Kraj za Samsungove plazma televizore

poruka: 49
|
čitano: 5.807
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj za Samsungove plazma televizore".
16 godina
odjavljen
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

Šteta. Kupio prije godinu dana njihovu pazmu 43" 450 za 2800 kn i još uvijek sam oduševljen. E sad, možda bi trebao kupiti još jednu za rezervu...

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Kraj za Samsungove plazma televizore
Plazma TV je preveliki potrošač električne energije a danas kad se gleda na svaku lipe to nije zanemarivo.
13 godina
offline
Re: Kraj za Samsungove plazma televizore
L3gioNAR00 kaže...
Plazma TV je preveliki potrošač električne energije a danas kad se gleda na svaku lipe to nije zanemarivo.

to uopće nije istina, ali to niti nije glavni razlog. ljudi većinom znaju samo za lcd, veličina ima svakojakih i cijena je niža

10 godina
neaktivan
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore
Pricat o potrosnji energije kod plazme je najveca glupost ikad Najveci problem je burn in koji i dalje postoji a kojeg garancija ne pokriva i zato su ljudi skepticni prema plazmi jer stariji mideli su kudikamo vise se kvarili i sad se nikom neda dat velke novce Ovak kupis lcd i libo te tuki...jednostavno
 
2 14 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kraj za Samsungove plazma televizore
L3gioNAR00 kaže...
Plazma TV je preveliki potrošač električne energije a danas kad se gleda na svaku lipe to nije zanemarivo.

Ma to je relativno. Jednake dimenzije plazme u odnosu na lcd pri nekom 5 satnom dnevnom gledanju bi ti uzele
5 kn. Sve ovisi koliko je, kao prvo, nekome danas uopće uključen dnevno prijemnik.
Također, potrošnja plazme zavisi od tipa sadržaja koji se gleda.
No u uključenom stanju je nekih stotinjak watta, nije to ništa u usporedbi sa klimom ili štednjakom.
::::::::
Mislim da je podloga svih problema premala isplativost tvornici, tj. preveliki ulazni trošak u 
proizvodnji. LCD je za prosječnog korisnika postao dovoljno dobar a za tvornicu daleko jeftiniji,
posebno danas kad je pozadinsko svjetlo jeftino masovno proizvedeno LED osvjetljenje. 
 LCD i LED je kombinacija koja se najlakše pojeftinjuje povećanjem mase proizvodnje i 
outsurcingom, tako da je to firmama najisplativije s obzirom na ulazne sirovine. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: Kraj za Samsungove plazma televizore
punaspajza kaže...
Pricat o potrosnji energije kod plazme je najveca glupost ikad Najveci problem je burn in koji i dalje postoji a kojeg garancija ne pokriva i zato su ljudi skepticni prema plazmi jer stariji mideli su kudikamo vise se kvarili i sad se nikom neda dat velke novce Ovak kupis lcd i libo te tuki...jednostavno

Imaš burn ina i na lcd-u. A i novije plazme nemaju baš neki burn in. Osim ako netko nema defaultno upaljen
neki statički tekst mjesecima bez gašenja. No to bi ubilo i lcd. Imam jedan takav pakleno spaljen LCD ekran na moru. 
dakle nije kod ukidanja plazmi kriv ni burn in, ni potrošnja, ni veća kvarljivost u odnosu na LCD (kvare se oni jednako).
Samo isplatiost proizvođaču.
Što je manja tiraža, skuplji je razvoj i proizvodnja sastavnih dijelova.
A višu cijenu pored jednako velikih lcd-ova dovoljno dobre kvalitete više nemogu opravdati.
Stoga su uvjerili ljude marketingom da je svaki LCD super, ušminkali ih elegantne, tanke i
sa velikim dijagonalama i brojkicama (vidim lijepo velike natpise 4K TV po igralištima utakmica u Brazilu),
i potiho sklonili plazme u povijest. I to je sva mudrost.  

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 18:44 (overhaul).
16 godina
odjavljen
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

Upravo to, odlično objašnjeno.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

Ne znam kolika je točno razlika u cijeni proizvodnje između lcd i plazme, ali mislim da nije velika pogotovo jer ista Panasonicova tvornica (mislim u Poljskoj u mom srcu) treba 4 sata da se prebaci sa plazme na lcd... Sve je stvar potražnje, ljudi misle da je led neka nova tehnologija, pogotovo kada ti Lg i Samsung uvale neke turbo pametne funkcije koje izgledaju kičasto (po mom ukusu), a Panasonic sa svojom serijom 50-60 plazmi ne nudi takvu ... Kada gledamo kvalitetu slike uzimamo npr srednju klasu lcd i plazme, pa tako Panasonikova serija ST koja spada cijenovno u srednju klasu, po kvaliteti slike usporedive (gdje je to moguće) konkurira najjačim modelima lcd televizora. U ekonomiji ti je sve ponuda i potražnja, tako da nešto što je najbolje ne znači da se i prodaje, samo bih volio da su ostali do masove zastupljenosti OLED televizora prihvatljive cijenom širom krugu korisnika. Uglavnom plazma ne gubi na kvaliteti slike od različitih kuteva gledanja, boje su prirodnije, kontrast je superioran svakom lcd (nijedan lcd nije stigao ni blizu kontrastu ST60 plazmi a bacite pogled na cijenu tog televizora...). OLED je po meni tehnološki napredak, led lcd žešći kompromis.

http://www.iskoristi-poticaje.com
Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

tehnologija u osnovi jako slicna CRT televizorma.malo unaprijedjena...

 

kvalitetni LED panel daleko bolji izbor...

 

 

uz to,"znalci" koji tvrde da plasma ne trosi puno struje,vjerovatno stite svog "konja",kojeg su  u neznanju kupili.. potvrda tome je na stranici...

 

 

http://www.rtings.com/info/lcd-vs-led-vs-plasma/power-consumption-and-electricity-cost

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 19:44 (duhonja).
 
2 13 hvala 0
13 godina
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

Teško da se može bilo koji lcd panel mjerit sa panasonicovim st i vt plazmama a zt60 je van ikakve konkurencije

Moj PC  
5 4 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

ne brkaj LCD i LED tehnologiju,razliciti s izvori svjetla...

 
0 10 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Kraj za Samsungove plazma televizore
dax-lax kaže...

Teško da se može bilo koji lcd panel mjerit sa panasonicovim st i vt plazmama a zt60 je van ikakve konkurencije

uzivo u Media Marktu gledao viddeo na ovom... i reci cu ti.ne izgleda kao tv,nego kao veliki prozor u drugu reanost..koja vrazja plazma... na ovome uopce nemas osjecaj da gledas sliku tv-a..

 

 

http://www.techtree.com/content/news/2380/ces-2013-samsung-world-s-largest-110-4k-led-tv.html  

16 godina
offline
Re: Kraj za Samsungove plazma televizore
duhonja kaže...
dax-lax kaže...

Teško da se može bilo koji lcd panel mjerit sa panasonicovim st i vt plazmama a zt60 je van ikakve konkurencije

uzivo u Media Marktu gledao viddeo na ovom... i reci cu ti.ne izgleda kao tv,nego kao veliki prozor u drugu reanost..koja vrazja plazma... na ovome uopce nemas osjecaj da gledas sliku tv-a..

 

 

http://www.techtree.com/content/news/2380/ces-2013-samsung-world-s-largest-110-4k-led-tv.html  

To je stvar rezolucije u kombinaciji sa velikim zaslonom, a ne tehnologije. 
Rezolucije za koju TV sadržaj još ne postoji, a i tko zna kad će.
U tom našem lokalnom pogledu je prosječna plazma bolja jer sd sadržaj 
bolje skalira. A kako znam-pa uspoređujem kod kuće.
Da - imam i (panasonic)plazme i LCDccfl(toshiba) i LCDled(lg) televizore po kući i vikendici, da nebi opet
bilo prepucavanja na toj osnovi koju pokušavaš isfurati "vi ste ljubomorni i hvalite svoje".
A što se potrošnje tiče, razlika je cca 50W. Kao što rekoh, par kuna mjesečno pri 5 satnom gledanju.
(što ja osobno ne prakticiram) 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 20:20 (overhaul).
13 godina
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

isto tako može se reći da su plazme došle do vrhunca po kvaliteti prikaza slike, gdje se praktički ništa bitno ne može poboljšati. pa tako i zadnjih nekoliko generacija panasonic, samsung plazme srednje i više kategorije kada se dobro kalibriraju daju gotovo istu kvalitetu slike. pioneer kuro iz 2007. se i dan danas može nositi sa najjačim tv-ima.

 

a možda i gašenje plazme znači i polagano dovođenje the next big thing - oled ekrana

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kraj za Samsungove plazma televizore
zuper kaže...

isto tako može se reći da su plazme došle do vrhunca po kvaliteti prikaza slike, gdje se praktički ništa bitno ne može poboljšati. pa tako i zadnjih nekoliko generacija panasonic, samsung plazme srednje i više kategorije kada se dobro kalibriraju daju gotovo istu kvalitetu slike. pioneer kuro iz 2007. se i dan danas može nositi sa najjačim tv-ima.

 

a možda i gašenje plazme znači i polagano dovođenje the next big thing - oled ekrana

Ma kakvi. Oled velikog zaslona nije neizvediv, ali nije isplativ, jer tržište nebi vidjelo razlog prelaska na daleko skuplje za njima "isti" rezultat i pokoji watt manju potrošnju (ako). Lcd tehnologije (standardizirani centralizirani paneli, led pozadinska rasvjeta) se trenutno toliko masovno proizvodi u mega OEM kapacitetima za gotovo sve prodavače, da će se teeško i jedan proizvođač odlučiti na extra trošak (valja ulupati i silan novac osim na pogone, tehnologiju, obuku  i  na marketing da se puk upozna sa tehnikom i uvjeri ga se da je ovo bolje o donoga što imaju doma).
Puuuno je lakše ljudima servirati 4K sa postojećim proizvodnim kapacitetima itehnologijom, što se može vidjeti iz zadivljenosti duhonje
demo filmićem na lcd-u u dućanu. Razbacivanje brojkama (veći ekran veća reza, veće osvježenje, 3d, manja potrošnja, veći kontrast, smart mogućnosti, blabla) je trenutno puno komercijalno bolja karta od rizika nove tehnologije.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
9 godina
protjeran
offline
Re: Kraj za Samsungove plazma televizore
overhaul kaže...
zuper kaže...

isto tako može se reći da su plazme došle do vrhunca po kvaliteti prikaza slike, gdje se praktički ništa bitno ne može poboljšati. pa tako i zadnjih nekoliko generacija panasonic, samsung plazme srednje i više kategorije kada se dobro kalibriraju daju gotovo istu kvalitetu slike. pioneer kuro iz 2007. se i dan danas može nositi sa najjačim tv-ima.

 

a možda i gašenje plazme znači i polagano dovođenje the next big thing - oled ekrana

Ma kakvi. Oled velikog zaslona nije neizvediv, ali nije isplativ, jer tržište nebi vidjelo razlog prelaska na daleko skuplje za njima "isti" rezultat i pokoji watt manju potrošnju (ako). Lcd tehnologije (standardizirani centralizirani paneli, led pozadinska rasvjeta) se trenutno toliko masovno proizvodi u mega OEM kapacitetima za gotovo sve prodavače, da će se teeško i jedan proizvođač odlučiti na extra trošak (valja ulupati i silan novac osim na pogone, tehnologiju, obuku  i  na marketing da se puk upozna sa tehnikom i uvjeri ga se da je ovo bolje o donoga što imaju doma).
Puuuno je lakše ljudima servirati 4K sa postojećim proizvodnim kapacitetima itehnologijom, što se može vidjeti iz zadivljenosti duhonje
demo filmićem na lcd-u u dućanu. Razbacivanje brojkama (veći ekran veća reza, veće osvježenje, 3d, manja potrošnja, veći kontrast, smart mogućnosti, blabla) je trenutno puno komercijalno bolja karta od rizika nove tehnologije.

No,niti ja nisam vjerovaodok nisam vidio,pa shvacam tvoj skepticizamu ovom slucaju sve je reala sto nude,no od proizvodjaca tevejane ovisida li ce producentska strana podici filmove,igre i ostalo na istinski UHD...  kak orekoh,pogledaj u reali..sva tvoja tri televizora nisu neki dokaz,da je ovo prodavanje magle...u svako mslucaju,4K na tevejima je reala i buducnost... definitivn oje sam ocijena i podrska usporavajuci faktor za sirenje UHD-a  definitivno ce standardni HD jos dugo vremena ici,jer je sada ekonomski isplativ i dostupan.Skaliranje slike je istina,no kako rekoh,ovo je buducnost teveja..

16 godina
offline
Re: Kraj za Samsungove plazma televizore
overhaul kaže...

A što se potrošnje tiče, razlika je cca 50W. Kao što rekoh, par kuna mjesečno pri 5 satnom gledanju.

Par kuna je otprilike 15-tak kn mjesečno ili 180 kn godišnje. Nije nešto ekstremno puno, ali nije baš ni zanemarivo. Pogotovo jer kod dosta ljudi se događa da zaborave ugasit TV ili jednostavno zaspu pred njim pa do dođe puno više od 5 sati dnevno. A da ne pričamo o tome kako većina ljudi niti ne zna  pravilno kalibrirati TV, već ga koriste onako kako je došao iz trgovine, često sve na maksimumu, svjetlina i kontrast na 100%. Susjed je tako kupio plazmu koja je trošila 500+ W skoro pa dvije godine jer nije imao pojma. Pa si sad računajte.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
16 godina
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

Nemam ja samo tri televizora. No, u firmi imamo 4K televizor, eto bavimo se produkcijom, pa se uzme.
Nema tu neke filozofije - visok ppi kao i na boljem smartphonu lijepo izgleda.
da se vratim na temu kupnje novog tv, da upoznam kako je bolja polovica išla kupovati sad zadnji lg led tv. 

redoslijed bitnosti:

1. jel paše vizualno i dimenzijama. 

2. u dućanu je gledala rtl tv da vidi na kojem od televizora iz užeg izbora "ljepše izgledaju"

3. jel smart tv(prima li stikiće sa filmom i titlom, snima li tv program na njega), jel ima integriran digitalni satelitski i hd zemaljski tuner (pametno moram priznat)

4. Od najužeg izbora prevladala je činjenica da svoj lg smartphone može brzo upariti sa LG tv-om 

i gledati video/sliku jednog na drugom.

5. gesture daljinski je konačno presudio samsungu i sonyju.

 

dakle što ju nije zanimalo:

1. tehnologija panela i/ili pozadinskog osvjetljenja

3. osvježenje, 3d, rezolucija,

4. potrošnja (uz komentar, kolko me košta tv, 

najmanja stavka je struja od par kuna razlike)  

Primjeti da 4K televizor nema nikakve prednosti u prikazivanju plesa sa zvijezdama na SD rezi
i očajnoj kompresiji 4:3 slike. Demo filmić brzo dosadi:)
Naravno da će prodavači uskoro isforsati 4k kao must i da će filmski studiji jedva dočekati
de jedne te iste filmove ponovo "remasterirane" preprodaju po 10-ti put. Ali otom potom. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
5 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kraj za Samsungove plazma televizore
cinco44 kaže...
overhaul kaže...

A što se potrošnje tiče, razlika je cca 50W. Kao što rekoh, par kuna mjesečno pri 5 satnom gledanju.

Par kuna je otprilike 15-tak kn mjesečno ili 180 kn godišnje. Nije nešto ekstremno puno, ali nije baš ni zanemarivo. Pogotovo jer kod dosta ljudi se događa da zaborave ugasit TV ili jednostavno zaspu pred njim pa do dođe puno više od 5 sati dnevno. A da ne pričamo o tome kako većina ljudi niti ne zna  pravilno kalibrirati TV, već ga koriste onako kako je došao iz trgovine, često sve na maksimumu, svjetlina i kontrast na 100%. Susjed je tako kupio plazmu koja je trošila 500+ W skoro pa dvije godine jer nije imao pojma. Pa si sad računajte.

Kako 15 kuna, pa bemu - Kwh u nas košta 0.6 kn. http://hepi.hep.hr/UserDocsImages/Cjenici/Hepi_CJENIK_09062104.pdf
 klikni na gornji kalkulator- http://www.rtings.com/info/lcd-vs-led-vs-plasma/power-consumption-and-electricity-cost
s time da je dakle naših 0.6 kn +/- američki 0.1 dolar. Prosječni novi tv kod nas je 42"(106cm)
za plazmu je to godišnje  78 kn. za ledLCD je 54 kn. kolika je razlika mjesečno?
Da pomognem: mjesečno plazma 6,5 kn, LCD 4,5 kn.  Ako i dalje nije jasno: 2 kune razlike.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 21:09 (overhaul).
9 godina
protjeran
offline
Re: Kraj za Samsungove plazma televizore
cinco44 kaže...
overhaul kaže...

A što se potrošnje tiče, razlika je cca 50W. Kao što rekoh, par kuna mjesečno pri 5 satnom gledanju.

Par kuna je otprilike 15-tak kn mjesečno ili 180 kn godišnje. Nije nešto ekstremno puno, ali nije baš ni zanemarivo. Pogotovo jer kod dosta ljudi se događa da zaborave ugasit TV ili jednostavno zaspu pred njim pa do dođe puno više od 5 sati dnevno. A da ne pričamo o tome kako većina ljudi niti ne zna  pravilno kalibrirati TV, već ga koriste onako kako je došao iz trgovine, često sve na maksimumu, svjetlina i kontrast na 100%. Susjed je tako kupio plazmu koja je trošila 500+ W skoro pa dvije godine jer nije imao pojma. Pa si sad računajte.

vecini tv zna biti upajen po vecinu dana,gledali ne gledali...nakupi se toga podosta tijekom mjeseca....osim toga,tv nije jedini potrosac u kucanstvu...meni se nakupi mjesecno do 150 -160 Ojra...

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 21:13 (duhonja).
16 godina
offline
Re: Kraj za Samsungove plazma televizore
duhonja kaže...

vecini tv zna biti upajen po vecinu dana,gledali ne gledali...nakupi se toga podosta tijekom mjeseca....

A čuj znam ja i mnoge ljude kojima je klima upaljena ljeti na 20˙C, a grijanje zimi na 28˙C, uz otvorene prozore ili vrata.
Također suđerice koje peru tri puta dnevno po dvije šalice nož, ranglu i dva tanjura.
Veš mašine koje tri put tjedno peru pola kilograma krpica.
Automobil koji natuče 100 000 km godišnje, a da nije bio nigdje i nije vidio ništa.
To su sve lijepe stečene navike.
Ako je nekome bolje imati za pozadinsku buku upaljen tv a ne radio (ili nedo bog tišinu),
njegova stvar. Tu nije kriv proizvođač,
a najmanje takvima igra 4K rezolucija ili "duboke crne" na plazmi ili veliki gamut na oledu :)
Nemojmo više o trošenju plazmi, to stvarno nema veze sa obustavom proizvodnje panasonica i samsunga.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: Kraj za Samsungove plazma televizore
overhaul kaže...

Kako 15 kuna, pa bemu - Kwh u nas košta 0.6 kn.

Ma kojih 0,6 kn po kilovatu. Nisam upoznat s tim "hepijem", ali pretpostavljam da je takva cijena za one koji troše možda 1000-1500 Kwh godišnje. A takvi vjerojatno nemaju 50" plazme. Za nas ostale koji trošimo 3500+ Kwh godišnje, Kwh je 0,85 kn + PDV iliti 1,06 kn.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
16 godina
neaktivan
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

Po meni je to ovako...

Mala prodaja je jer je malo ljudi koji se stvarno u to razumiju.

98% ljudi pojma nema te kupuju "na ljepotu".Oni koji nešto znaju znaju što se kupuje...

O razlici u kvaliteti slike u cjenovnom rangu 3-4-5.000 kn ne možemo niti početi konverzaciju što je bolje...ma niti slova...

Nakon 12-13k kuna možemo...i to 12-13k LCD/LED naspram 7-8k plazma...

O potrošnji struje mogu samo konstatirati da kvaliteta košta.Zašto ne vozite fičeke sa 800ccm nego svi neke nabrijane aute??Zašto trošite 8-9l na 100 a ne 4-5?Znači treba prestat proizvodit automobile preko 1400 kubika

Glupost...

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

Da rezimiramo, plazma je bolja.

 

 
4 4 hvala 0
14 godina
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

Problem je što većina ljudi neće prepoznati kvalitetu plazme kad su u dučanu zbog jačeg osvjetljenja koje LCDi nude.

Moj PC  
3 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kraj za Samsungove plazma televizore
bruno03 kaže...

Problem je što većina ljudi neće prepoznati kvalitetu plazme kad su u dučanu zbog jačeg osvjetljenja koje LCDi nude.

 Baš to. Ja sam npr. bio skeptičan zbog refleksije na plazmi koja je u dućanu baš bila izražena, dok je kod mene u sobi neprimjetna. 

14 godina
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

ljudi koji daju ogroman novac za elektroniku uvijek moraju sami sebi opravdavati uloženo,plazma je bolja?, da je bolja i dalje bi se proizvodila u panasonic i samsung tvornicama,očito je večina ljudi  izabrala bolju tehnologoju

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
3 8 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

Pa ako je tebi 2800 kn za 43" ekran velik novac, onda dobro.

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

kakogod,vecina ljudi je presla logicno na LED,plazma,koja nije bolja,inace se LED ne bi probio na trziste,odlazi u ropotarnicu povijesti..

 
0 7 hvala 0
14 godina
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

Beats su najpopularnije slušalice na tržištu zato jer su peoples choice ne zbog same kvalitete.

Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice