesom. Fermi je jedna divlja zvijer koju samo treba ukrotiti.

I'll be back
14 godina
odjavljen
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 460
microman kaže...

  a to sve če doči sa novim 28nm proizvodnim procesom

  A dotad tko li živ tko li mrtav.

 

nVIDIA nije tvrtka koja si može priuštiti 2 godine popriličnih novčanih gubitaka.

 

Morat će nešto skuhati jeftinije i isplativije za proizvodnju.

 

A teselacija je toliko efikasna da je je ATi za manje od pola godine nadmašio jako.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 460
Weky kaže...
microman kaže...

  a to sve če doči sa novim 28nm proizvodnim procesom

  A dotad tko li živ tko li mrtav.

 

nVIDIA nije tvrtka koja si može priuštiti 2 godine popriličnih novčanih gubitaka.

 

Morat će nešto skuhati jeftinije i isplativije za proizvodnju.

 

A teselacija je toliko efikasna da je je ATi za manje od pola godine nadmašio jako.

Pa hvala dragom bogu da ju je ATI za pola godine došao(nadmašio je prejaka riječ), bilo bi jako žalosno da nije,al je Nvidia ta koja je po izlasku prvih DX11 grafulja imala DALEKO efikasniju arhitekturu za Teselaciju, a GPGPU ne treba ni govorit. Neznam što trenutno očekujete od Nvidie,al koliko se šuška od nje nema nove serije prije dolaska 28nm proizvodnog procesa, a za GTX475 i 495 ne vidim neki smisao jer AMD izbacuje krajem godine dvoglavu zvijer i opet je Nvidia u šupljem.

Nvidia je ovu bitku izgubila i ne spasi je više ni sam dragi Bog, a sljedeča bitka sljedi pod kraj godine kad se očekuju novi čipovi u 28nm proesu, a ako Nvidia i tada podbaci onda može samo molit dragog Boga da ju kupi Intel.

Također Nvidia ne posluje sa gubitkom,jer gForce nije jedini njezin proizvod. Tu su CUDA,Tegra2,Quadro,Tesla,itd... od kojih Nvidia itekako ubire danak. Dok AMD i dalje krpa rupe jer nikako da izađe na kraj sa Intelom.

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2010 15:28 (microman).
14 godina
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 460
microman kaže...
Weky kaže...
microman kaže...

  a to sve če doči sa novim 28nm proizvodnim procesom

  A dotad tko li živ tko li mrtav.

 

nVIDIA nije tvrtka koja si može priuštiti 2 godine popriličnih novčanih gubitaka.

 

Morat će nešto skuhati jeftinije i isplativije za proizvodnju.

 

A teselacija je toliko efikasna da je je ATi za manje od pola godine nadmašio jako.

Pa hvala dragom bogu da ju je ATI za pola godine došao(nadmašio je prejaka riječ), bilo bi jako žalosno da nije,al je Nvidia ta koja je po izlasku prvih DX11 grafulja imala DALEKO efikasniju arhitekturu za Teselaciju, a GPGPU ne treba ni govorit. Neznam što trenutno očekujete od Nvidie,al koliko se šuška od nje nema nove serije prije dolaska 28nm proizvodnog procesa, a za GTX475 i 495 ne vidim neki smisao jer AMD izbacuje krajem godine dvoglavu zvijer i opet je Nvidia u šupljem.

Nvidia je ovu bitku izgubila i ne spasi je više ni sam dragi Bog, a sljedeča bitka sljedi pod kraj godine kad se očekuju novi čipovi u 28nm proesu, a ako Nvidia i tada podbaci onda može samo molit dragog Boga da ju kupi Intel.

Također Nvidia ne posluje sa gubitkom,jer gForce nije jedini njezin proizvod. Tu su CUDA,Tegra2,Quadro,Tesla,itd... od kojih Nvidia itekako ubire danak. Dok AMD i dalje krpa rupe jer nikako da izađe na kraj sa Intelom.

Ma neće NVidia propast, ako nije u vrijeme Radeona 9XXX, neće ni sada, premda je situacija gora.

 

A zašto da je kupi Intel ne razumijem baš najbolje. Intel radi samo intergrirana rješenja, a pošto NVidia najviše zarađuje na diskretnim grafičkim karticama, ne znam kako bi to funkcioniše.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 460
EVO kaže...

Ma neće NVidia propast, ako nije u vrijeme Radeona 9XXX, neće ni sada, premda je situacija gora.

 

A zašto da je kupi Intel ne razumijem baš najbolje. Intel radi samo intergrirana rješenja, a pošto NVidia najviše zarađuje na diskretnim grafičkim karticama, ne znam kako bi to funkcioniše.

Intelove financije+ plus intelova proizvodna tehnologija+Nvidijini Inžinjeri+Nvidijina GPU tehnologija= VEOMA MOČNA KOMBINACIJA.

I'll be back
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 460
microman kaže...
EVO kaže...

Ma neće NVidia propast, ako nije u vrijeme Radeona 9XXX, neće ni sada, premda je situacija gora.

 

A zašto da je kupi Intel ne razumijem baš najbolje. Intel radi samo intergrirana rješenja, a pošto NVidia najviše zarađuje na diskretnim grafičkim karticama, ne znam kako bi to funkcioniše.

Intelove financije+ plus intelova proizvodna tehnologija+Nvidijini Inžinjeri+Nvidijina GPU tehnologija= VEOMA MOČNA KOMBINACIJA.

nVidia ionako nikad nije bila ograničena novcem tako da sumnjam da bi dobili bolje čipove.

 

Možda jedino nesto tipa ION u Intelovim procesorima, to bi bilo predobro.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 460
franky kaže...
microman kaže...

Intelove financije+ plus intelova proizvodna tehnologija+Nvidijini Inžinjeri+Nvidijina GPU tehnologija= VEOMA MOČNA KOMBINACIJA.

nVidia ionako nikad nije bila ograničena novcem tako da sumnjam da bi dobili bolje čipove.

 

Možda jedino nesto tipa ION u Intelovim procesorima, to bi bilo predobro.

Intel funkcionira na način da kad nešto razvija uzme nemalobrojnu količinu inžinjera i svega što je potrebno, inžinjeri razviju nekoliko primjeraka, a onda Intel odlučuje koji mu primjerak(nečega) odgovara u datom trenutku. Takva politika razvijanja Hardwera traži ogromna ulaganja, al najčešće rezultira uspijehom. Ni AMD ni Nvidia nemaju tolike financije da bi tako mogli funkcionirati, a i upravo zbog toga što Nvidia nije imala dodatnog izbora desio se Fermi Faill. Pogledaj Intela, godinama razvijao Larabee i zatucao nepojmljivu kolicinu love da bi nakraju odustao, no svejedno tekuču godinu završavaju sa rekordnim prihodima. Ni AMD ni Nvidia zajedno se nemogu financijski uspoređivat sa Intelom. Pgledaj šta se desilo kad je AMD spojio svoje tehnologije sa ATI-evim.

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2010 22:27 (microman).
15 godina
protjeran
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 460
microman kaže...

Pa hvala dragom bogu da ju je ATI za pola godine došao(nadmašio je prejaka riječ), bilo bi jako žalosno da nije,al je Nvidia ta koja je po izlasku prvih DX11 grafulja imala DALEKO efikasniju arhitekturu za Teselaciju, a GPGPU ne treba ni govorit. Neznam što trenutno očekujete od Nvidie,al koliko se šuška od nje nema nove serije prije dolaska 28nm proizvodnog procesa, a za GTX475 i 495 ne vidim neki smisao jer AMD izbacuje krajem godine dvoglavu zvijer i opet je Nvidia u šupljem.

Nvidia je ovu bitku izgubila i ne spasi je više ni sam dragi Bog, a sljedeča bitka sljedi pod kraj godine kad se očekuju novi čipovi u 28nm proesu, a ako Nvidia i tada podbaci onda može samo molit dragog Boga da ju kupi Intel.

Također Nvidia ne posluje sa gubitkom,jer gForce nije jedini njezin proizvod. Tu su CUDA,Tegra2,Quadro,Tesla,itd... od kojih Nvidia itekako ubire danak. Dok AMD i dalje krpa rupe jer nikako da izađe na kraj sa Intelom.

nvidia po izlasku prvih dx11 kartica nije imala ni dx11 karticu, a kamoli ista drugo....

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice