Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti

poruka: 37
|
čitano: 4.920
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti".
13 godina
offline
Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti

ne rezumijem naslov ovog članka, u kakvoj nemilosti? održali su obećanje, odradili upgrade i točka. mnogo više od nekih drugih renomiranih proizvođača.

 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti

Nismo u nemilosti dok god je XDA... A i mob i ovako odlicno radi...

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti

Vidim da su i ovdje počeli senzacionalistički naslovi...alla Jutarnji i ekipa....

16 godina
moderator
offline
Re: Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti
13 godina
odjavljen
offline
Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti

Taman htio napisati.. flashas si GPE RUU, imaš OTA update i miran si :) po potrebi promijeniš CID al sve to ide u 15min (bootloader unlock, S-off...)

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti

Androidi stvarno imaju kretku podršku. 2 godine nije ni tako loše. Dok s druge strane kako je MS krenuo podrška za lumiu 520 će trajati doživotno (samo neznam da li doživotno za korisnika ili mobitel).

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti

 Imas neki tut za totalne njubare kako rutat M7, kako napravit sve da mogu instalirati ovaj rom? Nikad se nisam kuzio to rutanje...

Rvat katolik!
12 godina
offline
Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti

Kad malo pogledam tu famoznu "mogucnost nadogradnje" neke stvari mi nisu jasne. U raspravama na ovom i slicnim forumima cesto se moze procitati kako Sony ne valja jer ima kratku podrsku tj. upadate Androida za svoje flagshipe. Samsung isto. Kako je HTC sto se toga tice dobar a Apple super... Uglavnom se izdavanje sluzbenih updatea smatra kao jedna od najbitnijih karakteristika smartphonea.

Mene zanima konkretno, osim psiholoske satisfakcije sto na mobitelu imam najnoviji software, sto sam ja dobio updateima od trenutka kad sam kupio mobitel (One M7, iz naslova teme)? Ako se dobro zamislim, cini mi se kako sam od tvornicki ugradjenog softwarea na ovamo dobio mozda 5-10% duze trajanje baterije i poneki problem sa svakim updateom. Nedavno neaktiviranje alarma navelo me da razmislim o vracanju na izvorni software koji je bio kad je mobitel kupljen jer sam tada bio najzadovoljniji njime.

 

Stvarno me zanima (za One i za ostale) sto ste konkretno dobili kroz update od 4.0 na ovamo?

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti

Ma da, u pravu si, ali novi android je fluidniji od origigija, baterija je takodjer bolja. Zar to nije dovoljno?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti
tnakir kaže...

Ma da, u pravu si, ali novi android je fluidniji od origigija, baterija je takodjer bolja. Zar to nije dovoljno?

 možda bi trebao ispilati 6m drva il bar sam usisat pod.

12 godina
offline
Re: Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti
tnakir kaže...

Ma da, u pravu si, ali novi android je fluidniji od origigija, baterija je takodjer bolja. Zar to nije dovoljno?

 Ne primjecujem razliku u fluidnosti. One M7 je out of the box bio apsolutno fluidan pa se tu nije imalo sto popravljati.Baterija je nesto bolja u odnosu na KitKat koji je dosta skratio u odnosu na Jelly Bean. Da li je na Lollipopu bolja nego sto je bila na JellyBeanu, ne znam. Ako je, u pitanju su nijanse.

Sto se fluidnosti tice, zadnji sluzbeni update donio nam je, dakle, memory leak. Nakon par dana mobitel pocme stucati dok se takvo sta sa originalnim softwareon nije desavalo.

Ljudi previse pate za tim updateima a mislim da je to vise nekakva psihoza nego konkretna potreba za necim novim.

Aj mi, 'vako na brzinu bez guglanja, reci 3 konkretne stvari koje je tvoj mobitel dobio kroz 2 godine tj. 2 major i pun kufer minor updatea?

11 godina
offline
Re: Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti
axos kaže...

Androidi stvarno imaju kretku podršku. 2 godine nije ni tako loše. Dok s druge strane kako je MS krenuo podrška za lumiu 520 će trajati doživotno (samo neznam da li doživotno za korisnika ili mobitel).

bez brige, kada bi WP postao popularan os koji bi se instlairavao na mnostvo uredjaja, ne bi postojao takav support :D 

13 godina
offline
Re: Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti
tnakir kaže...

Ma da, u pravu si, ali novi android je fluidniji od origigija, baterija je takodjer bolja. Zar to nije dovoljno?

 

Sumnjam da je fludiniji od prvog s kojim je dosao (Jelly Bean ako se ne varam), posto je Lollipop puno tezi i ako je meni dosta usporio Nexus 5, cisto sumnjam da je bolja situacija kod One-a.

12 godina
offline
Re: Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti
gamer34 kaže...
tnakir kaže...

Ma da, u pravu si, ali novi android je fluidniji od origigija, baterija je takodjer bolja. Zar to nije dovoljno?

 

Sumnjam da je fludiniji od prvog s kojim je dosao (Jelly Bean ako se ne varam), posto je Lollipop puno tezi i ako je meni dosta usporio Nexus 5, cisto sumnjam da je bolja situacija kod One-a.

 Nije ga usporio ali nije ni fluidniji. Na tom polju napredak je 0%. Bateriju je prvo KitKat srezao da bi je Lollipop vratio na staro, napredak 0%. Pouzdanost? Zbog Lollipopa sam dva puta ujutro zakasnio sto mi je umanjilo kredibilitet i potencijalo smanjilo profit. Kazu, ispravit ce nelogicnost sa gasenjem alarma kad se mobitel utisa tamo negdje u verziji 5.2. A mi cemo ostati na 5.1.

12 godina
offline
Re: Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti
LudaRajcica kaže...
axos kaže...

Androidi stvarno imaju kretku podršku. 2 godine nije ni tako loše. Dok s druge strane kako je MS krenuo podrška za lumiu 520 će trajati doživotno (samo neznam da li doživotno za korisnika ili mobitel).

bez brige, kada bi WP postao popularan os koji bi se instlairavao na mnostvo uredjaja, ne bi postojao takav support :D 

 Microsoftov support najbolje su upoznali nadobudni kupci WP7 uredjaja. Sad obecavaju kako ce svi WP 8 uredjaji dobiti WP10 no vec govore i kako pola godine stari modeli nece dobiti update na 8.2.

Nesto tu gadno smrdi a zadnji put kad je ovako smrdilo WP korisnici su ostali bez icega. Na playstoreu se dan danas razvijaju i mogu kupiti aplikacije za Froya. Bez obzira sto stari modeli ne dobivaju update OS-a svakodnevno dobivaju update starih i nove aplikacije, a to je najbitnije. Microsoft, malo, malo, pa nanovo sve.

12 godina
offline
Re: Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti
To koliko froyo podrzava aplikacija je malo. Ako se nevaram i chrome gasi support za verzije 4.0 i nize tako da veliku ulogu igra verzija na mobu, pogotovo sad art runtime
16 godina
moderator
offline
Re: Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti
tnakir kaže...

 Imas neki tut za totalne njubare kako rutat M7, kako napravit sve da mogu instalirati ovaj rom? Nikad se nisam kuzio to rutanje...

 

Snimao sam prije nešto vremena video o tome, evo ga tu: 

 

Upute za rootanje HTC Onea su u Bugu 250. Generalno, sve piše na XDA Developers forumu ili se može lako pronaći na Googleu/YouTubeu.

Selling doors, door to door.
14 godina
offline
Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti

Inače već su izletili Sense 7 rom-ovi i za M7 i M8 pa nema brige za onog ko voli Sense, AOSP ionako nije ni bio problem.

Dream big, do nothing.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti
BlueMax kaže...
tnakir kaže...

Ma da, u pravu si, ali novi android je fluidniji od origigija, baterija je takodjer bolja. Zar to nije dovoljno?

 Ne primjecujem razliku u fluidnosti. One M7 je out of the box bio apsolutno fluidan pa se tu nije imalo sto popravljati.Baterija je nesto bolja u odnosu na KitKat koji je dosta skratio u odnosu na Jelly Bean. Da li je na Lollipopu bolja nego sto je bila na JellyBeanu, ne znam. Ako je, u pitanju su nijanse.

Sto se fluidnosti tice, zadnji sluzbeni update donio nam je, dakle, memory leak. Nakon par dana mobitel pocme stucati dok se takvo sta sa originalnim softwareon nije desavalo.

Ljudi previse pate za tim updateima a mislim da je to vise nekakva psihoza nego konkretna potreba za necim novim.

Aj mi, 'vako na brzinu bez guglanja, reci 3 konkretne stvari koje je tvoj mobitel dobio kroz 2 godine tj. 2 major i pun kufer minor updatea?

Sve ovo nabrojano je "usability" dio koji iskreno i mene puno ne dira. Međutim što je sa sigurnosnim aspektom nadogradnji? Da li je smartphone ranjiviji ako je na staroj verziji? Iako nužno ne znači da si zaštičeniji na novijoj verziji softwarea ipak sam nekako sigurniji sa zadnjom verzijom nego onom starom 1-2 godine.

Dosta korisnika danas koristi aplikacije za kojekakva plačanja, mtoken, mbanking, itd. Da li je rizično imati takve aplikacije na starim verzijama OS-a koje se ne ažuriraju?

14 godina
offline
Re: Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti
BlueMax kaže...

 Microsoftov support najbolje su upoznali nadobudni kupci WP7 uredjaja. Sad obecavaju kako ce svi WP 8 uredjaji dobiti WP10 no vec govore i kako pola godine stari modeli nece dobiti update na 8.2.

Nesto tu gadno smrdi a zadnji put kad je ovako smrdilo WP korisnici su ostali bez icega.

 8.1 Update 2 je samo neka prijelazna nadogradnja koju trenutno imaju samo najnoviji uređaji (odnosno oni koji su isporučeni s njim) i moguće da neće biti isporučena na starije uređaje (osim putem pfD programa).

Svi (trenutno su samo službene Lumie), uključujući i ove sa 8.1 Updateom 2 će dobiti Windowse 10, u koje je uključena ta među-nadogradnja.

Swedish latin super funk.
12 godina
offline
Re: Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti
JackIsBack kaže...

Sve ovo nabrojano je "usability" dio koji iskreno i mene puno ne dira. Međutim što je sa sigurnosnim aspektom nadogradnji? Da li je smartphone ranjiviji ako je na staroj verziji? Iako nužno ne znači da si zaštičeniji na novijoj verziji softwarea ipak sam nekako sigurniji sa zadnjom verzijom nego onom starom 1-2 godine.

Dosta korisnika danas koristi aplikacije za kojekakva plačanja, mtoken, mbanking, itd. Da li je rizično imati takve aplikacije na starim verzijama OS-a koje se ne ažuriraju?

 Mislim da je i tu puno vise teorije nego stvarne opasnosti.

Da li osobno poznajes ili si cuo za slucaj da je netko u Hrvatskoj na taj nacin ostao bez 1kn?

12 godina
offline
Re: Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti
sirka666 kaže...

Svi (trenutno su samo službene Lumie), uključujući i ove sa 8.1 Updateom 2 će dobiti Windowse 10, u koje je uključena ta među-nadogradnja.

 Zivi bili pa vidjeli. Isto se tako pricalo kako ce vecina WP7 uredjaja dobiti nadogradnju na WP8 pa je na kraju nije dobio niti jedan a WP7 je kompletno ugasen. Windows 10 zadrzava kernel od Windows 8 pa ce valjda i WP10 zadrzati kernel od WP8. No zasto onda update 2 ne dolazi na sve WP8 uredjaje? Smrdi. Zapamti ovaj post pa ako WP10 dobiju samo Microsoft brandirani uredjaji a Nokie ne dobiju vrati se tu i stisni TU :)

14 godina
offline
Re: Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti
BlueMax kaže...
sirka666 kaže...

Svi (trenutno su samo službene Lumie), uključujući i ove sa 8.1 Updateom 2 će dobiti Windowse 10, u koje je uključena ta među-nadogradnja.

 Zivi bili pa vidjeli. Isto se tako pricalo kako ce vecina WP7 uredjaja dobiti nadogradnju na WP8 pa je na kraju nije dobio niti jedan a WP7 je kompletno ugasen. Windows 10 zadrzava kernel od Windows 8 pa ce valjda i WP10 zadrzati kernel od WP8. No zasto onda update 2 ne dolazi na sve WP8 uredjaje? Smrdi. Zapamti ovaj post pa ako WP10 dobiju samo Microsoft brandirani uredjaji a Nokie ne dobiju vrati se tu i stisni TU :)

 Ne kažem da nije nemoguće da odhebu neke slabije uređaje, ali ovo su trenutno službene specifikacije za mobitele.

 

- 512 MB RAM

- ekrani od 3 - x+7,99 incha

- rezolucije od 800x480 do 2560x2048

- 512MB RAM za rezolucije WVGA (800 x 480) i FWVGA (854 x 480)

- 1GB RAM za rezolucije qHD (960 x 540), WXGA (1366 x 768), 720p (1280x720) i WSVGA (1024 x 600)

- 2 GB RAM za rezoluciju 1080p (1920x1080)

- 3 GB RAM za rezolucije WXQGA (2560x1600) i QWXGA (2048x1152)

- 4 GB RAM za razoluciju QSXGA (2560x2048)

- 4GB prostora u memoriji za instalaciju (uređaji s 4GB moraju obavezno imati SD karticu, radi budućih update - a i instalacije aplikacija)

 

Pretty much sve je pokriveno, čak i non Lumia uređaji (HTC, Samsung i kinezi...)

Swedish latin super funk.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti
sirka666 kaže...
 

- 512 MB RAM

- ekrani od 3 - x+7,99 incha

- rezolucije od 800x480 do 2560x2048

- 512MB RAM za rezolucije WVGA (800 x 480) i FWVGA (854 x 480)

- 1GB RAM za rezolucije qHD (960 x 540), WXGA (1366 x 768), 720p (1280x720) i WSVGA (1024 x 600)

- 2 GB RAM za rezoluciju 1080p (1920x1080)

- 3 GB RAM za rezolucije WXQGA (2560x1600) i QWXGA (2048x1152)

- 4 GB RAM za razoluciju QSXGA (2560x2048)

- 4GB prostora u memoriji za instalaciju (uređaji s 4GB moraju obavezno imati SD karticu, radi budućih update - a i instalacije aplikacija)

 

Pretty much sve je pokriveno, čak i non Lumia uređaji (HTC, Samsung i kinezi...)

 Ne kužim post. To su zahtjevi za win10 na mobitelima ili?

12 godina
offline
Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti

da, to su zahtjevi. ali neovisno o ovome već je u par navrata potvrđeno (vidi u wp temi) da će sve wp8 lumie dobiti wp10 nadogradnju.

zahtjevi su izašli pred par dana kad i priče od WP rom-u.

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti
sirka666 kaže...

 Ne kažem da nije nemoguće da odhebu neke slabije uređaje, ali ovo su trenutno službene specifikacije za mobitele.

 

- 512 MB RAM

- ekrani od 3 - x+7,99 incha

- rezolucije od 800x480 do 2560x2048

- 512MB RAM za rezolucije WVGA (800 x 480) i FWVGA (854 x 480)

- 1GB RAM za rezolucije qHD (960 x 540), WXGA (1366 x 768), 720p (1280x720) i WSVGA (1024 x 600)

- 2 GB RAM za rezoluciju 1080p (1920x1080)

- 3 GB RAM za rezolucije WXQGA (2560x1600) i QWXGA (2048x1152)

- 4 GB RAM za razoluciju QSXGA (2560x2048)

- 4GB prostora u memoriji za instalaciju (uređaji s 4GB moraju obavezno imati SD karticu, radi budućih update - a i instalacije aplikacija)

 

Pretty much sve je pokriveno, čak i non Lumia uređaji (HTC, Samsung i kinezi...)

 Nije bit u hardwareu nego u poslovnim odlukama. WP7.8 mobiteli (bar oni najjaci) su po tehnickim specifikacijama mogli bez problema vrtiti WP8 a kernel im se lako mogao promijeniti zajedno sa updateom. Medjutim odluceno je da se kupcima tih uredjaja ne omoguci prelazak na WP8. Vjerujem da mobiteli koji nece dobiti WP8.1 update 2 takodjer tehnoloski ispunjavaju zahtjeve pa razloge za odluku kako taj update nece dobiti treba traziti drugdje, ne u specifikacijama.

Da je Ballmer jos na celu MS-a ja bi ti sa 99% sigurnosti mogao reci kako ni jedna Nokia nece dobiti WP10. Ovako ostaje za vidjeti.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti
Apachy kaže...

da, to su zahtjevi. ali neovisno o ovome već je u par navrata potvrđeno (vidi u wp temi) da će sve wp8 lumie dobiti wp10 nadogradnju.

zahtjevi su izašli pred par dana kad i priče od WP rom-u.

 Zajeb. Ni moja 925 onda ne dobiva update jer ima 1GB a visoku rezoluciju.

13 godina
online
Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti
baš me zanima hoće li i samsung odustati od nadogradnje na 5.1 za s4 koji je izašao u isto vrijeme.
ajd da se radi o uređaju srednje klase, ali ovo je flagship iz 2013. koji je skupo koštao i imao top specifikacije i ne predstavlja nikakvu prepreku za ne ići na daljnje nadogradnje. i dan danas je odličan uređaj i spada pod mid to high end klasu. osim toga, navodno 5.1 popravlja dosta mušica od 5.0. nexus 6 je navodno prodisao sa tom nadogradnjom
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnici HTC-a One M7 ostavljeni u nemilosti
pa trevaju i koji novi telefon prodat :) zato ukidaju nadogradnje asta se tice tih nadogradnji imam 4.3 na svom tefonu koji vise ne pidrzava neke aplikacije eto cemu vam te nadogradnje :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice