Kvantno računalo - što trebate znati

poruka: 19
|
čitano: 3.862
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kvantno računalo - što trebate znati".
15 godina
offline
Kvantno računalo - što trebate znati

Bilo kako bilo, oni ulažu u znanost. Kod nas krkani govore: Ako ti se ne sviđa odseli se.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kvantno računalo - što trebate znati
loky4i4 kaže...

kako bi se karamarko snašao da ga netko pita što su kvantna računala ...

Rekao bi: "Sto smo ono rekli, aha, digitalizacija."

 

Nego, samo da se osvrnem na ovo: "[..] a koji smo mi preveli kao kvantno stapanje (uz ponovnu napomenu kako smo svjesni da se kod nas u metalurgiji termin annealing prevodi kao "žarenje")" - tko to "mi"? Vi kao bugovci ili mi opcenito (bolje receno fizicari)? Ako je to tako struka prevela, mislim da bi onda trebalo tako i pisati, a ne da za isti pojam na tri mjesta u clanku imamo tri razlicita naziva (stapanje, zarenje, obrada), jer to zbunjuje.

 

Da sve skupa bude jos zbunjenije postoji i jedan algoritam umjetne inteligencije koji spada pod metaheuristike koji se naziva simulated annealing, a mi ga prevodimo simulirano kaljenje.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
9 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kvantno računalo - što trebate znati
1domagoj1 kaže...
 

Nego, samo da se osvrnem na ovo: "[..] a koji smo mi preveli kao kvantno stapanje (uz ponovnu napomenu kako smo svjesni da se kod nas u metalurgiji termin annealing prevodi kao "žarenje")" - tko to "mi"? Vi kao bugovci ili mi opcenito (bolje receno fizicari)? Ako je to tako struka prevela, mislim da bi onda trebalo tako i pisati, a ne da za isti pojam na tri mjesta u clanku imamo tri razlicita naziva (stapanje, zarenje, obrada), jer to zbunjuje.

 

Da sve skupa bude jos zbunjenije postoji i jedan algoritam umjetne inteligencije koji spada pod metaheuristike koji se naziva simulated annealing, a mi ga prevodimo simulirano kaljenje.

I taj iz umjetne inteligencije (mada bas nije AI, vec cisto metoda numericke optimizacije koristene ne samo u u AI) i ovo u kvantnim racunalima je bazirano na metalurskom pojmu. Na eng. je sve konzistentno, a ja zapravo nikad nisam vidio taj pojam na hrv, no naoko mi se cini da bi zarenje uistinu bilo bolji pojam. Obzirom na opis (metalurskog) kaljenja, bas mi to i ne odgovara onome sto je "simulated annealing" u matematici... 

16 godina
offline
Kvantno računalo - što trebate znati

Mene zanima kak vrti PES 2016

Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kvantno računalo - što trebate znati
CyberK kaže...

I taj iz umjetne inteligencije (mada bas nije AI, vec cisto metoda numericke optimizacije koristene ne samo u u AI) i ovo u kvantnim racunalima je bazirano na metalurskom pojmu. Na eng. je sve konzistentno, a ja zapravo nikad nisam vidio taj pojam na hrv, no naoko mi se cini da bi zarenje uistinu bilo bolji pojam. Obzirom na opis (metalurskog) kaljenja, bas mi to i ne odgovara onome sto je "simulated annealing" u matematici... 

Pa i na hrvatskom je sve konzistentno kad se dogovoris i konzistentno upotrebljavas isti pojam. :D

Da, dobro kazes, annealing je zarenje i to bi bio ovako laicki po mom misljenju najbolji pojam. Ovo sto mi nazivamo simuliranim kaljenjem je pogresan prijevod jer je quenching kaljenje.

 

Iako, smatram da ono sto kaze struka (u ovom slucaju fizicari), tako bi se i trebalo upotrebljavati.

lllnuclearlll kaže...

Mene zanima kak vrti PES 2016

Vise nije Crysis u modi?

Ukratko, nikako.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2016 23:29 (1domagoj1).
14 godina
offline
Kvantno računalo - što trebate znati

Prije par godina preko BOINC-a sam velikodušno donirao snagu svog računala u predviđanju performansi kvantnih algoritama, tako da sam i ja, između ostalih, malim dijelom zaslužan za izradu ovog računala: https://en.wikipedia.org/wiki/AQUA@home

Moj PC  
0 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Kvantno računalo - što trebate znati

Minuta i pol videa je dovoljna da se shvati razlika u razvoju Kanade i Hrvatske. Oni imaju kvantna računala, a mi imamo ustaše i partizane.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Moj PC  
15 2 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kvantno računalo - što trebate znati
ROADRUNNER kaže...

Minuta i pol videa je dovoljna da se shvati razlika u razvoju Kanade i Hrvatske. Oni imaju kvantna računala, a mi imamo ustaše i partizane.

 znaš, ja sam zbilja mislil da vagon pretrpan nedresiranim majmunima može banana-državu bolje voditi od onoga što smo imali. sad tek vidim koliko sam se prevario ljuto: ne može.  dakle, do daljnjeg niš od kvantnih računaljki. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kvantno računalo - što trebate znati
JozoBozo121 kaže...

Jao, pa da su ovi otprije ostali mi za godinu, dvije ne bi ni znali što su kvantna računala

Tjesi se samo, bog te sacuvao pa potpredsjednik vlade ne zna 5 jebe*nih stvari zapamtiti i nabrojati. Al ok, mlad si pa ti je (valjda) oprosteno.

Samo jao nama s takvim mladima.

 

EDIT: Iako cisto sumnjam da ti i sad znas sto su kvantna racunala.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2016 16:55 (1domagoj1).
 
4 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Kvantno računalo - što trebate znati

Tema je kvantna računala.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Kvantno računalo - što trebate znati

traži se schroedingerov mačak, živ i mrtav. jedino na njega sam uvijek mogao računati, osim kad ne. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2016 5:14 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kvantno računalo - što trebate znati

Drago 

Takva poruka je trebala biti objavljena nakon prve poruke, a ne nakon par teško ispolitizairanih, krajnje degutantnih i uvredljivih poruka, a ikakvo vrijeđanje na nekoj bazi neke pripadnosti je zabranjeno na forumu.

 

Ontopic: Dobro je vidjeti napredak u kvantnome računarstvu, no nažalost kvantna računala ne mogu se primjenjivati za generalne svakodnevne zadatke jer ne opravdavaju trošak(a i sporija su u velikome broju zadataka) tako da generalna javnost neće imati bas neke koristi od ovoga.

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2016 17:58 (JozoBozo121).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kvantno računalo - što trebate znati
JozoBozo121 kaže...

Drago 

Takva poruka je trebala biti objavljena nakon prve poruke, a ne nakon par teško ispolitizairanih, krajnje degutantnih i uvredljivih poruka, a ikakvo vrijeđanje na nekoj bazi neke pripadnosti je zabranjeno na forumu.

 

 

 

Pa poruke prijavljujete gumbom "Prijavi poruku". Ne stigne par moderatora pogledati baš svaku od tisuća poruka koje se dnevno napišu.

This space for rent!
14 godina
offline
Re: Kvantno računalo - što trebate znati
Drago kaže...

 

Pa poruke prijavljujete gumbom "Prijavi poruku". Ne stigne par moderatora pogledati baš svaku od tisuća poruka koje se dnevno napišu.

 ja sam se bio referirao na video premijera kanade ,uspoređujući ga s našim "polupremijerom" ,znači možete i članak onda ispraviti ako se ne smijemo referirati na njega :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kvantno računalo - što trebate znati
Ako se vi na temi o kvantnom računalstvu ne možete maknuti od ustaša i partizana, zašto se čudite našim političarima? Nisu oni neki specijalno loši primjerci našeg naroda (i narodnosti), već naprotiv, reprezentativni.

Cijelo djetinjstvo sam se mučio da shvatim newtonovsku fiziku, pa mladost da shvatim relativnost, a sada me ubija ova kvantna mehanika. Ajde, bar mi nikada nije bilo dosadno.

Vic vezan superpozicijom uz temu:
Zdrav čovjek ima sto želja, a bolestan samo jednu - da uđe u Big brother kuću.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Kvantno računalo - što trebate znati

Evo malo njihovih uputa kako koristiti wave kad ga kupite. Uz garanciju iz konzuma, valja vam obratiti pozornost da nema 
crysisa ni pesa ni surfanja. Ali zanimljivo je da je sposoban u mnogim optimizacijama
http://www.dwavesys.com/quantum-computing/applications
Neke firme su zadovoljne specifičnim zadaćama koje obavlja wave pa se tako nasa hvali da joj wave 100 milijuna puta brže obavlja neke zadaće:
http://arstechnica.com/information-technology/2015/12/google-nasa-our-quantum-computer-is-100-million-times-faster-than-normal-pc/
A želite li pomoći da se složi nova generacija kvantnih računala i aplikacija za njih, morate igrati igrice.
Bilo bi lijepo da nas za to i zaposle i plaćaju i uplaćuju socijalno, mirovinsko i zdravstveno, ali ev kome se da pomoći, na volonterskoj osnovi:
https://www.scienceathome.org/citizen-science/games

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2016 19:09 (overhaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kvantno računalo - što trebate znati

-(dupli post greška servera?)
Edit... da ne propadne post:
Why was Heisenberg's wife unhappy?
Whenever he had the energy, he didn't have the time.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2016 19:19 (overhaul).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Kvantno računalo - što trebate znati

Sve bi to bilo divno i krasno kada bi nekoga u dvorani zanimalo što ima za reći kanadski premijer o kvantnom računalstvu, a nije zanimalo nikoga, niti novinara koji mu je sarkastično postavio pitanje. Justin Trudeau je liberalna verzija Georgea Busha, ali Justin se silno trudi ispasti pametan.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 9:12 (tron).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kvantno računalo - što trebate znati
Ali netko i dalje glasa za dvije najveće stranke koje se bave ustašama i partizanima, a o kvantnim računalima bi znali reći samo: "Ke?" Kad se pojavi netko s dobrim idejama onda ga popljuju, kao mlad je, ne zna. To je to. Na izborima se sve vidi za što smo: za prošlo stoljeće! Te zastarjele teme propagiraju mediji da se ne bi bavili realnim problemima i planiranju budućnosti, razvoja novih tehnologija. Bug je pravo osvježenje u ovim prostorima.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice