Koliko struje u prijenosne uređaje?

poruka: 14
|
čitano: 5.034
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko struje u prijenosne uređaje?".
14 godina
offline
Koliko struje u prijenosne uređaje?

Ovo je već zanimljiva vijest koja zaslužuje biti tu.

Nisam znao da su tako ekonomični današnji uređaji.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet {http://megayoutubeviews.com/register-form.php?r=15961}
Moj PC  
10 1 hvala 0
12 godina
offline
Koliko struje u prijenosne uređaje?

Kako može biti da digitalni okvir za slike potroši više od laptopa?

ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV || ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV |
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koliko struje u prijenosne uređaje?
OriginalEXE kaže...

Kako može biti da digitalni okvir za slike potroši više od laptopa?

Zato što većina ljudi laptop koristi 2-4 sata dnevno, a okvir za slike drži upaljen 24 sata dnevno.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
12 godina
offline
Re: Koliko struje u prijenosne uređaje?
MrBlc kaže...
OriginalEXE kaže...

Kako može biti da digitalni okvir za slike potroši više od laptopa?

Zato što većina ljudi laptop koristi 2-4 sata dnevno, a okvir za slike drži upaljen 24 sata dnevno.

Aha, ja gledao po sebi :P

ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV || ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV |
16 godina
odjavljen
offline
Koliko struje u prijenosne uređaje?

Sumnjivo mi je ovih 28 dolara za desktop PC. Mislim da je cifra zapravo puno veća...

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Koliko struje u prijenosne uređaje?

Znam da je OT, ali naziv ove teme mi se veže na moj upit "max. dozvoljena jačina struje punjenja mobitela" na koji još nisam dobio odgovor, pa se nadam da ću ga ovdje dobiti:

 

Idem preko ebay-a nabaviti jedan USB punjač (sa dva utora), jedan obični (što god to značilo, pretpostavljam 1A),

a drugi jači za tablet (2-2,1A).

Da li mi je 1A dovoljan da mi drži punim i puni Samsung Note N7000 dok je konstantno uključen,

korisitio bih ga kao GPS uređaj u autu?

Ako ga spojim na ovaj 2,1A, da li mu što može biti (pregoriti, pregrijavanje baterije/uređaja, itd)

- problem je što najčešće kod ovih jeftinih (par $) nisu označeni koji je koji utor?

Kako to mogu uopće ispitati?

 

Njegov originalni zidni (220V) punjač daje na izlazu 5V/1A, pa me zato zanima što će biti ako dobije punjenje jačom strujom.

 

EDIT: sad gledam na ovima "no name" adapterima "za iPad" su označeni koji je koji utor, da li takvog mogu koristiti za svog Samsung-a?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2012 8:59 (Matozan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko struje u prijenosne uređaje?
Ja mislim da je moguće. I ja ponekad punim ipad s punjačem od iphonea koji je puno slabiji. Znači puni se , ali skoro i duplo sporije.
15 godina
offline
Re: Koliko struje u prijenosne uređaje?

Potrosac sam "uzima" potrebnu struju od napajanja. Dakle, imas punjac od 10000000A i prikopcas mu trosilo koje treba 2A i ovaj ce "uzeti " samo 2A.... ali ako imas punjac 1A, a trebas 10A, tu bi mogao biti problem. Dakle, glede ampera, na punjacu (ispravljacu) smijes imati previse ampera, ali ne premalo.

Glede voltaze, e tu moras paziti, jer be smije biti ni premalo niti previse. Ako na originalnom punjacu pise 5V, onda trebas punjac od 5 i samo 5V (iako i tu postoje raznorazne tolerancije)

15 godina
offline
Re: Koliko struje u prijenosne uređaje?
life kaže...
Ja mislim da je moguće. I ja ponekad punim ipad s punjačem od iphonea koji je puno slabiji. Znači puni se , ali skoro i duplo sporije.

Mene zanima obrnuti slučaj, kada idem puniti umjesto normalnih 1A (koliko daje punjač koji je došao sa mobitelom) sa 2-2,1A koji daje punjač za auto.

Da li će to utjecati na mobitel - pregrijavanje, pregaranje, skraćivanje radnog vijeka mobitela i/ili baterije, itd.?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Koliko struje u prijenosne uređaje?
hrastro kaže...

Potrosac sam "uzima" potrebnu struju od napajanja. Dakle, imas punjac od 10000000A i prikopcas mu trosilo koje treba 2A i ovaj ce "uzeti " samo 2A.... ali ako imas punjac 1A, a trebas 10A, tu bi mogao biti problem. Dakle, glede ampera, na punjacu (ispravljacu) smijes imati previse ampera, ali ne premalo.

Glede voltaze, e tu moras paziti, jer be smije biti ni premalo niti previse. Ako na originalnom punjacu pise 5V, onda trebas punjac od 5 i samo 5V (iako i tu postoje raznorazne tolerancije)

Onda kad budem naručivao adapter za auto, moram samo paziti da na izlazu daje 5V,

a mobitel mogu spojiti na bilo koji utor ne ovisno o snazi struje (1A ili 2A), mobitelu/beteriji se neće ništa desiti?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Koliko struje u prijenosne uređaje?

Osim ako uređaj zahtjeva više od ta 1-2A... vjerojatno će se punjač pregrijati, a baterija se neće napuniti do kraja.

 

Za iPhone/apple uređaje moraš nabavti pretvarač GDJE PIŠE "za npr. iPhone 4s", jer apple uređaji baš zahtjevaju signal na data žicama. U suprotnome neće raditi (ništa se neće dogoditi uređaju ili punjaču, samo neće puniti).

Punjač za 4S vjerojatno će puniti i uređaje starije generacija, ali punjač od 3g neće puniti 4S.

15 godina
offline
Re: Koliko struje u prijenosne uređaje?
hrastro kaže...

Osim ako uređaj zahtjeva više od ta 1-2A... vjerojatno će se punjač pregrijati, a baterija se neće napuniti do kraja.

 

Za iPhone/apple uređaje moraš nabavti pretvarač GDJE PIŠE "za npr. iPhone 4s", jer apple uređaji baš zahtjevaju signal na data žicama. U suprotnome neće raditi (ništa se neće dogoditi uređaju ili punjaču, samo neće puniti).

Punjač za 4S vjerojatno će puniti i uređaje starije generacija, ali punjač od 3g neće puniti 4S.

Ne pratiš me, imam mobitel Samsung Note N7000, a ne iPhone/iPad!

Mobitel mi traži 1A, koliko mu i njegov original punjač daje.

Prema ovome što pišeš "obični" auto adapter i auto adapter za Apple uređaje nemaju isto postavljene pinove (vodiče na USB-u)

tj. na adaper za Apple uređaje neću moći spojiti svoj Samsung mobitel, pa kod kupnje moram i na to pripaziti ili?

Da zaključim, ako svoj mobitel spojim na 2A utoru, a treba mu samo 1A, neće mu se (mobitelu/beteriji) ništa desiti?

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Koliko struje u prijenosne uređaje?

Oprosti što sam preveć objasnio!

 

Možeš normalno puniti sve uređaje s apple punjačima. Data linije USB priključka nemaju veze s napajanjem

 

Da zaključim, ako svoj mobitel spojim na 2A utoru, a treba mu samo 1A, neće mu se (mobitelu/beteriji) ništa desiti?

 

Ne, ništa se neće desiti

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko struje u prijenosne uređaje?
S obzirom da je po USB specifikacijama 500 mA maksimalno dozvoljeno opterećenje neki (a možda i svi) mobiteli koji mogu povući više očekuju nešto na data linijama. Npr. Desire gleda da li je data kratko spojena, pa ako je misli da je na punjaču i vuče 1A, a ako nije misli da je spojen na PC i vuče 0,5 A. Dakle, jaki punjač ne garantira maksimalnu struju punjenja.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice