Kako sam postao Sheldon

poruka: 33
|
čitano: 4.475
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako sam postao Sheldon".
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam postao Sheldon

O da...

Prije nekog vremena sam kupio 2 gamepada (i produžni USB), spojio TV sa HDMI kablom i igrao super mario (prvi) sa frendom preko emulatora. I ne samo to nego još neke pretpotopne igre. Žene su nas gledale kao da nismo normalni. Iako igram isključivo BF serijal već praktički 10 godina srce mi se rastopilo kad sam čuo poznatu NES glazbu... {#}

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.3.2014 14:28 (Friday).
 
23 1 hvala 0
16 godina
offline
Kako sam postao Sheldon

Gledao sam tu epizodu TBBT i samo sam čekao nešto slično ovom tekstu....to je to... hvala :)

Moj PC  
13 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako sam postao Sheldon

To je kao razlika između knjige i filmske adaptacije knjige. Kada čitaš prepustiš se mašti na volju i nema ograničenja. "Svako za sebe kreira onako kako želi da to vidi", dok film svi gledamo isto.

 

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
15 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako sam postao Sheldon
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

To je kao razlika između knjige i filmske adaptacije knjige. Kada čitaš prepustiš se mašti na volju i nema ograničenja. "Svako za sebe kreira onako kako želi da to vidi", dok film svi gledamo isto.

 

Javio se odgovorni za ovaj tekst.

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Re: Kako sam postao Sheldon

Sjećam se i ja svih tih igara. Stvarno sam uživao u brdo njih. I na C64 i kasnije na piceku. Amigu nisam imao nažalost.

 

A kako sam se tek navukao na MUD (tekstualni MMORPG ugrubo, za one koji ne znaju).

Ali neću reći da mi nije danas gušt odigrat Dead Space, Bioshock, Assassins Creed, Civ 5 ili neke dobre ekskluzive na PS3 i PS4.

coffeeeffect.blogspot.com - mali blog sa recenzijama serija, filmova, igara
13 godina
neaktivan
offline
Kako sam postao Sheldon

Ma super su nove igre.... ali i te su prastare igre nekada bile nove.

 

Na kazeti Elite i Lords of Midnight, ZX Spectrum i stari Iskrin "jaje" televizor. Ljeto, praznici i besane noći...

 

Right on, Commander!

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako sam postao Sheldon

Da su igre napredovale u korak sa tehnologijom svima je jasno ali da su novije igre automatski i bolje od nekih starih ne mogu se složiti. Blještavilo grafičkih efekata, studijske kvalitete zvuka, hollywoodski scenariji, otvoreni svijetovi i ino ne može nadomjestiti "toplinu oko srca" kod igranja nekih kultnih igara, odvratnoj grafici ili nedostatku iste unatoč. Čovjek bi lako pomislio da su i igrači "zatrovani" konzumerizmom i da im je bitnija ušminkana vanjština od samog sadržaja ali povremeno se nađu biseri poput minecrafta, super meat boya ili stick of trutha i vrate mi vjeru a i "toplinu oko srca".


Normalno je i da vas se većina ne složi sa gorenavedenim, ipak sam pripadnik ove ugrožene, fosilne skupine kojoj je "hype" bio čitanje recenzija u Svetu Kompjutera i naručivanje igara na kazetama iz Alo Alo dućana u Beogradu.. {#}    

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako sam postao Sheldon

Kako su to bila dobra vremena, onaj Descent sam igrao nekoliko puta iz pocetka, Doom i Wolfija da ne pricam. Grafika je bila katastrofa no te igre su dusu, radnja je bila cisto napucavanje bez pameti no bas je tesko naci pravu rijec za opisati osjecaj kad bi se isao igrati. Danasnje igre su daleko po tome, primjerice Mass Effect 3 koji ima neku radnju i smisao ili Assassins Cread 4 ili stogod novijeg kao BF no tesko je usporediti te osjecaje tada i sada.

informatika je kao labirint, jednom uđeš i više nikako da izađeš
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.3.2014 15:33 (dagoberhr).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako sam postao Sheldon

E da. To su bila vremena.

 

Štelanje glave...šarafljenje...

Blue max! Tapper! Defender of the Crown. Pit stop. Burnin Rubber. Boulder Dash...

 

Pa PC crno bijeli sa PC speakerom i CGA grafom...

Kako sam bio sretan ko malo dijete kad sam dobio sound blaster karticu i slušao uvodnu špicu u Day of the Tentacle...

Učitavanje na 7 disketa i raspakiravanje preko zipa ili rara. Oslobađanje memorije. Norton commander.

coffeeeffect.blogspot.com - mali blog sa recenzijama serija, filmova, igara
15 godina
offline
Kako sam postao Sheldon

Eh, so manny good memories...

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
19 1 hvala 0
13 godina
offline
Kako sam postao Sheldon

ne mogu reći da mi se nešto sa C64 posebno ucrtalo u glavu, ali bome NES i SNES pamtim kao epic konzole.

 

evo baš sam se nedavno navukao na odličan TBS/RPG na SNES-u koji prije nikada nisam igrao.. mislim da mi je oko 40-ak sati trebalo da ga završim.. bahamut lagoon ako nekoga zanima.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Kako sam postao Sheldon

mislimd a je istina u sredini: doza grafike čak i u kockastom obliku je potrebna kako bi se potakla doza mašte. Meni najbolje knjige su one koje su imale u sebi ilustraciju. Jednako tako i igre, bez obzira da li je ta ilustracija uber mega cool, već je bitno samo da donekle objasni o čem se radi i time potakne maštu

također vrlo je bitno da igrivost ne bude nit prekomplicirana ali niti debilizirana automatizacijom

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako sam postao Sheldon
Igram stare snes igre preko emulatora i stare lucas avanture. Nove igre me uopce ne brivlace. Igrao sam ih dosta i bzvz... nis posebno :/
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Kako sam postao Sheldon

i ja sam spectrumonostalgičar i zakomodoro64žalitelj. iz vremena kad Jobs i Gates još nisu počeli krasti. i prolazili su sati, dani... potpuno te razumijem. sva sreća da imamo Hrelić {#}

Moj PC  
2 2 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Kako sam postao Sheldon

Nisam imo tu čast da igram SNES, morao sam se zadovoljit kineskim od 100 kn s placa (one šta idu žute kazetice) ehehe... Ali i to smo tamanili ko blesavi, još kad dođeš skoro do kraja igre i nestane struje... Što se igara općenito tiče, D2 LoD mi je vječni vrh vrhova.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako sam postao Sheldon

Kako sam otac dvoje klinaca, bilo mi je žao gledati kako igraju NFSU2 ili wow/Dotu i neće doživjeti pravi gušt igranja. tj. igrivost i zabava prije "komplikacija" od tisuću spelova, pokreta, opcija, kombinacija, itd. Srećom naišao sam na XBMC i ROM collection browser. Složio C64, Gameboy, SNES, PS1 i PS2 emulatore i sada guštamo skupa, a kao pravi Sheldon počeo sam neki dan i gledati Star Trek (1966)... mama šizi... pa kaj morate te prapovijesne igre i filmove???!!!... Da, moramo! :)

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako sam postao Sheldon

Problem sa novim igrama je što su sve rađene po šabloni.Postoje uspostavljena pravila industrije za izradu igara.Prevelik je utjecaj na dizajnere igara da rade ono šta će se prodavati a ne ono šta bi oni zaista voljeli igrati.

 

Rijetko tko krši ta pravila.Rijetko tko eksperimentira.A nažalost rijetko tko to i igra jer budimo realni casual igrači su za razliku od 80-tih danas u velikoj većini i pridonose 95% prihoda.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam postao Sheldon
g12356 kaže...

Problem sa novim igrama je što su sve rađene po šabloni.Postoje uspostavljena pravila industrije za izradu igara.Prevelik je utjecaj na dizajnere igara da rade ono šta će se prodavati a ne ono šta bi oni zaista voljeli igrati.

 

Rijetko tko krši ta pravila.Rijetko tko eksperimentira.A nažalost rijetko tko to i igra jer budimo realni casual igrači su za razliku od 80-tih danas u velikoj većini i pridonose 95% prihoda.

Drugim riječima, računalne igre su postale ozbiljan biznis. A u biznisu nema mjesta za tvrdoglavost i otuđivanje potencijalne publike kroz forsiranje nekih vlastitih zamisli i dizajnerskih ideja. Sve se svodi na najmanji zajednički nazivnik kako bi se što više proširila publika...

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam postao Sheldon
Slažem se, doma je močna zvijer od kompa i7, 16 rama... A i dalje na njemu najviše volim zaigrati carmagedon 2, civilizacija 3, heroji snage i magije 3 i 4, ono osmijeh na licu kao da sam opet klinac.
Usput da li se netko sječa igre sa comodorca mislim da se zvala fantastik fredie ili tako nešto?
Naravno na iphonu 5s, 5 i 4 se može skinuti carmagedon ( free prva staza) obavezno probajte :-)
Usput pogledao sam neki demo od carmagedona-reincarnation novi kaj dolazi izgleda mi više kao crtič, ako ima fanova igre javite se...sorry ako je OT :-)
15 godina
neaktivan
offline
Kako sam postao Sheldon

Vidoviti Drago - više mi daješ na kombinaciju Zack-a (po umu) i onog tipa što je Sheldonu hackirao Warcraft account (po izgledu)

tako da ni ne kužiš zašto neki i danas kuju u nebesa stare igre: zato što su u doba kad su ih igrali bili djeca i imali su drugačiju percepciju tih

igara nego što ih danas kao odrasli imaju gledajući ove nove igre te im igre onih vremena povlače i ondašnje dojmove

Po čemu je Saboteur ili Strike Force Cobra bolji od Assasin Creeda? Po apsolutno ničemu. Ali, ono su bile igrice koje nisu uzimale puno vremena, a vremena je bilo

koliko hoćeš, dok AC traži puno više i netko, npr. Oleg-Olegutin-Orangutin blene u igru i ne zna kud bi počeo, sjajna grafika, fizikalni model, na poslu je čitao 

review-e i sad kad je došao doma, ima 18 minuta za igranje jer žena gunđa, djeca arlauču. Navečer ne može igrati jer ga san uhvati i prije 10, a žena gunđa.

Nekad davno, Vidoviti Drago je napisao svoj jedinih duhoviti tekst za koji sumnjam (s obzirom da je jedini) da ga je odnekud posudio. Evo ti Drago priča 

o O-O-Orangutinu pa je prenesi.

 
3 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam postao Sheldon
Andrija_ZD kaže...

Vidoviti Drago - više mi daješ na kombinaciju...

 Dude!!! O cemu ti? A sa tobom i pola internetza?!

Ako ti se tekst ne dopada to je jedna stvar. Glupi napad na autora je druga. Koji crni jedini duhoviti tekst? Kao ostali su od cetiri slova i sedam zapeta, jel da?!

 

Koja crna nostalgija je spopala svaku drugu ludu na intenetu. Ili je to mozda neku "buzzword" koji ja ne razumem?

 

Kod igara POSEBO ne postoji nostalgija. Imao ti vremena danas za igranje ili ne.

Jel ja to kosristim stari ACDSee iz nostalgicarskih razloga? Ili stari DVD Player? Ne, ffs!! To sam kupio, to mi sluzi i nemam potrebe da menjam jer mi drugo i ne treba.

Gledas neki Hitchcocov film, kao, Dial M for murder, i kazes koji dobar film, ja ti lupim, ma to si ti samo nostalgicar. iako u to doba mozda i nisi bio rodjen.

 

Kod igara je ekstremno jednostavno. Igra JEST interesantna ili NIJE. Nema treceg. Kako su je sklepali takva ce i ostati. Ni sedam patcheva iza sedam mora i gora je ne mogu pokrpati dalje. Koja crna nostalgija, (po pedesti put)?!

Instaliram pre neki dan i ja konacno taj famozni GTA 4 i ima sto da vidim... Nakon 3 sata igranja ja sam jos uvjek ukradi-auto-dovedi-ga-onamo, prebij-ovog-da-pomognes-blentavom-rodjaku. Strasno losa gluma, los scenarij i besmislena igrivost. Uninstall i zaborav. Crna mrlja na Steam accountu. Dok, recimo, Prince Of Persia 2, za "zaostalom" grafikom jos uvjek super interesantan... Jel to iz nostalgicarskih pobuda?!

Neeeeee! Vec zbog toga sto je INTERESANTAN od majke.

 

Tako i igra iz Draginog teksta. I jos milijun drugih igara, hvaljenih i hvaljenih od ljude koji ih nikada nisu igrali do trena kada su ih zaigrali ili od matorca koji ih jos uvjek igraju.

 

Bojim se da kupim novi Thief. Grafika je ok i iskreno boli me **@4c za nju. Vise se bojim od onoga sto kazu, recimo TotalBiscuit ili Yahtzee, bojim se da ne dobijem jos jedan Deus Ex 2.

Bojim se, ne zbog nostalgicarskih razloga, vec zbog estetskih. Estetika zbog koje su "hvaljene" igre u stvari hvaljene, a NE zbog, iz guzice izvucenog termina - nostalgija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.3.2014 3:08 (Solo).
13 godina
offline
Kako sam postao Sheldon

ma to je sve isto stvar ukusa. imam par frendova 30-35 godina starih koji uopće ne pate za starim igrama. igraju samo aktualno i hvaljeno, grafika im je super-bitna, vjerojatno najbitnija stavka, i sve što je 5-6 godina staro im je outdated i boring.

zadnji AA singleplayer koji sam odigrao je bio far cry 3, i za njega mogu stvarno reći da je dobra igra. ali po meni velika većina toga što danas izlazi je suhoparno i dosadno, sa grafikom, cgi-jem i pričom u prvom planu. iznimke samo potvrđuju pravilo.

 

npr. bethesda neće nikada ponoviti morrowind.. koliko god skyrim bio dobar, hardcore fanovi će se svi složiti da je morrowind jedan i jedini. doduše casual igračima se morrowind nije svidio. grafika im se nije svidjela, ubio ih je prvi štakor na kojeg su naletili itd itd..

kao što je rustweaver rekao, sve je to postalo biznis i pokušava se privući što šira publika. nema više onog bunta igara iz 90tih, sirovosti, pa čak ni prave zahtjevnosti i težine. FFS miču i healthbarove iz igara jer mlade primadone ragequittaju ako im je igra slučajno preteška. da ne spominjem današnje tutorijale koji kao da 30-godišnjaku objašnjavaju kako se piša stojećki. di su nestali secreti koje kada nađeš, čudiš se kaje tom developperu bilo u glavi..

mehh dosta.. 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam postao Sheldon
Lol.igre nekada su više vremena uzimale.igre su imale duži singleplayer i bile su teže za proći.a za multiplayer sii imao ut,starcraft,cs,doom,quake...
Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
14 godina
offline
Kako sam postao Sheldon

Nekad davno dlc je bio veći nego sama igra...... meh  {#}

OVAJ PROSTOR JE NA PRODAJU!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam postao Sheldon

A o čemu ti? Kakva nostalgija? Nije čudo da si solo

14 godina
offline
Re: Kako sam postao Sheldon
Andrija_ZD kaže...

A o čemu ti? Kakva nostalgija? Nije čudo da si solo

LOL ti mora da gataš sebi iz prapoljka na guzici pa si vidio isvojim kurjim očima da sam solo???!?!?!? Šta si se naihalirao morske soli?Dečko ideš mi na ignore lagano! {#}

Vjerujem da si omiljen u društvu........ 

OVAJ PROSTOR JE NA PRODAJU!!!!!!!!!!!!!!!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.3.2014 15:05 (0verlord).
11 godina
neaktivan
offline
Kako sam postao Sheldon

Djeco mir! Pustite odrasle da pricaju {#}

 

Ove danasnje igre imaju kraja. I do njega se dodje za 3-4-5 dana MAX. Jedan asteroid ili boulder dash nemaju takvu reputaciju. Prije kada si presnimis igru na maxell kazetu na komsijinom double deck kazetofonu i dodjes kuci s njom - imas sto raditi cijelo ljeto na commodoreu. Jedina briga ti je odakle ces namaknuti lovu za novi joystick jer ces starog strgati od beskonacnih pokusaja prelaska levela.

NES - moja velika ljubav, skoro i jedina u svijetu konzola. Ta igrivost, taj zvuk, te vesele boje ... u ono doba to je bio WOW FAKTOR na kvadrat. Danas gledam mojeg malca od 4.5godine kako przi super mario na nintendo 2DS-u, raymana i nes/snes romove na PC-u i suza radosnica mi klizi niz davno obrijan obraz. Neka, naucit ce njega tata sve od pocetka ...

Ako recenicu pocinjes sa ''znači'' - automatski smatram da si idiot!
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam postao Sheldon
Andrija_ZD kaže...

A o čemu ti? Kakva nostalgija? Nije čudo da si solo

O cemu?! O ovome:

"ne kužiš zašto neki i danas kuju u nebesa stare igre: zato što su u doba kad su ih igrali bili djeca i imali su drugačiju percepciju tih

igara nego što ih danas kao odrasli imaju gledajući ove nove igre te im igre onih vremena povlače i ondašnje dojmove"

 

Ili si ti mozda pricao o lanjskom pekmezu, a ja, jadan, nisam skuzio...

14 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam postao Sheldon
g12356 kaže...
Lol.igre nekada su više vremena uzimale.igre su imale duži singleplayer i bile su teže za proći.a za multiplayer sii imao ut,starcraft,cs,doom,quake...

Bome da su bile duže, sjećam se Wolfija 3D. Bio je jedan nivo (od njih masu) u kojem sam se totalno izgubio, da me ubiješ nisam mogo nać izlaz van.

13 godina
offline
Re: Kako sam postao Sheldon
Borg8472 kaže...
Slažem se, doma je močna zvijer od kompa i7, 16 rama... A i dalje na njemu najviše volim zaigrati carmagedon 2, civilizacija 3, heroji snage i magije 3 i 4, ono osmijeh na licu kao da sam opet klinac.
Usput da li se netko sječa igre sa comodorca mislim da se zvala fantastik fredie ili tako nešto?
Naravno na iphonu 5s, 5 i 4 se može skinuti carmagedon ( free prva staza) obavezno probajte :-)
Usput pogledao sam neki demo od carmagedona-reincarnation novi kaj dolazi izgleda mi više kao crtič, ako ima fanova igre javite se...sorry ako je OT :-)

Kako da nema fanova,Carmagedon sam peglao dan i noc, i 1 i 2. Jos mi bude lijepe uspomene Quake serijali,Area 51 iz 1995,Twisted metal,MechWarrior 2 ...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice