Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu

poruka: 152
|
čitano: 22.418
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu".
15 godina
offline
Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu

Realno za kućne korisnike je ovo bilo izgledno.

 

Nedavno preko tromog i sporog XP-a na jednom laptopu (512MB rama, Turion stari) pregazio sa Xubuntu. - preporod.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
 
19 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu

zasto se jedna programerska kuca ne uhvati posla i malo moda ubuntu vizualno i proda za nekakve pare vladama.

Besplatni OS sa vizualnim stilom XP-a... Ustedilo bi se a nebi bio veliki sok za ove koji jedva rade na XP-u...

 

Moj PC  
0 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu

ova vijest je stara preko 2 mjeseca, a i ne radi se o ubuntu nego lubuntu

 

http://www.linuxzasve.com/gradsko-vijece-munchena-svojim-ce-gradanima-podijeliti-2-000-cd-ova-s-lubuntuom

 
0 15 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu
Mitch kaže...

Realno za kućne korisnike je ovo bilo izgledno.

 

Nedavno preko tromog i sporog XP-a na jednom laptopu (512MB rama, Turion stari) pregazio sa Xubuntu. - preporod.

 

Ista stvar. Nedavno sam puncu na 512mb rama i prastari celeron proc stavio neku distribuciju linuxa. Lightweight je, ali da me ubijes ne mogu se sjetit imena. Samo znam da je covjek odusevljen jer pokretanje FF-a vise ne uzima 2-3-4min vremena :)

12 godina
offline
Re: Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu
sailor1 kaže...

ova vijest je stara preko 2 mjeseca, a i ne radi se o ubuntu nego lubuntu

 

http://www.linuxzasve.com/gradsko-vijece-munchena-svojim-ce-gradanima-podijeliti-2-000-cd-ova-s-lubuntuom

A da procitas clanak? U tekstu je jasno napisano da je ranije bilo odluceno kako ce korisnici dobiti Lubuntu a sad su tu odluku promijenili u obicnu distribuciju Ubuntu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu
BlueMax kaže...
sailor1 kaže...

ova vijest je stara preko 2 mjeseca, a i ne radi se o ubuntu nego lubuntu

 

http://www.linuxzasve.com/gradsko-vijece-munchena-svojim-ce-gradanima-podijeliti-2-000-cd-ova-s-lubuntuom

A da procitas clanak? U tekstu je jasno napisano da je ranije bilo odluceno kako ce korisnici dobiti Lubuntu a sad su tu odluku promijenili u obicnu distribuciju Ubuntu.

imaš pravo, vidio sam naslov i mislio da buguvci opet kasne, moja greška

16 godina
offline
Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu

Nemoj nikad prije nego sto komentarises prvo procitati tekst. To je za slabice. :)

 
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu
Mitch kaže...

Realno za kućne korisnike je ovo bilo izgledno.

 

Nedavno preko tromog i sporog XP-a na jednom laptopu (512MB rama, Turion stari) pregazio sa Xubuntu. - preporod.

 

Tvoja "nepristranost" i besprimjerno reklamiranje Linuxa je jako dobro poznato....

 

Evo jednog od tvojih "bisera": "Open-source >>>> *anything*"

 

P.S. Slažem se da na starim konfiguracijama koje se misle koristiti isključivo za surfanje ima smisla staviti neku light verziju linux-a.....

Ali ovo djeljenje Linuxa od strane vlasti mi izaziva povraćanje. Što je to? Pučka kuhinja i vojska spasa?

13 godina
offline
Re: Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu
Abomb kaže...

zasto se jedna programerska kuca ne uhvati posla i malo moda ubuntu vizualno i proda za nekakve pare vladama.

Besplatni OS sa vizualnim stilom XP-a... Ustedilo bi se a nebi bio veliki sok za ove koji jedva rade na XP-u...

 

Nešto takvo već postoji (pogledaj

) ima varijacija ne temu ovisno koji Ubuntu se koristi.

 

Meni je fascinantno da ostavljaju toliku korisničku bazu bez podrške. Ipak su ljudi platili za taj OS. Neku basic podršku su trebali zadržati.

 

 

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
offline
Re: Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu
mario.L_hr kaže...
Meni je fascinantno da ostavljaju toliku korisničku bazu bez podrške. Ipak su ljudi platili za taj OS. Neku basic podršku su trebali zadržati.

 

 

Pa nije bez podrške - mogao se napraviti update na Windows 8 za dvjestotinjak kuna, nije da nisu upozorili još prije četiri godine, a i prije, kakav im je roadmap... uostalom, nitko tim ljudima ne brani da koriste taj OS takav kakav je. Ionako (čak i na ovom forumu) većina kaže da ti ne treba niti antivirus ako imaš mozga u glavi... eh, pa, u čemu je problem?

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
15 godina
offline
Re: Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu
Abomb kaže...

zasto se jedna programerska kuca ne uhvati posla i malo moda ubuntu vizualno i proda za nekakve pare vladama.

Besplatni OS sa vizualnim stilom XP-a... Ustedilo bi se a nebi bio veliki sok za ove koji jedva rade na XP-u...

 

 - ... za nekakve pare vladama? hint besplatno.

-GUI je sporedan, važno je što OS+aplikacije podržavaju (na čemu software radi). Browsanje nije kriterij upotrebljivosti (pa čak ni za glupi/pametni telefon). Poslovno korištenje .. bla-bla.

 

mario.L_hr kaže...
..

 

Meni je fascinantno da ostavljaju toliku korisničku bazu bez podrške. Ipak su ljudi platili za taj OS. Neku basic podršku su trebali zadržati.

 

 

 - matematika. 30-40% korisnika će biti prisiljeno (ponovo) kupiti noviji OS. Nema beskonačne podrške, legitimni interesi. .. i btw, nema (zapravo) ni razloga da sadašnji korisnik prekine/promijeni sistem na kojem trenutno radi, ako je sve ispravno i zadovoljavajuće radi. Problem nastaje kad mora na net... (banke i sl). Tu mu linux ne pomaže, tj to je razlog 90% dominacije vs 1%.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu
Father_Dougal kaže...

Pa nije bez podrške - mogao se napraviti update na Windows 8 za dvjestotinjak kuna, nije da nisu upozorili još prije četiri godine, a i prije, kakav im je roadmap... uostalom, nitko tim ljudima ne brani da koriste taj OS takav kakav je. Ionako (čak i na ovom forumu) većina kaže da ti ne treba niti antivirus ako imaš mozga u glavi... eh, pa, u čemu je problem?

Da ali na dosta tih računala se ne može instalirati Win7 ili 8. Što to znači? Kupi novi OS i novo računalo. Naravno da će većina nastaviti koristiti dok ide ili bolje rečeno dok se ne nađu pred zidom. Mogli su napraviti neki comunity koji bi odrađivao taj posao umjesto njih. Vjerojatno im se to ne uklapa u priču zamjene istog novim sustavom.

 

Što se tiče boldanog, znaš što pšiše na zidu? Tako se ne treba osvrtati na bisere koji prosipaju gluposti.

 

ihush kaže...

 - matematika. 30-40% korisnika će biti prisiljeno (ponovo) kupiti noviji OS. Nema beskonačne podrške, legitimni interesi. .. i btw, nema (zapravo) ni razloga da sadašnji korisnik prekine/promijeni sistem na kojem trenutno radi, ako je sve ispravno i zadovoljavajuće radi. Problem nastaje kad mora na net... (banke i sl). Tu mu linux ne pomaže, tj to je razlog 90% dominacije vs 1%.

Godinama sam korisnik internet bankarstva (zaba) i tu sve lijepo funkcionira na Linux-u. Hebo te pa napravili su aplikacije i za smartphone (iOS i Android), koje ti dopuštaju sve moguće transakcije.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2013 9:56 (mario.L_hr).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu
ihush kaže...
 - matematika. 30-40% korisnika će biti prisiljeno (ponovo) kupiti noviji OS. Nema beskonačne podrške, legitimni interesi. .. i btw, nema (zapravo) ni razloga da sadašnji korisnik prekine/promijeni sistem na kojem trenutno radi, ako je sve ispravno i zadovoljavajuće radi. Problem nastaje kad mora na net... (banke i sl). Tu mu linux ne pomaže, tj to je razlog 90% dominacije vs 1%.

 

Možeš li malo pojasniti ovo boldovano? Ne razumjem.

13 godina
offline
Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu

Izgleda da MS Hrvatska redovit čita Bug. Upravo dobih e- mail od njih "Tehnicki trening: Što nakon Windowsa XP?", poludnevni trening koji u potpunosti pokriva MS.

Stručnjak za odmaganje...
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu
mario.L_hr kaže...
Father_Dougal kaže...

Pa nije bez podrške - mogao se napraviti update na Windows 8 za dvjestotinjak kuna, nije da nisu upozorili još prije četiri godine, a i prije, kakav im je roadmap... uostalom, nitko tim ljudima ne brani da koriste taj OS takav kakav je. Ionako (čak i na ovom forumu) većina kaže da ti ne treba niti antivirus ako imaš mozga u glavi... eh, pa, u čemu je problem?

Da ali na dosta tih računala se ne može instalirati Win7 ili 8. Što to znači? Kupi novi OS i novo računalo. Naravno da će većina nastaviti koristiti dok ide ili bolje rečeno dok se ne nađu pred zidom. Mogli su napraviti neki comunity koji bi odrađivao taj posao umjesto njih. Vjerojatno im se to ne uklapa u priču zamjene istog novim sustavom.

 

Što se tiče boldanog, znaš što pšiše na zidu? Tako se ne treba osvrtati na bisere koji prosipaju gluposti.

 (slažem se, ali i odgovor).

- koliko je prosječan vijek nekog PCa, HDD, MBO, RAMa... kolike su cijene starijeg tipa komponenti, dobavljivost.. ukratko, računalo starije od 5g postaje problem hardwareovski. Soft je vječan. Problem je samo (ne slučajno) support proizvođača HWa-driveri i sl. pa je sad teže na novi PC instalirati stariji OS ili banalni prombem ne postojanja drivera za printer i sl...

-support za XP se počeo gasiti 2008me. MS je (opet ne slučajno) omogućio upgrade s XPa na Osmicu (podsjetnik, na Sedmici to nije omogućeno, namjerno, tako je najavljeno kako bi se 'motiviralo' korisnike na Vistu i ubrzalo tranziciju.. nije uspjelo).

-hardware odumire, tu nema spasa. Za ostalo se može npr VMovima ali to nije za 'ŠteficeTM'. Borba s vjetrenjačama. Kupiš novo, novi OS (svejedno Ms-Linux..) i koristiš. Korištenje odnosno podržanost aplikacije je ono što je za korisnika bitno (glavni kriterij), sve ostalo je na fakultativnom nivou jednako kao izbor boje kućišta ili miša.

-usporedba, nekad davno (prošli milenij..) je mobitel bio jako skupa 'cigla'. Danas ga se dobije za 1kn. Dali je moguć takav razvoj PCa? Da, samo ako interesi druge strane budu takvi. Tad već kriterij HW postane sporedan... jednako kao da netko danas koristi stau nokiu 3 ili iphone.. za 1kn. (btw, ja koristim 'starinski' glupi telefon, jer mi služi za telefoniranje).

 

-na zidu svašta piše. Sad ću ponuditi teoriju koja bi držala vodu. Bez AVa je moguće imati sigurniji sistem, preduvijet je sterilna (zatvorena) okolina. npr bez interneta koji je postao preduvijet za sve, pa i igre ali eliminacijom interneta u zatvorenom sistemu, ni nema potrebe za AVom (koji bi opet tražio internet pristup). To je u današnjem poslovanju samo izuzetak, 99,999+% juzera mora na net i tad se zapavo sve (ova tema) pokrene, tj prisiljen si na konstantne nadogradnje, nema se izbora.

Dali će za npr 5-10god korisnik biti prisiljen na novu migraciju? Naravno. Osim ako se ne promijeni način prihodovanja, npr cloud.. tad se ne naplaćuje sam OS-app, nego usluga i tad bi MS 'izgubio' interes za izmjenom-zbog-izmjene... tj tad bi za XP izbacio SP4 (ie, dx..).

Kad se spoji cloud+HW za 1kn, tad će nestati izbor OSa, jednako kao što (ja) korisnik ne kupuje mobitel, TV, autoradio.. po kriteriju OSa, nego po funkcionalnosti-mogućnostima-potrebama (ili designeu-brandu). Upališ i radiš. Sveti gral P'n'Pa, koji će za većinu (običnih-average joe) juzera biti dovoljan, ostatak (kao ja) će ostai na opskurnim kantama znanim kao ''PC-pentium'' il' tak' nešt'...

 

r3bl kaže...
ihush kaže...
 - matematika. 30-40% korisnika će biti prisiljeno (ponovo) kupiti noviji OS. Nema beskonačne podrške, legitimni interesi. .. i btw, nema (zapravo) ni razloga da sadašnji korisnik prekine/promijeni sistem na kojem trenutno radi, ako je sve ispravno i zadovoljavajuće radi. Problem nastaje kad mora na net... (banke i sl). Tu mu linux ne pomaže, tj to je razlog 90% dominacije vs 1%.

 

Možeš li malo pojasniti ovo boldovano? Ne razumjem.

 - internet bankarstvo. Oduvijek je radilo pod MSovim OSom, do novijeg doba ništa za linux.

Prvi support je od prije dvije godine pod ubuntu 10.04. Trenutno poržane RH, SUSE,Ubuntu12.04. Mac.10.7-8.

i kao btw, prvo internet bankarstvo je započelo prije kupnje-privatizacije.. u DOSu, preko modema. Radilo je, ali naravno na MSu, 20godina i tek sad na ostalim OSevima.

 

-za key, je OK. Kartica? -nema. To je jedna od poluga koje su držale poslovnjake na MSu, drugi dio te poluge je xls file koji je bez obzira na OO kao nacionalnu normu (bla-bla--.) ukratko, bez MSa nema M$a (čitaj banke-novca) ili obrnuto, koliko poslovnih korisnika može koristiti linux za svoj rad bez da imaju barem jedan PC s MSovim rješejem, VM nije odgovor tj potvrđuje potrebu za MSom. Kućni juzer pak želi igre, svi žele YT-facebook... problemi s javom koji su kočili upotrevljivost, flash itd. Linuxovih 1% je predpostavljam dovoljno jasan dokaz, u suprotnom ni jedan poslovni korisnik nebi plaćao ako može đabe (kućni bi i dalje imao izbor kao i sad, free ili torrent=free).

To nije greška linuxa, to je RL. Glavna prednost linuxa je free za većinu distri, pa opet svi koriste MS. Korisnik bira, ne ja-ili-sugovornik... ŠBBKBB.

 

mario.L_hr kaže...
..

Godinama sam korisnik internet bankarstva (zaba) i tu sve lijepo funkcionira na Linux-u. Hebo te pa napravili su aplikacije i za smartphone (iOS i Android), koje ti dopuštaju sve moguće transakcije.

-godinama? max 2-3. poslovno bankarstvo nije postojalo na neMSu.

-i mobitelom se danas može plaćati, parking, i sl. Ali to nije poslovno bankarstvo, počelo je s građanskim. Za takav upit npr Zabi do 2010te si s druge strane dobio samo smijeh umjesto odgovora..

 

edit: evo jedan linkić, 2011te.. i to 11ti mjesec. Godinama? .. = ne postoji 2 godine još. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2013 10:47 (ihush).
16 godina
protjeran
offline
Re: Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu
A gdje ti vidis problem u internet bankarstvu na linuxu?
10 godina
protjeran
offline
Re: Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu
Cognitor kaže...
P.S. Slažem se da na starim konfiguracijama koje se misle koristiti isključivo za surfanje ima smisla staviti neku light verziju linux-a.....

Ali ovo djeljenje Linuxa od strane vlasti mi izaziva povraćanje. Što je to? Pučka kuhinja i vojska spasa?

Potpisujem. Ubuntu NIJE linux, već jedna od komercijalnih distribucija Linuxa (koja je open source, i za privatne korisnike uglavnom besplatna). Drugim riječima, besplatno ili ne, reklamira se jedna firma nauštrb svega ostalog. Bravo za Ubuntu marketing division, -1 za Munchen.

Sam potez pozdravljam, ali mogli su podijeliti neku od xxx besplatnih distri, Mint je još uvijek 99% kompatibilan sa Ubuntuom, primjerice.

 

Ima još nešto. Skeptičan sam oko toliko bržeg Linuxa naspram XP, a pogotovo Ubuntua - mislim da je to vrlo subjektivna impresija. Svi se Windowsi nakon nekog vremena drastično uspore, samo proces traje mjesecima pa je nezamjetan, čovjek se privikne. Imam neki prastari laptop, ista situacija, ali kad sam bio reinstalirao XP - letio je. Doduše, čim dodaš .net, directx itd padne za 10% ali još uvijek je to potpuno druga priča.

Neki LXDE winmanager, Lubuntu/Xubuntu ili još bolje Mint XFCE (kandidati)... ali eto nek se zavrti priča, pa će biti i izbora. Uostalom, na Linuxu nije preveliki problem dodati/zamijeniti windows manager.

 

Još jedan zanimljiv aspekt ove priče je da Microsoft ne smije prerevno gurati switch sa Win7 na Win8 - u odnosu na WinXP, jer bi se u protivnom moglo desiti da XP ponovno postane najrašireniji OS na svijetu! Mislim da je +-10% razliike između XP i 7, tako da bi 10% odljeva sa Sedmice napravilo nevjerojatnu situaciju, a Osmici nanijelo katastrofalno loš marketinški udarac.

is.gd/filipvk1000 : -Da bar NEBUDE,bilo bi super VIDIT ali imam tako jak OSJEČAJ da će ovo LIČIT strašno na Android- is.gd/VelikiBrat -Ne znam, meni ovo očajno izgleda (VIZUALNO).-
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2013 11:40 (C0rto).
15 godina
offline
Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu

Pa dobro, ali Ubuntu u sebi ima upakiran Office, Cloud servis i još par ključnih programa koje druge distre slabo nude.

(eventualno Mint, Fedora)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu

zaboravljas ono kaj je ispod haube 
ubuntu novi podrzava sve cpu mogucnosti ( "x264 [info]: using cpu capabilities: MMX2 SSE2Fast SSSE3 SSE4.2 AVX XOP FMA4 FMA3 LZCNT BMI1 ") mog procesora (fx 8320) 
koje cak i Windows 7 ne podrzava  ,a kamoli XP (tek windows 8) ,a to jako bitno kod programa kojima treba cim vise procesorske snage

Istina ovdje ja pricam o novom kompu ,ali ista stvar moze bit i sa nekim ne tako starim laptopom koji ima xp na sebi  

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu

Ja cijelo vrijeme pričam o privatnim korisnicima (jer i sam članak govori o njima) i tu sve funkcionira već odavno jer je aplikacija odrađena kao web. Što se tiče mobitela i zabe, oni danas nude i aplikaciju za oslovne korisnike. Pitaj Linića da li su mobiteli za poslovno bankarstvo.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu
Mitch kaže...

Pa dobro, ali Ubuntu u sebi ima upakiran Office, Cloud servis i još par ključnih programa koje druge distre slabo nude.

(eventualno Mint, Fedora)

 -netočno.

linux je jedan. Distre su npr ubuntu, dok ovisno o generaciji može doći na mediju (DVD) i npr LibreOffice, ali nije ni po čemu dio ubuntua ili linuxa. Govorimo o OSu-platformi.

-Repo je pak nešto drugo. Po tomu se zapravo razlikuju ''prave'' distre, Debian, Suse, Ubuntu (+ varijacije). Ostatak je zanemariv.

-i LOL, LO/OO može i pod Windowsom tako da... pogrešan argument. Jednako da govorimo o browseru. Cloud također.

 

mario.L_hr kaže...

Ja cijelo vrijeme pričam o privatnim korisnicima (jer i sam članak govori o njima) i tu sve funkcionira već odavno ..

 -uzalud... pročitaj (precizno) članak.

btw, poslovni i kućni (privatno i javno vlasništvo je nešto treće). .. ili nisam precizno čitao. {#}

 

Tko želi za kućno računalo može koristiti linux ili bilo koji OS. Problem samo nastaje kad ne odlučuije tvoja želja nego druga strana koja uvjetuje (ili ti kompatibilnost).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2013 12:05 (ihush).
10 godina
protjeran
offline
Re: Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu
Mitch kaže...

Pa dobro, ali Ubuntu u sebi ima upakiran Office, Cloud servis i još par ključnih programa koje druge distre slabo nude.

(eventualno Mint, Fedora)

Ma skoro sve distre imaju Office, GIMP, Firefox itd. A software manageri sa provjerenim verzijama softvera su milina. Skype, Chrome, MyPaint, Wine + PlayOnLinux, pa SketchUp. IrfanView... u tren oka.

Ne samo to. Linux se ne usporava vremenom zbog fragmentacije diska, u stvari za Linux gotovo da ne postoje defragmenteri, jer su nepotrebni (osim u iznimnim slučajevima kad zauzeće HDD pređe 95%).

Automatski update, driveri kao i obične instalacije programa gotovo nikad ne zahtijeva restart sistema. Čovjek se na Winsima privikne na taj mazohizam, a stvarno je ugodna promijena. Frustrirajuće je kad ideš nekom instalirat winse, desetke puta restartati zbog svakog drivera, programa i sl.

 

Za AV zaštitu je to ugl. točno, ali više je riječ o ekvivalentu firewallu i zaštiti portova od nestašnih upada u sistem nego li "općoj apsolutnoj zaštiti", ona nikad ne postoji nativno. Međutim, sustav instalacije programa kao i arhitektura sustava Linuxa uglavnom eliminira mogućnost mallware-a (za pristup sistemu / instalaciji programa uvijek treba ekskluzivno dopuštenje).

 

Čovjek se u svakom slučaju preporodi kad se privikne na razlike.

 

Edit: malo sam zabrijao na očigledne prednosti Linuxa koje nisu jasne... a htio sam reći samo Linux je Linux, guranje Ubuntu naspram ostalog je bezz, osim ako Munchen sam ne uvjetuje kompatibilnost (a oni su još uvijek na LiMuxu ako se ne varam)

is.gd/filipvk1000 : -Da bar NEBUDE,bilo bi super VIDIT ali imam tako jak OSJEČAJ da će ovo LIČIT strašno na Android- is.gd/VelikiBrat -Ne znam, meni ovo očajno izgleda (VIZUALNO).-
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2013 12:14 (C0rto).
12 godina
neaktivan
offline
Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu

Ova odluka nema baš smisla, u travnju 2014. će izaći ubuntu 14.04 koji će biti LTS.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu
paradajz kaže...

Ova odluka nema baš smisla, u travnju 2014. će izaći ubuntu 14.04 koji će biti LTS.

i nije bas da je ne znam kak tesko upgrade napravit ,al da smislenije bi bilo da 14.04 stave na dvd

16 godina
odjavljen
offline
Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu

Ja nisam imao baš tako sjajna iskustva sa ubuntuom kod kuće. Prije par godina sam kćerima na njihov stari dell optiplex instalirao ubuntu. CPU je bio nekakav P4 i 768 mb sdrama. Sustav se ponašao u najmanju ruku loše. Youtube je radio u nekih 2 fps isto kao i lokalno snimljeni divx crtići. Performanse su općenito bile grozne. Prije toga je na kompu bio XP i radio je normalno. Budući da je ovo bilo potpuno beskorisno gore sam stavio sedmicu koja je LETJELA! Da, apsolutno sve je radilo dobro. Od onda više ne dam da mi kojekakvi drkafuzeri guraju linux pod nos kao "nešto što možeš i na vešmašini pokrenuti". Brate mili ako ubuntu ne radi na brand name stroju tu je priča gotova. A POGOTOVO uzevši u obzir da je na istom tom stroju sedmica radila bez greške.

Svaku verziju ubuntua skinem i isprobam u virtualki na svom stroju. Šogoru sam u birtiji na komp za goste instalirao kubuntu i radi stvarno OK (dual core sustav, doduše). Taj OS mi je super ali mislim da je davno prošlo vrijeme kad je mainstream linux bio OS izbora za slabije strojeve i taj mit treba ljudima objasniti...

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2013 18:49 (Friday).
 
4 1 hvala 0
13 godina
offline
Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu

Da, ubuntu je i kod mene bio nevjerojatno spor (7 sekundi da otvori postavke), tako da shvaćam o čemu govoriš, ali ako bi promijenio DE u xfce otvaralo bi ti se 10x~ brže.

Say hello to my little friend
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu
C0rto kaže...

Potpisujem. Ubuntu NIJE linux, već jedna od komercijalnih distribucija Linuxa (koja je open source, i za privatne korisnike uglavnom besplatna). Drugim riječima, besplatno ili ne, reklamira se jedna firma nauštrb svega ostalog.

 

Pa valjda će dijeliti onu distribuciju koja je najraširenija i najpodržanija a ne tamo neku custom distru koju je sklepao mali Günther u podrumu svoje bake...

12 godina
neaktivan
offline
Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu
Friday kaže...

Ja nisam imao baš tako sjajna iskustva sa ubuntuom kod kuće. Prije par godina sam kćerima na njihov stari dell optiplex instalirao ubuntu. CPU je bio nekakav P4 i 768 mb sdrama. Sustav se ponašao u najmanju ruku loše. Youtube je radio u nekih 2 fps isto kao i lokalno snimnjeni divx crtići. Performanse su općenito bile grozne. Prije toga je na kompu bio XP i radio je normalno. Budućida je ovobilo potpuno beskorisno gore sam stavio sedmicu koja je LETJELA! Da, apsolutno sve je radilo dobro. Od onda više ne dam da mi kojekakvi drkafuzeri guraju linux pod nos kao "nešto što možeš i na vešmašini pokrenuti". Brate mili ako ubuntu ne radi na brand name stroju tu je priča gotova. A POGOTOVO uzevši u obzir da je na istom tom stroju sedmica radila bez greške.

Svaku verziju ubuntua skinem i isprobam u virtualki na svom stroju. Šogoru sam u birtiji na komp za goste instalirao kubuntu i radi stvarno OK (dual core sustav, doduše). Taj OS mi je super ali mislim da je davno prošlo vrijeme kad je mainstream linux bio OS izbora za slabije strojeve i taj mit treba ljudima objasniti...

Meni se čak i 13.04 VUČE na laptopu (Acer Aspire 5542), onaj dash je nevjerojatno spor.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2013 13:12 (paradajz).
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu

Teško da će Ubuntu spasiti stare strojeve na kojima radi XP. Na mom EliteBooku 8530w 12.04 radi sporo dok sve verzije Windowsa su radilie ili rade pristojno do odlično.

 

Trebali su dati neku "lite" cloud distru. Ovako će izazvati kontraefekt tj. ljudi koji nikada nisu koristili Linux će isprobati nešto što će se vući ko crkotina.

Chaintech socket 4 MB, Cyrix 486DX2 66Mhz (TURBO mode!), 8MB EDO RAM, 420MB HDD, S3 Trio 2MB, Sound Blaster 16, 3.5" 1.44MB floppy!!!
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnicima Windowsa XP - Ubuntu
Arnold Layne kaže...

zaboravljas ono kaj je ispod haube 
ubuntu novi podrzava sve cpu mogucnosti ( "x264 [info]: using cpu capabilities: MMX2 SSE2Fast SSSE3 SSE4.2 AVX XOP FMA4 FMA3 LZCNT BMI1 ") mog procesora (fx 8320) 
koje cak i Windows 7 ne podrzava  ,a kamoli XP (tek windows 8) ,a to jako bitno kod programa kojima treba cim vise procesorske snage

Vektorske instrukcije u velikoj većini aplikacija ne čine neku opipljivu razliku. A da i ne spominjem da se po defaultu sve još builda sa najviše SSE2 podrškom, čisto kako bi program radio posvuda. Na linuxu naravno imaš priliku sve rekompajlirati, ali čak i tada dobitci ti vjerojatno ne budu tako impresivni.

 

WinXP podržava MMX i sve verzije SSE instrukcijskog seta. AVX i AVX2 nisu podržani zbog novog seta registara.

 

  • LZCNT je instrukcija koja radi na registrima opće namjene, samim time podržana svuda gdje hardver podržava.
  • BMI instrukcije rade na registrima opće namijene tako da su i one podržane svugdje gdje imaš kompatibilan hardver.
  • XOP je nastao iz otkazanog SSE5 instrukcijskog seta, na njega se vjerojatno odnosi sve što i na SSE (kompatibilnost sa WinXP), dakle operacije na xmm registrima.
  • FMA3 i FMA4 su također instrukcije uvedene zajedno sa AVX setom, koje funkcioniraju na xmm i ymm registrima, kada su u pitanju operacije na xmm registrima radit će i na WinXP.

 

Eto ti malo dešifriranje tih kriptičnih naziva koje si našao. Btw. ne znam zašto ti je napisao MMX2, MMX je samo jedan, ne postoje dvije verzije...

What Andy giveth, Bill taketh away.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice