Kvadratni qubitovi iz IBM-a za novu generaciju sup

poruka: 10
|
čitano: 1.530
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kvadratni qubitovi iz IBM-a za novu generaciju sup".
15 godina
offline
Kvadratni qubitovi iz IBM-a za novu generaciju sup

Neka jave kad spoje, posto slusam vec 10-15 godina o famoznim kvantnim racunalima.

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kvadratni qubitovi iz IBM-a za novu generaciju
bnaci kaže...

Neka jave kad spoje, posto slusam vec 10-15 godina o famoznim kvantnim racunalima.

 hehe, slažem se 

11 godina
offline
Kvadratni qubitovi iz IBM-a za novu generaciju sup

no sljedeći korak im je pojiti više takvih kvadrata u jedinstvenu rešetku kvantnih bitova

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kvadratni qubitovi iz IBM-a za novu generaciju sup

"Osim mogućnosti slaganja većeg broja kvantnih bitova, kvadratni oblik omogućuje i lakše korigiranje kvantnih grešaka."

 

Ne nego obatno! :) Korekcija grešaka je nije ovdje nikakva popratna pojava, nego je to upravo zvijezda večeri i ono što bi napokon moglo omogućiti praktična kvantna računala. Izvorni tekst je prilično jasan: "...Whilst classical bit-flip detection can be realized via a linear array of qubits, a general fault-tolerant quantum error-correcting code requires extending into a higher-dimensional lattice. Here we present a quantum error detection protocol on a two-by-two planar lattice of superconducting qubits..."

 

Dakle, struktura je takva upravo zbog mogućnosti korekcije grešaka.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2015 23:35 (Mycroft).
 
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Kvadratni qubitovi iz IBM-a za novu generaciju sup

ma ne znam. ovo počinje ići na jetra pomalo. sad će opet tražit novu grafičku, RAM, ventilatore ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kvadratni qubitovi iz IBM-a za novu generaciju sup

Sve je to lijepo i krasno, a pogledao sam malo tekst koji je objavljen na linku i iako sam tehnički i matematički dosta upućen u neke stvari, ali dosta je to zamorno pročitati a kamoli razumjeti. Isto tako svi samo znamo pojam kvant i ostale trte mrte i traćamo o tome, a da u biti nitko od običnih čitalaca ne razumije princip rada i kako ovo uopće radi. Bilo bi lijepo kada bi se redakcija BUG-a potrudila nači stručnjaka da sve to lijepo objasni i to kako se ono kaže narodnim jezikom tako da ljudi razumiju o čemu se ovdje uopće radi. Svaka stvar se da jednostavno objasniti, pa tako i ova.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kvadratni qubitovi iz IBM-a za novu generaciju
dinkomat kaže...

Sve je to lijepo i krasno, a pogledao sam malo tekst koji je objavljen na linku i iako sam tehnički i matematički dosta upućen u neke stvari, ali dosta je to zamorno pročitati a kamoli razumjeti. Isto tako svi samo znamo pojam kvant i ostale trte mrte i traćamo o tome, a da u biti nitko od običnih čitalaca ne razumije princip rada i kako ovo uopće radi. Bilo bi lijepo kada bi se redakcija BUG-a potrudila nači stručnjaka da sve to lijepo objasni i to kako se ono kaže narodnim jezikom tako da ljudi razumiju o čemu se ovdje uopće radi. Svaka stvar se da jednostavno objasniti, pa tako i ova.

 potpisujem :-) 

Alexandar-II
9 godina
protjeran
offline
Kvadratni qubitovi iz IBM-a za novu generaciju sup

tocno i da im kaze pored objasnjenja da nema nijednog racunala s ovom tehnologijom   jos

 

a ne da pisu ovo ce omoguciti jos brza q racunala ,a nema nijednog

a ono u labu je  test i mozda 10% od mozebitnog prvog racunala

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kvadratni qubitovi iz IBM-a za novu generaciju sup

No recite vi glupim znanstvenicima. Kako se usuđuju objavljivati ovakva istraživanja ako nemaju spremno kvantno računalo koje će pogoniti GTA V i slično.

 

Kako se samo usuđuju dosađivati.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kvadratni qubitovi iz IBM-a za novu generaciju
Entry Point kaže...

No recite vi glupim znanstvenicima. Kako se usuđuju objavljivati ovakva istraživanja ako nemaju spremno kvantno računalo koje će pogoniti GTA V i slično.

 

Kako se samo usuđuju dosađivati.

 Dosadni su zato sto je ovo vijest tipa da su matematicki dokazali postojanje zivota u svemiru osim na zemlji. Dobro i sta sada s tim?! JAVI KAD ZELENI POSALJU "HELOU FROM MARS"!!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice