Kolike su plaće Java developera?

poruka: 106
|
čitano: 20.609
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kolike su plaće Java developera?".
11 godina
neaktivan
offline
Kolike su plaće Java developera?

Kolke su place nogometasa?

 
11 1 hvala 0
15 godina
offline
Kolike su plaće Java developera?

A .NET, jesu oni placeni vise il manje?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kolike su plaće Java developera?

a kak je s java-programerkama? osobito onima s više od 5 godina iskustva, a još uvijek dobrodržećima? {#}

 

edit: ispričavam se ako sam svojim pitanjima uvrijedio gay lobby java programera (odn. ovu šestoricu ili više dolje desno). {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2014 10:58 (Ajar).
Moj PC  
3 6 hvala 0
14 godina
offline
Kolike su plaće Java developera?

Ja mislim da su u europi ove cifre i duplo vece, ali s obzirom da je ovo hrvatska ovo je i vise nego dobro.

 
0 5 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kolike su plaće Java developera?

Nezahvalno je diskutirati  o plaćama.  Netko možda ima 17k ali se polomi radeći 200+ h mjesečno, iskrivi kičmu, izgubi vid, ostavi ga žena... dok netko radi za nekim šalterom bez brige i pameti 7 sati i dobije 6k. Tko je od njih dvoje bolje plaćen?

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.11.2014 19:12 (Glamdring).
 
36 0 hvala 5
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kolike su plaće Java developera?
someguy kaže...

Kolke su place nogometasa?

Samo što je lakše naći dobrog java programera, nego dobrog nogometaša. Zakon ponude i potražnje.

15 godina
online
Re: Kolike su plaće Java developera?
stirko55 kaže...

Ja mislim da su u europi ove cifre i duplo vece, ali s obzirom da je ovo hrvatska ovo je i vise nego dobro.

što je EU? NjemačkoŠvedska... ili Rumunjska, HR.. ? Ono što si mislio, plaća je jednaka samo je valuta € umjesto kn. Ali pod uvijetom da to programerko (ili bilo koji radnik) zaslužuje, tj ima vještinu/znanje, ne šlepanje iza drugih.. drugim riječima na njemu firma zarađuje (dovoljno). Najveća razlika je u samoj isplati, kod nas ni to nije sigurno pa su prosjeci samo pusta statistika..

Prosjeci su zapravo katastrofalni upravo zato jed danas nekome izgledaju dobro, ... bilo je duplo bolje, ovo je loše. Ovo je katastrofa ako za 'perspektivan' job navodimo cca 5kkn umjesto €. Zato jer smo kroatistanski zapadni balkan ili država slučaj. Isiti taj programerko ode van i napokon postane ''čovjek'' umjesto kmeta. (ali nije lako, nije za svakog..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Kolike su plaće Java developera?
ihush kaže...
stirko55 kaže...

Ja mislim da su u europi ove cifre i duplo vece, ali s obzirom da je ovo hrvatska ovo je i vise nego dobro.

što je EU? NjemačkoŠvedska... ili Rumunjska, HR.. ? Ono što si mislio, plaća je jednaka samo je valuta € umjesto kn. Ali pod uvijetom da to programerko (ili bilo koji radnik) zaslužuje, tj ima vještinu/znanje, ne šlepanje iza drugih.. drugim riječima na njemu firma zarađuje (dovoljno). Najveća razlika je u samoj isplati, kod nas ni to nije sigurno pa su prosjeci samo pusta statistika..

Prosjeci su zapravo katastrofalni upravo zato jed danas nekome izgledaju dobro, ... bilo je duplo bolje, ovo je loše. Ovo je katastrofa ako za 'perspektivan' job navodimo cca 5kkn umjesto €. Zato jer smo kroatistanski zapadni balkan ili država slučaj. Isiti taj programerko ode van i napokon postane ''čovjek'' umjesto kmeta. (ali nije lako, nije za svakog..).

Vidim da si skuzija sta sam tia rec.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kolike su plaće Java developera?
Wooki kaže...
someguy kaže...

Kolke su place nogometasa?

Samo što je lakše naći dobrog java programera, nego dobrog nogometaša. Zakon ponude i potražnje.

Samo sto ovi razbijaju mozak na korisnim stvarima za ne bas neku paru, za razliku od ovih sta dobivaju pare za setanje po livadi.

(nemam nista protiv sporta, samo ne trpim ove preplacene glumce)

 

ps. Usporedba jave sa ostalim jezicima sta se tice place?

12 godina
protjeran
offline
Re: Kolike su plaće Java developera?

Duplo veće? Samo u Švici ti je prosječna plača 25k kuna.

Crkva je zlo 21. stoljeća
16 godina
offline
Re: Kolike su plaće Java developera?
daniel.hajdinjak666 kaže...

Duplo veće? Samo u Švici ti je prosječna plača 25k kuna.

Samo odi vidjet koliko je švica skupa, pa ta plaća od 25k kuna nije ništa.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kolike su plaće Java developera?
someguy kaže...
Wooki kaže...
someguy kaže...

Kolke su place nogometasa?

Samo što je lakše naći dobrog java programera, nego dobrog nogometaša. Zakon ponude i potražnje.

Samo sto ovi razbijaju mozak na korisnim stvarima za ne bas neku paru, za razliku od ovih sta dobivaju pare za setanje po livadi.

(nemam nista protiv sporta, samo ne trpim ove preplacene glumce)

 

ps. Usporedba jave sa ostalim jezicima sta se tice place?

Da, i? Tako je svejedno što rade. Niti jedna tvrtka(a to uključuje i klubove) ti neće dati plaću veću nego zaslužuješ, može ti dati samo manju. Ili misliš da vlasnici Real Madrida mrze profit?

 

Po tome bi prodavačica na tržnici trebala zarađivati više i od nogometaša i od programera jer je hrana prioritetnija potreba ljudima. Što će mi software ako sam gladan?

 

No puno je više onih koji znaju zasaditi papriku od onih koju znaju programirati, a još ih je više od onih koji su vrhunski sportaši. Opet ponavaljam, zakon ponude i potražnje.

9 godina
protjeran
offline
Re: Kolike su plaće Java developera?
Place u svicarskoj se iznose brutto, a po tome je u HR prosjecna placa preko 10k kuna.
12 godina
protjeran
offline
Re: Kolike su plaće Java developera?

Skupe su nekretnine i luksuz a ostale stvari baš i ne tolko. Taman da je sve duplo skuplje a nije, prosječna plača je 5 puta veča. Jedino kaj treba puno raditi da nekaj postigneš a balkancima to baš i nije jača strana.

Crkva je zlo 21. stoljeća
16 godina
offline
Re: Kolike su plaće Java developera?
stirko55 kaže...

Ja mislim da su u europi ove cifre i duplo vece, ali s obzirom da je ovo hrvatska ovo je i vise nego dobro.

Ajd mi sad lijepo razloži ZASTO pobogu bio ovo bilo " i vise nego dobro" ??? Inače smatram da su te plaće goli K s obzirom na uloženo vrijeme i novac za konstantno usavršavanje i ultra visoku razinu stresa. Ovdje naravno govorim o dobrim developerima. Razuvjeri me slobodno.

12 godina
offline
Re: Kolike su plaće Java developera?

Krivo. Plaće programera u HR nisu goli k nego su BRUTALNE, da ti se govno smrzne kolko su velike... Problem je u tome što je u hr sve skupo. A inaće, tu Javu bi zakonom zabranio.

11 godina
offline
Re: Kolike su plaće Java developera?
Aldo kaže...
stirko55 kaže...

Ja mislim da su u europi ove cifre i duplo vece, ali s obzirom da je ovo hrvatska ovo je i vise nego dobro.

Ajd mi sad lijepo razloži ZASTO pobogu bio ovo bilo " i vise nego dobro" ??? Inače smatram da su te plaće goli K s obzirom na uloženo vrijeme i novac za konstantno usavršavanje i ultra visoku razinu stresa. Ovdje naravno govorim o dobrim developerima. Razuvjeri me slobodno.

Ofcama je sve vise nego li dobro i nisu u stanju mrdnuti da im bude bolje :D a slijezanje ramenima je uredno jedini oblik reakcije :D

 

Iz clanka bih zakljucio da je prosjecna placa za iskusnijeg developera od 10k kn na gore sto je korektno ali nista vise. Znanje kosta, ja svoje nastojim naplatiti koliko god mogu a ako ne ide naplata, onda pada kvaliteta rada, jbga :D

 

16 godina
offline
Re: Kolike su plaće Java developera?
W1ck3d8u2z kaže...

Krivo. Plaće programera u HR nisu goli k nego su BRUTALNE, da ti se govno smrzne kolko su velike... Problem je u tome što je u hr sve skupo. A inaće, tu Javu bi zakonom zabranio.

S obzirom da su vozači tramvaja i buseva plaćeni kao i programeri ne bih se s time složio (ne kažem da ovi prvi imaju previsoke pšlaće nego da intelektualna zanimanja trebaju imati veće).

 

U HR je čitav sustav vrijednosti malo poremečen pa naravno da tržište rada ne može imati normalno valorizirane plaće za određena radna mjesta.

Lijep pozdrav ;)
11 godina
neaktivan
offline
Kolike su plaće Java developera?

Znate li koliko je bruto plaća onoga tko primi neto plaću u iznosu od 13.000 kuna?

Brojka je STRAŠNA!!

Bruto je 27.900 kuna!!

Da ne bi bilo da pišem gluposti LINK

Poslodavac daje više državi nego radniku, što je žalosna činjenica..

I to je jedan od glavnih uzroka ne otvaranja novih radnih mjesta, jer to u Hrvatskoj previše košta..

Smrt u penziji
 
19 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Kolike su plaće Java developera?
iz članka...
Najčešće beneficije Java developera su posjedovanje službenog laptopa (82,4 posto) i službenog mobitela (52,9 posto)

Beneficije?? Pa laptop je sredstvo za rad koje nisi dobio u vlasništvo nego samo na korištenje a isto tako i mobitel kako bi te poslodavac mogao je**at u bilo koje vrijeme....

Da li je i bauštelcu lopata i kramp beneficija??

16 godina
offline
Re: Kolike su plaće Java developera?
dastefan kaže...
iz članka...
Najčešće beneficije Java developera su posjedovanje službenog laptopa (82,4 posto) i službenog mobitela (52,9 posto)

Beneficije?? Pa laptop je sredstvo za rad koje nisi dobio u vlasništvo nego samo na korištenje a isto tako i mobitel kako bi te poslodavac mogao je**at u bilo koje vrijeme....

Da li je i bauštelcu lopata i kramp beneficija??

Jeste ako je uzme doma {#}

Tehnika narodu!!!! ...narod kaže: Tko ne pije! Virovat mu nije! ...
12 godina
odjavljen
offline
Kolike su plaće Java developera?

Zapamtio sam nešto što je još davnih dana rekla profesorica engleskog jos dok sam bio u osnovnoj;"Gledam i vidim,svi oni koji su se provlacili po popravnim,i bili nikakvi ucenici danas vozaju bmw-e i luda auta,a oni koji su odlikasi,jos stopiraju ili su na golf trici." Istina,znanje se jednostavno ne cijeni u Hrvatskoj.A isto tako morate znati;da bi svoje znanje utržili morate imati originalnu ideju,a ne tuć 10 godina ko neki code monkey u firmi za 6kila kuna misecno.ustvari dobro je i 6000 kuna ako nemas obitelj,ako imas to je onda ajme.

Epistula non erubescit
 
3 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kolike su plaće Java developera?
geothia kaže...

Znate li koliko je bruto plaća onoga tko primi neto plaću u iznosu od 13.000 kuna?

Brojka je STRAŠNA!!

Bruto je 27.900 kuna!!

Da ne bi bilo da pišem gluposti LINK

Poslodavac daje više državi nego radniku, što je žalosna činjenica..

I to je jedan od glavnih uzroka ne otvaranja novih radnih mjesta, jer to u Hrvatskoj previše košta..

to nije moj problem, mislim, bruto placa.... to je i dalje 13 000 a ne 27000 i tu prica zvrsava, za mene! :D

14 godina
offline
Re: Kolike su plaće Java developera?
LudaRajcica kaže...
geothia kaže...

Znate li koliko je bruto plaća onoga tko primi neto plaću u iznosu od 13.000 kuna?

Brojka je STRAŠNA!!

Bruto je 27.900 kuna!!

Da ne bi bilo da pišem gluposti LINK

Poslodavac daje više državi nego radniku, što je žalosna činjenica..

I to je jedan od glavnih uzroka ne otvaranja novih radnih mjesta, jer to u Hrvatskoj previše košta..

to nije moj problem, mislim, bruto placa.... to je i dalje 13 000 a ne 27000 i tu prica zvrsava, za mene! :D

Nije tako, da je bruto davanje manje, ti bi mogao imati placu od npr 15k kuna a da to tvog poslodavca isto kosta kao i sada kad imas 13k

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
11 godina
offline
Re: Kolike su plaće Java developera?
Nitro233 kaže...

Zapamtio sam nešto što je još davnih dana rekla profesorica engleskog jos dok sam bio u osnovnoj;"Gledam i vidim,svi oni koji su se provlacili po popravnim,i bili nikakvi ucenici danas vozaju bmw-e i luda auta,a oni koji su odlikasi,jos stopiraju ili su na golf trici." Istina,znanje se jednostavno ne cijeni u Hrvatskoj.A isto tako morate znati;da bi svoje znanje utržili morate imati originalnu ideju,a ne tuć 10 godina ko neki code monkey u firmi za 6kila kuna misecno.ustvari dobro je i 6000 kuna ako nemas obitelj,ako imas to je onda ajme.

lol, lol, lol 

11 godina
offline
Re: Kolike su plaće Java developera?
CalvinRi kaže...
LudaRajcica kaže...
geothia kaže...

Znate li koliko je bruto plaća onoga tko primi neto plaću u iznosu od 13.000 kuna?

Brojka je STRAŠNA!!

Bruto je 27.900 kuna!!

Da ne bi bilo da pišem gluposti LINK

Poslodavac daje više državi nego radniku, što je žalosna činjenica..

I to je jedan od glavnih uzroka ne otvaranja novih radnih mjesta, jer to u Hrvatskoj previše košta..

to nije moj problem, mislim, bruto placa.... to je i dalje 13 000 a ne 27000 i tu prica zvrsava, za mene! :D

Nije tako, da je bruto davanje manje, ti bi mogao imati placu od npr 15k kuna a da to tvog poslodavca isto kosta kao i sada kad imas 13k

istina ali to nije moj problem, nisam ekonomistaq i ne zanimaju me obracuni. Ja zivim od neto place i to je jedini broj koji mene zanima. Ako je poslodavcu uredu platiti 27 000 a ne 23 000 za moje prihode, onda neka tako bude, ja se necu boriti za njegova prava, samo za moja!!!

 

apsolutno me boli ona stvar za bruto iznose, nelogiucno je da me ta brojka, koja ne predstavlja nista meni, potrebna! :D

 

 

16 godina
online
Re: Kolike su plaće Java developera?
LudaRajcica kaže...

apsolutno me boli ona stvar za bruto iznose, nelogiucno je da me ta brojka, koja ne predstavlja nista meni, potrebna! :D

 

 

Zato i jesi "luda rajčica". Kad počneš raditi, shvatit ćeš.

12 godina
neaktivan
offline
Kolike su plaće Java developera?

Dobar programer nikada nije skup jer loš programer na kraju uvijek bude skuplji od njega.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2014 9:04 (TracerCPP).
Moj PC  
9 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kolike su plaće Java developera?
TracerCPP kaže...

Dobar programer nikada nije skup jer loš programer na kraju uvijek bude skuplji od njega.

:D jedina i apsolutna istina :D

16 godina
online
Re: Kolike su plaće Java developera?
LudaRajcica kaže...
Old Iggy kaže...

Zato i jesi "luda rajčica". Kad počneš raditi, shvatit ćeš.

kada budes shvatio, javi se, dotle kmeci beeee beee beeeeeee

 

hahahaha, volim kada mi se ofca obraca s visoka, dokaz je to njezine nesvijesti :D

Ja to shvaćam već preko četvrt stoljeća.

Iz tog razloga je poslodavcu isplativije zaposliti tri prosječna nego jednog dobrog čovjeka jer je ukupni bruto iznos plaća isti.

A ti kad si tako pametan iskoristi olakšice pa ćeš iz bruta dobili bolji neto.

I mali hint: uvijek ugovaraj bruto, nikad neto.

 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice