Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgovini

poruka: 26
|
čitano: 7.093
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgovini".
15 godina
offline
Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgovini

sad mi jesno zakaj daniel craig više ne želi biti bond. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 4 hvala 0
15 godina
offline
Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgovini

smrad monopolistički, šteta što se zakon kod nas ne provodi jer je monopol zakonom zabranjen

Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgo

A to što ga se boje dirnuti jer ljude u Konzumu drži na minimalcu, to nikom ništa...istina, puno ih je zaposleno ali opet, to ne opravdava iživljavanja.

Pogotovo ako se uzme u obzir kako ostatak Agrokora ima i više nego pristojne plaće.

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
13 godina
offline
Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgovini

To da drži monopol mi nije baš jasno jer ima jaku konkurenciju (billa, lidl), jedino što nikad ne bih dozvolio je preuzimanje mercatora

 

No nazad na temu

Osobno nikad ne bi koristio ovu stranicu za kupovinu sitnica koje nude (tortilje i slično)

Mislim da će ovo nekom biti potrebno jedino kad organizira neku feštu (na >500kn besplatna dostava), pa bi moglo poslužiti za dostavu cuge za maj :P

You have to be odd to be number one
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgo
Frendovima i rodbini sam rekao da me na mjestu ubiju ako me vide u Konzumu.
Proširujem to i na njihov web shop.
 
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgo
Ziherica kaže...
Frendovima i rodbini sam rekao da me na mjestu ubiju ako me vide u Konzumu.
Proširujem to i na njihov web shop.

 

Postojanje same mogućnosti da te tamo vide i očita nesigurnost u sebe da bi mogao tamo završiti dovoljno govori o čovjekovu karakteru 

 

Što se teme tiče: Samo me zanima kako će to izgledati ako Lidl pokrene svoj neki web shop jer je očito da su u dosta stvari povoljniji iako nemaju isto široku ponudu ali sa 80 i nešto trgovina rade isti promet kao i Konzum...to isto tako dovoljno govori

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
16 godina
offline
Re: Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgo

Tražilica loše radi, upišeš jednu riječ ne izbaci ništa, a upišeš li dvije riječi onda ti nađe proizvod.

Treba poraditi na tražilici, ne radi sukladno svim drugim tražilicama na koje su ljudi navikli.

10 godina
suspendiran
offline
Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgovini

Još jedan dokaz da ne znaju svi ispravno raditi responzivni web dizajn.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgovini

Možeš kupiti i smrznutu ribu na Tisku, još malo i lijekove, pretvaraju se u pravu Umbrella Corporation.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgo
Top Bugovac kaže...

To da drži monopol mi nije baš jasno jer ima jaku konkurenciju (billa, lidl), jedino što nikad ne bih dozvolio je preuzimanje mercatora

 

 Kakva konkurencija, šta oni tu mogu

 

cp agrokor s wikipedie da se zna šta sve drži:

 

"Unutar Agrokor koncerna, kojem su primarne djelatnosti proizvodnja i distribucija hrane i pića te maloprodaja, između ostalih posluju i najveći hrvatski proizvođač mineralne i izvorske vode Jamnica, sladoleda Ledo, ulja, margarina i majoneze Zvijezda, najveća hrvatska mesna industrija PIK Vrbovec, Belje, najveći poljoprivredno-industrijski kombinat u Hrvatskoj, vodeći maloprodajni lanac Konzum, te vodeći hrvatski distributer tiskovinaTisak."

 

a gdje su još podfirme, kooperanti i uvoznici.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 16:47 (bik).
12 godina
offline
Re: Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgo
mrxa1 kaže...

 

Što se teme tiče: Samo me zanima kako će to izgledati ako Lidl pokrene svoj neki web shop jer je očito da su u dosta stvari povoljniji iako nemaju isto široku ponudu ali sa 80 i nešto trgovina rade isti promet kao i Konzum...to isto tako dovoljno govori

Govorilo bi, da nije potpuna glupost. Lidl, nesto preko 3 milijarde prometa, Konzum, preko 13 milijardi. Imaju vecu dobit ako se dobro sjecam, sto i nije cudno jer Lidl igra samo na velike centre, a Konzum pokriva i otoke i zabacena mjesta, a bome i kvartove manjim ducanima gdje su troskovi nemjerljivo veci po jedinici prometa.

12 godina
neaktivan
offline
Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgovini

Može mi netko objasniti zašto se svi žalite? (izuzev glupih komentara)

Ljubomorne duše mogu da mi puše
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgo

Kako bi trebala raditi kad programere plate sićom ili bonovima špeže

12 godina
offline
Re: Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgo
xR4Z3R kaže...

Može mi netko objasniti zašto se svi žalite? (izuzev glupih komentara)

 Tko se zali? Pa ovo je super, narucis dok si na poslu, odlucis sto ces kuhat, podignes na povratku doma i uzivas, ne gubis dragocjeno vrijeme na tegljenje kolica okolo. 

14 godina
offline
Re: Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgo
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Još jedan dokaz da ne znaju svi ispravno raditi responzivni web dizajn.

Programere plate sićom ili bonovima špeže dobro i da ikako radi

9 godina
neaktivan
offline
Re: Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgo
Top Bugovac kaže...

Mislim da će ovo nekom biti potrebno jedino kad organizira neku feštu (na >500kn besplatna dostava), pa bi moglo poslužiti za dostavu cuge za maj :P

 

I to ali i kad si bolestan, a nema nikog kraj tebe da ti donese stvari iz dućana koje ti trebaju.

16 godina
protjeran
offline
Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgovini

Jeftinije je naručiti špežu online nego trošiti 10,000+ Kn godišnje na održavanje automobila, al ono... totalna si budala ako ne potrošiš 100,000 Kuna na limenog ljubimca..... jer ono.. sconti! :D

 

BTW što se tiče "prljavog monopola" i "izrabljivanja".. svi smo mi bili u fazi bunta protiv "sistema." ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 20:00 (Mayo).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgo
xR4Z3R kaže...

Može mi netko objasniti zašto se svi žalite? (izuzev glupih komentara)

Ti očito nemaš veze s poljoprivredom niti bilo kojom primarnom granom gospodarstva.
Nastranu ću staviti ovo što radi s trgovačkim lancima.
To je sasvim druga strana priče i medalje.

Nadovezat ću se na ovo s početka mog odgovora tebi, vezano za poljoprivredu.
Kako sam sa sela (slavonskog) i obiteljski posao mi je poljoprivreda (prije 100+ hektara, sada oko 70), jako sam dobro upoznat sa situacijom u ovoj grani gospodarstva, koja je u Hrvatskoj svedena na marginu margina margine.
long story short o svim silnim problemima Ustava koji se dotiču te grane - to je golo govno (da prostite na izrazu).
Dotičem se dotičnog, Ivice i koncerna Agrokor.

 

Uopće u ovom trenutku pisanja ne znam hoću li biti jasan i hoće li moja poanta doprijeti do svih koji ovo pročitaju, ali pokušat ću to ovako uobličiti:

- Ivica kontrolira svaki aspekt poljoprivrede. Kako?

Određuje cijenu 99,9% svih proizvoda, hoćeš od pšenice, kukuruza, soje, suncokreta.. Pa malo na povrće, rajčice, paprike, krastavaca... Pa voće, mandarine, lubenice, šljive...  Pa mesna industrija, govedina, ovčetina, svinjetina... Onda na kraju dođeš na ribu.

Kako kontrolira? Tako što je on u najvećoj mjeri najveći i vrlo često jedini otkupljivač robe. Ako hoćeš poslovati s drugima, oni na kraju opet završe u poslu s Todorićem.
I tako se cijena lomi, pogodi na kome - seljaku koji je tu hranu proizveo.

E onda taj isti Todorić, kada je otkupio sve, tu našu robu, vrlo vrlo često prvoklasnu izveze u zemlje EU, uzme si finu maržu i zaradi ogromnu lovu.
Od tog novca, uveze pitaj Boga otkud nadomjesnu robu za hrvatske potrebe i onda to nudi kao najveći dobavljač.
Logično zar ne?

Bilo je slučajeva, što iz pouzdanih izvora znam, da se hrvatska pšenica vozi u vukovarsku brodsku luku, tovari u brodove koji samo pređu Dunav, pokupe neke papire i vrate se s tom istom pšenicom koju on, pazi sada otkupi od Srba. Kako to funkcionira, to samo oni znaju.

Da ne pričam o svim namještenim natječajima po kojima je dobio tisuće hektara plodne slavonske zemlje u "privatizaciji" PIK-ova i kombinata (Belje, Vupik, Sopot, (...)).
Također svježa i aktualna malverzacija je s EU fondovima u kojoj je dobio silne silne milijune €€€€€.

S druge strane, sve ja to razumijem da on zapošljava velik broj ljudi.
Da država živi od njegova poticaja, al jebem ja državu koja je stvorila Todorića i omogućila Anti Todoriću (ćaći) prvi miljun i početni kapital.


Nadalje...
Vezano za temu, ovo što radi je okretanje u tercijarnu i kvartarnu granu gospodarstva jer se miče iz poljoprivrede.
Ali tada, hrvatskom seljaku neće svanuti jer u Slavoniji i Baranji Ivica nije jedini, ima njih još tajkuna i tajkunčića koji čekaju (ili su već dočekali) svojih 5 minuta slave.
I stvar za zapitati se - zašto je Agrokor najjači na Balkanu (čak ni Grčka nema tako jake igrače).

Sorry što sam natukao ovakve nebuloze na ovakvu temu, ali osjećao sam potrebu odgovoriti na postavljeno pitanje.
Nadam se da sam ti barem u kratkim crtama pojasnio. Nažalost, ova je tema neiscrpna...

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 20:38 (sudy_freak).
15 godina
offline
Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgovini

većina komentara nema smisla, preko dvije godine kupujem isključivo u konzumu prek njihove internet stranice. Voće i povrće uvijek super svježe, iz skladišta, a ne probrano sa polica u dućanima, isto tak i svježe meso...svakih 3 mjeseca njihov katalog sa raznim  popustima, te 10% , mislim da je bilo i više na slijedeću kupovinu...ljudi uvijek nazavu dan prije dostave ili taj dan, kažu kaj ima i ako nešto fali jer želimo nešta drugo, dostava uvijek u dogovoreno vrijeme, fino unesu u stan, skoro da mi ne slože u kuhinju stvari..

totalno bez prigovora, a i ne gubim živce šetnjom po trgovinama, nego sjedim i klikam mišom kaj želim bez gužve i baba na kasama...

 
2 0 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgovini

U svijetu postoji nešto što se zove "burza robe" tako da ovo sa "monopolom" od strane Todorića ne stoji, stoji to da su Hrvatski seljaci u prosjeku najobičniji ispodprosječno inteligentni balvani koji čekaju da im se sve servira na pladnju od strane mama-države. Ja kao jedan od uredskih štakora ništa ne očekujem od mama-državem, nego prodajem svoj oskudni know-how na međurnarodnom tržištu. Todorić je IMHO jedna od rijetkih svijetlih točaka hrvatske privrede jer je za razliku od likova tipa Tedeschi, ili onaj ćelavi ratni profiter iz Orbico grupe i ostatka uvozničkog krimi-lobija  zbilja nešto i proizvodi

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 22:50 (Mayo).
 
2 2 hvala 0
14 godina
offline
Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgovini

Kada stižu K+ dronovi za dostavu?

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgo
danmega kaže...

Kako bi trebala raditi kad programere plate sićom ili bonovima špeže

 

Iz pouzdanih izvora (jedan od zaposlenih) znam da grafički dizajner unutar Konzuma/Agrokora ima minimum 9k plaću.

I to za početak, voditelji garant i primjetno više.

 

Tako da sumnjam da štede na web dizajnerima i programerima...u trgovinama je rasulo, tamo se daju minimalci.

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 8:21 (mrxa1).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgo
mrxa1 kaže...

Iz pouzdanih izvora (jedan od zaposlenih) znam da grafički dizajner..

Iz pouzdanih izvora znam da masu poslova 'outsorcaju'. Uzgajivača krizantema neću komentirati - ne troši mi se vrijeme, ali evo par friških 'insiderskih' fotki prilikom apliciranja grafičkih rješenja na vozila..

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgo
sudy_freak kaže...
...

Bilo je slučajeva, što iz pouzdanih izvora znam, da se hrvatska pšenica vozi u vukovarsku brodsku luku, tovari u brodove koji samo pređu Dunav, pokupe neke papire i vrate se s tom istom pšenicom koju on, pazi sada otkupi od Srba. Kako to funkcionira, to samo oni znaju.

.....

Odgovor bi trebao tražiti u riječi "državni poticaji".

Čisto pranje love.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
15 godina
offline
Re: Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgo
xR4Z3R kaže...

Može mi netko objasniti zašto se svi žalite? (izuzev glupih komentara)

 Ja se žalim jer nema dostave u Požegi

10 godina
neaktivan
offline
Konzum Klik – prvi korak ka regionalnoj e-trgovini

Već godinama kupujem preko online Konzum trgovine i bili su mi dostupni svi artikli kao i u "običnoj" trgovini. Od kada su "unaprijedili" uslugu, a sve u svrhu "zadovoljstva svojih kupaca" ti proizvodi mi više nisu dostupni. Od moje prijašnje liste favorita sa 150 artikala, ostalo ih je samo 44. Za ostalo moram opet u dućan, tako da mojem zadovoljstvu nema kraja. Ili je to samo slučaj sa nama nesretnicima iz provincije, koji nemaju sreću živjeti u metropoli. Toliko sam zadovoljan novom uslugom, da sam otišao u Billu, a Konzum neka i dalje unaprijeđuje svoje usluge do mile volje.

 

Sretnik iz Rijeke

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice