Jeftiniji GeForce GTX 470

poruka: 23
|
čitano: 5.558
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jeftiniji GeForce GTX 470".
15 godina
offline
Jeftiniji GeForce GTX 470

Nice..

Možda će i u HR

Umjesto Thumbup-a klikčite mi HVALA ! :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Jeftiniji GeForce GTX 470

Meni nije jasno zašto se ova kartica uvjek slabo prodavala iako je u rangu 5870 po perfomansama, a u nekim situacijama je i dosta brza od njega. Fermi je isto kao i Vista u početku - Jednom se osramotiš, zauvjek je sramota onda.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
Moj PC  
11 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 470
Weky kaže...

Meni nije jasno zašto se ova kartica uvjek slabo prodavala iako je u rangu 5870 po perfomansama, a u nekim situacijama je i dosta brza od njega. Fermi je isto kao i Vista u početku - Jednom se osramotiš, zauvjek je sramota onda.

Zato što se dosta grije, te je kasno došla na tržište.

 

istina slično ko Vista.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 470
Weky kaže...

Meni nije jasno zašto se ova kartica uvjek slabo prodavala iako je u rangu 5870 po perfomansama, a u nekim situacijama je i dosta brza od njega. Fermi je isto kao i Vista u početku - Jednom se osramotiš, zauvjek je sramota onda.

 

Na greškama se uči. Smijeh Ako padnu cijene i u HR definitivno kupujem jednu 470. Cool

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 18:47 (Njambris).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 470

Ček 250€, to je oko 1800kn+ još sve ove dodatne gluposti kod nas znači mogle bi se očekivati cijene od 2000-2200kn što će biti cijene  podjednake 5850 kartici čak i manje. polako se okreće pitanje isplativosti na nVidijinu stranu, prvo GTX460 pa sad ovo snjiženje cijene gtx470.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 470
mrog 33 kaže...

Ček 250€, to je oko 1800kn+ još sve ove dodatne gluposti kod nas znači mogle bi se očekivati cijene od 2000-2200kn što će biti cijene  podjednake 5850 kartici čak i manje. polako se okreće pitanje isplativosti na nVidijinu stranu, prvo GTX460 pa sad ovo snjiženje cijene gtx470.

Kod nas bi se realno moglo očekivati 2300+ kn.

14 godina
odjavljen
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 470
franky kaže..

Kod nas bi se realno moglo očekivati 2300+ kn.

  LOL pa vec je 2300kn najjeftinija.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 470
Weky kaže...
franky kaže..

Kod nas bi se realno moglo očekivati 2300+ kn.

  LOL pa vec je 2300kn najjeftinija.

Pa to je to. Samo sto ova 2400 vjerojatno nije raspoloziva.

16 godina
protjeran
offline
Jeftiniji GeForce GTX 470

Sve mi se čini da se nvidia malo pribojava neove serije 6xxx ATI-a a ponajviše rezanje cijena stare serije.

 

Naravno ovo sve je na dobrobit kupaca i samo neka tako nastave.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 470
Weky kaže...

Meni nije jasno zašto se ova kartica uvjek slabo prodavala iako je u rangu 5870 po perfomansama, a u nekim situacijama je i dosta brza od njega. Fermi je isto kao i Vista u početku - Jednom se osramotiš, zauvjek je sramota onda.

po performansama je između 5850 i 5870..

a grijanje i potrošnja samo idu u prilog neprodavanju..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
odjavljen
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 470
pinkskin kaže...

Sve mi se čini da se nvidia malo pribojava neove serije 6xxx ATI-a a ponajviše rezanje cijena stare serije.

 

Naravno ovo sve je na dobrobit kupaca i samo neka tako nastave.

  Prije bih rekao da nvidia sada nasili pokusava utrpati svoje kartice i da krecu s nečim novim - Vrlo lako moguce GT5xx serija koja ce biti Fermi, ali skresanij po pitanju L2 Cache-a, optimiziranije regulacije napona, redizajn CUDA jedinica (po uzoru na GTX 460)... A i bolje bi bilo za cjenu 256bit sabirnica + 5ghz ddr5 memorija, nego 384bit+ddr5 na nekih 3,5ghz.

 

@nixass: Po perfomansama u DX11 igrama su tu negdje 5870 i GTX 470, al u DX11 igrama je GTX 470 ili odmah u rangu ili brza od 5870, a veliki su plus kartici stabilnij FPS (i to dosta), CUDA, PhysX. Za rezultate ja sam se orjentirao na micromanov test, jer je po meni najobjektivnij i nevjerujem previše stranim reviewima.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 19:32 (Weky).
14 godina
protjeran
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 470
Weky kaže...

Meni nije jasno zašto se ova kartica uvjek slabo prodavala iako je u rangu 5870 po perfomansama, a u nekim situacijama je i dosta brza od njega. Fermi je isto kao i Vista u početku - Jednom se osramotiš, zauvjek je sramota onda.

Potrosnja i TDP ali najvise od svega kao sto si i sam rekao negativna slika u javnosti jer su se s vremenom cak performanse, cijena i dostupnost popravili

 

A krivi su si sami, obecavali su brda i doline, mahali su s nekakvom bijesnom "sperplocom" i najavljivali revoluciju, pustali su opticaj grafikone gdje je njihov singlechip unistava i hd5970 a onda su nakon ohohoho zakasnjenja izbacili sta su izbacili i to u nikakvoj kolicini, cak i unatoc tome sta recenzije nisu bile lose ekipa je donjela svoj konacni sud i to je to povratka nema

 

Cak je ovaj put, valjda po prvi put u svojoj povijesti,  AMD odigrao pametno da ne kazem podlo, umjesto da je spuste frajerski su digli cijenu i onda su jos nastavili elegento podjebavat ala KEEP COOL, KEEP ALL THE POWERS

 

Sve u svemu ovo je tipican dokaz da ti se silni PR, ako nemas temelja moze obit u glavu i prouzrokovat kontra efekt, ni prvi ni zadnji koji su ovako najeb*ali

U neku ruku tuzno je da trenutno imaju barem jednako konkurentan a isplativiji(za kupnju) proizvod koji se losije prodaje

 

Kako to ATI radi unazad par godina, prakticki mjesec dana pred izlazak nove serije ne zna se jos nista - ORA ET LABORRA

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 20:58 (dado8).
14 godina
offline
Jeftiniji GeForce GTX 470

Uporedivati performanse je dans vrlo tesko. Jer su rzlike u performansam od igre do igre drasticne. Negdje ati dere negdje nvidia. Tako da bi trebalo gledati po onome sto zelis igrati i onda uzeti grafu koja to najbolje vrti. Ali tu dolazimo do problema kod igara koje jos nisu izasle.

A sto se tice cijena ipak mi se cini da je lakse kupiti/naci 5870 za manje pare nego gtx 470. Dosta ducana tih drzi cijene niske za artikle koje nemaju.

I dali je tko vidio/cuo kakve nove informacije o novoj ati 6000 seriji? Niti sam uspio naci sto ce izaci niti kada. To mi je jako cudno jer obicno su te informacije bar okvirne poznate dosta unaprijed? Negdje sam citao da navodono vec u deseti mjesec dolazi nova serija a negdje tek pocetkom sljedece godine. Negdje kazu da ce prvo izdati samo nize serije u nizem porizvodnom procesu a negdje kazu da idu s jacima prvo ali u trenutnom proizvodnom procesu. Sve mi se cini da je ati otisao na spavanje nakon uspjeha serije 5000.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 470
konjRR kaže...

Uporedivati performanse je dans vrlo tesko. Jer su rzlike u performansam od igre do igre drasticne. Negdje ati dere negdje nvidia. Tako da bi trebalo gledati po onome sto zelis igrati i onda uzeti grafu koja to najbolje vrti. Ali tu dolazimo do problema kod igara koje jos nisu izasle.

A sto se tice cijena ipak mi se cini da je lakse kupiti/naci 5870 za manje pare nego gtx 470. Dosta ducana tih drzi cijene niske za artikle koje nemaju.

I dali je tko vidio/cuo kakve nove informacije o novoj ati 6000 seriji? Niti sam uspio naci sto ce izaci niti kada. To mi je jako cudno jer obicno su te informacije bar okvirne poznate dosta unaprijed? Negdje sam citao da navodono vec u deseti mjesec dolazi nova serija a negdje tek pocetkom sljedece godine. Negdje kazu da ce prvo izdati samo nize serije u nizem porizvodnom procesu a negdje kazu da idu s jacima prvo ali u trenutnom proizvodnom procesu. Sve mi se cini da je ati otisao na spavanje nakon uspjeha serije 5000.

Ove godine sigurno, sljedeće godine izlazi HD7. Pa i zna se kakva će otprilike (samo nagađanja) biti. Uostalom mene sad nezanima tržište dok nebudem sljedeći put nešto kupovao.

 

Nebih rekao da je ATI zaspao, rade na northern island-u.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
14 godina
offline
Jeftiniji GeForce GTX 470

Napokon pad cjena :).

470 ce bit po cjeni kao i 5850 a po preformansama  je slicna 5870

jos kad se uzmeo u onzir 460. Nvidia je trenutno bolja od Ati-a. Ocekujemo Ati-jev odgovor i jos veci pad cjena.

Odlicna vijest za nas kupce.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 470
freeman kaže...

Napokon pad cjena :).

470 ce bit po cjeni kao i 5850 a po preformansama  je slicna 5870

jos kad se uzmeo u onzir 460. Nvidia je trenutno bolja od Ati-a. Ocekujemo Ati-jev odgovor i jos veci pad cjena.

Odlicna vijest za nas kupce.

Ali još bolja vijest za veleprodaju, više će se uvozit i drugi modeli.

Umjesto Thumbup-a klikčite mi HVALA ! :)
14 godina
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 470
freeman kaže...

Napokon pad cjena :).

470 ce bit po cjeni kao i 5850 a po preformansama  je slicna 5870

jos kad se uzmeo u onzir 460. Nvidia je trenutno bolja od Ati-a. Ocekujemo Ati-jev odgovor i jos veci pad cjena.

Odlicna vijest za nas kupce.

Da ,ali u normalnom svijetu. U BiH se kartice  prije povuku iz prodaje nego što pojeftine.

Pogledajte samo ovu cijenu !!!

Edit:  možda Nvidia pravi mjesto ( cjenovno )  za GTX475 ( full gf104 ).

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 21:44 (maks-rs).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 470
maks-rs kaže...
freeman kaže...

Napokon pad cjena :).

470 ce bit po cjeni kao i 5850 a po preformansama  je slicna 5870

jos kad se uzmeo u onzir 460. Nvidia je trenutno bolja od Ati-a. Ocekujemo Ati-jev odgovor i jos veci pad cjena.

Odlicna vijest za nas kupce.

Da ,ali u normalnom svijetu. U BiH se kartice  prije povuku iz prodaje nego što pojeftine.

Pogledajte samo ovu cijenu !!!

Edit:  možda Nvidia pravi mjesto ( cjenovno )  za GTX475 ( full gf104 ).

jesi naso plus..ingel.ba, imas gainward gtx 470 za 680KM sa pdv-om..

cak i na pik.ba 5850 mozes nac za 666KM, a ova gtx 470 je daleko bolji izbor..da ne pricam o tim radnjama..preskupo

po meni najisplatnija kartica u BiH je gtx 460 768MB gainward u Ingel..417KM sa pdv-om, a jaca je od 5830 (koja recimo u genelec kosta vise od 550KM sa pdv-om)

16 godina
offline
Jeftiniji GeForce GTX 470

Da, da.. pomaci se događaju Bogataš

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 470
ismar89 kaže...
maks-rs kaže...
freeman kaže...

Napokon pad cjena :).

470 ce bit po cjeni kao i 5850 a po preformansama  je slicna 5870

jos kad se uzmeo u onzir 460. Nvidia je trenutno bolja od Ati-a. Ocekujemo Ati-jev odgovor i jos veci pad cjena.

Odlicna vijest za nas kupce.

Da ,ali u normalnom svijetu. U BiH se kartice  prije povuku iz prodaje nego što pojeftine.

Pogledajte samo ovu cijenu !!!

Edit:  možda Nvidia pravi mjesto ( cjenovno )  za GTX475 ( full gf104 ).

jesi naso plus..ingel.ba, imas gainward gtx 470 za 680KM sa pdv-om..

cak i na pik.ba 5850 mozes nac za 666KM, a ova gtx 470 je daleko bolji izbor..da ne pricam o tim radnjama..preskupo

po meni najisplatnija kartica u BiH je gtx 460 768MB gainward u Ingel..417KM sa pdv-om, a jaca je od 5830 (koja recimo u genelec kosta vise od 550KM sa pdv-om)

 

 

Ti mora da si iz Tuzle.

Saki Saki 5$
13 godina
neaktivan
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 470
dado8 kaže...
Weky kaže...

...

Potrosnja i TDP ali najvise od svega kao sto si i sam rekao negativna slika u javnosti jer su se s vremenom cak performanse, cijena i dostupnost popravili

 

A krivi su si sami, obecavali su brda i doline, mahali su s nekakvom bijesnom "sperplocom" i najavljivali revoluciju, pustali su opticaj grafikone gdje je njihov singlechip unistava i hd5970 a onda su nakon ohohoho zakasnjenja izbacili sta su izbacili i to u nikakvoj kolicini, cak i unatoc tome sta recenzije nisu bile lose ekipa je donjela svoj konacni sud i to je to povratka nema

 

Cak je ovaj put, valjda po prvi put u svojoj povijesti,  AMD odigrao pametno da ne kazem podlo, umjesto da je spuste frajerski su digli cijenu i onda su jos nastavili elegento podjebavat ala KEEP COOL, KEEP ALL THE POWERS

 

Sve u svemu ovo je tipican dokaz da ti se silni PR, ako nemas temelja moze obit u glavu i prouzrokovat kontra efekt, ni prvi ni zadnji koji su ovako najeb*ali

U neku ruku tuzno je da trenutno imaju barem jednako konkurentan a isplativiji(za kupnju) proizvod koji se losije prodaje

 

Kako to ATI radi unazad par godina, prakticki mjesec dana pred izlazak nove serije ne zna se jos nista - ORA ET LABORRA

 

 

hahahaahahaha ovo kada sam procitao prvo sam se uhvatio za stomak i onda sam nastavio sa smijehom/placem narednih 5 minuta , kralj si jos i elegentan hahahaha

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2010 5:48 (siptar).
14 godina
neaktivan
offline
Jeftiniji GeForce GTX 470

UUU cim dođe na ebay javim vam. Mzda kupim koju.

one SHOOT one KILL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Jeftiniji GeForce GTX 470
mrog 33 kaže...

Ček 250€, to je oko 1800kn+ još sve ove dodatne gluposti kod nas znači mogle bi se očekivati cijene od 2000-2200kn što će biti cijene  podjednake 5850 kartici čak i manje. polako se okreće pitanje isplativosti na nVidijinu stranu, prvo GTX460 pa sad ovo snjiženje cijene gtx470.

 

Za 2300kn si i do sada mogao kupiti gtx470 a sada će valjda biti i jeftinija ...

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2010 17:01 (movie).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice