Kupite novo računalo da uštedite na računima za st

poruka: 31
|
čitano: 4.656
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kupite novo računalo da uštedite na računima za st".
15 godina
offline
Kupite novo računalo da uštedite na računima za st

40 puta = 40 x 100% = 4000% 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kupite novo računalo da uštedite na računima za st

Baš, skroz je identično kompajlirati projekt od 10000 fajlova na i7 ili na tabletu, jedino će tablet potrošiti manje struje

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kupite novo računalo da uštedite na računima z
DigiMagic kaže...

Baš, skroz je identično kompajlirati projekt od 10000 fajlova na i7 ili na tabletu, jedino će tablet potrošiti manje struje  

Sve naravno ovisi o potrebama ljudi. No treba biti iskren i reći da većini ljudi zaista ne treba ništa više od nekakvog prosječnog laptopa. A potrošnja današnjih laptopa je smiješno niska u odnosu na tipična stolna računala (još gore izgleda kad uračunaš i potrošnju monitora).

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kupite novo računalo da uštedite na računima z
Ajar kaže...

40 puta = 40 x 100% = 4000% 

 

Ili je piak 

100% = 40 puta 2,5%

 

 

Da ti bude lakše:

Ako zamjeniš računala za nova, tvoja potrošnja struje će se smanjiti na 2,5% prijašnje potrošnje, iliti 40 puta.

www.plecko.com.hr, www.mikrotik.hr, www.it-experts.hr, plecko.com.hr, recepti.plecko.com.hr, dm.mikrotik.hr, www.facebook.com/ParkiramKaoIdiot
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2015 17:33 (franjo tahy).
9 godina
protjeran
offline
Kupite novo računalo da uštedite na računima za st

koja je ovo baza sa štednjon struje i kompjuterima ,nema smisla ,još pogotovo kad neko kaže da je bolje kad je štedljivije da je to bolja tehnologija bla bla.
newelectronics.co.uk/

Performance+Tradeoff+of+Leakage+Reduction+Techniques+in+Nanoscale+CMOS+Circuits

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2015 18:30 (dabar_solta).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Kupite novo računalo da uštedite na računima z
dabar_solta kaže...

koja je ovo baza sa štednjon struje i kompjuterima ,nema smisla ,još pogotovo kad neko kaže da je bolje kad je štedljivije da je to bolja tehnologija bla bla.
newelectronics.co.uk/

Performance+Tradeoff+of+Leakage+Reduction+Techniques+in+Nanoscale+CMOS+Circuits

 pitaj kolegu dabra s brača, on će ti objasnit pojam štednje

9 godina
protjeran
offline
Kupite novo računalo da uštedite na računima za st

nekuzim logiku

 

imas pc on trosi npr 2kw na dan koristenja = koliko 2-3kune ?

i oni kazu isplati se dati 3-4000kuna da smanjis potrosnju ono ???

 

 

 
12 0 hvala 0
9 godina
offline
Kupite novo računalo da uštedite na računima za st

Marketing čuda čini. I naravno da je u pravu.

 

Volio bih kad bi Bugovci u Bug Labu probali izmjeriti koliko točno troši prosječno gajmersko računalo od cirka 1000 € vrijednosti u 12 sati intezivnog korištenja, novo kao i neko "staro" 4g. što mislim da je prosjek kod nas. Pa to fino pomnožili s cijenom struje i dali nam neku okvirnu tablicu, pa bi onda otprilike znali na čemu smo.

 

Npr. primjer solarnih ploča, moj prijatelj je to ugradio sebi na krov, uglavnom idučih 18 godina ga kilovat sat košta 4kn, a nakon 18 godina ima besplatnu struju, ok, tip ima para, ali mislim, 4 kune plačati kilovat struje 18 godina da bi onda imao besplatnu energiju (što osobno sumnjam jer pitanje je što će i kako biti u Ljepoj Našoj za 18 godina).

 
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupite novo računalo da uštedite na računima za st

To je po istoj logici po kojoj se i perilica suda isplati financijski: pa su meni računi za vodu identični s tim da trošim 3 put više na deterdent!

Pravi programeri programiraju binarno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kupite novo računalo da uštedite na računima z
FrostyDog kaže...

Marketing čuda čini. I naravno da je u pravu.

 

Volio bih kad bi Bugovci u Bug Labu probali izmjeriti koliko točno troši prosječno gajmersko računalo od cirka 1000 € vrijednosti u 12 sati intezivnog korištenja, novo kao i neko "staro" 4g. što mislim da je prosjek kod nas. Pa to fino pomnožili s cijenom struje i dali nam neku okvirnu tablicu, pa bi onda otprilike znali na čemu smo.

 

Npr. primjer solarnih ploča, moj prijatelj je to ugradio sebi na krov, uglavnom idučih 18 godina ga kilovat sat košta 4kn, a nakon 18 godina ima besplatnu struju, ok, tip ima para, ali mislim, 4 kune plačati kilovat struje 18 godina da bi onda imao besplatnu energiju (što osobno sumnjam jer pitanje je što će i kako biti u Ljepoj Našoj za 18 godina).

 cek, cek, ne razumijem ti ja ovo najbolje...

 

nije li on ugradio fotonaponske celije pa sada proizvodi struju a za svaki kw on dobije 4 kn u svoj djep, dok i dalje kupuje struju po regularnoj cijeni ?

ne trolam, pitam! ovo mi je suludo sto govoris :D

14 godina
offline
Re: Kupite novo računalo da uštedite na računima z
zmaz kaže...

nekuzim logiku

 

imas pc on trosi npr 2kw na dan koristenja = koliko 2-3kune ?

i oni kazu isplati se dati 3-4000kuna da smanjis potrosnju ono ???

 

 

 

 

Pa 3 kn x 365 dana= 1.100 kn godišnje.
da smanjiš potrošnju za samo 50 %, cca 550 kn uštede..

 

Na 3.000 kn imaš godišnji povrat skoro 20%, sta znači da si za cca 5 godina taj komp dobio besplatno,,, tj. Taj novac bi dao HEPu :) i imao stari komp. 

11 godina
neaktivan
offline
Kupite novo računalo da uštedite na računima za st

Zašto intel nije nabacio neki proračun da vidimo nakon koliko godina se isplati kupovina novih kompova.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kupite novo računalo da uštedite na računima za st

Logika kao i sa LED rasvijetom, pljunes puno love koju poslije duuuuugo isplacujes. Kupis novi PC za 5000kn, izgubis vremena (novaca) da ga "vratis"  u prvobitno stanje i onda "zaradjujes"   nesto novcica mjesecno i tako duuuugo. Ako se uzme jos u obzir da je vecina novoga vece smece od starog (u smislu kvalitete) rezultati su jos porazavajuci.

 

Evo moji stvarni podaci. Dell Xeon server kada je radio 24h imali smo racun 750kn. Kada sam stavio da se gasi u ponoc i pali oko 10 racun je pal na 350kn. Zao mi je jedino sto nisam isprobal razliku Win Server 2003 i 2008. MS tako tvrdi da 2008 trosi manje struje.

S druge strane svima onima koji ostavljaju PCe i monitore upaljene treba oduzet od place jer je to iznimno pokvareno. Nek to radi doma! 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kupite novo računalo da uštedite na računima z
bus kaže...
zmaz kaže...

nekuzim logiku

 

imas pc on trosi npr 2kw na dan koristenja = koliko 2-3kune ?

i oni kazu isplati se dati 3-4000kuna da smanjis potrosnju ono ???

 

 

 

 

Pa 3 kn x 365 dana= 1.100 kn godišnje.
da smanjiš potrošnju za samo 50 %, cca 550 kn uštede..

 

Na 3.000 kn imaš godišnji povrat skoro 20%, sta znači da si za cca 5 godina taj komp dobio besplatno,,, tj. Taj novac bi dao HEPu :) i imao stari komp. 

 

Znači kupiš novi komp koji troši duplo manje od starog 550 naspram 1100 kn godišnje a košta 4000kn.

 

Po nekom izračunu nakon 7 godina si na nuli pa tek onda počinješ štedit

 

7 x 1100 = 7700

 

4000 + 7  x 550=4000 + 3850 = 4850

 

Znači nakon skoro 7 godina ti se s gledišta potrošnje tek isplatila investicija i onda počinješ štedit, naravno tu su performanse zanemarene.

 

Sad je pitanje tko ima komp koji potroši 2kWh dnevno a da ga ima 7 godina.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2015 22:54 (O B O).
13 godina
offline
Re: Kupite novo računalo da uštedite na računima z
FrostyDog kaže...

Npr. primjer solarnih ploča, moj prijatelj je to ugradio sebi na krov, uglavnom idučih 18 godina ga kilovat sat košta 4kn, a nakon 18 godina ima besplatnu struju, ok, tip ima para, ali mislim, 4 kune plačati kilovat struje 18 godina da bi onda imao besplatnu energiju (što osobno sumnjam jer pitanje je što će i kako biti u Ljepoj Našoj za 18 godina).

 

Nitko mu nije rekao da solarni paneli nakon 10 godina gube do 40% svojih proizvodnih kapaciteta?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kupite novo računalo da uštedite na računima z

Postoji u svakom boljem vecem supermarketu tamo na odjelu zarulja mjerac potrosnje za uticnicu. To ste svi vidjeli sigurno. 

Imam core i7 3820, 16gb ram, gtx 770 - idle dok surfam je tocno 100W. Kada gejmam (evo me nazad nakon pola sata) - cc 325W.

Sto znaci - za 12 sati dnevno (u prosjeku 200W) - 2,4kWh/dan (x 0.75kn kWh prosjecno) - 657kn godisnje.

 

Taman da i ustedim 400kn na struji godisnje, novi komp se od struje nece isplatiti 20 godina :D

 

Ali, prije ovoga sam imao jedan strujo-gutajuci SLI (300+W idle, 650W load, u prosjeku 450W) tako da prelazom na ovo sada, ustedio sam si cirka 100 eura struje godisnje :D

15 godina
offline
Kupite novo računalo da uštedite na računima za st

Ja sam nabavio android mini pc,koji troši max 10 w/h.

Od tada kantu sa 5 ventilatora palim jako rijetko,ponekad prođe i cijeli mjesec da se pc ne upali.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Kupite novo računalo da uštedite na računima z
Pa vi stvarno ocekujete da ce vam se novac vratiti? Pa nek vam se vrati barem 25% opet ste za to vrijeme koristili novi komp.
Ja imam mjesecni racun za struju 1500-2000 kn, od toga 300-500 kn sigurno odlazi na napajanja i sitnu elektroniku.
Inace svaku kunu koju ne dam HEPu me jako veseli...
10 godina
offline
Kupite novo računalo da uštedite na računima za st

ja se ionako grijem na struju tako da me zaboli....

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Kupite novo računalo da uštedite na računima za st

ja cu se osvrnuti na desktop pc verziju ustede; do prije 3+godine sandy procesori u idle stanju su isli na minimalnih 1600mhz sad pak novi haswell ide do cak 800mhz(2x manje), kad se uzme u obzir i haswell-ova nesto manja potrosnja na istom taktu (pri manjem naponu) i drasticno manjem "idle" stanju (tih 800mhz), usteda na 25 racunala kroz cijelu godinu(koja se ne gase preko noci:) mislim da nemoras biti doktor znanosti da vidis da ima smisla!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Kupite novo računalo da uštedite na računima za st

sve ok ali zaboravljas cijenu novog racunala

znaci smanjices racun struje ali tek nakon 4-5 godina si na 0 (a nakon 3-4 ionako ces uzimat novo jer je ucinkovitije itd..

 

znaci da samo gubis jos vise novaca kupovinom novog

 

to se samo mozda isplati ako kupis 100-200€ tablet (win ios ili android) pa tim zamjenis pc

tu ces stediti -ali na njima vecinom nemozes nista radit

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kupite novo računalo da uštedite na računima z
zmaz kaže...

sve ok ali zaboravljas cijenu novog racunala

znaci smanjices racun struje ali tek nakon 4-5 godina si na 0 (a nakon 3-4 ionako ces uzimat novo jer je ucinkovitije itd..

 

znaci da samo gubis jos vise novaca kupovinom novog

 

to se samo mozda isplati ako kupis 100-200€ tablet (win ios ili android) pa tim zamjenis pc

tu ces stediti -ali na njima vecinom nemozes nista radit

 

Jbga, ne kužiš neke stvari ekonomije, al svjedeno,, glavno da komp radi, i tako tih parsto kuna ces potrosti na druge gluposti, pa se nemoj zamarati ovim izracunima

 

 

9 godina
offline
Kupite novo računalo da uštedite na računima za st

Čitam i ne vjerujem.

Nisam našao link na tkz "istraživanje" ali sudeći prema članku čini se kao bulšit reklama.

Jer ako zamjenite pet godina staro računalo s tabletom biti će uštede. Naravno da hoće ali ovo je klasični primjer usporedbe krušaka i jabuka kako bi se nategao željeni rezultat koji će zadovoljiti interese naručitelja takve reklame.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2015 8:32 (ITelektronika).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupite novo računalo da uštedite na računima za st

Problem je više stvoriti potrebu pa se okreću ljudskoj naivi. Baš kao i farmacija.

 

Deckard
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupite novo računalo da uštedite na računima za st

ako ništa ne kupite, uštedjet ćete još više. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kupite novo računalo da uštedite na računima za st

Ja sam dosao do istog zakljucka po pitanju potrosnje el. energije i nabavke novog racunala.

 

kWh placam ca. 30 euro ct - prosle godine sam izbacio par godina stari tower pc i zamjenio ga sa notebookom, usteda el. energije u godinu dana je oko 150+ eura - s obzirom na nacin na koji sam ga koristio.

Dakle, za pet godina cu povratit ulozeno za kupovinu notebooka. Plus toga, notebook zauzima puno manje prostora.

 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kupite novo računalo da uštedite na računima z
MMX kaže...

Ja sam dosao do istog zakljucka po pitanju potrosnje el. energije i nabavke novog racunala.

 

kWh placam ca. 30 euro ct - prosle godine sam izbacio par godina stari tower pc i zamjenio ga sa notebookom, usteda el. energije godinu dana je oko 150+ eura - s obzirom na nacin na koji sam ga koristio.

Dakle, za pet godina cu povratit ulozeno za kupovinu notebooka. Plus toga, notebook zauzima puno manje prostora.

Naravno da jesi, ali ako radiš neko istraživanje ili usporedbu proizvoda ne možeš uspoređivati proizvode koji nisu ista kategorija i prema tome izvlačiti zaključak koji, da stvar bude bolja upravo odgovara onom koji radi tu usporedbu.

Možemo mi nategnuti priču i na sasvim drugu stranu vidi;

Da biste uštedjeli na električnoj energiji preporuka je novu konfiguraciju s 5960x procesorom koji ima tdp od 140w zamijeniti s laptopom starim 7 godina koji ima recimo SU7600 procesor i tdp od 5.5 W.
Miješajući tako kruške i jabuke moguće je izvesti zaključak kakav god želiš a članku je cilj izvesti zaključak da kupnja novog računala je ušteda ne trošak i to pod svaku cijenu. Inače bi se uspoređivali proizvodi iste kategorije za istu namjenu.

 

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupite novo računalo da uštedite na računima z
ITelektronika kaže...

Naravno da jesi, ali ako radiš neko istraživanje ili usporedbu proizvoda ne možeš uspoređivati proizvode koji nisu ista kategorija i prema tome izvlačiti zaključak koji, da stvar bude bolja upravo odgovara onom koji radi tu usporedbu.

Možemo mi nategnuti priču i na sasvim drugu stranu vidi;

Da biste uštedjeli na električnoj energiji preporuka je novu konfiguraciju s 5960x procesorom koji ima tdp od 140w zamijeniti s laptopom starim 7 godina koji ima recimo SU7600 procesor i tdp od 5.5 W.
Miješajući tako kruške i jabuke moguće je izvesti zaključak kakav god želiš a članku je cilj izvesti zaključak da kupnja novog računala je ušteda ne trošak i to pod svaku cijenu. Inače bi se uspoređivali proizvodi iste kategorije za istu namjenu.

 

 

 

 

Ono sto je konstantno je nacin na koji koristim racunalo tj. koji posao sa njim obavljam. U tom svjetlu usporedba stoji na mjestu, jer za obavljanje istog posla, stedim godisnje 150 EUR.

 

 EDIT: racunalo ne sluzi za obavljanje neke djelatnosti odnosno businissa vec se koristi privatno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2015 12:52 (MMX).
16 godina
odjavljen
offline
Kupite novo računalo da uštedite na računima za st

Ali to i dalje ne mijenja činjenicu da se uspoređuju kruške i jabuke. Imam dva laptopa i dva tableta ali ni jedan mi ne može zamjeniti moj 27" monitor čak ni kod ugode najobičnijeg surfanja. Gušt, brzina, snaga... to se uvjek trebalo ekstra platiti. U principu me laptopi koštaju više manje isto jer samo zamjene baterija me koštaju više nego razlika u struji. Ali opet to su kruške i jabuke, skroz je relativno što kome više ili manje paše ili koristi. Za one koji samo odu na fecebook ili pročitaju vijesti sa weba jedan 10" tablet će najviše uštedjeti na struji.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2015 13:04 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupite novo računalo da uštedite na računima z

Ako ti 2 laptopa ne mogu zamijeniti tvoj 27" monitor, onda se doista radi o jabukama i kruskama.

Moj laptop vise sluzi kao desktop replacement nego kao prenosivo raucnalo. To je nacin na koji ga koristim. Da mi treba monitor, uzeo bih si neki eksterni (kao sto imam na poslu: hp elitebook + docking station + monitor).

 

Sto se tice CPU, perfomanse su nesto poboljsane, a pomaze i SSD. Sve u svemu je OK za ono sto meni treba.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice