Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov

poruka: 29
|
čitano: 3.570
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov".
14 godina
offline
Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov

Cim pomislim na made in china i zrakoplov koji leti nekako mi ne ide zajedno Valjda ce se pokazat pouzdan.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
5 4 hvala 0
15 godina
offline
Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov

mislim da je jedna rečenica pogrešno napisana i da bi trebalo biti "može dignuti u zrak, odn. pobiti, odjednom 168 putnika + posadu". istodobno se nadam kako nemam pravo ovaj put. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2015 18:15 (Ajar).
Moj PC  
6 7 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov
Ajar kaže...

mislim da je jedna rečenica pogrešno napisana i da bi trebalo biti "može dignuti u zrak, odn. pobiti, odjednom 168 putnika + posadu". istodobno se nadam kako nemam pravo ovaj put. 

 

Staro mučko đubre.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
10 godina
neaktivan
offline
Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov

Ako mogu raditi mobitele i tablete zašto ne bi i avione.

 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov
RedRocco kaže...

Ako mogu raditi mobitele i tablete zašto ne bi i avione.

 Kad se smrzne mobitel, nikome ništa. Sa zrakoplovima nije tako.

16 godina
offline
Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov

A čuj siceve - ko da su na njih navukli presvlake iz Lidla.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
8 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov
pokusavam "cuti", ali samo vidim.. da malo jeftino izgleda
Battlenet - TheProdigy#2234
11 godina
neaktivan
offline
Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov

Izgradili ga Kinezi, a pogoni ga francuski motor. What could possibly go wrong?

 
14 1 hvala 0
15 godina
offline
Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov

Bolje vam je da učite kineski, nego da "pametujete". 

 
7 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov
rjakopec kaže...

Bolje vam je da učite kineski, nego da "pametujete". 

Svaka čast svakome, ali kao što ovaj gore reče, to je proizvedeno u Kini i ima francuske motore (Conc). A nije im ni Peugeot na neku slavu. Ni Renault. A bome niti Citroeni.

 

Kina proizvodi sve, ali po nacrtima izvana. Ono što su sami složili, uglavnom je ukradeno i nema neki "quality control". Čast iznimkama ali ja u ovom ne bi baš letio ako ne moram.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
16 godina
moderator
offline
Re: Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov
Predator003 kaže...

Izgradili ga Kinezi, a pogoni ga francuski motor. What could possibly go wrong?

 

CFM je poznati proizvođač (američko-francuski) avionskih mlaznih motora već više od 40 godina, a njihove motore koriste i Boeing i Airbus. 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2015 21:04 (Drago).
15 godina
offline
Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov

Kina proizvodi robu, kvalitete kakva se od nje traži. Svaka roba ima svoju cijenu i kupca. Evo Aribus 321 iz porodice 320, neki dan je pao na Sinaju. A nije proizveden u Kini. A da vas podsjetim na VW skandal od prije nepunih mjesec dana iliti kako bi se reklo: U, Njemačkoj nema da nevalja, nisu oni kao mi.

 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov

proizvode sve moguce pa sto ne bi mogli i avione :D

 

i iPhone se proizvodi u Kini :D

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov
Predator003 kaže...

Izgradili ga Kinezi, a pogoni ga francuski motor. What could possibly go wrong?

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
neaktivan
offline
Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov

Istina. Vjerojatno nije tako crno kao što sam dao naslutiti. No svejedno, ja bih rađe letio u Boeingu ili Airbusu nego u tom kinezu.  Čak i kad ne bi bio kombinirana kopija raznih modela iz Boeinga i Airbusa, što vjerojatno je, ne mogu se mjeriti s dugogodišnjim iskustvom navedenih proizvođača.

 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov

Fantastična vijest. Ne vjerujem da će napraviti taj zrakoplov šlampavo, mislim, ovo je ipak izraz kineske moći kao države, mora biti svjetski napravljen (ergo Francuzi :D).

 

Kako je Izet lijepo rekao: "Da demokracija išta valja, Kinezi bi je uveli davnih dana." 

Why so serious?
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov

lol koje gluposti tu pisete ,ono ....

kina pravi sto bi se reklo on-par avione (minus motore .ali i tu su jako blizu)s rusima francuzima amerima

sto se vojske tice

a civilna verzije je ohohoo manje kompleksna za uraditi

ionako sve nove boinge/airbus avione "vozi" garmin 

 

ja osobno bi radije sjeo u taj kineski avion gdje znam da iza njega stoje ljudi koji su/ili rade na vojnom programu

kineske  avijacije ,nego tamo neki krkan iz svedske

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov

Mene čudi da nisu proizveli vlastiti komercijalni zrakoplov puno ranije. Embraer ima ograničenu ponudu, Rusi su jako zastarjeli, a Boeing i Airbus isporučuju zrakoplove na kapaljku i dižu cijene u nebo. Kinezi sami projektiraju i proizvode i puno složenije stvari od putničkog aviona. Kad vidiš da običan A320 košta 100 milja pitaš se koliko je tu mita uključeno za sve koji sudjeluju u lancu odlučivanja o nabavi istih... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov
jozef kaže...

Mene čudi da nisu proizveli vlastiti komercijalni zrakoplov puno ranije. Embraer ima ograničenu ponudu, Rusi su jako zastarjeli, a Boeing i Airbus isporučuju zrakoplove na kapaljku i dižu cijene u nebo. Kinezi sami projektiraju i proizvode i puno složenije stvari od putničkog aviona. Kad vidiš da običan A320 košta 100 milja pitaš se koliko je tu mita uključeno za sve koji sudjeluju u lancu odlučivanja o nabavi istih... 

 cito sam nedavno da se i mitsubishi sprema u vode komercijalnog zrakoplovstva.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_Regional_Jet

 

 

mene osobno vise zanima daljnji razvoj nadzvucnih aviona, kolko god problema i restrikcija sa sobom nosili (samo prekooceanski letovi i slicno)

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov
Ne viidm zašto se sprdate sa francuskim motorima.
Pa te motore koriste Boeing i Airbus već dugi niz godina i jedni su od najboljih civilnih.

No ipak ostatak aviona mi je onako,sumnjim quality control i obučenost ljudi koji ga sklapaju
robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Re: Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov
robimarko kaže...
Ne viidm zašto se sprdate sa francuskim motorima.
Pa te motore koriste Boeing i Airbus već dugi niz godina i jedni su od najboljih civilnih.

No ipak ostatak aviona mi je onako,sumnjim quality control i obučenost ljudi koji ga sklapaju

 

Zato što su djeca koja nemaju pamtenijeg posla od piskaranja po BOL forumu u 22h navečer.

15 godina
offline
Re: Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov
11 godina
protjeran
offline
Re: Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov
jozef kaže...

Mene čudi da nisu proizveli vlastiti komercijalni zrakoplov puno ranije. Embraer ima ograničenu ponudu, Rusi su jako zastarjeli, a Boeing i Airbus isporučuju zrakoplove na kapaljku i dižu cijene u nebo. Kinezi sami projektiraju i proizvode i puno složenije stvari od putničkog aviona. Kad vidiš da običan A320 košta 100 milja pitaš se koliko je tu mita uključeno za sve koji sudjeluju u lancu odlučivanja o nabavi istih... 

 

vidi se kako nemas mnogo znanja o navedenoj industriji, inace bi znada kanadski bombardier koji ima odlicne letjelice ne moze da se probije na trziste pored navedenog dvojca

15 godina
offline
Re: Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov
Zasto se uopće ovakav članak nalazi na ovom portalu... Nigdje veze sa IT...
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov

Za skeptike i dežurne pljuvatore:

 

Kinezi su jedna od 3 nacije koja je uspješno poslala čovjeka u svemir, imaju rovera na mjesecu, laboratorij u svemiru, imaju svoje rakete.

Vrlo uspješna i trenutno najambicioznija nacija što se tiče svemirskog istraživanja.

 

Ako mogu uspješno poslati čovjeka u svemir onda vjerujem da mogu i oko svijeta..

 

S druge strane, nigdje ne vidim hrvatske avione ili rakete pa makar i s kineskim motorima...

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov

uostalom, koga briga kak su načinjeni. ak se zruši, ima godinu dana garancije + kasko. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov
jozef kaže...

Mene čudi da nisu proizveli vlastiti komercijalni zrakoplov puno ranije. Embraer ima ograničenu ponudu, Rusi su jako zastarjeli, a Boeing i Airbus isporučuju zrakoplove na kapaljku i dižu cijene u nebo. Kinezi sami projektiraju i proizvode i puno složenije stvari od putničkog aviona. Kad vidiš da običan A320 košta 100 milja pitaš se koliko je tu mita uključeno za sve koji sudjeluju u lancu odlučivanja o nabavi istih... 

 Pa i kod nas bi mogli sklapati avione...

uzmeš neki stari dizajn i nacrte kojem su izašli patenti recimo B-727 ili DC-9

staviš moderne ekonomične motore - biraj između (GE, RR, CFM, P&W)

staviš novu elektroniku

imaš avion

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2015 19:48 (Darky).
14 godina
offline
Re: Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov
Shagmans2 kaže...

 

vidi se kako nemas mnogo znanja o navedenoj industriji, inace bi znada kanadski bombardier koji ima odlicne letjelice ne moze da se probije na trziste pored navedenog dvojca

Upravo sam u poruci na koju se referenciraš objasnio zašto - zato jer firme A i B podmićuju one koji odlučuju u nabavi.
Osim toga Bombardieri su se itekako probili na tržište, pogotovo s CRJ serijom. S zrakoplovima koje proizvode teško mogu očekivati više.

14 godina
offline
Re: Kina proizvela svoj prvi putnički zrakoplov
Darky kaže... 

 Pa i kod nas bi mogli sklapati avione...

uzmeš neki stari dizajn i nacrte kojem su izašli patenti recimo B-727 ili DC-9

staviš moderne ekonomične motore - biraj između (GE, RR, CFM, P&W)

staviš novu elektroniku

imaš avion

 

 Teoretski da ali... avione mora netko i financirati (uvijek se kupuju na leasing), a nekako sumnjam da bi strane banke koje surađuju sa Airbusom i ostalima blagonaklono gledale na takav projekt. U stvarnosti mi gotovo da ne možemo sastaviti ni bicikl... :-(

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice