Jesmo li sami u svemiru?

poruka: 346
|
čitano: 33.532
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jesmo li sami u svemiru?".
15 godina
offline
Jesmo li sami u svemiru?

ma bili su "oni" tu, samo je to ovako završilo: 

. ostalo je povijest {#}

 

nego, možda nije loše upitati se: što bismo mi učinili da tako lutamo svemirima i nađemo susjede. bismo li im se javili, samo promatrali iz daljine ili konstatirali - ok, ima još - okrenuli se i pošli dalje? tko bi se išao zaj ... s kulturološkim, jezičnim i inim preprekama i ponajviše - zašto uopće? baš zbog toga mislim da je odgovor na pitanje iz naslova u osnovi irelevantan. svemir je ionak malo prevelik za kopanje. osim možda upitati se: a koju p.m. mi tu radimo uopće i zbog čega nas ima (lako za "njih"; oni nek se sami time bave)? kako god okreneš, svi odgovori su ovdje. ne moramo se maknuti ni mikron s mjesta. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 19:38 (Ajar).
Moj PC  
5 1 hvala 0
10 godina
offline
Jesmo li sami u svemiru?
A ko će ga znat možda ...
Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Jesmo li sami u svemiru?
Sami smo u svemiru to je 100%. Kad malo bolje pogledaš sami smo i na zemlji jer ovakvi kao mi zasigurno ne postoje na ovom planetu? Ili smo mi alieni na ovom planetu ili su drugi, to bi onda značilo da nismo sami u svemiru (zbunjen pogled). Mada i da otkrijemo druge civilizacije to nam ne bi pomoglo. Mi (građani RH) smo jedini koji vrtimo kotač napretka i povijesti unatrag.
Stručnjak za odmaganje...
 
5 29 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Jesmo li sami u svemiru?

ne

 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jesmo li sami u svemiru?
mario.L_hr kaže...
Sami smo u svemiru to je 100%. Kad malo bolje pogledaš sami smo i na zemlji jer ovakvi kao mi zasigurno ne postoje na ovom planetu? Ili smo mi alieni na ovom planetu ili su drugi, to bi onda značilo da nismo sami u svemiru (zbunjen pogled). Mada i da otkrijemo druge civilizacije to nam ne bi pomoglo. Mi (građani RH) smo jedini koji vrtimo kotač napretka i povijesti unatrag.

 

 

Jel samo ja imam problem pratiti ovaj tijek misli?

9 godina
neaktivan
offline
Jesmo li sami u svemiru?

Mene je oduvjek smetalo što T-Rex  dijeli masu sličnosti sa bilo kojim forumašem ili predsjedničkim kandidatom.  Krvotok, pluća, bubrezi, crijeva, sere govna ko i mi...wtf.

Da skratim...moja predpostavka (mašta) ide ka tome, da je netko nekada, čisto btw uz put, napravio eksperiment na našem beznačajnom planetu...povirio ga u par navrata još dok je T-Rex kakao po brežuljcima, te je projekt odbačen i ugašen.  Pošlo se dalje,a gmazove se ostavilo da gmižu po planetu i evoluiraju tj. tu i tamo bi ih pogodila koja svemirska kamenčina, te dala priliku toplokrvnim mišićima da izađu iz šipražja na sunce.

 

Koga u stvari boli ona stvar za naš planet?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jesmo li sami u svemiru?
Quiem kaže...
mario.L_hr kaže...
Sami smo u svemiru to je 100%. Kad malo bolje pogledaš sami smo i na zemlji jer ovakvi kao mi zasigurno ne postoje na ovom planetu? Ili smo mi alieni na ovom planetu ili su drugi, to bi onda značilo da nismo sami u svemiru (zbunjen pogled). Mada i da otkrijemo druge civilizacije to nam ne bi pomoglo. Mi (građani RH) smo jedini koji vrtimo kotač napretka i povijesti unatrag.

 

 

Jel samo ja imam problem pratiti ovaj tijek misli?

čim se spomenu građani RH u bilo kojem kontekstu taj tijek misli je po defaultu problem pratiti

www.pazii.com
14 godina
offline
Jesmo li sami u svemiru?

ja mislim da smo sami u svemiru, da nismo sami već bi to znali.

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
0 31 hvala 0
12 godina
offline
Re: Jesmo li sami u svemiru?
Jep... Od 100milja planeta samo u nasoj neposrednoj blizini nigje nema jedne aminokiseline... Uostalom zivot kako ga mi poznamo ne mora uopce biti takav. Mozda naidemo na bica koje disu beki drugi spoj ili uopce ne disu.

Razmisljati da smo sami je malo sebicno i nebulozno.

Isto tako nas mozda netko gleda iz takve daljine da mu jos stize svjetlost kad su zenljom hodali dinosauri ili obrnuto kad mi gledamo druge planete.
https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
15 godina
offline
Jesmo li sami u svemiru?

A možda su oni već ovdje i ne žele ništa drugo nego da snima naše ponašanje i kulturu te smatraju da nije vrjeme da se pokažu jer bi izazvali kaos i paniku, a to im nije namjera.

''It's not broken, It's a game feature''
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 20:17 (Hummer).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Jesmo li sami u svemiru?

Prirodna znanost ne donosi zaključke na temelju vjerovanja i subjektivnih osjećaja nego na temelju činjenica i objektivnih opažanja.

 

Iako je tvrdnja ispravno napisana, ne mora nuzno biti posve tocna. Primjerice, Higssov bozon je izmisljen iz "thin air" kako bi popunio prazninu, a tek naknadno se dokazalo njegovo postojanje.

 

Osobno smatram da cisti zakon brojeva ide u prilog misljenu kako je apsolutno nemoguce  smatrati Zemlju jedinim mjestom gdje se razvio zivot, pa cak i inteligentni.

Mislim da napredak u tom polju mozemo ocekivati tehnoloskim razvojem, prvenstveno komunikacije s obzirom da radio valovi/svjetlost  jednostavno prespori u galaktickim mjerilima.

 

WOW! signal se nece tako brzo ponoviti! {#}

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jesmo li sami u svemiru?
Ali postavlja se pitanje: Da li postoji inteligentan život u svemiru dovoljno da može putovati između zvijezda? Ako da, zašto nas niko ne posjećuje? Neko će reći: Da li ti posjećuješ mravce? Ok, mravci nemaju razvijenu svijest i inteligenciju da mogu shvaćati i doživljavati stvari poput nas. Kak je Niel deGrasse Tyson rekel da između nas i čimpanze je razlika u 1% dnk - mi šaljemo teleskope u svemir, a oni još uvijek skaču po drvećima. Onda kaj bi bilo da je samo 2% razlika između nas i nekog drugog inteligentnog oblika (u njihovu korist naravno)? Da li bi mi njima bili dovoljno zanimljivi da stanu i kažu "ej, mi smo tu!", ili diljem svemira viđaju na tisuće takvih civilizacija pa se opće ne obaziraju? Moramo se mi još puno žganci najest... :)
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
14 godina
offline
Jesmo li sami u svemiru?

Negdje sam pročitao pa da podijelim:

 

"Ili smo sami u svemiru,ili nismo..Oboje mi je jednako zastrašujuće..."

Moj PC  
16 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Jesmo li sami u svemiru?
A kaj mislite o ideji da prvi vanzemaljski život koji ćemo možda sresti neće biti biološki nego strojevi? Njih neće mučiti niti vrijeme niti udaljenost.
I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 21:10 (ROADRUNNER).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jesmo li sami u svemiru?
SimeKZ kaže...
Jep... Od 100milja planeta samo u nasoj neposrednoj blizini nigje nema jedne aminokiseline... Uostalom zivot kako ga mi poznamo ne mora uopce biti takav. Mozda naidemo na bica koje disu beki drugi spoj ili uopce ne disu.

Razmisljati da smo sami je malo sebicno i nebulozno.

Isto tako nas mozda netko gleda iz takve daljine da mu jos stize svjetlost kad su zenljom hodali dinosauri ili obrnuto kad mi gledamo druge planete.

Prvo treba rješit jednu sitnicu,Izlanuo se dakle opčenito je kao prihvačeno da je svemir beskonačan jel.No kad probaš tu beskonačnost provrtit u svom mozgu, onda on jadničak totalno zablokira na činjenicu da nekaj nema kraja i eto velike zbrke.{#}

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
14 godina
neaktivan
offline
Jesmo li sami u svemiru?

Nismo sami i nadam se da če za mog života dođi do službenog(javnog) susreta između izvanzemaljaca i čovječanstva.Nadam se da prvi susret neće proči kao ovaj na slici :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 21:41 (alexspalato).
 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jesmo li sami u svemiru?
Gremlin144 kaže...

ja mislim da smo sami u svemiru, da nismo sami već bi to znali.

Na ovo mogu samo reći LOL.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jesmo li sami u svemiru?
rambox kaže...
SimeKZ kaže...
Jep... Od 100milja planeta samo u nasoj neposrednoj blizini nigje nema jedne aminokiseline... Uostalom zivot kako ga mi poznamo ne mora uopce biti takav. Mozda naidemo na bica koje disu beki drugi spoj ili uopce ne disu.

Razmisljati da smo sami je malo sebicno i nebulozno.

Isto tako nas mozda netko gleda iz takve daljine da mu jos stize svjetlost kad su zenljom hodali dinosauri ili obrnuto kad mi gledamo druge planete.

Prvo treba rješit jednu sitnicu,Izlanuo se dakle opčenito je kao prihvačeno da je svemir beskonačan jel.No kad probaš tu beskonačnost provrtit u svom mozgu, onda on jadničak totalno zablokira na činjenicu da nekaj nema kraja i eto velike zbrke.{#}

 

Nisam baš siguran da je opće prihvaćeno da je svemir beskonačan. Ono gdje postoji velika doza slaganja znanstvenika jest da je ravan jer eksperimenti to za sada pokazuju. No postoji mogućnost da je jako blago zakrivljen da naši instrumenti to ne mogu detektirati. No ako je ravan ne mora biti beskonačan. No ako je beskonačan onda negdje postoji i replika sunčevog sustava, Zemlje i svih nas. Tu već zalazimo u domenu više svemira.
I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 21:45 (ROADRUNNER).
10 godina
neaktivan
offline
Jesmo li sami u svemiru?

Znate sta ima, ima da prostite govno na tom  marsu...

CoolerMaster Support
Moj PC  
0 16 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jesmo li sami u svemiru?
ROADRUNNER kaže...
Nisam baš siguran da je opće prihvaćeno da je svemir beskonačan. Ono gdje postoji velika doza slaganja znanstvenika jest da je ravan jer eksperimenti to za sada pokazuju. No postoji mogućnost da je jako blago zakrivljen da naši instrumenti to ne mogu detektirati. No ako je ravan ne mora biti beskonačan.

Pa sad za nas ljude je ionak nebitno jel beskonačan ili nije,Smijeh ali opet to naš mozak ne može progutat kak god pogledaš.Dakle nekaj ne štima, ili mi nemamo poima o ničemu, recimo da postoji kraj svemira ok, ali šta dolazi kad dođeš na kraj kaj onda?Kak se zove ono nakon kraja svemira, i šta je to zapravo o čemu se tu radi. Kak kod bilo beskonačno ili ima kraja, za naš mozak to je kod da mačku pokušavaš naučit kak se instalira Windows 7.Nevinašce

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
14 godina
offline
Re: Jesmo li sami u svemiru?
syncmaster245b kaže...

Prirodna znanost ne donosi zaključke na temelju vjerovanja i subjektivnih osjećaja nego na temelju činjenica i objektivnih opažanja.

 

Iako je tvrdnja ispravno napisana, ne mora nuzno biti posve tocna. Primjerice, Higssov bozon je izmisljen iz "thin air" kako bi popunio prazninu, a tek naknadno se dokazalo njegovo postojanje.

Mijesas kruske i jabuke. Nisu fizicari pretpostavili postojanje Higgsova bozona samo zato sto im je to bilo cool, već zato što su imali dobre argumente koji su bili u skladu sa prethodnim opažanjima i činjenicama. Tako to u znanosti funkcionira, imaš neki fenomen (objektivna opažanja i činjenice) koji pokušavaš objasniti tako da postaviš neku hipotezu (izmisliš nešto iz "thin air" da bi popunio prazninu) i onda je eksperimentalno provjeravaš. Higgsov bozon je postavo apsolutno prihvaćena teorija tek kad su ga i u stvarnosti pronašli. Tek tada su Higgs i Englert dobili Nobelu nagradu za to.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 22:01 (captain_soap_McTawish).
10 godina
protjeran
offline
Jesmo li sami u svemiru?

Dosad je kroz našu povjest se pokazalo da susret naprednijih i nazadnijih vrsta-civilizacija, neprolazi baš idealno, već napredniji podjarmljuje nazadnijeg.  Vjerojatno bi nas potrpali u kaveze, rezervate, i labose, ukoliko im se u prvom susretu ne pokažemo ravnopravnima i sposobnima za otpor i obranu-odmazdu...   Jbg,,tako je bar dosada bilo..ko jači taj kvači...

 
3 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jesmo li sami u svemiru?
rambox kaže...
ROADRUNNER kaže...
Nisam baš siguran da je opće prihvaćeno da je svemir beskonačan. Ono gdje postoji velika doza slaganja znanstvenika jest da je ravan jer eksperimenti to za sada pokazuju. No postoji mogućnost da je jako blago zakrivljen da naši instrumenti to ne mogu detektirati. No ako je ravan ne mora biti beskonačan.

Pa sad za nas ljude je ionak nebitno jel beskonačan ili nije,Smijeh ali opet to naš mozak ne može progutat kak god pogledaš.Dakle nekaj ne štima, ili mi nemamo poima o ničemu, recimo da postoji kraj svemira ok, ali šta dolazi kad dođeš na kraj kaj onda?Kak se zove ono nakon kraja svemira, i šta je to zapravo o čemu se tu radi. Kak kod bilo beskonačno ili ima kraja, za naš mozak to je kod da mačku pokušavaš naučit kak se instalira Windows 7.Nevinašce

 

Ne bih se složio. Mačka nikada neće naučiti instalirati Windowse. Ovo kaj ti veliš implicira da mi nikada nećemo saznati kaj je iza kraja svemira ili kaj je bilo prije početka. Ovo je u najmanju ruku nekorektno reći. Samo zato što mi sada ne znamo reći da nitko tko dođe iza nas neće saznati po meni nije u redu. Za razliku od mačke mi možemo razviti tehnologiju koja nam može pomoći u tome. A dovoljno je pogledati i povijest i vidjeti od kuda smo krenuli i koliko toga smo već saznali.
I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 22:07 (ROADRUNNER).
15 godina
offline
Jesmo li sami u svemiru?

Po meni je zivot u svemiru rijetka ili nikakva pojava. Dosta dugo mi promatramo svemir, a po nekoj logici broja planeta koji su otkriveni te novijih istrazivanja (otporan je i relativno lagano nastaje) sve bi trebalo bujat zivotom, znaci postoje neki faktori na koje ne racunamo. Suncev sustav je jedini koji smo dobro promotrili i puno nasih pretpostvka od tud dolazi, a on je mozda dosta rijetka pojava u ovakvom ustroju. Ako cemo iskreno, svmir je relativno mlad, ako znamo da se recimo zemlja formirala oko 4 -5 miljarde godina, zivot nesto krace, od pocetka svemira ovo je tek treca, a vjerojatno druga generacija planeta ( jer summnjam da je zivot, mozda i formiranje planeta bilo moguce dok su kvazrovi ludovali uokolo), tako da ima vremena jos bar 100 miljardi godina do raspada sistema :). Nekako po osjecaju, ili ce svemir prstat od zivota ili ce bit jako rijedak, a sve je manje dokaza za ovo prvo.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jesmo li sami u svemiru?
captain_soap_McTawish kaže...

 Tako to u znanosti funkcionira, imaš neki fenomen (objektivna opažanja i činjenice) koji pokušavaš objasniti tako da postaviš neku hipotezu (izmisliš nešto iz "thin air" da bi popunio prazninu) i onda je eksperimentalno provjeravaš.

Nisam li to upravo rekao?

Ne kuzim odakle si izvukao "cool faktor"?

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
offline
Re: Jesmo li sami u svemiru?
syncmaster245b kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

 Tako to u znanosti funkcionira, imaš neki fenomen (objektivna opažanja i činjenice) koji pokušavaš objasniti tako da postaviš neku hipotezu (izmisliš nešto iz "thin air" da bi popunio prazninu) i onda je eksperimentalno provjeravaš.

Nisam li to upravo rekao?

Ne kuzim odakle si izvukao "cool faktor"?

 

 

Iz ovoga: Iako je tvrdnja ispravno napisana, ne mora nuzno biti posve tocna. 

14 godina
offline
Jesmo li sami u svemiru?

Hm! A što ako smo prvi u svemiru? Netko mora nastati prvi. Što ako smo to mi?

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jesmo li sami u svemiru?
zlosobno kaže...

Po meni je zivot u svemiru rijetka ili nikakva pojava. Dosta dugo mi promatramo svemir, a po nekoj logici broja planeta koji su otkriveni te novijih istrazivanja (otporan je i relativno lagano nastaje) sve bi trebalo bujat zivotom, znaci postoje neki faktori na koje ne racunamo. Suncev sustav je jedini koji smo dobro promotrili i puno nasih pretpostvka od tud dolazi, a on je mozda dosta rijetka pojava u ovakvom ustroju. Ako cemo iskreno, svmir je relativno mlad, ako znamo da se recimo zemlja formirala oko 4 -5 miljarde godina, zivot nesto krace, od pocetka svemira ovo je tek treca, a vjerojatno druga generacija planeta ( jer summnjam da je zivot, mozda i formiranje planeta bilo moguce dok su kvazrovi ludovali uokolo), tako da ima vremena jos bar 100 miljardi godina do raspada sistema :). Nekako po osjecaju, ili ce svemir prstat od zivota ili ce bit jako rijedak, a sve je manje dokaza za ovo prvo.

100 godina (a i manje) baš i nije relativno dugo razdoblje, a i tko kaže da mi nismo najrazvijenija civilizacija u svemiru, pa se na nekom drugom planetu tek sad razvija prvi višestanični život ili se nekakvi njihov tip "primata" nije tek sad spustio sa drveća. 

15 godina
offline
Re: Jesmo li sami u svemiru?
captain_soap_McTawish kaže...

 

 

Iz ovoga: Iako je tvrdnja ispravno napisana, ne mora nuzno biti posve tocna. 

OK, prije eksperimenta u CERN-u, navedi mi cinjenicu koja je potvrdjivala postojanje Higgsovog bozona.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 23:18 (syncmaster245b).
11 godina
neaktivan
offline
Jesmo li sami u svemiru?

Da.

 
0 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice