Jony Ive kritizirao konkurente

poruka: 51
|
čitano: 5.380
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jony Ive kritizirao konkurente".
11 godina
neaktivan
offline
Jony Ive kritizirao konkurente
Ovo pišem sa iphona 5s. Smatram da je lijepi telefon ali nisu bitni dizajneri nego inžinjeri i ekipa koja sastavlja telefon u stvarnosti i naravno ios. Mogu ga dizajneri zamisliti da bude tanak 1 mm i da kuha kavu, ali to ne znaći ništa ako ga nemogu proizvesti. Sa druge strane programeri naprave dobar os, inžinjeri naprave kvalitetan hardver, i baš me briga kako izgleda, da je ovaj aluminij Obojan u crveno, da je odotraga zelen sa žutim kupio bih ga. Ali da je točno ovog dizajna, da se brejka svakih 36 minuta, proc neko čudo koje nemože otvoriti web stranicu 45 minuta i da je ekran loš nebi ga kupio. UKRATKO DIZAJN JE BITAN ALI SVAKAKO NIJE NAJBITNIJI!!!
 
17 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jony Ive kritizirao konkurente

Ive je seronja koji je ukral dizajn i uredil ga da pase trenutnom ukusu ljudi.
Trziste je prepuno prekrasno dizajniranih proizvoda tak da nek ne sere. Imam prekrasan TV, perilicu rublja, kuhalo vode, mikrovalnu, media playere, SVE kaj imam je prekrasno i nist nije Apple (osim tri iphonea i iPad lol), zato Ive ne trolaj, trolu jedan licemjerni koji krades od Brauna (Ramsa)!

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.3.2014 8:11 (NEW_MAN).
13 godina
protjeran
offline
Jony Ive kritizirao konkurente

To bi sve mozda imalo smisla sto kaze da apple ima dobar dizajn proizvoda ali nema.

 
18 6 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Jony Ive kritizirao konkurente
srecom pa ni jedan njihov proizvod nije imao problema s antenom, kamerom, nije dolazio ostecen u kutiji i ni jedan nije bio iphone 5c
10 godina
neaktivan
offline
Jony Ive kritizirao konkurente

Ah, dobra stara Apple arogancija, omalovažavanje i elitizam..

 

Sony Xperia Z1 Compact /Z2 >> iPhone 5S

Moj PC  
15 7 hvala 0
12 godina
offline
Re: Jony Ive kritizirao konkurente
NEW_MAN kaže...

Ive je seronja koji je ukral dizajn i uredil ga da pase trenutnom ukusu ljudi.
Trziste je prepuno prekrasno dizajniranih proizvoda tak da nek ne sere. Imam prekrasan TV, perilicu rublja, kuhalo vode, mikrovalnu, media playere, SVE kaj imam je prekrasno i nist nije Apple (osim tri iphonea i iPad lol), zato Ive ne trolaj, trolu jedan licemjerni koji krades od Brauna (Ramsa)!

Lolcic, nista on ne krade: http://www.telegraph.co.uk/technology/apple/8555503/Dieter-Rams-Apple-has-achieved-something-I-never-did.html

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Jony Ive kritizirao konkurente
O ukusu se ne raspravlja!

Ono sto stoji je da Apple prednjaci u designu kojeg onda vecina kopira. To naravno ne znaci da jedna firma nije napravila isto prije njih. A to ne mora znacit da ih je Apple kopirao.
Uzmimo za primjer Appleove notebooke. Dal je neko drugi imao nesto slicno? Komad aluminija, bez ventilatora....
Pa i sam iPhone. Kako su telefoni izgledali prije?
Mozda se moze naci nesto slicno, ali se nije tako prodavalo.
15 godina
protjeran
offline
Jony Ive kritizirao konkurente

nacin patentiranja svega i svacega od boje, cestih rijeci do jednostavnih geometrijskih oblika sprijecava kreativnost i inovativnost,

danas vec patentiraju ono sto planiraju za 2-3 godne napraviti samo da konkurencija ne krene i ne napravi nesto slicno,

to je cisto sprijecavanje raymjene ideja i stvaranja novih kreacija

 
2 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Jony Ive kritizirao konkurente

Toliko vole taj njegov iOS da je pala prodaja iPhonea što je nedavno bilo i potvrđeno i to na njihovom glavnom tržištu tj. tržištu SAD-a :)

 
2 8 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Jony Ive kritizirao konkurente
PlayMaker10 kaže...

Toliko vole taj njegov iOS da je pala prodaja iPhonea što je nedavno bilo i potvrđeno i to na njihovom glavnom tržištu tj. tržištu SAD-a :)

to je totalno nebitan podatak,

Apple prodaje jedan jedini model i to po velikoj marzi

njegova zarada je visestruko veca od konkurencije

15 godina
odjavljen
offline
Re: Jony Ive kritizirao konkurente
PlayMaker10 kaže...

Toliko vole taj njegov iOS da je pala prodaja iPhonea što je nedavno bilo i potvrđeno i to na njihovom glavnom tržištu tj. tržištu SAD-a :)

nisam baš siguran da je pala prodaja iPhonea, možda je pala u usporedbi sa Androidom ali da je pala u usporedbi sa prošlim verzijama iPhonea u to sumnjam. Sa androidom se ne mogu natjecati u količini prodanih uređaja jer je androida jednostavno previše i popunjavaju doslovno sve cjenovne razrede.

www.pazii.com
12 godina
protjeran
offline
Re: Jony Ive kritizirao konkurente
PlayMaker10 kaže...

Toliko vole taj njegov iOS da je pala prodaja iPhonea što je nedavno bilo i potvrđeno i to na njihovom glavnom tržištu tj. tržištu SAD-a :)

 

Meni osobno se svidja novi dizajn, osim odvratnog sarenila sa ikonama. Odvratno. Barem meni.

No da im je prodala pala? Majko mila, od kud ti izvlacis podatke :S

13 godina
offline
Jony Ive kritizirao konkurente

Vrhunac tog dizajna su otisci prstiju na ekranu!

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Jony Ive kritizirao konkurente

ne kaže se uzalud: hvali se sam, kad te neće ostali. {#}

Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Jony Ive kritizirao konkurente

A bože mili kad imaš obraz ko džon, onda možeš reć i da je sunce plavo.

 

Sve prolazi, a ovce zadovoljno mekeću.

Glory Glory Man United
Moj PC  
11 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Jony Ive kritizirao konkurente
Fora mi je kako je Apple u Hrvatskoj najveći snobizam. Komad hardvera. Ljudi vani imaju normalnu količinu love, pa si priušte neki komad gitare, auta, slike, kompa, goblena,... na koji su slinili, ali nitko ne misli da se ti isti k......e. Cijene Apple orijentirane su prema zapadu, a Hrvatska, kao i u svemu, ni tu se ne snalazi. Do pojave iphonea, puno njih nije ni znalo da mac nema windovse. A ovo društvo koje je nazadovalo u svemu (npr. 1989. prvi digitalni tiskarski strojevi bili su u Atlanti (Coca-Cola),Japanu (Fuji) i Zagrebu (fotosoft), koji su btw svi radili u postscriptu, znači adobe+apple) danas ne radi ništa drugo nego se poistovjećuje sa globalnim herojima (brijem da danas u Hrvatskoj ima više navijača Reala nego Dinama).
 
5 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jony Ive kritizirao konkurente
jumboY kaže...
PlayMaker10 kaže...

Toliko vole taj njegov iOS da je pala prodaja iPhonea što je nedavno bilo i potvrđeno i to na njihovom glavnom tržištu tj. tržištu SAD-a :)

 

Meni osobno se svidja novi dizajn, osim odvratnog sarenila sa ikonama. Odvratno. Barem meni.

No da im je prodala pala? Majko mila, od kud ti izvlacis podatke :S

Imao sam sve njihove mobitele, uvijek mi se sviđala jednostavnost iOS-a i naravno ona brzina bez previše animacija ali ovaj novi mi nikako nije dobar i vjerovatno je iPhone 5 zadnji koji sam kupio. A što se tiče ove marže, slažem se da imaju najveću zaradu ali samim time su i precjenjeni mobiteli s obzirom na hardware.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.3.2014 14:52 (PlayMaker10).
12 godina
neaktivan
offline
Jony Ive kritizirao konkurente

Nisu Apple proizvodi ružni - lijepi su, niti su išta kvalitetniji ili lošiji od drugih kad sve svi proizvode u istim tvornicama.

 

Stvar je u predizajniranju, a tu je Rams djelomično rekao glupost (iako mi je jedan od uzora) jer je prestar i ne koristi mobitele vjerojatno tako aktivno te ne može shvatiti da ima par stvari u kojima je Apple otišao predaleko sa mobitelima (Mac je i dalje izniman dizajn ali tek zadnjih manje od 10 godina, prije je bio zaista ružan), a to su materijali izrade i ergonomija. Svi znamo da je ergonomija iPhonea jednaka ergonomiji morskog ježa, a staklo sa stražnje strane i metal (pogotovo loše obrađen) nisu materijali za nešto tako svakodnevno aktivno kao mobitel. Da jesu radili bi ih tako već 20 godina. Plastika je najbolji materijal za izradu mobitele i to se može odlično izdizajnirati i biti bolje izrađen od bilokakvog iPhonea - primjer je N9 kasnije Lumia 800.

Dakle, Rams je sam pregazio neka svoja pravila dobrog dizajna.

 

A kaj se članka iz komentara tiče: Malo im laska, sebe pokazuje skromnim, pogotovo nakon svih stvari koje mu je Ive ulizički rekao nakon što (aaaajmo bit pošteni - nije mu uzor već je to blatantni primjer kopije; uzor znači da ti je dao ideju za tvoj dizajn a ne da do u detalj napraviš istu stvar) mu je prekopirao dizajn i filozofiju.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.3.2014 14:55 (logik).
Moj PC  
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jony Ive kritizirao konkurente
F10EXX kaže...
NEW_MAN kaže...

Ive je seronja koji je ukral dizajn i uredil ga da pase trenutnom ukusu ljudi.
Trziste je prepuno prekrasno dizajniranih proizvoda tak da nek ne sere. Imam prekrasan TV, perilicu rublja, kuhalo vode, mikrovalnu, media playere, SVE kaj imam je prekrasno i nist nije Apple (osim tri iphonea i iPad lol), zato Ive ne trolaj, trolu jedan licemjerni koji krades od Brauna (Ramsa)!

Lolcic, nista on ne krade: http://www.telegraph.co.uk/technology/apple/8555503/Dieter-Rams-Apple-has-achieved-something-I-never-did.html

 

 

F10EXX ti si obican Apple troll koji ne cita ono kaj linka.

Evo ti dio clanka koji si linkal

"Jonathan Ive, officially the senior vice president of industrial design at Apple, and he has long acknowledged Dieter Rams as his inspiration."

Ive ga je iskopiral a da nisi troll kakav jesi bil bi iskren, eventualno nemas pojma, ali nemam namjeru trazit fotke. Samo si zagooglaj Apple Braun i nasel budes stotinjak fotki gdi se vidi iz aviona da je Ive iskopiral Ramsa ali na nacin da je sada vec vremesne aparate prilagodil danasnjim potrebama kupaca.

 

Licemjer koji ima dvostruka mjerila isto ko i pokojni Jobs. U redu je kad kopiraju ali kad ih se kopira onda idu full retard.

 

Jos jedan od trollova ide na ignore.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Jony Ive kritizirao konkurente
Drazen kaže...
Dal je neko drugi imao nesto slicno? Komad aluminija, bez ventilatora....

{#}

MBP 15'' MBP 15''
Bez ventilatora?!

 

BTW ,najveći plagijator naziva druge kradljivcima? Prvo je besramno kopiral Braun kod dizajna hardvera ,pa onda malo Microsoft u dizajnu softvera - pitamo se ,tko je sljedeći na redu?

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.3.2014 18:22 (kizo2703).
16 godina
offline
Jony Ive kritizirao konkurente

Znaci dok te netko inspirira pa mu ukrades dizajn je ok, a dok mu samo ukrades onda nije? Kapa dolje Appleu na svemu kaj su postigli (citaj: kaj su zaradili milijarde dolara i stekli fanatike) ali da su najplagijatorska firma ikad - apsolutno tocno.

Taj debil kojega Apple placa jako puno za nekakav dizajn (kojega pojede 99% klinaca sa studija dizajna na grafickom) kenja o manjku identiteta kod konkurentskih proizvoda dok istodobno ckomi o identitetu Applea kao plagijatorskoj firmi (sto se dizajna tice).

Nemam nista protiv njihovih proizvoda (mislim, ne vise), ali protiv ovakvih izjava i stajalista imam. Bolje mu je da suti i plati nekome da mu redizajnira novi izgled iOSa.

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
Moj PC  
6 1 hvala 0
11 godina
offline
Jony Ive kritizirao konkurente

umisljeni majmun, nić već

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Jony Ive kritizirao konkurente
ukay1000 kaže...

Znaci dok te netko inspirira pa mu ukrades dizajn je ok, a dok mu samo ukrades onda nije? Kapa dolje Appleu na svemu kaj su postigli (citaj: kaj su zaradili milijarde dolara i stekli fanatike) ali da su najplagijatorska firma ikad - apsolutno tocno.

Taj debil kojega Apple placa jako puno za nekakav dizajn (kojega pojede 99% klinaca sa studija dizajna na grafickom) kenja o manjku identiteta kod konkurentskih proizvoda dok istodobno ckomi o identitetu Applea kao plagijatorskoj firmi (sto se dizajna tice).

Nemam nista protiv njihovih proizvoda (mislim, ne vise), ali protiv ovakvih izjava i stajalista imam. Bolje mu je da suti i plati nekome da mu redizajnira novi izgled iOSa.

Pretjeruješ. Apple ima vrhunski dizajn i netko tko im to osporava uopće nema pojma o čemu priča. Jasno da se i njihove ideje temelje na tuđima, ali dokle god mogu profitirati od toga da optuže konkurenciju da im krade ideje ne znam zašto to ne bi radili.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Jony Ive kritizirao konkurente
Nazvati Jony Ive-ja debilom može samo debil. Nevjerojatna razmišljanja su iznesena o čovjeku čiji rad se veliča dugi niz godina. Nikakav fanboy nisam, ali brale kad usporediš njihove proizvode s konkurentskim i slijepac bi uočija razliku u ljepoti. Prvo je to bilo izrazito kod računala. Danas su i drugi proizvođači pogotovo laptopa počeli koristiti Apple-ove postulate dizajna pa se nađe poneki Dell, Asus, HP... koji pristojno izgleda. Ista stvar je bila i sa smartfonima. Uvik su bili predvodnici u dizajnu koji im je uz izvanrednu funkcionalnost i kvalitetu proizvoda bio jednako važan.
12 godina
protjeran
offline
Re: Jony Ive kritizirao konkurente

@ukay1000 nije nikog uvredil, pa nema smisla da ga nazivaš debilom. Reci to vani nekome, pa da vidim kak budeš prošel.

Crkva je zlo 21. stoljeća
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jony Ive kritizirao konkurente
Brainbow kaže...
Nazvati Jony Ive-ja debilom može samo debil. Nevjerojatna razmišljanja su iznesena o čovjeku čiji rad se veliča dugi niz godina. Nikakav fanboy nisam, ali brale kad usporediš njihove proizvode s konkurentskim i slijepac bi uočija razliku u ljepoti. Prvo je to bilo izrazito kod računala. Danas su i drugi proizvođači pogotovo laptopa počeli koristiti Apple-ove postulate dizajna pa se nađe poneki Dell, Asus, HP... koji pristojno izgleda. Ista stvar je bila i sa smartfonima. Uvik su bili predvodnici u dizajnu koji im je uz izvanrednu funkcionalnost i kvalitetu proizvoda bio jednako važan.

Dizajn nije samo ljepota!

 

I nabrojeni proizvođači su imali lijepih proizvoda dok je Apple još proizvodio dugu u PLASTIČNIM kutijama zvanu iMac.

Nokia i Motorola i ostali su imali odlično dizajniranih mobiteli i prije i poslije iPhonea. iPhone ionako nije neka referenca za dobar dizajn već za dobro prodan dizajn.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
12 godina
protjeran
offline
Re: Jony Ive kritizirao konkurente
logik kaže...

Dizajn nije samo ljepota!

 

I nabrojeni proizvođači su imali lijepih proizvoda dok je Apple još proizvodio dugu u PLASTIČNIM kutijama zvanu iMac.

Nokia i Motorola i ostali su imali odlično dizajniranih mobiteli i prije i poslije iPhonea. iPhone ionako nije neka referenca za dobar dizajn već za dobro prodan dizajn.

 

Ne cini aluminij neki proizvod lijepim. Da cini, svi bi presli na aluminij. Tako da ne shvacam ovaj boldani dio. Nikako.

Jesi ikad vidio otvoreni iMac kad ga vec spominjes? Macbook? MacPro? Usporedi to sa konkurencijom. I onda se vrati na prvu recenicu svog posta kojeg upravo citiram.

 

A to da i drugi imaju odlicno dizajnirane mobitele... Mislim wtf? Pa tko bi bio dovoljno lud/glup da tvrdi suprotno? Naravno da imaju. I imati ce. Pa ne postoji samo jedna firma na svijetu koja moze dobro dizajnirati. Pogledaj HTC One npr., odlicno dizajniran i jako lijep mobitel.

 

Ovaj dio gdje iPhone i nije neki dizajn, vec samo prodavan dizajn je umalo najsmijesnija izjava u ovom topicu. Srecom po tebe neki likovi koji su komentirali Ivea su uzeli primat po tom pitanju. Mislim, ne mora se nekome svidjati iPhone, ili pak Apple. 100 ljudi, 100 cudi. Ali poricati ono sto je i svakoj budali ocito samo zato jer netko ne moze smisliti Apple ocima je debilno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Jony Ive kritizirao konkurente
jumboY kaže...
logik kaže...

Dizajn nije samo ljepota!

 

I nabrojeni proizvođači su imali lijepih proizvoda dok je Apple još proizvodio dugu u PLASTIČNIM kutijama zvanu iMac.

Nokia i Motorola i ostali su imali odlično dizajniranih mobiteli i prije i poslije iPhonea. iPhone ionako nije neka referenca za dobar dizajn već za dobro prodan dizajn.

 

Ne cini aluminij neki proizvod lijepim. Da cini, svi bi presli na aluminij. Tako da ne shvacam ovaj boldani dio. Nikako.

Jesi ikad vidio otvoreni iMac kad ga vec spominjes? Macbook? MacPro? Usporedi to sa konkurencijom. I onda se vrati na prvu recenicu svog posta kojeg upravo citiram.

 

A to da i drugi imaju odlicno dizajnirane mobitele... Mislim wtf? Pa tko bi bio dovoljno lud/glup da tvrdi suprotno? Naravno da imaju. I imati ce. Pa ne postoji samo jedna firma na svijetu koja moze dobro dizajnirati. Pogledaj HTC One npr., odlicno dizajniran i jako lijep mobitel.

 

Ovaj dio gdje iPhone i nije neki dizajn, vec samo prodavan dizajn je umalo najsmijesnija izjava u ovom topicu. Srecom po tebe neki likovi koji su komentirali Ivea su uzeli primat po tom pitanju. Mislim, ne mora se nekome svidjati iPhone, ili pak Apple. 100 ljudi, 100 cudi. Ali poricati ono sto je i svakoj budali ocito samo zato jer netko ne moze smisliti Apple ocima je debilno.

Zašto se onda Apple fanovi pozivaju na to? Ja samo na to odgovaram.

A tom rečenicom sam htio ismijati taj dizajn kad već govorimo o lošem i dobrom. Kakve veze ima otvaranje?

 

Joj pa daj  - sir Ive!{#} Oke sad znamo da misliš da je glup/lud.

 

Po čemu? Dosadan dizajn koji je postao nešto lijep tek kod 5ice a prije je bio stvarno bezvezan. Dizajn koji ima 0 od ergonomije u uređaju za svakodnevno korištenje u ruci. Dizajn mobitela s dvije staklene strane. Dizajn kojem je antena postavljena tako da blokiramo signal rukom. Pa mislim da su se inžinjeri i dizajneri iz Nokie/Motorole bacali po uredima od smijeha svaki put kad bi Apple pokazao novi iPhone. Zatim bi počeli plakati jer bi znali da će se unatoč tome prodavat ko kebab u središtu Istanbula. Eto zato sam rekao to i nije nimalo smiješno.

I ne znam po čemu zaključuješ da ne volim Apple. Samo mislim da nisu ono što im se pripisuje - Mac pro je super, iMac isto, iPod je bio nešto svježe, ali ovo su čiste gluposti i arogancija.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
12 godina
offline
Jony Ive kritizirao konkurente

Jedni pisu kako Apple nema dobar dizajn dok drugi pisu kako taj dizajn nije ukraden. {#}

 
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Jony Ive kritizirao konkurente

tko je ono, picasso rekao da dobri umjetnici kopiraju dok oni najbolji kradu? neki ljudi ovdje očito nikad ništa izdizajnirali nisu pa mlataraju gluposti, nazivaju Ive-a debilom i slično... da ne povjeruješ. Jedna je stvar uzeti dizajn radija od prije 50 godina i na osnovu njega napraviti iPod/iPhone a totalno druga uzeti telefon koji je objavljen 2007. i iskopirati cijeli koncept 2008. što su napravili Google i ekipa štancera hardvera. Da se odmah ogradim, nisam apple fanboy, imao sam iPhone, trenutno Android (Samsung) i nije me briga za stvari Apple vs Samsung i ostale gluposti. Samo želim biti realan. Znači taj Ive je zajedno sa Jobsom napravio revolucionarni uređaj koji su svi iskopirali i onda se nađu ljudi koji tu dvojicu nazivaju neznalicama... i dizajn iPhonea lošim a na tim dizajn principima su dizajnirani doslovno svi uređaji danas. Od iOSa, Androida do Windowsa 8.

 

Što je najbolje ekipa iz googla je sama priznala da su istovremeno dok je Apple radio na iPhoneu i iOSu oni radili na Androidu, i kad je Apple predstavio iPhone njihova reakcija je bila, ok ovo što mi radimo je sranje, idemo sve ispočetka jer ono što je Apple predstavio je budućnost. I nakon toga opet netko ima dovoljno pameti da kaže nešto protiv Applea, e pa svaka čast.

www.pazii.com
Moj PC  
5 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice