Jesen u Athlonima II X4

poruka: 17
|
čitano: 4.006
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jesen u Athlonima II X4".
16 godina
odjavljen
offline
Jesen u Athlonima II X4

Tko god je izbacivao cache taj je pojeo govno, tako bi i sa ovima moglo biti...

Freak Show Inc.
 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Jesen u Athlonima II X4

slazem se s tobom, usteda na cjeni i potrosnji,

samo koliko ce se odrazit na performanse...

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Jesen u Athlonima II X4

ma ovo su gluposti...izdaju iste procesore ka šta već postoje, samo sa većim množiteljem... mogli su odma izbacit eventualno tri modela: štedljivi (2.5 GHz), srednji (2.8 GHz) i performer (3.3 GHz).

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jesen u Athlonima II X4
mile_st kaže...

ma ovo su gluposti...izdaju iste procesore ka šta već postoje, samo sa većim množiteljem... mogli su odma izbacit eventualno tri modela: štedljivi (2.5 GHz), srednji (2.8 GHz) i performer (3.3 GHz).

Takav im je Yield.

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2010 15:51 (dasHHa).
16 godina
offline
RE: Jesen u Athlonima II X4
Makić kaže...

slazem se s tobom, usteda na cjeni i potrosnji,

samo koliko ce se odrazit na performanse...

 

kolko god da se odrazi,  za te novce nećeš nać bolji CPU

16 godina
offline
RE: Jesen u Athlonima II X4
Friday kaže...

Tko god je izbacivao cache taj je pojeo govno, tako bi i sa ovima moglo biti...

A jel pa ko bi onda kupoval Phenom II, pokraj tog Athlon II X4 da ima vise Cache niko ili vrlo malo njih u tom je poanta.Nevinašce Naprimjer da Athlon II X4 serija ima 1mb L2 Cache po jezgri, ko X2 serija Athlon II procesora vec bi to bilo puno bolje i Phenom II bi se sigurno znatno manje kupoval. E sad zamisli jos i da Athlon II X4 ima recimo 2mb L3 Cache, uz 512kb L2 Cache po jezgri koje ima to bi opet bio dovoljan razlog da mnogi preskoce Phenom II X4 sigurno.NevinašceCool

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2010 17:02 (rambox).
14 godina
odjavljen
offline
Jesen u Athlonima II X4

I opet jedan 4 godine star Q6600 ne zaostaje za njima po perfomansama.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Jesen u Athlonima II X4

Jedan Q6600 je koštao 5x više nego ovi procevi kada je izašao i nije u prodaji već neznam koliko. Nisam siguran (neda mi se tražiti test), ali mislim  da čak i jest sporiji od Athlona II X4. 

 

Za 100 eura vrlo dobar proc, sahrani bilo koji pentium i celeron, a i core i3 te cijene.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Jesen u Athlonima II X4
Sain kaže...

Jedan Q6600 je koštao 5x više nego ovi procevi kada je izašao i nije u prodaji već neznam koliko. Nisam siguran (neda mi se tražiti test), ali mislim  da čak i jest sporiji od Athlona II X4. 

 

Za 100 eura vrlo dobar proc, sahrani bilo koji pentium i celeron, a i core i3 te cijene.

 

Jest, ali vec tada je bio bolji od ovih danas.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
15 godina
neaktivan
offline
Jesen u Athlonima II X4

Opet ne kužim šta hoćeš reći. Za te novce nemožeš kupiti bolji procesor. Čemu usporedbe sa procesorom kojeg više nemožeš kupiti?

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Jesen u Athlonima II X4
Sain kaže...

Opet ne kužim šta hoćeš reći. Za te novce nemožeš kupiti bolji procesor. Čemu usporedbe sa procesorom kojeg više nemožeš kupiti?

  Stvar je u tome da je AMD-u trebalo 4 godine da izdaju konkurentan procesor koji je u rangu sa jako starim Q6600 procesorom.

Ovi procesori su OK za gamere gdje cache nije toliko bitan, ali za sve ostalo debela preporuka je Phenom II X4 9xx serija.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
16 godina
neaktivan
offline
Jesen u Athlonima II X4

AMD je imao tržišno konkurentni procesor Intelu Q6600 u obliku Phenoma I 9850BE još prije više od dvije godine...

 

Athlon II je oko 8 mjeseci na tržištu i o njemu se sve zna odavno, jedina razlika u odnosu na start prodaje je stepping, sada su Athloni II C3 stepping i zašto ne poslat stare C2 u EOL i na tržište stavit nove C3, potencijalni kupci s njima dobivaju bolje jezgre, znači manje grijanje i potrošnja; bolji memorijski kontroler, znači riješen bug sa 4 keksa rama na 1333MHz i stabilnost na 1600MHz kao Phenom II C3 braća; veći oc potencijal (100-150MHz) u odnosu na stare C2...

clock2much
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Jesen u Athlonima II X4

I eventualno unlock L3...

C3 ima veće šanse nego C2...

 

Samo je zanimljivo to što nije najavljen novi Sempron tipa 150 (zamjena za 140).

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
16 godina
odjavljen
offline
RE: Jesen u Athlonima II X4
Cele303 kaže...

AMD je imao tržišno konkurentni procesor Intelu Q6600 u obliku Phenoma I 9850BE još prije više od dvije godine...

 

Athlon II je oko 8 mjeseci na tržištu i o njemu se sve zna odavno, jedina razlika u odnosu na start prodaje je stepping, sada su Athloni II C3 stepping i zašto ne poslat stare C2 u EOL i na tržište stavit nove C3, potencijalni kupci s njima dobivaju bolje jezgre, znači manje grijanje i potrošnja; bolji memorijski kontroler, znači riješen bug sa 4 keksa rama na 1333MHz i stabilnost na 1600MHz kao Phenom II C3 braća; veći oc potencijal (100-150MHz) u odnosu na stare C2...

 

Imam 9850BE i nisam baš osobito zadovoljan. Proc je OK sa svojim "out of the box" performansama ali OC potencijal mu je gotovo ravan nuli unatoč sufiksu BE. Q6600 se clocka bolje sa komadom lima umjesto hladnjaka

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Jesen u Athlonima II X4

Opet tu neki intel fanovi bacaju grbu, čemu rasprava o tome dali je q6600bolji,

Šta ce nekom sa am2+/am3 pločom intel q6600 Smijeh, prebacivat se na intel, kupovat novu ploču da bi navodno imao bolje preformance i dosegnuo si vrh, kad se zaželiš nečeg boljeg moraš mjenjat ploču ici na i3-5-7 bacit hrpu love u vjetar tj intelu kao honorar a ja lijepo na svojoj ploči teram AMD procesore još od athlona 4000+, sad athlona II 240, mogu uzet athlona II 4x ili phenoma II ili kasnije ici na 6x core bez mjenjanja pola konfiguracije i bacanja novaca,

ajmo intelovci magla... Cool

p.s. sta ce mi L3 , i ovako mi sve leti

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: Jesen u Athlonima II X4
bik kaže...

p.s. sta ce mi L3 , i ovako mi sve leti

 

To su ljudi mislili i kad se pojavio prvi celeron. Ovako možeš razmišljati slijedećih 10 godina a realno ćeš nakon godinu-dvije već imati slab procesor. Treba biti što brže, točka!

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Jesen u Athlonima II X4

L3 nije sada mana, ali kako vrjeme odmiče taj procesor će postati low end slabih perfomansa.

Da sada kupujem novi komp - Phenom II X4 965 C3 ili Core i7 920.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice