Kada je vrijeme za novi smartfon?

poruka: 63
|
čitano: 9.733
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada je vrijeme za novi smartfon?".
16 godina
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

Miro, S3 napravi clean fresh install i radi odlično evo ja ga imam i sve radi super. Ili napravi backup odi na servis i oni ti to naprave za jedan dan.

 
0 0 hvala 2
15 godina
odjavljen
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

Galaxy S3 ne moze ni spasiti custom ROM koji je baziran na Samsungovom ROM-u, znam zato jer ga imam.

Za S3 mogu donijeti zakljucak da je mobitel osim sto ima ruzan interface doslovno unisten sa Samsungovim sporim softverom.

 

Za primjer: Udjes u dialer i onda stisnes na imenik, treba 2-3 sekundi da obavi tu malu radnju jer Samsungov dialer funckcionira da su dialer i imenik skroz razlicite aplikacije. Uglavnom padne mi mrak na oci svaki put kad moram nekog zvat.

 

Takodjer ulazak u galeriju traje par sekundi, onda kada ste u kameri i ocete vidjeti sto ste slikali opet treba cekati par sekundi da izlista slike. Moj iPhone 4 s 1GhZ i 512MB RAM-a ga je obaro s nogu u ova dva navedena primjera.

 

A da ne pricam o tome da je S3 jos uvijek u prodaji (bio to ducan ili operater), a Samsung nece izbaciti novi softver za njega. Uglavnom vec u startu prodaje staro zeljezo,a obicni korisnik koji se ne kuzi u to nece shvatiti. 

 

Sad cu sansu dati Nexus-u 5 kojeg sam imao priliku koristiti i nisam naso neku zamjerku, istina je da su neke performanse mogli malo boostat (baterija,kamera,zvucnik), ali puno mi je bitniji kvalitetni user experience nego 20 mpx kamera.

 

Ugl. Samsung je na black listi sljedecih par godina.

http://isvijet.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2014 11:17 (Edge).
 
22 14 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kada je vrijeme za novi smartfon?
makopos kaže...

Miro, S3 napravi clean fresh install i radi odlično evo ja ga imam i sve radi super. Ili napravi backup odi na servis i oni ti to naprave za jedan dan.

Ma mislim da ću preći na CyanogenMod i tako dati novu priliku trojci... Sve koje znam da su to napravili su oduševljeni.

 

A reci jesi li imao priliku isprobati peticu? Stvarno je to osjetan napredak u odnosu na naš uređaj star tek dvije godine...

...
12 godina
neaktivan
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

Evo ja koristim Galaxy S(Nema dalje... 1. generacija {#}  ), vec 2 godine i nekada mi dode da ga razbijem od zid, jer jednostavno neke danjasnje aplikacije koje bi zelio imati ne rade jer nisu podrzane za tako star uredaj.Opet kada pogledam, da si sada uzimam galaxy s3, mi se cini glupim potezom jer ce i on za godinu-dvije biti "star", a 700€ za S5 nedam...tako da cu i dalje ostati na galaxy s I9000 sa 4.4 kitkat sve dok ne crkne {#}

Moj PC  
28 0 hvala 0
16 godina
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

Smartphone sam kupio za 99kn.

 

Eto toliko sam spreman izdvojiti za novi, kad mi ovaj rikne.

 

Ako ne nađem po toj cijeni, imam 'dumb' Nokiu koja stoji u rezervi.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
12 3 hvala 0
16 godina
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

ja sam tip korisnika kojemu "pure android" iskustvo baš ne leži. Isprobao sam cyanogen mod na više uređaja i nije to to.Radije bih žrtvovao više laga za orginalni UX. Naravno ne igram igre pa to jel nešto otvara za 1 ili 2 sekunde mi nije bitno.

A što se tiče promjene smartphonea najbolje bi bilo barem ugovor na dvije godine pa produljenje ili novi ugovor uz jeftiniji uređaj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2014 11:40 (igy).
Moj PC  
5 4 hvala 0
14 godina
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

WP onda uzmete i imate istu fluidnost od lumije 520 za 1000 kn u trgovini pa do lumije 1520 za cca 5000 kn :)

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation
Moj PC  
32 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

s ajfonima nema tih problema.

Stari možeš prodat mrak, skoro da ne moraš doplatit za novi, a drže cijenu savršeno...

 

 
5 27 hvala 0
13 godina
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

Ja sam si prošle godine u 6. mj. kupio LG za 2200kn u Tele2 i odličan je. Nadam se da će me služiti još barem 5, 6 godina {#}

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

Ma znaš što ću reć nakon pustih godina androida i rootanja, j.... android i cwm i rootanje.

Sljedeće što ću kupit je WP a ne se j... sa telefonom.

Kad se samo sjetim koliko sam se izj... za stavit CM na S4 i na kraju moram trpit njegovo blokavanje, zamrzavanje, lag itd itd.

"Pa rootanje i custom rom je opcionalno" - je, kako da ne. toliko je nakrcan bloatware-om da je custom rom must.

 

Ili ono, kupiš najnoviji flagship smarfon, kao, i odjednom, kad se približiš notifikacijskoj traci, izgasi se ekran. Proximity senzor bug. Moraš ručno kalibrirat senzor. Super. Jer ja imam toliko slobodnog vremena u životu da se ja mogu j... sa ručnom kalibracijom senzora..

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2014 12:10 (KIKI3ooo).
 
26 6 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

Vidim da se nikome ne sviđa samsungov softver, pa tako ni meni.

 

Imam samsung galaxy Ace II ( Jelly bean ) i mogu reći da sam zgrožen sporošću.

Ipak je to dual core sa 756 mb rama, mora imati makar malo fluidnosti.

 

Kao prvo njemu treba skoro 10s da uđe u dialer, pa još par sekudni ako hoću nekoga nazvati.

 

Ili ako hoću iz dialera u imenik isto mu treba.

 

Najvjerovatnije da ću probati sa CM pa ćemo vidjeti !

LP!
:) 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
 
8 1 hvala 0
13 godina
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

LG-jev stock, treba mu 1-2 sekunde da uđe u dialer ili imenik. Ako je u RAM-u, ulazi direktno {#}

 
3 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kada je vrijeme za novi smartfon?
Marko :D kaže...

LG-jev stock, treba mu 1-2 sekunde da uđe u dialer ili imenik. Ako je u RAM-u, ulazi direktno {#}

LG-jev stock je jako dobar.

 

Znam, imam još i LG L7 II,  vrlo dobar mobitel, sa vrlo dobrim softverom !

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
16 godina
neaktivan
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

Iako se informatikom bavim profesionalno, još uvijek mi nije jasan smisao posjedovanja smartfon uređaja - nisam niti uz najbolje mozganje pronašel valjan razlog da bi se prebacil s nedavno kupljene preklopne nokije za 200 kn na smartfon. Kak god, miran sam barem 7-8 godina kolko je trajala prošla preklopna nokija.

 
6 22 hvala 0
14 godina
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

Kao što sam i u prošloj temi rekao, mjenja se kad ne zadovoljava korisnika.

Mene moja x10 mini pro više ne zadovoljava, još bi i podnio malo sporije otvaranje imenika/poruka jer za sve ostalo imam Nexus 7, ali baterija. Ne drži mi pola dana. 

 

I tako prvi put odlučim da ću uzet high-end uređaj, do sada sam uvijek imao neki mid-range uređaj. Pa pogledam cijene, specke velike trojke androida, i iskreno mi se pris*re. I što ću sad?

Pa kao što sam i čekao, Oppo je predstavio 7 i 7a. Na EU shopu, krenuo pre-order ovaj ponedjeljak, 7a po cijeni od 400€ - studentski popust 10%. Uz to još daju Easy Cover, dodatnu bateriju i MicroSD od 32GB. 

Odnosno u HRK, platio sam 2750kn. 

 

Nego, kažu na mob.hr da će Hangar18 prodavat u RH. Sve me strah po kojoj cijeni. Njima su ustupili uređaj za testiranje, bilo bi sramotno da ne dođe i do BUGa. 

Moj PC  
7 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

Ja ga mjenjam svaka 24mjeseca kada ugovor istekne, mozda ce se nekima cinit kratko, ali nikad ne kupujem top class mobitele pa postanu spori s vremenom, trenutno imam Iphone 3GS i za mjesec dana planiram otic na S4 ili Iphone 5(ne S)

 

Prodajem GTX 550TI GS, AMD A8-3870k i Gigabyte maticnu
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kada je vrijeme za novi smartfon?
memulica kaže...

Smartphone sam kupio za 99kn.

 

 

a kolko plaćaš robovlasničku pretplatu?

 

btw, pc i mob mijenjam kad mi više ne zadovoljava potrebe.. i nikad ne kupujem novo nego rabljeno, jer moje skromne potrebe zadovoljavaju i uređaji 2 generacije stariji.. platim možda 20% početne cijene a imam još uvijek "mrcinu".. nije mi jasno robovanje novom i skupom, al to je već za psihijatriju..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2014 13:09 (nixass).
13 godina
neaktivan
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

Da li je toliko usporenje OSa na svim androidima ili samo samsung?

Na mojoj Xperiji je usporenje bilo vidljivo nakon godine, ali ne toliko značajno.

 

Izgleda da će WP pokupiti sve nezadovoljne korisnike jer umjesto da usporava ubrzava. Nokiu 720 sam nabaivija prije nekih godinu i bila je totalni krš. Znala je blokirat i trzat, ali svakim novim updateom radila je sve bolje i bolje. Tek nakon ambera je sve radilo apsolutno glatko dok nije pala i rasula se. Sad sam na 925.

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?
Nemam odavno s3 u blizini, ali zar je doista na s5 toliko bolji ekran? Nije samo rezolucija u pitanju? Meni je u sjećanju ostao onako, amoledski -ništa baš extra loše. No slažem se s odlukom-rootanje ništa ne košta probati, osim malo koncentracije i vremena.
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

ja svakih godinu do godinu i pol mjenjam , imao sam symbian,iOS te android po par puta sad sam 2 godine na WP i odusevljen sam njegovim ecosystemom kao sto sam bio i sa symbianom {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2014 13:26 (4mal).
Moj PC  
7 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

Koristim Htc One X od kad je bio dostupan u hrv i sad je vrijeme za novi,vjerojatno One M8
Kupujem isključivo flagship uređaj,manje bitno jel Htc/samsung..... jer je razlika napram nekog "smarthphona" iz srednje ili niže klase neusporediva

Linus
http://m.youtube.com/watch?v=1gnPdiE5kVs
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kada je vrijeme za novi smartfon?
Kupujes mob koji svi kupuju, jer će tako imati veću podršku na xda. Svaki mob se preporodio flashanjem custom roma (naravno cm ili nešto slično, ne neki natrpan glupostima ) . S3 sa CM leti ,ako moj ,i9000 radi preporodeno sa kitkatom tako da nemojte trkeljat gluposti ,pogasite nepotrebne procese flashajte legit rom i uzivajte ,pogotovo samsung korisnici sve što vam treba je odin i 10 minuta posla tako da to nije "zamarajuce i teško ". Flashao sam mobove od nexusa,arc s, dhd, s,s2,s3,xperia s, i svi su bili iznenadeni rezultatom .nije zamaran posao(naravno osim htc sa S-ON).flashanjem ništa ne gubis barem si još godinu dana uživanja na starom mobu omogucis
15 godina
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

evo i alternativnog odgovora: nikad. sve dok postoje klasični telefoni na gumbe, koji čist fino obavljaju posao. {#}

Moj PC  
4 8 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

Čini se da smo postali previše razmaženi, sve nam mora biti odmah, u sekundu, kao da nam život ovisi o tome. {#}

Btw, koristim Galaxy S2, stock 4.1.2 - sasvim zadovoljavajuće.

 
5 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

Odgovor na ovo pitanje je sasvim subjektivan tj. ovisan o slučaju.

Odnosno, o tome kakav uređaj osoba posjeduje, koliko i kako ga upotrebljava i održava, te kakve su osobne preferencije.

Meni je npr, smartfon već dugo vremena bez konkurencije najkorišteniji osobni digitalni uređaj, i prema tome općenita kvaliteta iskustva korištenja mi je jako bitna i vrijedna ulaganja.

 

Pa sam tako dosad redovito prodavao stari i kupovao novi uređaj svake godine, uvijek u potrazi za nečim što bližim nekom mojem zamišljenom idealu.

 

I onda sam nabavio Note 3.

I..potrazi je došao kraj.

Po prvi puta ne osjećam se kompromitirano niti u jednom smislu i nemam nikakvu potrebu za upgrade..i ako uređaj ostane u dobroj formi, siguran sam da će tako ostati još barem dvije godine.

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Kada je vrijeme za novi smartfon?
Koliko je zdrav mozak koji drugacije od sebe vidi spremne za psihijatriju?
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kada je vrijeme za novi smartfon?
TheMenstalist kaže...

Vidim da se nikome ne sviđa samsungov softver, pa tako ni meni.

 

Imam samsung galaxy Ace II ( Jelly bean ) i mogu reći da sam zgrožen sporošću.

Ipak je to dual core sa 756 mb rama, mora imati makar malo fluidnosti.

 

Kao prvo njemu treba skoro 10s da uđe u dialer, pa još par sekudni ako hoću nekoga nazvati.

 

Ili ako hoću iz dialera u imenik isto mu treba.

 

Najvjerovatnije da ću probati sa CM pa ćemo vidjeti !

LP!
:) 

 

Dialer i imenik su ti najveći problemi??

Pa čovječe imaš na play storeu more alternativa koje rade kako spada.

Ja sam onako odoka skinuo textra SMS, Rocket dial i Rocket contacts, i otada više uopće ne razmišljam o tričarijama poput imenika i dialera.

 

14 godina
offline
Re: Kada je vrijeme za novi smartfon?
Ni jedan od navedenih. LG G2 ih uništava sve za puno manju cijenu.
16 godina
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

uz LG G2 i Nokia 1520 ih ubije {#}

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Kada je vrijeme za novi smartfon?

Vrijeme za kupovinu novog smartphonea je gad stari crkne, razbijem ga, upadne mi u more, izgubim ga, ukradu mi ga... nazalost nabrojano se kod mene dogadja bar jednom godisnje. Uvijek kupujem/dobivam flagship uredjaje ali nikad nisam odlucio uzeti novog je mi stari vise nije dovoljno dobar ili zbog nekakvog prestiza.

 
2 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice