Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?

poruka: 51
|
čitano: 14.437
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?".
12 godina
offline
Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?

Da nesto valjaju, mozda bi se i potrudio oko ovog "fićra"

 

Edit:

 

Za nevjernike - http://www.bug.hr/vijesti/usability-windowsa-8-razocaravajuc/119975.aspx

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 10:47 (kerum).
Moj PC  
3 22 hvala 0
14 godina
offline
Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?

Hvala BUG, prijatno ste me iznenadili.{#}

During The War ...
 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?

Čini li to "neaktivirane" windoze legalnima za buduću upotrebu (nakon ovakve aktivacije), ako iskoristimo ovaj velikodušni propust?  {#}

K
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?
Korky kaže...

Čini li to "neaktivirane" windoze legalnima za buduću upotrebu (nakon ovakve aktivacije), ako iskoristimo ovaj velikodušni propust? {#}

 

Naravno da ne :)

 

Međutim imaš omogućene patcheve, nadogradnje i generalno benefite legalnog korisnika.

14 godina
offline
Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?

To je tako stara stvar da već i vrapci znaju, stvarno.... trebali bi moći prepoznavati KMS ključ ako ne prepoznaju tko im je kriv.... :p

bug caruje, um klade valja
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?

nisam mislio upgradeati ali kad sam procitao da mogu besplatno dobiti 200€ "vrijedne" windowse 8 pro, why the hell not? {#}

Steam: charmander2005 || Origin: Bassotronic
Moj PC  
3 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?
Nadam se da nas nece sad blokirati koji smo tako aktivirali windowse
Samobor je lepa varoš :))
15 godina
offline
Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?

Za $40 se ciganiti je stvarno sramota. 200 kuna popijes kad izadjes vani u subotu.

Rvat katolik!
 
10 8 hvala 0
15 godina
offline
Re: Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?
tnakir kaže...

Za $40 se ciganiti je stvarno sramota. 200 kuna popijes kad izadjes vani u subotu.

al to su barem onda pametno potrošenih 200 kn! {#}

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
14 godina
neaktivan
offline
Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?

Ne kužim, naime ako netko ima ilegalne Windows 8 , iste može besplatno nadogradit na legalne ?

 

http://www.norgems.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?
woodgamesfx kaže...

Ne kužim, naime ako netko ima ilegalne Windows 8 , iste može besplatno nadogradit na legalne ?

 

Vidiš da kužiš. {#}

 

I sam sam tako aktivirao win 8 pro, ali sam isto tako uzeo jedan key za 15$. 

E da, i osmica je genijalna.

 

15 godina
offline
Re: Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?
Blue_Fatal1ty kaže...
tnakir kaže...

Za $40 se ciganiti je stvarno sramota. 200 kuna popijes kad izadjes vani u subotu.

al to su barem onda pametno potrošenih 200 kn! {#}

Da, popijes i popisas. Zbilja pametno.

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?
tnakir kaže...
Blue_Fatal1ty kaže...
tnakir kaže...

Za $40 se ciganiti je stvarno sramota. 200 kuna popijes kad izadjes vani u subotu.

al to su barem onda pametno potrošenih 200 kn! {#}

Da, popijes i popisas. Zbilja pametno.

A uuu koliko sam ja od svoje 16-24godine windowsa popio i popišao....

Licencirao bih cilu hr... heheh {#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?
Idem odmah veceras trazit download... Pa probat.. Svakako nakon zadnjeg dizanja sedmica mi ima neki bug pa se ne moze update na sp 1..
http://g.bf3stats.com/pc/xcpZmxzk/53COP-ceco.png
15 godina
offline
Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?

Legalni ili nelegalni potpuno je svjedno kod kučnih korisnika jer bit je naviknuti što više ljudi na Windows 8.

 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?

a kako sistem zavozlat ako imas legal key 7, i dobit 8 po 15 ili 40$ ?

 

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?
dadoremix kaže...

a kako sistem zavozlat ako imas legal key 7, i dobit 8 po 15 ili 40$ ?

 

http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/upgrade-to-windows-8

 

Skineš Upgrade Assistant i kroz njega prođeš. Ako bude sve OK što se tiće kompatibilnosti hardwarea ponudit će ti kupnju win8 Pro, pa platiš paypalom ili direktno kreditnom iz tog Assistanta i dobiješ product key. I krenut će ti download Win8 od oko 2,5GB koji na kraju možeš spremiti ko image, ili možeš kreirati bootabilni USB stick. Ono što je bitno je da ako imaš 32-bitne Windowse XP, Vistu ili 7, da će i nadogradnja biti 32-bitna. Isto vrijedi i za 64-bitnu verziju. Kad jednom napraviš instalacijski medij možeš i pregaziti sve i napraviti clean install direktnim bootanjem instalacije. Eh, da, fora oko 15$ nadogradnje više ne radi. To je bilo samo za kompove kupljene unatrag dva mjeseca s kupljenom licencom Windowsa 7, no radilo je neko vrijeme i bez da su tražili key tih Windowsa, pa ko je jamio je jamio.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 10:30 (deckard).
12 godina
offline
Re: Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?

Mislim da ipak vise ne mozes napraviti clean install vec samo upgrade sa XP ili 7

15 godina
offline
Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?

Mozes napravit clean install, ja sam ga sinoc napravio.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?
Stara vijest ja imam vec skoro mj dana aktivirano tako i sve updateve primam samo tako nek ostane...
Samobor je lepa varoš :))
12 godina
offline
Re: Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?
tnakir kaže...

Mozes napravit clean install, ja sam ga sinoc napravio.

 

a kad si kupi key?

jer po nekim forumima pise da su na pocetku davali keye i za retal verziju a ne samo upgrade. Da vise na prodaju te keye

16 godina
offline
Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?

Evo ja Paypalao 40USD, product key u džepu i skidaju se WIN8... :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?

Ako ja kupim taj key za 40$ dali mogu reinstalirati na svoj komp koliko god hocu ili samo jednom upgrade napravit?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 13:05 (CroVandal).
15 godina
offline
Re: Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?
franciskod kaže...
tnakir kaže...

Mozes napravit clean install, ja sam ga sinoc napravio.

 

a kad si kupi key?

jer po nekim forumima pise da su na pocetku davali keye i za retal verziju a ne samo upgrade. Da vise na prodaju te keye

Sinoc sam frendu kupio key, i instalirao mu ga na PC.

Rvat katolik!
16 godina
offline
Re: Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?
CroVandal kaže...

Ako ja kupim taj key za 40$ dali mogu reinstalirati na svoj komp koliko god hocu ili samo jednom upgrade napravit?

Dakle da si pažljivo čitao već bi vidio odgovor - možeš snimiti na USB / ISO file napravit / DVD i nakon toga s tog medija napravit čistu instalaciju od nule ako treba. Čista instalacija na prazan HD nije nadogradnja prema tome možeš (re)instalirati koliko god hoćeš puta.

14 godina
offline
Re: Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?
Vidim da neki kazu da se nemoze pa zato pitam!
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?
CroVandal kaže...
Vidim da neki kazu da se nemoze pa zato pitam!

Može, ali vrijedi pravilo jedan key - jedna licenca tj samo za jedno računalo. Ako instalira osmicu a key neće proč jer će javlja da key već koristi. Na istom kompu kojem je osmica s keyom moš koliko oš sruši i instalirat.

Nenad
15 godina
offline
Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?

ja kad pokrenem upgrade assistant i kad treba pocet download kaze mi da ne mogu kupit za regiju u kojoj se nalazim, promjenih sa hrvatske na usa i opet ista poruka...wtf??{#}

 

 

kriva tema...sry...NHF...odoh u win 8 problemi...

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 16:11 (Srednji).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?
Srednji kaže...

ja kad pokrenem upgrade assistant i kad treba pocet download kaze mi da ne mogu kupit za regiju u kojoj se nalazim, promjenih sa hrvatske na usa i opet ista poruka...wtf??{#}

 

 

kriva tema...sry...NHF...odoh u win 8 problemi...

Čitam, imaju ljudi problema s tim. I meni se desilo na jednoj Win8 mašini gdje sam htio kupiti još jednu licencu za frienda. A dan prije sam bez brige kupio jednu licencu pod drugom Win8 mašinom. Pa smo na kraju to odradili sa sasvim treće Win7 mašine. Čitam da bi moglo biti do pojedinih ISP-a. Hm. Negdje sam našao preporuku da se assistant pokrene u compatibility modu (recimo Win XP SP3, ili Win 7 pod osmicom) i kao administrator (desni klik i Run as administrator). Probaj.

Deckard
15 godina
offline
Re: Legalna aktivacija nelegalnih Windowsa?

Čitam, imaju ljudi problema s tim. I meni se desilo na jednoj Win8 mašini gdje sam htio kupiti još jednu licencu za frienda. A dan prije sam bez brige kupio jednu licencu pod drugom Win8 mašinom. Pa smo na kraju to odradili sa sasvim treće Win7 mašine. Čitam da bi moglo biti do pojedinih ISP-a. Hm. Negdje sam našao preporuku da se assistant pokrene u compatibility modu (recimo Win XP SP3, ili Win 7 pod osmicom) i kao administrator (desni klik i Run as administrator). Probaj.

rijesilo problem....da samo kazem...u medjuvremenu sam zvao MS helpdesk da vidim di gori...nakon jedno 15 min stiskanja tipke 1 pa 2 pa opet 1, javi mi se decko koji mi je na osrednjem hrvatskom rekao slijedece (imam na lapu enterprise verziju 90 dana trial):

 

aaa da se to ne moze, jer je pro verzija niza pa se ne moze napravit ''upgrade''...al reko ok, neide upgrade, ide clean instal....a ne ne, kaze, to onda morate stavit stariju verziju winsa (xp ili 7) pa ce onda raditi....uzas...

 

ugl...kolega hvala puno...sve radi...

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice