Kraj puta za Hondu Fit EV

poruka: 5
|
čitano: 1.094
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj puta za Hondu Fit EV".
16 godina
offline
Kraj puta za Hondu Fit EV
"...vodeci se istom logikom kao i Toyota". Koja je to logika? Vodik nema ekonomskog smisla. Na 100kwh ulozene energije, dobije se 20kwh (i to je najbolji slucaj kod vodika) za pokreatanje automobila, a kod elektricnih za 100kwh se dobije 70kwh za pokretanje automobila. Mozemo pricati o koristenju obnovljivih izvora energije za proizvodnju vodika, ali s istom energijom mozemo upogoniti 3-4 puta vise elektricnih automobila.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kraj puta za Hondu Fit EV

Toyota ulaže milijun dolara dnevno (tako sam pročitao) u tehnologiju koja nema ekonomskog smisla. Baš me zanima tko je u krivu, ti ili Toyota :-)

Domagoj
16 godina
offline
Re: Kraj puta za Hondu Fit EV
Domagoj kaže...

Toyota ulaže milijun dolara dnevno (tako sam pročitao) u tehnologiju koja nema ekonomskog smisla. Baš me zanima tko je u krivu, ti ili Toyota :-)

 

Da, čudna mi je pozadina svega toga.

Fizika ne stoji iza toga.

Hydrogen chart Hydrogen chart
 

 

Why a hydrogen economy doesn't make sense

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj puta za Hondu Fit EV
Sasoon kaže...
Domagoj kaže...

Toyota ulaže milijun dolara dnevno (tako sam pročitao) u tehnologiju koja nema ekonomskog smisla. Baš me zanima tko je u krivu, ti ili Toyota :-)

 

Da, čudna mi je pozadina svega toga.

Fizika ne stoji iza toga.

 

 

Why a hydrogen economy doesn't make sense

 

Ima malo drugacija formula koja znacajno cijelu pricu popravlja. Ako imas solarni panel (DC) na mjestu gdje ces tankirati (parkiraliste npr) onda nema pretvorbe iz AC u DC, nemas trasporta tako da cijela prica postaje puno bolja. Nisam siguran da je efikasnost celija samo 50%.
16 godina
offline
Re: Kraj puta za Hondu Fit EV
zoki.zlikowski kaže...
Sasoon kaže...
Domagoj kaže...

Toyota ulaže milijun dolara dnevno (tako sam pročitao) u tehnologiju koja nema ekonomskog smisla. Baš me zanima tko je u krivu, ti ili Toyota :-)

 

Da, čudna mi je pozadina svega toga.

Fizika ne stoji iza toga.

 

 

Why a hydrogen economy doesn't make sense

 

Ima malo drugacija formula koja znacajno cijelu pricu popravlja. Ako imas solarni panel (DC) na mjestu gdje ces tankirati (parkiraliste npr) onda nema pretvorbe iz AC u DC, nemas trasporta tako da cijela prica postaje puno bolja. Nisam siguran da je efikasnost celija samo 50%.

 

Pitanje koliku efikasnost bi imala hidroliza i kompresiranje vodika u malom uređaju za 1 automobil.

Ali bez obzira, opet je tu ona ekonomska strana. Sa istom količinom solarnih ćelija možeš puniti 3 električna automobila, ili možeš staviti 3x manje solarnih ćelija.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice