Lagano probijanje WPA zaštite zaključana tema

poruka: 83
|
čitano: 78.968
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lagano probijanje WPA zaštite".
15 godina
neaktivan
offline
Lagano probijanje WPA zaštite

Susjedi, cuvajte se!{#}

 

 

 

 

Nego, ovo se  ne odnosi i na WPA2?

[=XII=] {_.:BRUNO:._}
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite

Koliko ja znam WPA2 nije ni teoretski probijena tj. ne postoji matematicki algoritam za to pa ne moze postojati ni soft. Jedino brute force al to i nije probijanje.

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite
logic kaže...

Koliko ja znam WPA2 nije ni teoretski probijena tj. ne postoji matematicki algoritam za to pa ne moze postojati ni soft. Jedino brute force al to i nije probijanje.

da, wpa2 je puno bolja zaštita od wpa, ali puno ljudi se ne želi zamarati sa tim pa samo stave neku jednostavnu wep šifru i misle da im je mreža 100% sigurna

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite

Heheheh

Meni je komplikovanije staviti wep nego wpa. Ne znam zasto ;)

Ja uvijek stavljam maksimalnu mada moras isprobati da li ti svi uredjaji rade sa wpa2. Recimo Iphone 3g ne radi, XP SP2 ne radi (doduse mozda je tu stvar do drivera wifi kartice) i sl.

:)
15 godina
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite
logic kaže...

Koliko ja znam WPA2 nije ni teoretski probijena tj. ne postoji matematicki algoritam za to pa ne moze postojati ni soft. Jedino brute force al to i nije probijanje.

Pa meni ovo "ispitivanje 400.000 potencijalnih ključeva" zvuči kao brute ili rainbow...

"You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility." - Kevin Mitnick
14 godina
neaktivan
offline
Lagano probijanje WPA zaštite

Ja imam wireless zaštitu koju nitko ne može razbiti. Wireless: OFF

Moj PC  
5 9 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite

Ja imam takodje wireless zastitu koju ne mogu probiti iz dva razloga.

1. wpa2-psk sa aes

2. bas me briga i ako probiju ;)

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite
Jel pomaze ak stavim alowed clients i dodam svoje uredaje? Jel netko tko nije na alowed listi moze pokusat probiti zastitu?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite

Svi mogu probati probiti zastitu.

:)
15 godina
offline
Lagano probijanje WPA zaštite

Šteta što je text nedorečen...

-hipotetski, zar nebi smisao vijesti trebao biti taj da nam da (potpuniju) informaciju, da nemoramo mi sad googlati za detaljima itd..

-kao što polu-informacija spada i pod dezinformaciju... Stvarno, čemu polovična vijest?

(sad će Verbatim s origigi linkom?, hvala...)

 

WPA nije isto što i WPA2, predpostavka da je samo WPA probijen i to klasičnim bruteforceom uz pomoć 'super računala'.

?Smješno' kad kažu 'prosječnu' zaštitu.. -kakav prosjek?

- dal se misli na korisnika koji ima šifru: love, sex, big-dick ili 123 ? Pa za tu šifru mi netreba 'cloud', to na preste obavim za 2minute... (karikiram, zato jer ne podnosim takve vijesti koji govore o nekom prosjeku, prosjek ne postoji).

 

Problem je u uređajima ili routerima (starijim) koji nemaju WPA2 kao mobiteli i sl., ili korisnik nezna ni razliku -potrebu WEP-WPA-WPA2... česta je i opcija WPA/WPA2 koja je besmislena.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
15 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite
thezer0 kaže...
Jel pomaze ak stavim alowed clients i dodam svoje uredaje? Jel netko tko nije na alowed listi moze pokusat probiti zastitu?

Ne rješava problem, iako nije na odmet.

15 godina
protjeran
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite
Borisavljević kaže...

Ja imam wireless zaštitu koju nitko ne može razbiti. Wireless: OFF

a tvoj recimo sin mi kaže lozinku i br od team viewera :) 

Članak 12. Ustava Republike Hrvatske: U Republici Hrvatskoj u službenoj je uporabi hrvatski jezik i latinično pismo.
15 godina
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite
Bukva kaže...
logic kaže...

Koliko ja znam WPA2 nije ni teoretski probijena tj. ne postoji matematicki algoritam za to pa ne moze postojati ni soft. Jedino brute force al to i nije probijanje.

Pa meni ovo "ispitivanje 400.000 potencijalnih ključeva" zvuči kao brute ili rainbow...

to je čisti brute force

tip kaže da nije probio zaštitu, već je zaobišao koristeći resurse na neta

naime njegov program generira šifru i isproba je i tako dok ne dobije pozitivan rezultat

novost je samo to da je za jeftinu paru dobio super-kompjuter na raspolaganje.

 

16 godina
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite
thezer0 kaže...
Jel pomaze ak stavim alowed clients i dodam svoje uredaje? Jel netko tko nije na alowed listi moze pokusat probiti zastitu?

Pomaže ali ne mnogo pošto onaj koji napada može jednostavno pratiti MAC adresu tvog uređaja te ju kopirati tj. promjeniti MAC na svom uređaju/kartici kojim napada tvoju mrežu.

Tebe disconecta i spoji se sa tvojim MAC-om.

Možda napadač odustane od napadanja tvoje mreže taj put i prebaci se na nekoga tko mu je malo jednostavniji.

14 godina
offline
Lagano probijanje WPA zaštite

Ovo zvuci na obicni brute force samo sa vise isprobanih sifri u sekundi i to uz pomoc super racunala. Dok ne uspiju nesto slicno ptw, nista od toga

Google IS your friend!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite

Sasvim sigurno ti ne može odmoći no ne postoji 100% sigurna zaštita. Koristi filtriranje po MAC adresi ali ni to nije 100% sigurno jer potencijalni napadač MAC adrese može lažirati. Pitanje je koliko je tvoja W/mreža interesentna potencijalnom napadaču i koliko je vremena i resursa spreman uložiti u probijanje.

1.e4 Best by test. ~ Bobby Fischer
16 godina
neaktivan
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite
ihush kaže...

Šteta što je text nedorečen...

-hipotetski, zar nebi smisao vijesti trebao biti taj da nam da (potpuniju) informaciju, da nemoramo mi sad googlati za detaljima itd..

-kao što polu-informacija spada i pod dezinformaciju... Stvarno, čemu polovična vijest?

(sad će Verbatim s origigi linkom?, hvala...)

 


 

{#}

Old news

 

Test the strength of WPA/WPA2-PSK passwords protecting your wireless network

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
16 godina
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite
Darky kaže...
Bukva kaže...
logic kaže...

Koliko ja znam WPA2 nije ni teoretski probijena tj. ne postoji matematicki algoritam za to pa ne moze postojati ni soft. Jedino brute force al to i nije probijanje.

Pa meni ovo "ispitivanje 400.000 potencijalnih ključeva" zvuči kao brute ili rainbow...

to je čisti brute force

tip kaže da nije probio zaštitu, već je zaobišao koristeći resurse na neta

naime njegov program generira šifru i isproba je i tako dok ne dobije pozitivan rezultat

novost je samo to da je za jeftinu paru dobio super-kompjuter na raspolaganje.

 

E baš sam to i ja htio napisati da nije pronađena nikakva "rupa" u WPA zaštiti nego je samo puno brže provjerio milijarde passworda koje je generirao ili već negdje imao zapisane.

Pitanje je samo da li že takve tvrtke koje hostaju takva super računala to i dalje omogućavati pošto u pravilu oni krše zakon tj. suučesnici su u kaznenom djelu, zar ne?

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2011 10:40 (Exploder).
14 godina
offline
Lagano probijanje WPA zaštite

MAC filtriranje

Skriveni SSID

WPA2 aes enkripcija

i neki luđacki password od 64 znamenke

Google IS your friend!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite
Verbatim kaže...

{#}

Old news

 

 

... {#}

dakle isto što su radili prije godinu na Tesli... (ma to smo znali)

Nego mislio sam na neke nfo direktnije za ovu vijest, kao test-bed, opis 'prosjećne zaštite..' itd.  tj. ono što nedostaje samoj 'vijesti'.

tnx

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite

Ja mislim da je moja sa 17 znamenaka dovoljno dobra još kojih 5 godina.
Naravno nije 123456...

16 godina
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite

"prosjek" bi bio direktan prijevod engleskog "average", a to je američki izraz za "loše", "neuspješno" ili "jadno".

16 godina
online
Lagano probijanje WPA zaštite

Da vidimo... 400.000 u sekundi, 24M u minuti, 144M u 6 minuta.

Ako uzmemo da svaki znak lozinke može imati 30 velikih slova, 30 mali slova i 10 brojeva imamo 70 mogućih znakova po znaku lozinke...

 

Dakle, ako zaporka ima manje od 5 slova sigurni ste barem 6 minuta, i to ako je susjedov klinac zakupio Amazonov EC2 :)

 

Naravno, ubacite i par specijalnih znakova i susjed neće surfati vašom vezom :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2011 11:17 (Elles D.).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite
ihush kaže...

 

- dal se misli na korisnika koji ima šifru: big-dick ?

 

Fuck, moram mijenjati šifru...

Darky kaže...

naime njegov program generira šifru i isproba je i tako dok ne dobije pozitivan rezultat

 

Drugim riječima, čak lošije od dictionary attacka jer se troši vrijeme na generiranje

"You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility." - Kevin Mitnick
15 godina
neaktivan
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite
Kuv kaže...

"prosjek" bi bio direktan prijevod engleskog "average", a to je američki izraz za "loše", "neuspješno" ili "jadno".

joj, daj molim te... average može biti prosječno ili osrednje, sigurno ne loše, neuspješno ili jadno.

 

OT: jel se taj cloud može koristiti za probijanje šifri komprimiranih fileova?

iddqd
16 godina
neaktivan
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite
ihush kaže...
dakle isto što su radili prije godinu na Tesli... (ma to smo znali)

Nego mislio sam na neke nfo direktnije za ovu vijest, kao test-bed, opis 'prosjećne zaštite..' itd.  tj. ono što nedostaje samoj 'vijesti'.

tnx

wpacracker

 

Cracking Passwords  {#}

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
16 godina
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite
Verbatim kaže...
ihush kaže...
dakle isto što su radili prije godinu na Tesli... (ma to smo znali)

Nego mislio sam na neke nfo direktnije za ovu vijest, kao test-bed, opis 'prosjećne zaštite..' itd.  tj. ono što nedostaje samoj 'vijesti'.

tnx

wpacracker

 

Cracking Passwords  {#}

Jesi probao wpacracker?

15 godina
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite

Pyrit

 

Problem kod clouda je što ćeš ostaviti negdje nekakav log, što, jel, u "edukacijskoh" svrsi i nije baš najpoželjnije...

"You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility." - Kevin Mitnick
15 godina
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite
Verbatim kaže...
ihush kaže...

Šteta što je text nedorečen...

-hipotetski, zar nebi smisao vijesti trebao biti taj da nam da (potpuniju) informaciju, da nemoramo mi sad googlati za detaljima itd..

-kao što polu-informacija spada i pod dezinformaciju... Stvarno, čemu polovična vijest?

(sad će Verbatim s origigi linkom?, hvala...)

 


 

{#}

Old news

 

Test the strength of WPA/WPA2-PSK passwords protecting your wireless network

Mali offtopic. Zasto mi je unutar gore navedenog programa (Elcomsoft Wireless Security Auditor) zasivljen dio koji se odnosi na "Action" tab?

 

Hvala.

15 godina
offline
RE: Lagano probijanje WPA zaštite
Bukva kaže...

Drugim riječima, čak lošije od dictionary attacka jer se troši vrijeme na generiranje

 -nije to nikakvo (veliko) trošenje, generator je brži (testiraj for-next usporedo sa scanf), razlika je dict. ne ide po brojaču i nije ograničen-opterećen bezbrojnim permutacijama pojedinog chara... (što 'malo' ubrzava CUDA...)

 

No to si ionako znao, važnije, - novi pass nije dobar, tiny-winy je također u dict.{#}

Recimo da su sad (skijaška sezona) popularniji passovi u stilu 'Adelboden' ili 'Bad Kleinkirchheim' (za admine). Tko to probije taj bar zna njemački ili skijati.

 

uh, (shit!), upravo sad na linku wpacrackera, vidim prodaju njemačke dictionaryje... ništa više nije sveto, prodali bi i rođenu mater... (moram se prebaciti na japanski) {#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2011 11:42 (ihush).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice