Od jeseni više usluga u servisu e-Građani

poruka: 30
|
čitano: 7.235
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od jeseni više usluga u servisu e-Građani".
14 godina
offline
Od jeseni više usluga u servisu e-Građani

Malo po malo sve vise usluga imamo. Ovo je super, kada sam se na faks upisivao nisam trebao ici nigdje samo domovnicu i rodni list isprintao i gotov za sekundu

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Od jeseni više usluga u servisu e-Građani
Moram priznati da me cijeli projekt ugodno iznenadio... U manje od 5 minuta sam dobio potvrdu o prebivalištu, potvrdu o stalnom zaposlenju, rodni list. Uštedio sam bar 2 jutra čekanja i jedno 100kn za takse.
13 godina
neaktivan
offline
Od jeseni više usluga u servisu e-Građani

Ovo je jedan od rijetko dobrih i korisnih poteza države koji običnom čovjeku olakšavaju život.

 

Generacije su se gužvale i tiskale po šalterima, vrijeme je da se bar tog riješimo koliko je god moguće.

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Od jeseni više usluga u servisu e-Građani
Fake_Alert kaže...

Malo po malo sve vise usluga imamo. Ovo je super, kada sam se na faks upisivao nisam trebao ici nigdje samo domovnicu i rodni list isprintao i gotov za sekundu

 Istina, ali zašto moraš to uopće isprintati? Imaš OIB? Imaš... OIB bi trebao omogućiti teti da u sustavu vidi da imaš domovnicu, rodni list i sve ostalo.... Printanje = idiotarija. Printanje je ok da imaš za arhivu, a ne da printaš 1000 puta... besmisleno i glupo. Malo lakše je, ali još uvijek na razini osnovne škole.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
11 godina
offline
Re: Od jeseni više usluga u servisu e-Građani

Koji je najbolji nacin za registriranje te usluge? e-pass, m-token ili preko e-mup-a...vidim da je najvisa razina sigurnosti 4... 

11 godina
offline
Od jeseni više usluga u servisu e-Građani

Uzmi e-pass, najlakše je.

Ja sam pitao za m-token ali su mi u fini rekli kako sustav baš i ne radi najbolje preko m-tokena, ovako ispuniš jedan papir dobiješ kod koji ćeš morat ukucat i to je to.

Moj PC  
0 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Od jeseni više usluga u servisu e-Građani

Ideja je super, ali izvedba je katastrofalna. Nesto losije nisam vidio niti na e-zabi. Vjerojatno ista firma radi.

 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Od jeseni više usluga u servisu e-Građani
Super za sitnice ali jos uvijek je rest u banani. Kad sam radio Passport u HR trebalo mi je cijelo jutro a dobio bi ga za mjesec dana. Trenutno sam u Austriji i novorodence je dobilo PAss za tri dana postom na kucnu adresu i platio sam 0 slovima nula eura. Pass vrijedi 2 godine nakon toga se pass radi na 5 godina i kosta 30 eura. Za zatrazit Pass mi je trebalo desetak minuta koliko se ceka na red u cekaonici.
Porezne prijave resavamo preko online portala austrijske porezne i treba im mjesec dana da obrade upit te uplate lovu na tekuci! Opcenito izdavanje dokumenata je odma sad ili postom kroz tri dana. Znaci ne moram izgubti dan za pass cekajuci u redu i onda opet za mjesec dana ici tam smrdit da ga preuzmem. Postoji neka kartica za digitalni potpis ali to sam samo jednom koristio za online raskid ugovora sa telekomom.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Od jeseni više usluga u servisu e-Građani
zbuzanic kaže...

 Istina, ali zašto moraš to uopće isprintati? Imaš OIB? Imaš... OIB bi trebao omogućiti teti da u sustavu vidi da imaš domovnicu, rodni list i sve ostalo.... Printanje = idiotarija. Printanje je ok da imaš za arhivu, a ne da printaš 1000 puta... besmisleno i glupo. Malo lakše je, ali još uvijek na razini osnovne škole.

Svačiji podaci su tajni, i zašto bi teta u npr. studentskoj referadi mogla po tvom OIB-u neovlašteno kopati po dokumentima?! Zašto bi teta u vrtiću mogla po dječjem OIB-u vidjeti koliku mu roditelji zarađuju?
I zapravo, ne moraš opće printati dokumente, dovoljno je poslati mailom broj dokumenta i kontrolni broj, pa neka teta ode na https://erps.hr i preuzme dokumente za koje si je ovlastio.

gelon kaže...

Uzmi e-pass, najlakše je.

Ja sam pitao za m-token ali su mi u fini rekli kako sustav baš i ne radi najbolje preko m-tokena, ovako ispuniš jedan papir dobiješ kod koji ćeš morat ukucat i to je to.

 Ne bih se složio... naime, e-Pass jest najjednostavniji, ali dobiješ samo 2. razinu sigurnosti i nemaš sve dokumente na uvid. Osobno koristim mToken (3. razina) na Androidu i stvarno nema nikakvih problema, čak je i moja supruga to aktivirala u manje od minute. Kad mijenjaš telefon, sa starim telefonom daš nalog za reizdavanje certifikata i sa tim podacima instaliraš/autoriziraš mToken na novi telefon... ne treba čak ni ići u FINA-u. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2015 13:41 (Luciano).
14 godina
offline
Re: Od jeseni više usluga u servisu e-Građani
NEW_MAN kaže...
Super za sitnice ali jos uvijek je rest u banani. Kad sam radio Passport u HR trebalo mi je cijelo jutro a dobio bi ga za mjesec dana. Trenutno sam u Austriji i novorodence je dobilo PAss za tri dana postom na kucnu adresu i platio sam 0 slovima nula eura. Pass vrijedi 2 godine nakon toga se pass radi na 5 godina i kosta 30 eura. Za zatrazit Pass mi je trebalo desetak minuta koliko se ceka na red u cekaonici.
Porezne prijave resavamo preko online portala austrijske porezne i treba im mjesec dana da obrade upit te uplate lovu na tekuci! Opcenito izdavanje dokumenata je odma sad ili postom kroz tri dana. Znaci ne moram izgubti dan za pass cekajuci u redu i onda opet za mjesec dana ici tam smrdit da ga preuzmem. Postoji neka kartica za digitalni potpis ali to sam samo jednom koristio za online raskid ugovora sa telekomom.

 Usporedujes RH i Austriju sto je bedasto.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Od jeseni više usluga u servisu e-Građani

gelon kaže...

Uzmi e-pass, najlakše je.

Ja sam pitao za m-token ali su mi u fini rekli kako sustav baš i ne radi najbolje preko m-tokena, ovako ispuniš jedan papir dobiješ kod koji ćeš morat ukucat i to je to.

 Ne bih se složio... naime, e-Pass jest najjednostavniji, ali dobiješ samo 2. razinu sigurnosti i nemaš sve dokumente na uvid. Osobno koristim mToken (3. razina) na Androidu i stvarno nema nikakvih problema, čak je i moja supruga to aktivirala u manje od minute. Kad mijenjaš telefon, sa starim telefonom daš nalog za reizdavanje certifikata i sa tim podacima instaliraš/autoriziraš mToken na novi telefon... ne treba čak ni ići u FINA-u. 

 Imam epass, znam da je sigurnost na razini 2 ( valjda lose ), ali nisam znao da nemas sve dokumente na uvid. Naime kada sam se za to raspitivao bilo je receno da je epass jednostavniji pa ga i koristim. Koja je razlika m token i epass? ( Osim u sigurnosti )... Volio bih na Androidu imati sve i na PC-u, posto sad samo na PC-u mogu pristupiti podatcima  a na androidu samo na m pretinac ( emailovi i to )...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Od jeseni više usluga u servisu e-Građani
Fake_Alert kaže...

 Imam epass, znam da je sigurnost na razini 2 ( valjda lose ), ali nisam znao da nemas sve dokumente na uvid. Naime kada sam se za to raspitivao bilo je receno da je epass jednostavniji pa ga i koristim. Koja je razlika m token i epass? ( Osim u sigurnosti )... Volio bih na Androidu imati sve i na PC-u, posto sad samo na PC-u mogu pristupiti podatcima  a na androidu samo na m pretinac ( emailovi i to )...

 Čini mi se (nemoj me držati za riječ), da HZZO i MIORH ne izdaju dokumente korisnicima koji nemaju bar 3. razinu.
Inače, mToken i ePass su ista stvar, samo se drugačije prijavljuješ. Znači, u oba slučaja imaš ePretinac na Androidu/iOS/WP i pristup podacima preko web browsera (PC/Mac). Jedina razlika je što za ePass imaš uvijek istu šifru, dok mToken radi kao bankarski token i generira svaki put drugačiji niz brojeva potrebnih za autorizaciju (pa je samim tim autorizacija sigurnija).
Vlasnici novih eOsobnih iskaznica sa npr. Gemalto čitačima su još sigurniji jer osim pina moraju umetnuti Osobnu iskaznicu sa čipom u čitač. 

14 godina
offline
Re: Od jeseni više usluga u servisu e-Građani
Luciano kaže...
Fake_Alert kaže...

 Imam epass, znam da je sigurnost na razini 2 ( valjda lose ), ali nisam znao da nemas sve dokumente na uvid. Naime kada sam se za to raspitivao bilo je receno da je epass jednostavniji pa ga i koristim. Koja je razlika m token i epass? ( Osim u sigurnosti )... Volio bih na Androidu imati sve i na PC-u, posto sad samo na PC-u mogu pristupiti podatcima  a na androidu samo na m pretinac ( emailovi i to )...

 Čini mi se (nemoj me držati za riječ), da HZZO i MIORH ne izdaju dokumente korisnicima koji nemaju bar 3. razinu.
Inače, mToken i ePass su ista stvar, samo se drugačije prijavljuješ. Znači, u oba slučaja imaš ePretinac na Androidu/iOS/WP i pristup podacima preko web browsera (PC/Mac). Jedina razlika je što za ePass imaš uvijek istu šifru, dok mToken radi kao bankarski token i generira svaki put drugačiji niz brojeva potrebnih za autorizaciju (pa je samim tim autorizacija sigurnija).
Vlasnici novih eOsobnih iskaznica sa npr. Gemalto čitačima su još sigurniji jer osim pina moraju umetnuti Osobnu iskaznicu sa čipom u čitač. 

 Kako da nabavim taj mtoken, placa li se sto? Dali je to uredaj kao prije sto se ( ili i danas ) koristilo za banke?

Imam novu osobnu i vidio sam to sa citacem, ali gdje da to nabavim i ima li smisla?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Od jeseni više usluga u servisu e-Građani
Fake_Alert kaže...

 Kako da nabavim taj mtoken, placa li se sto? Dali je to uredaj kao prije sto se ( ili i danas ) koristilo za banke?

Imam novu osobnu i vidio sam to sa citacem, ali gdje da to nabavim i ima li smisla?

To nije uređaj, već aplikacija za Android/iOS/WP koja (uvjetno rečeno) emulira token. Znači, instaliraš program, autoriziraš ga i to je to... ništa ne košta:-)
Evo link za Android:
https://play.google.com/store/apps/details?id=hr.carnet.egradjani.mtoken 

Sigurnost sa novom osobnom iskaznicom je bolja, ali radi samo tamo gdje imaš i čitač tzv. pametnih kartica (koji košta, naravno). Sa eTokenom imaš sve na mobitelu (besplatno), pa je usluga upotrebljiva svugdje.

14 godina
offline
Re: Od jeseni više usluga u servisu e-Građani
Luciano kaže...
Fake_Alert kaže...

 Kako da nabavim taj mtoken, placa li se sto? Dali je to uredaj kao prije sto se ( ili i danas ) koristilo za banke?

Imam novu osobnu i vidio sam to sa citacem, ali gdje da to nabavim i ima li smisla?

To nije uređaj, već aplikacija za Android/iOS/WP koja (uvjetno rečeno) emulira token. Znači, instaliraš program, autoriziraš ga i to je to... ništa ne košta:-)
Evo link za Android:
https://play.google.com/store/apps/details?id=hr.carnet.egradjani.mtoken 

Sigurnost sa novom osobnom iskaznicom je bolja, ali radi samo tamo gdje imaš i čitač tzv. pametnih kartica (koji košta, naravno). Sa eTokenom imaš sve na mobitelu (besplatno), pa je usluga upotrebljiva svugdje.

 Trazi me ID i lozinku a to ne znam?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Od jeseni više usluga u servisu e-Građani
Fake_Alert kaže...

 Trazi me ID i lozinku a to ne znam?

Tako je, a to dobiješ u FINA-i... u tvom slučaju, morao bi opet opet na FINA-u  :-/  

ID dobiješ od njih na papiru, a prvu lozinku e-mailom.

12 godina
protjeran
offline
Od jeseni više usluga u servisu e-Građani

Tko želi pristup ovom sustavu e-građani može to dobiti i tako da se u pošti prijavi za ePoštu.

http://www.eposta.hr/

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Od jeseni više usluga u servisu e-Građani
Ova nova osobna s cipomom omogucuje bez problema pristup sustavi, a i tako je najsigurnije, jedino treba imat tu oaobnu s aktivnim certifikatima i glupi citac kartica, al provijereno radi dobro.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Re: Od jeseni više usluga u servisu e-Građani
Luciano kaže...
zbuzanic kaže...

 Istina, ali zašto moraš to uopće isprintati? Imaš OIB? Imaš... OIB bi trebao omogućiti teti da u sustavu vidi da imaš domovnicu, rodni list i sve ostalo.... Printanje = idiotarija. Printanje je ok da imaš za arhivu, a ne da printaš 1000 puta... besmisleno i glupo. Malo lakše je, ali još uvijek na razini osnovne škole.

Svačiji podaci su tajni, i zašto bi teta u npr. studentskoj referadi mogla po tvom OIB-u neovlašteno kopati po dokumentima?! Zašto bi teta u vrtiću mogla po dječjem OIB-u vidjeti koliku mu roditelji zarađuju?
I zapravo, ne moraš opće printati dokumente, dovoljno je poslati mailom broj dokumenta i kontrolni broj, pa neka teta ode na https://erps.hr i preuzme dokumente za koje si je ovlastio.

gelon kaže...

Uzmi e-pass, najlakše je.

Ja sam pitao za m-token ali su mi u fini rekli kako sustav baš i ne radi najbolje preko m-tokena, ovako ispuniš jedan papir dobiješ kod koji ćeš morat ukucat i to je to.

 Ne bih se složio... naime, e-Pass jest najjednostavniji, ali dobiješ samo 2. razinu sigurnosti i nemaš sve dokumente na uvid. Osobno koristim mToken (3. razina) na Androidu i stvarno nema nikakvih problema, čak je i moja supruga to aktivirala u manje od minute. Kad mijenjaš telefon, sa starim telefonom daš nalog za reizdavanje certifikata i sa tim podacima instaliraš/autoriziraš mToken na novi telefon... ne treba čak ni ići u FINA-u. 

 Čitaj sa razumijevanjem. No, pojasniti ću:

- teta u sustavu vidi da "imaš" domovnicu

To znači da ako ja trebam upisati dijete u vrtić što sam radio ili tražim naknadu što sam radio, ili vadim osobnu što sam radio, teta ukuca oib moje djece i na ekranu joj se ispiše da moje dijete može upisati u taj vrtić, dapače... pošaljem email na jedinstvenu email adresu grada zagreba ili se online prijavim sa preko e-gradani ili e-zagreb u vrtic i dobijem pozitivnu potvrdu da mi je dijete na listi za vrtic, evenutalno izaberem koji itd itd... a kad bi poslao email, oni ubace oib djeteta i vide da ima uvjete preko sustava za upis i to je to. Znaš da postoje Level 1, level 2, level 3, level 4 pristupi... teta ima pristup koji joj treba, sve se to razradi, ali ovi nisu razradili NISTA.

Svasta se moze sloziti i to za vrtic traje recimo jedan dan programiranja po mom iskustvu jer baze imaju, servere imaju samo treba softver koji to pospaja i sigurnost + mjesec dana testiranja. No u hrvatskoj takva stvar traje 20 godina i košta milijarde.

Ima tu još bedastoća kod nas, ali što ćeš... stručnjaci bježe van, a ostaju maheri "s vezom"...

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
10 godina
offline
Od jeseni više usluga u servisu e-Građani

A zašto bi uhljebi u hrvatskom državnom it sektoru riješili sve u godinu dana, umrežili sve, kad mogu isto napraviti u razdoblju od 30 godina i imati sigurno uhljebljenje do kraja života uz izdašno cijeđenje proračuna svih godina..

 

Otkud ovo da sa epass-om ne možeš do svih dokumenata?

Ako je istina onda je to još jedna svinjarija..

 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Od jeseni više usluga u servisu e-Građani

Za svaku uslugu piše koja razina vjerodajnice je potrebna.

https://pretinac.gov.hr/KorisnickiPretinac/eGradani.html

 

I nije svinjarija.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2015 12:00 (Elles D.).
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Od jeseni više usluga u servisu e-Građani
Luciano kaže...

 Ne bih se složio... naime, e-Pass jest najjednostavniji, ali dobiješ samo 2. razinu sigurnosti i nemaš sve dokumente na uvid. Osobno koristim mToken (3. razina) na Androidu i stvarno nema nikakvih problema, čak je i moja supruga to aktivirala u manje od minute. Kad mijenjaš telefon, sa starim telefonom daš nalog za reizdavanje certifikata i sa tim podacima instaliraš/autoriziraš mToken na novi telefon... ne treba čak ni ići u FINA-u. 

 Meni su za m-token rekli u fini, ja osobno nisam probao ali ako sve radi u redu onda je to bolja solucija.

Mene nisu zabrinjavale te razine sigurnosti, a nisam ni znao da nekim dokumentima ne mogu pristupiti jer sam gledao samo domovnicu i rodni list, ono što najčešće trebam.

16 godina
online
Re: Od jeseni više usluga u servisu e-Građani

Sve radi, bez brige.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
13 godina
neaktivan
offline
Re: Od jeseni više usluga u servisu e-Građani
zbuzanic kaže...

 Čitaj sa razumijevanjem. No, pojasniti ću:

- teta u sustavu vidi da "imaš" domovnicu

To znači da ako ja trebam upisati dijete u vrtić što sam radio ili tražim naknadu što sam radio, ili vadim osobnu što sam radio, teta ukuca oib moje djece i na ekranu joj se ispiše da moje dijete može upisati u taj vrtić, dapače... pošaljem email na jedinstvenu email adresu grada zagreba ili se online prijavim sa preko e-gradani ili e-zagreb u vrtic i dobijem pozitivnu potvrdu da mi je dijete na listi za vrtic, evenutalno izaberem koji itd itd... a kad bi poslao email, oni ubace oib djeteta i vide da ima uvjete preko sustava za upis i to je to. Znaš da postoje Level 1, level 2, level 3, level 4 pristupi... teta ima pristup koji joj treba, sve se to razradi, ali ovi nisu razradili NISTA.

Svasta se moze sloziti i to za vrtic traje recimo jedan dan programiranja po mom iskustvu jer baze imaju, servere imaju samo treba softver koji to pospaja i sigurnost + mjesec dana testiranja. No u hrvatskoj takva stvar traje 20 godina i košta milijarde.

Ima tu još bedastoća kod nas, ali što ćeš... stručnjaci bježe van, a ostaju maheri "s vezom"...

 A zašto opće dijete upisivati u vrtić ili školu? Jednostavnije je:

if((prebivaliste==hrv)&&(dob>6.5)) { upis_os=1 }

 

I dođe ti na mail da ti je dijete upisano u tu i tu osnovnu školu, taj i taj razred i da sjedi u 3. klupi u srednjem redu, da ga na klupi čeka tablet sa svim e-knjigama :-)

Čemu opće zdravstvena iskaznica, vozačka dozvola, prometna... imaš e-Osobnu, prometni policajac u rutinskoj kontroli ubaci osobnu iskaznicu u čitač, ima sve podatke o tebi i vozilu. Ima bezbroj primjera gdje je birokracija suvišna i koja mene kao informatičara jako nervira, ALI mi smo civilizacija PAPIRA i u prosjeku informatički NEPISMENI. Tko će Jozu policajca koji je pred mirovinom naučiti da rukuje kompjuterom i nekakvim čitačima pametnih kartica, ili neku Šteficu (TM) iz kadrovske sa dioptrijom -5 da tamo iz nekog NIAS-a samostalno izvlači podatke?

Već dobrih 10 godina vodim firmu bez papira i onda dođe porezna kontrola i traži npr. ID obrazac iz siječnja 2004. godine... i ne, ne želi ga čitati sa ekrana u PDF-u, nego hoće papir?! Neki klijenti opet ne žele e-račun, nego inzistiraju na isprintanom računu koji šaljemo poštom?! Zašto umirovljenici ne žele koristiti bankomate, nego svakog 10. u mjesecu čekaju satima red u banci da bi podigli mirovinu?

Koliko je e-građani dobro riješenje, ne bih polemizirao, ali činjenica je da i ovakvu spartansku uslugu koristi JAKO MALI BROJ građana.

Koliko je e-građani uštedio na vremenu? Puno, evo primjera:
kad sam svojevremeno klince upisivao u vrtić, čekao sam cijelio jutro na MUP-u Potvrdu o prebivalištu, trčao na Matični ured po Rodni list... pa sve to nosio u vrtić... uglavnom, izgubljena dva jutra i trošak cca 100kn za taksu.  Danas? Pošalješ e-mailom 3-4 linka za potrebne dokumente iz NIAS-a i čekaš da vrtić objavi rezultate upisa na svom webu.

Nije puno, ali čovjeka veseli;-) Kao starome magarcu koji se desetljećima bori protiv vjetrenjača, i puževljev korak državne birokracije me veseli... ipak se kreće!

boatenga kaže...

 

Otkud ovo da sa epass-om ne možeš do svih dokumenata?

Ako je istina onda je to još jedna svinjarija..

 
RTFM, sve piše;-)
Evo, primjera radi, za pogledati na HZZO-u koje si lječničke recepte realizirao u proteklih 6 mjeseci, trebaš 3. korisničku razinu iz sigurnosnih razloga.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2015 15:19 (Luciano).
14 godina
offline
Od jeseni više usluga u servisu e-Građani

Koji citac i koliko dode za kupiti? ( Za  eOSOBNU )

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2015 15:23 (Fake_Alert).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Od jeseni više usluga u servisu e-Građani
Fake_Alert kaže...

Koji citac i koliko dode za kupiti? ( Za  eOSOBNU )

 http://www.chipoteka.hr/artikl/97536/gempc-tr-usb-smart-card-reader

14 godina
offline
Re: Od jeseni više usluga u servisu e-Građani
Luciano kaže...
Fake_Alert kaže...

Koji citac i koliko dode za kupiti? ( Za  eOSOBNU )

 http://www.chipoteka.hr/artikl/97536/gempc-tr-usb-smart-card-reader

 Hvala na brzom odgovoru. Evo jos jeftinije  

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Od jeseni više usluga u servisu e-Građani
Luciano kaže...
Fake_Alert kaže...

Koji citac i koliko dode za kupiti? ( Za  eOSOBNU )

 http://www.chipoteka.hr/artikl/97536/gempc-tr-usb-smart-card-reader

 

Fake_Alert kaže...
Luciano kaže...
Fake_Alert kaže...

Koji citac i koliko dode za kupiti? ( Za  eOSOBNU )

 http://www.chipoteka.hr/artikl/97536/gempc-tr-usb-smart-card-reader

 Hvala na brzom odgovoru. Evo jos jeftinije  

 

Ako im je za vjerovati da podržava ISO 7816, i ovo čudo će raditi:

http://www.casauto.com.tw/en/in-products-03.aspx?id=P_00000055&cid=C_00000024&pname=EZ100+Series&cname=PC%2FSC+Smart+Card+Reader

 

Navodim ga zato što ih na Jakuševcu i ostalim sajmovima prodaju na kile, tj. 2-10 kuna po komadu, ovisno o pregovaračkim sposobnostima imam jednog, ali nemam e-osobnu da isprobam radi li...

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
13 godina
neaktivan
offline
Od jeseni više usluga u servisu e-Građani

Poslovnična hrvatska snalažljivost na djelu;-) Vjerojatno je netko presreo kontejner kad je neka banka rashodovala stare smartcard čitače i eto biznisa;-)
BTW, trebao bi raditi, bar ovaj na USB jer ima drivere za 64-bit Windowse.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Od jeseni više usluga u servisu e-Građani
Luciano kaže...

Poslovnična hrvatska snalažljivost na djelu;-) Vjerojatno je netko presreo kontejner kad je neka banka rashodovala stare smartcard čitače i eto biznisa;-)
BTW, trebao bi raditi, bar ovaj na USB jer ima drivere za 64-bit Windowse.

 

Ako nešto korisno od tih novih usluga bude tražilo e-osobnu, odnosno lvl4 prijavu, otići ću zamijeniti ovu "staru" (lijepu s pleterom) pa testirati. Ako ću imati volje stajati u jednom redu za jedan šalter skupa sa nacionalnim manjinama (khm), svatko sa svojih desetero djece, svi idu prijavljivati mjesto prebivališta.

 

Ali testirao sam čitač sa drugim karticama koje sam skupio po kući i sve uredno radi (očitava), jedino nemam kako testirati ISO 7816.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2015 19:25 (blagus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice