Koju kantu za Sedmicu?

poruka: 28
|
čitano: 5.041
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koju kantu za Sedmicu?".
15 godina
neaktivan
offline
Koju kantu za Sedmicu?

 "Usput, za Vistu je kad je izašla kao minimum navedeno samo 512 MB RAM-a i grafička kartica s minimalno 32 Mb grafičkog RAM-a."

 

Ovo je govoreno ali ne vrijedi za sve edicije viste. Jer im nisu isti hardverski zahtjevi.

Tako da također i ovo vjerojatno neće važiti za sve edicije 7-ce. barem što se tiče RAM-a. A grafika je druga priča(valjda imamo svi barem 256MB grafičke).

Bilo koja sedmica od ovih RC buildova radi solidno i na 512MB RAM-a. Provjereno!

Ovo je moj potpis koji se nalazi ispod mojih postova. I naletite na: http://www.kozul.comuv.com/forum/
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2009 0:02 (Bellatrix).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Koju kantu za Sedmicu?
Bellatrix kaže...

 "Usput, za Vistu je kad je izašla kao minimum navedeno samo 512 MB RAM-a i grafička kartica s minimalno 32 Mb grafičkog RAM-a."

 

Ovo je govoreno ali ne vrijedi za sve edicije viste. Jer im nisu isti hardverski zahtjevi.

Tako da također i ovo vjerojatno neće važiti za sve edicije 7-ce. barem što se tiče RAM-a. A grafika je druga priča(valjda imamo svi barem 256MB grafičke).

Bilo koja sedmica od ovih RC buildova radi solidno i na 512MB RAM-a. Provjereno!

 Za aero, odnosno "prozirne prozore" je dovoljno 128 MB video memorije, hardverski directX 9 i pixel shader 2.0.

Nemoj se tako igrati ciframa "valjda svi imamo 256MB..." uvrijediti ces mnoge vlasnike "laptopova". Namigiva

Jos kad bi se neko javio i rekao kako mu radi win7 sa 1 GB RAMa. Naravno, sa instaliranim AV i ostalim...
15 godina
offline
Koju kantu za Sedmicu?

Ma Vista na 512mb rama i ne radi bas bajno, po meni naziv ''minimum'' znaci da neki program treba raditi kako treba bez nekih zastekivanja ukoliko se ne ukljucuju neke dodatne opcije, to sa Vistom nije slucaj ( frend ju ima na laptopu sa 512mb, vidio sam kako na tome radi...)

xfire> bmw144 Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koju kantu za Sedmicu?

Kad već pričamo o minimumu na kojem Sedmica može radit evo jedna kanta: procesor je P III Tualatin na 850 mhz ,matična pretpotopna ASUS TUSL2C ,512 mb rama ,grafička je jedino kaj je novije - Powercolor Radeon X1650Pro ,512 mb agp.

I na tome Sedmica Ultimate radi bez ikakvih problema , bez ijednog BSOD-a još od bete 7000 ,sve do sad(7077).

Dobro ,sigurno da na tome ne možeš igrat COD ili tak nekaj ali za sve drugo je čisto dosta. Problem ima jedino s jednim vanjskim diskom koji je spojen na FireWire i ugasi se svaki put kad se komp upali iz hibernacije ili standbya i to još uvijek nisam uspjel riješit. Kad je spojen na usb sve je u redu samo kaj se onda disk stalno vrti.

PC je sinov i koliko vidim on je potpuno prešel na Sedmicu ,uopće više ni ne uptrebljava XP ,veli da mu je sve u njemu sad presporo. Danas me je počel moljakat da i njemu instaliram RC.

Koliko sam radil na tom PCu vidim da je Sedmica u mnogo stvari brža od XP. Stvarno se može reć da radi ne solidno nego jako dobro!

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2009 2:14 (kizo2703).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Koju kantu za Sedmicu?

Windows 7 je samo bolja Vista, nisto vise. Brzina je priblizno ista, a mozda i sporija zato sto je RC (govorim sa svim instaliranim softverom, office, anti virus, razni alati)

a i zauzece memorije je priblizno isto.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koju kantu za Sedmicu?
kizo2703 kaže...

Kad već pričamo o minimumu na kojem Sedmica može radit evo jedna kanta: procesor je P III Tualatin na 850 mhz ,matična pretpotopna ASUS TUSL2C ,512 mb rama ,grafička je jedino kaj je novije - Powercolor Radeon X1650Pro ,512 mb agp.

I na tome Sedmica Ultimate radi bez ikakvih problema , bez ijednog BSOD-a još od bete 7000 ,sve do sad(7077).

Dobro ,sigurno da na tome ne možeš igrat COD ili tak nekaj ali za sve drugo je čisto dosta. Problem ima jedino s jednim vanjskim diskom koji je spojen na FireWire i ugasi se svaki put kad se komp upali iz hibernacije ili standbya i to još uvijek nisam uspjel riješit. Kad je spojen na usb sve je u redu samo kaj se onda disk stalno vrti.

PC je sinov i koliko vidim on je potpuno prešel na Sedmicu ,uopće više ni ne uptrebljava XP ,veli da mu je sve u njemu sad presporo. Danas me je počel moljakat da i njemu instaliram RC.

Koliko sam radil na tom PCu vidim da je Sedmica u mnogo stvari brža od XP. Stvarno se može reć da radi ne solidno nego jako dobro!

A moze li na P II ?
16 godina
offline
Koju kantu za Sedmicu?

Mislim da su normalni zahtjevi za današnje standarde. Sobzirom na vrlo nisku cijenu rama, ova min tražena konfiguracija ne bi trebala biti problem.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koju kantu za Sedmicu?
Kuzo kaže...

Windows 7 je samo bolja Vista, nisto vise. Brzina je priblizno ista, a mozda i sporija zato sto je RC (govorim sa svim instaliranim softverom, office, anti virus, razni alati)

a i zauzece memorije je priblizno isto.

 Uvijek se javi neki padobranac i počasti nas takvim komentarom. Ne vidim problem da je to Vista samo unaprijeđena, što onda? No smatram da ipak nije tako.
15 godina
offline
Koju kantu za Sedmicu?

Aero upravo radi i na mom laptopu, Ati X200 sa 64MB rama... i sve sljaka, ne trza... ?????

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Koju kantu za Sedmicu?

Ja sam bio probao build 7000 na svom PCu. Radio je solidno, mozda mrvicu brže od Viste SP1, ali ima istu boljku kao i Vista - DX9 igre i dalje nesto malo brže rade na WinXP SP3.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju kantu za Sedmicu?
Kuzo kaže...
A moze li na P II ?
 Ne znam ,probaj!!
16 godina
neaktivan
offline
Koju kantu za Sedmicu?

Evo ja vrtim Win 7 7100 na laptopu sa gigom rama.Zasad je sve isto kao i na win xp sp3,nema nikakvih problema a igre jos nisam probao...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koju kantu za Sedmicu?

Win7 RC troši oko 550mb rama pri samom osnovnom pokretanju, uz antivirus i par programčića potrebnih za normalnog korisnika trošit ce oko 700-800mb što je sasvim zadovoljavajuče i sa 1GB se može ugodno radit na win7, ipak 2GB je poželjno, mislim nije memorija tako skupa, priuštite si tih 2gb za ugodan rad bez šrotanja Hdd.

 

Inace jucer sam instalirao Win7 RC 7100 i još neznam kako radi onaj XP MODE i dali napokon radi PUNKBUSTER krvavi!!!!!! , sve ostalo je za 5/5!

AMD Athlon 4200+ X2, Gigabyte MA770-UD3 2GB ram, 2x160GB xfx GF 9600GT 512 22"Asus vw222 lcd ,Win 7068b
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju kantu za Sedmicu?
bnaci kaže...
Bellatrix kaže...

 "Usput, za Vistu je kad je izašla kao minimum navedeno samo 512 MB RAM-a i grafička kartica s minimalno 32 Mb grafičkog RAM-a."

 

Ovo je govoreno ali ne vrijedi za sve edicije viste. Jer im nisu isti hardverski zahtjevi.

Tako da također i ovo vjerojatno neće važiti za sve edicije 7-ce. barem što se tiče RAM-a. A grafika je druga priča(valjda imamo svi barem 256MB grafičke).

Bilo koja sedmica od ovih RC buildova radi solidno i na 512MB RAM-a. Provjereno!

 Za aero, odnosno "prozirne prozore" je dovoljno 128 MB video memorije, hardverski directX 9 i pixel shader 2.0.
Nemoj se tako igrati ciframa "valjda svi imamo 256MB..." uvrijediti ces mnoge vlasnike "laptopova". Namigiva
Jos kad bi se neko javio i rekao kako mu radi win7 sa 1 GB RAMa. Naravno, sa instaliranim AV i ostalim...
Ma ja mislim da ih ipak neću uvrijediti! Jer mislim da oni koji su na najnižoj granici tj. imaju ovaj minimalni requirement neće ni instalirati ovaj windows na svoja računala(prijenosnike ako hoćeš). Dakle ostati će na XP-u ili na nekom drugom OS-u kojeg su i dosada koristili. Ako žele na windows 7 mislim da će morati uraditi pojačanje!! Danas već se može složiti dobra konfiguracija za malo novaca i naći dosta dobrih prijenosnika koji nisu skupi a imaju dobar i jak hardver! A do izlaska pune verzije sedmice ima još podosta vremena i do tad će cijene još opasti a hardver će "ojačati". Vjeruj ubrzo će doći vrijeme kad će nam ovi requrementsi od windowsa 7 biti smiješni kao što su oni od windowsa 95-98 recimo! Tako da je opravdano i uredu potpuno ono što sam rekao.

Ja sam kod sebe isprobavao kako mi radi sedmica na 1GB ram-a tako što sam izvadio jedan ram, i mogu ti reći da je bio i dalje dosta brz! Dakle 1GB mu sigurno nije najmanja granica.

A evo sad  Vistinih zahtjeva pa uporedi:

  • 1 GHz processor (32- or 64-bit)
  • 512 MB of RAM (for Home Basic); 1 GB of RAM for all other versions
  • 15 GB of available disk space
  • Support for DirectX 9 graphics and 32 MB of graphics memory (for Home Basic); 128 MB of graphics memory plus WDDM support for all other versions

Ovo je moj potpis koji se nalazi ispod mojih postova. I naletite na: http://www.kozul.comuv.com/forum/
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2009 11:20 (Bellatrix).
14 godina
neaktivan
offline
Koju kantu za Sedmicu?

Instalirani WIN7 X64 ultimate build 7077dual boot XP, radi ok,idle 800-1000MB Ram-a. Konfiguracija E7200 @3.38 MHz 2X2GB Kingston 8500 HiperX, ati 4850. Brzo se dižu, igrice rade ok-probao HL2-kažu da je to 64-bitna igra, instaliran GRID vrti kao pod XP-om. BuG kod umetanja prženog DVD-a-ne vidi ga uopće, u Win XP sve OK.

Ati tray tools ručno pokrećem.

Sve u svemu lijepo napravljeno treba još sve to doraditi i ispolirati, zasad još XP the king

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koju kantu za Sedmicu?

Laptop HP nc6120

CPU 2.0Ghz

1 Gb RAM

 

Win 7 RC (build 7100)

 

Instalirano:

Office 2007

Winzip 11.2

Acrobat Reader 9

TrueCrypt 6

Smart Defrag 1.11

Ugašeni nepotrebni servisi, njih 5-6.

! bez AV-a !

U idleu troši 350 Mb RAM-a. Radi ko vurica.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koju kantu za Sedmicu?

npr. ja imam 128mb graficke, bio na sedmici vratio se na xp i sad cu opet na sedmicu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koju kantu za Sedmicu?

Sedmica je manje zahtjevna od viste i znam da ju svi hvale no ja bi se naoruzo sa nadogradnjama hardware-a za svaki slucaj...stavio bih barem nekoliko Gb rama igrafu od 512 mb...

16 godina
offline
RE: Koju kantu za Sedmicu?
Tomcat5 kaže...

Laptop HP nc6120

CPU 2.0Ghz

1 Gb RAM

 

Win 7 RC (build 7100)

 

Instalirano:

Office 2007

Winzip 11.2

Acrobat Reader 9

TrueCrypt 6

Smart Defrag 1.11

Ugašeni nepotrebni servisi, njih 5-6.

! bez AV-a !

U idleu troši 350 Mb RAM-a. Radi ko vurica.

Instaliraj AV, to ti i sam Windows 7 preporucuje. Onda bi situacija bila druga.

 

Realno Windows ne trosi 500-600 MB ram samo za sebe (Kod mene NX7400, 3GB, clean install 550Mb, priblizno isto trosi i Vista) , u principu sto vise Ram memorije ima kompjuter on je koristi za ubrzanje odnosno kesh. Sto manje memorije, manji kesh, a i ostali servisi se prilagode na manju memoriju.

 

14 godina
neaktivan
offline
Koju kantu za Sedmicu?

meni na WMvare radi na 200mb rama doduše nije baš nešto prebrz ali radi

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koju kantu za Sedmicu?
Bellatrix kaže...
bnaci kaže...
Bellatrix kaže...

 "Usput, za Vistu je kad je izašla kao minimum navedeno samo 512 MB RAM-a i grafička kartica s minimalno 32 Mb grafičkog RAM-a."

 

Ovo je govoreno ali ne vrijedi za sve edicije viste. Jer im nisu isti hardverski zahtjevi.

Tako da također i ovo vjerojatno neće važiti za sve edicije 7-ce. barem što se tiče RAM-a. A grafika je druga priča(valjda imamo svi barem 256MB grafičke).

Bilo koja sedmica od ovih RC buildova radi solidno i na 512MB RAM-a. Provjereno!

 Za aero, odnosno "prozirne prozore" je dovoljno 128 MB video memorije, hardverski directX 9 i pixel shader 2.0.
Nemoj se tako igrati ciframa "valjda svi imamo 256MB..." uvrijediti ces mnoge vlasnike "laptopova". Namigiva
Jos kad bi se neko javio i rekao kako mu radi win7 sa 1 GB RAMa. Naravno, sa instaliranim AV i ostalim...
Ma ja mislim da ih ipak neću uvrijediti! Jer mislim da oni koji su na najnižoj granici tj. imaju ovaj minimalni requirement neće ni instalirati ovaj windows na svoja računala(prijenosnike ako hoćeš). Dakle ostati će na XP-u ili na nekom drugom OS-u kojeg su i dosada koristili. Ako žele na windows 7 mislim da će morati uraditi pojačanje!! Danas već se može složiti dobra konfiguracija za malo novaca i naći dosta dobrih prijenosnika koji nisu skupi a imaju dobar i jak hardver! A do izlaska pune verzije sedmice ima još podosta vremena i do tad će cijene još opasti a hardver će "ojačati". Vjeruj ubrzo će doći vrijeme kad će nam ovi requrementsi od windowsa 7 biti smiješni kao što su oni od windowsa 95-98 recimo! Tako da je opravdano i uredu potpuno ono što sam rekao.

Ja sam kod sebe isprobavao kako mi radi sedmica na 1GB ram-a tako što sam izvadio jedan ram, i mogu ti reći da je bio i dalje dosta brz! Dakle 1GB mu sigurno nije najmanja granica.

A evo sad  Vistinih zahtjeva pa uporedi:

  • 1 GHz processor (32- or 64-bit)
  • 512 MB of RAM (for Home Basic); 1 GB of RAM for all other versions
  • 15 GB of available disk space
  • Support for DirectX 9 graphics and 32 MB of graphics memory (for Home Basic); 128 MB of graphics memory plus WDDM support for all other versions

 Dobro, dobro... ne ljuti se odmah. Osmijeh  Samo sam naglasio da ima dosta laptopa sa 128 video memorije. Po svim mojim testovima je win7 bolji po performansama. Cak i winrar benchmark pokazuje skok sa 425 na 430 KB/s na mom mezimcu. Nije puno ali napredak je napredak. Moje misljenje je da je microsoft ovoga puta ipak pogodio. Ko god kaze da su vista i 7 isti jednostavno grijesi i nije probao. x86 vista se na odredjenim konfiguracijama znala vuci da to nije normalno.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2009 18:55 (bnaci).
15 godina
neaktivan
offline
Koju kantu za Sedmicu?

Vdim da se win 7 hvale na sva zvona- cini mi se da sam ja sam ja jedini 'pacijent' kojem vista sp1 radi bolje i uglađenije od 7-ce, unatoc manjim

hardverskim zahtjevima sedmice....:(

Mozda je vrijeme za prelazak na XP :))

AMD Athlon 64 X2 4200+, Asus Radeon X550XT, MB Gigabyte M57SLI-S4, 4 Gb DDR2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju kantu za Sedmicu?
Gamulj kaže...

Vdim da se win 7 hvale na sva zvona- cini mi se da sam ja sam ja jedini 'pacijent' kojem vista sp1 radi bolje i uglađenije od 7-ce, unatoc manjim

hardverskim zahtjevima sedmice....:(

Mozda je vrijeme za prelazak na XP :))

 Radi i mnogim drugima dobro ,ali Sedmica ipak većini nas ovdje radi bolje ,dood! Prijeđi na Win 95!!Izlanuo se
Nije mi jasno samo kaj i ti i ostali koji se žale onda uopće idete instalirat Sedmicu ako vam Vista radi toliko dobro i uglađeno!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2009 1:03 (kizo2703).
16 godina
offline
RE: Koju kantu za Sedmicu?
kizo2703 kaže...
Gamulj kaže...

Vdim da se win 7 hvale na sva zvona- cini mi se da sam ja sam ja jedini 'pacijent' kojem vista sp1 radi bolje i uglađenije od 7-ce, unatoc manjim

hardverskim zahtjevima sedmice....:(

Mozda je vrijeme za prelazak na XP :))

 Radi i mnogim drugima dobro ,ali Sedmica ipak većini nas ovdje radi bolje ,dood! Prijeđi na Win 95!!Izlanuo se
Nije mi jasno samo kaj i ti i ostali koji se žale onda uopće idete instalirat Sedmicu ako vam Vista radi toliko dobro i uglađeno!!
 A ja ne vidim svrhu onih postova koji žele reći kako oni imaju XP i da neće staviti windows 7 ili Vistu ni u ludilu. A da btw prije nisu ni probali vistu ili 7-cu jer su kao čuli ovdje da ne valja.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju kantu za Sedmicu?
PICART kaže...
kizo2703 kaže...
Gamulj kaže...

Vdim da se win 7 hvale na sva zvona- cini mi se da sam ja sam ja jedini 'pacijent' kojem vista sp1 radi bolje i uglađenije od 7-ce, unatoc manjim

hardverskim zahtjevima sedmice....:(

Mozda je vrijeme za prelazak na XP :))

  Radi i mnogim drugima dobro ,ali Sedmica ipak većini nas ovdje radi bolje ,dood! Prijeđi na Win 95!!Izlanuo se
Nije mi jasno samo kaj i ti i ostali koji se žale onda uopće idete instalirat Sedmicu ako vam Vista radi toliko dobro i uglađeno!!
  A ja ne vidim svrhu onih postova koji žele reći kako oni imaju XP i da neće staviti windows 7 ili Vistu ni u ludilu. A da btw prije nisu ni probali vistu ili 7-cu jer su kao čuli ovdje da ne valja.
  Bojim se da vas dvojica (dood Kizo i PIKART) niste najbolje shvatili sto sam htio reci s ovim postom - namjera mi ni najmanje nije bila sr.ti po 7-ci ni Visti...
Vista mi je prvi sustav vec 1.5 god tako da ne znam odakle si izvukao i zakljucio da sam ovdje kao čuo da ne valjaju, a jos manje da ih nisam probao..
Tema je 'Koja kanta za 7-cu' - samo sam htio reci da ova koju ja imam nije za 7-cu, bar ne u ovoj fazi razvoja. Ispričavam se sto nisam naveo da ova konfiguracija iz moga potpisa nije od susjede s trećeg kata nego moja!
AMD Athlon 64 X2 4200+, Asus Radeon X550XT, MB Gigabyte M57SLI-S4, 4 Gb DDR2
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2009 17:58 (Gamulj).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju kantu za Sedmicu?
Gamulj kaže...
 Bojim se da vas dvojica (dood Kizo i PIKART) niste najbolje shvatili sto sam htio reci s ovim postom - namjera mi ni najmanje nije bila sr.ti po 7-ci ni Visti...
Vista mi je prvi sustav vec 1.5 god tako da ne znam odakle si izvukao i zakljucio da sam ovdje kao čuo da ne valjaju, a jos manje da ih nisam probao..
Tema je 'Koja kanta za 7-cu' - samo sam htio reci da ova koju ja imam nije za 7-cu, bar ne u ovoj fazi razvoja. Ispričavam se sto nisam naveo da ova konfiguracija iz moga potpisa nije od susjede s trećeg kata nego moja!
 Ma ne ,stani malo ,spustimo se na zemlju i razgovarajmo normalno :ti si samo slučajna žrtva i zato sorry od mene. Jel ako malo prošvrljaš po ostalim temama o Sedmici stvarno ima svakakvih izjava svakakvih bisera. A po ovome kaj vidim kod tebe ne znam zakaj ti ne radi dobro ,jel ako si pročital moj prijašnji post mogel si vidjet kaj sam navel i na čemu Sedmica radi bez ikakvih problema. No dobro ,uvijek ima neki problem i sve ovisi o hardveru i driverima za njega.
Ja sam do prije godinu imal Vistu i isto s njom nisam imal većih problema. Vratil sam se na XP čisto zbog posla i zato jel neke stvari jednostavno nisu na njoj meni radile kak treba. A tu je i stvar navike.
To koji je bolji sistem je najviše do tebe ili mene - subjektivno mišljenje. Kak će bit dalje vidit ćemo kad izađe gotovi proizvod.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2009 21:06 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju kantu za Sedmicu?
Kuzo kaže...
Tomcat5 kaže...

Laptop HP nc6120

CPU 2.0Ghz

1 Gb RAM

 

Win 7 RC (build 7100)

 

Instalirano:

Office 2007

Winzip 11.2

Acrobat Reader 9

TrueCrypt 6

Smart Defrag 1.11

Ugašeni nepotrebni servisi, njih 5-6.

! bez AV-a !

U idleu troši 350 Mb RAM-a. Radi ko vurica.

Instaliraj AV, to ti i sam Windows 7 preporucuje. Onda bi situacija bila druga.

 

Realno Windows ne trosi 500-600 MB ram samo za sebe (Kod mene NX7400, 3GB, clean install 550Mb, priblizno isto trosi i Vista) , u principu sto vise Ram memorije ima kompjuter on je koristi za ubrzanje odnosno kesh. Sto manje memorije, manji kesh, a i ostali servisi se prilagode na manju memoriju. 

Da, recimo kod frenda na laptopu sa 2gb ram-a troši oko 500 u idle-u. Isto kao i kod mene, osnovni programi su instalirani.
15 godina
offline
Koju kantu za Sedmicu?

Ma kod mene je bilo problema, prvo sa videom trokira bi pa onda mp3

i stalno bi mi proc bio pod velikim opterćenjem čak i kad samo surfa netom

a ram je isto tako malo više uzima... konfiguracija pod moj komp

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice