Kinect za komercijalne aplikacije

poruka: 8
|
čitano: 2.006
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kinect za komercijalne aplikacije".
12 godina
neaktivan
offline
Kinect za komercijalne aplikacije

Zna li netko što se dobije upotrebom kinecta, a da se ne može dobiti postojećim uređajima (web kamerom ili slično)?

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kinect za komercijalne aplikacije

Kinect takoreci vidi osobu kao 3d model. Izmedju ostalog koristi mrezu infracrvenih zraka kako bi odredio udaljenost tocaka u prostoriji, ukljucujuci osobu. 
Ukratko u mogucnosti je napraviti 3d model onoga sto vidi.

 

-- Ode pile pod kamion.
12 godina
protjeran
offline
Re: Kinect za komercijalne aplikacije
Hoće li biti moguće sa tim kinectikom da on npr. učita zupčanik u 3D i onda sliku prebaci u CATIA ili AutoCAD. Znam da postoje i takvi uređaji ali ovo bi bilo najjeftinije
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kinect za komercijalne aplikacije

Kinect ne radi 3d modele.

On izvlaci depth mapu iz "prostora", koja prolazi kroz odredjene algoritme da bi se intepretiralo i apliciralo odredjenu funkciju. Recimo pronalazenje zglobova, trackanje pokreta, silueta itd...

Depth mapa je u svom bitku, crno-bijeli frejm koji gradacijom white black (0-255) "iscrtava" prostor koji depth kamera - senzor vidi, znaci puna bijela je najbliza kameri, crna je najudaljenija od kamere. Takvim pristupom, u jedom frejmu sadrzimo niz informacija, koje onda tumacimo "gradacijom boje" kao pomak u fizickom prostoru.

 

Sta moze kinect+sdk a nemoze web camera?

Depth mape i 2d/3d tracking

 

Sta mogu i kinect i web camera:

2d tracking

 

Daljnja uoptreba depth mape ovisi o onom sto zelis postic, odnosno na koji nacin zelis kinect implemetirat u svoj software/igru.

 

Mi recimo, koristimo kinect za kontrolu interaktivne izlozbe, interaktivne prezentacije prezentacije, igre. Web kameru koristimo za face tracking i 2d tracking.

 

Nadam se da je jasnije.

12 godina
protjeran
offline
Re: Kinect za komercijalne aplikacije
OK samo me to zanimalo
14 godina
neaktivan
offline
Kinect za komercijalne aplikacije

Reklama im je tako appleish. :D

 

Wake up, Neo. Let me show you how deep the rabitt hole goes.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kinect za komercijalne aplikacije
Kinect je jedna od najboljih stvari izašlih iz M$ u zadnje vrijeme. Nastave li ga iskorištavati u dobrom smjeru mogao bi se svuda dobro iskoristiti, ali bi i mogli dobro zaraditi na njemu.
''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kinect za komercijalne aplikacije
yebivjetar kaže...
Hoće li biti moguće sa tim kinectikom da on npr. učita zupčanik u 3D i onda sliku prebaci u CATIA ili AutoCAD. Znam da postoje i takvi uređaji ali ovo bi bilo najjeftinije

Dovoljna je i web kamera - pogledaj ovo: http://mi.eng.cam.ac.uk/~qp202/my_papers/BMVC09/ . Nije savršeno, ali je prilično impresivno.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice