U kakvom je stanju HTML5 video?

poruka: 9
|
čitano: 3.254
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U kakvom je stanju HTML5 video?".
16 godina
offline
U kakvom je stanju HTML5 video?

Meni nije jasno zašto se svi proizvođači browsera i uređaja ne dogovore: "podržavat ćemo MP4 za video i MP3 za audio" ili "WebM za video i AAC za audio". Čuo sam da je problem to što su neki od kodeka proprietary, ali, ono, ovak ide samo na štetu korisnika.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U kakvom je stanju HTML5 video?
Marko kaže...

Meni nije jasno zašto se svi proizvođači browsera i uređaja ne dogovore: "podržavat ćemo MP4 za video i MP3 za audio" ili "WebM za video i AAC za audio". Čuo sam da je problem to što su neki od kodeka proprietary, ali, ono, ovak ide samo na štetu korisnika.

- zar treba nešto više objašnjavati? Nije stvar u korsiti za korisnike (to nikad nije kriterij, samo marketing), nego za vlasnike standarda. Koji god standard ako postane 'glavni' osigurava velik novac vlasniku, istovremeno svima ostalima trošak jer njemu plaćaju.. Uz to da nije najsretnije rješenje ovisiti o 'jednom standardu' kad dođe do 'problema'.

- sad toj igri oko novca-vlasništva, dodaj i potrebu raznih ograničenja kao DRM... interesantno npr. da se i HDCP reklamira na svim TV komponentama kao neka podržana-pozitivna stvar, zapravo samo ograničavanje... valjda kupci samo na TVu traže slova HD(nešto) pa je i HDCP biti 'dobro'. {#}

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
U kakvom je stanju HTML5 video?

E upravo zbog toga mi je drago što je stari dobri Flash još uvijek sa nama bez obzira na to koliko manjkav bio ON radi. :)

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
U kakvom je stanju HTML5 video?

Jednostavno ga pokopajte i ostavite flash.

If it ain't broke, don't fix it.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U kakvom je stanju HTML5 video?
xxxxx kaže...

Jednostavno ga pokopajte i ostavite flash.

If it ain't broke, don't fix it.

Problem je sto Flash jest broke, uglavnom ako ikad bude problem, bude zbog njega, al tko kaze da se isto ne bi dogadalo i s HTML5 kad mu se doda jos featurea pa mu naraste kompleksnost.

16 godina
odjavljen
offline
Re: U kakvom je stanju HTML5 video?
xxxxx kaže...

Jednostavno ga pokopajte i ostavite flash.

If it ain't broke, don't fix it.

 

Bit je u tome da je Flash prejak za baterije u mobitelima tj. trosi previse radne memorije, a i samim time dere bateriju nenormalno.

16 godina
offline
Re: U kakvom je stanju HTML5 video?
Edge kaže...
xxxxx kaže...

Jednostavno ga pokopajte i ostavite flash.

If it ain't broke, don't fix it.

 

Bit je u tome da je Flash prejak za baterije u mobitelima tj. trosi previse radne memorije, a i samim time dere bateriju nenormalno.

I da se većini ljudi i na desktopu ruši ko lud.

Down goes the window, out goes the heat!
15 godina
offline
Re: U kakvom je stanju HTML5 video?
asusdvd kaže...
Edge kaže...
xxxxx kaže...

Jednostavno ga pokopajte i ostavite flash.

If it ain't broke, don't fix it.

 

Bit je u tome da je Flash prejak za baterije u mobitelima tj. trosi previse radne memorije, a i samim time dere bateriju nenormalno.

I da se većini ljudi i na desktopu ruši ko lud.

Ruši se?

Ok je što ljudi žele HTML5 i novije tehnologije, vjerojatno flash ima nekih mana, ali netreba izmišljati te mane - rušenje flasha na desktopu? Daj molim te, otkad koristim pc ne sjećam se da je se srušio.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
16 godina
offline
Re: U kakvom je stanju HTML5 video?

Godinama mi se Flash nije srušio na desktopu, a i to na testnom računalu starom 7 godina koristimo ga svaki dan i nikad ništa što se tiče Flasha.

Testirao sam CSS3, HTML5 i Javascript na raznim računalima i uređajima, trenutno ovi troje uzmu više resursa nego Flash. Ako se Flash kod/sadržaj dobro optimiziraju mogu uzeti samo 5-10% resursa dok TRIO ode i do 100% na istim stvarima.

Na TRIO kombinacija treba se još dosta raditi u browserima, to što browseri podržavaju ne znači isto i da je sve najbolje optimizirano za dobar i kvalitetan prikaz istih.

Dok Flash radi na svim platformama isto jer je plugin. Ovdje je problem što više tehnologija se koristi to su veće mogućnosti svađa, dugotrajnih odobrenja itd...

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2012 14:18 (makopos).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice