Lenovo od Googlea kupio Motorolu

poruka: 52
|
čitano: 6.157
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lenovo od Googlea kupio Motorolu".
12 godina
offline
Lenovo od Googlea kupio Motorolu

Ukoliko nekoga zanima, Project Ara se nastavlja razvijati i ostaje u Google-ovom vlasnistvu.

 

No svejedno ostaje veliko razocaranje, nacin kako je Google usmjerio razvoj Motorole mi se jako svidio, a sada je veliko pitanje sto ce od svega toga biti.

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Lenovo od Googlea kupio Motorolu

Vidio vijest na theverge.com i krenuo citat komentare...

meanwhile at apple... meanwhile at apple...
http://make-everything-ok.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2014 3:19 (Phill).
Moj PC  
18 1 hvala 0
12 godina
offline
Lenovo od Googlea kupio Motorolu

A bas sam mislio da ce nakon najave prekida izdavanja Nexusa sve snage usmjeriti na Motorolu kad ono... Sto nam zele poruciti? 

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Lenovo od Googlea kupio Motorolu

Nemojte to gledat tako negativno {#}  Lenovo je uvijek nudio dobre proizvode za ok cijenu i zašto nebi nastavili tim putem?? google im je malo olakšao s MOTO G smartphone-om koji puno nudi za odličnu cijenu i prodaje se kao lud a kinezi baš takvu formulu koriste u svojim proizvodima za manju cijenu od konkurencije dobiješ jednako ili više tako da ja nisam pesimista.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lenovo od Googlea kupio Motorolu
bNeo kaže...

A bas sam mislio da ce nakon najave prekida izdavanja Nexusa sve snage usmjeriti na Motorolu kad ono... Sto nam zele poruciti? 

Ono sto je bilo jasno od pocetka, da su kupili Motorolu samo zbog patenata.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
offline
Re: Lenovo od Googlea kupio Motorolu

Motorola je oduvijek bila i ostala smece.
Jesu bili pioniri mobilne telefonije i izmislili te patentirali brdo toga bez cega danas ne bi bilo mobilne telefonije, ali telefoni su im oduvijek bili losiji ili smece u odnosu na konkurenciju.
Ono glupi ameri i njihove Motorole nisu imale podrsku za SMS dok smo mi lupali stotine smsa na mjesec. Jedini telefon koji nije izgledal ko da su ga dizajnirali sljepci je bil RAZR V3 i bil je smece jer se moral punit svaki dan, a valjda 90% ih se pokvarilo.

 

Da Motorole nisu bile americki proizvod valjda ih nitko normalan ne bi kupil. Kod nas su ih imali samo sirotinja i luzeri.

Lenovo je cetvrti proizvodac mobilnih telefona ako se ne varam a niti se ne trude na USA i EU trzistu. Pretpostavljam da im bude Motorola omogucila "ulazak" na USA trziste kroz prepoznatljiv brand.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2014 8:42 (NEW_MAN).
16 godina
neaktivan
offline
Lenovo od Googlea kupio Motorolu

u tekstu nisam vidio link na službenu izjavu Larryja Pagea pa evo je http://googleblog.blogspot.com/2014/01/lenovo-to-acquire-motorola-mobility.html

ovo je dobro za ostale proizvoče koji koriste android. 

 

dobar komentar sa službenog bloga:

 

Brilliant move! In one stroke, exited the hardware rat race, struck a truce deal with Samsung (few day ago), gained a large foothold in the Chinese market for Android (via Lenovo) and best of all got to keep the Motorola patent portfolio practically for free! I hope Flextronics is not left holding the bag in Texas. But then again, this might have been part of the strategic advantage lure for Lenovo as well. Imagine that!!

Einstein:Only 3 things are infinite - the Universe, human stupidity nad WinRar's trial period
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2014 8:38 (hrvooje).
 
3 0 hvala 5
16 godina
offline
Lenovo od Googlea kupio Motorolu

Prodali Motorolu, dodali parsto milijunčića i kupili firmu koja proizvodi termometar....fantastičan potez

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Lenovo od Googlea kupio Motorolu

aj, kad već kupujete, kupite i kakvo Rvacko pokojno elektroničko poduzeće pa da malo živne ova žabokrečina u kojoj se samo trguje a povremeno i na jedva pronalazivim lokacijama nešto malo i proizvodi. sad je ionako vrijeme sniženja pa... {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2014 9:07 (Ajar).
Moj PC  
3 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Lenovo od Googlea kupio Motorolu

Projekt Ara je i dalje Googleov, imaju Motoroline patente, počeli su razgovori o više stvari sa Samsungom. Gdje bi to moglo odvesti? Ja mislim tamo da Samsung proizvodi za Google...ponovno.

 

Plus ovo je dobar korak za Lenovo, tako da Google ojačava više proizvođača Androida.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2014 9:47 (logik).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Lenovo od Googlea kupio Motorolu

ovo je strateški sigurno dobar potez, financijski i ne baš, kupili su Motorolu za 12milijardi prodaju ju za 2milijarde, ok ostaju im patenti ali to su valjda mogli dobiti i za manje novaca

dobar potez je jer kad je Google posjedovao Motorolu ostali proizvođači su postali nemirni, pogotovo Samsung, nebi se čudio i da nedavna najava o odgađanju Tizena ima veze sa ovim, jer Samsung je morao imati izlaznu strategiju ako bi Google slučajno počeo stezati remen oko Androida, isto tako najave o ukidanju Nexus linije imaju veze sa ovim jer izgleda Google ne želi imati ništa sa Android hardverom, ipak se nadam da neće ugasiti Nexus liniju jer su se pokazali kao odlični uređaji za nisku cijenu

 

kao superotan primjer možemo vidjeti Microsoft koji kupuje Nokiju i ide u hardverski biznis a onda i dalje očekuje da ga ostali proizvođači prate i prodaju WP telefone i naravno još i plaćaju licencu za taj WP, mislim da su se malo zaletitli kad su krenuli kopirati Googleov potez sa Motorolom

Moj PC  
3 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo od Googlea kupio Motorolu
A ne znam koliko je to dobro za Lenovo. Sumnjam da će itko u bližojj budućnosti ugroziti veliku Trojku Apple, Samsung, Sony. Teško se vratiti kad jednom posrneš.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo od Googlea kupio Motorolu

Odlično! Google ionako nije imao pojma što bi s motorolom.

11 godina
neaktivan
offline
Lenovo od Googlea kupio Motorolu

Izgleda da je Google popušio u akviziciji Motorole koja mu je trebala poslužiti za blokiranje Microsofta kroz patente u razvoju svoje WP platforme.

U jednu ruku mi je drago jer glume neku liberalnost i slobodu, a ubiti riječ je o prljavoj igri i o čisto želji za sve većim profitom.

O patentnom ratu koji je Motorola gubi a zato su je i kupili:

http://www.bug.hr/vijesti/motorola--microsoft--02/126387.aspx

O tome zašto je android "besplatan":

http://mob.hr/oglasi-u-android-aplikacijama-trose-i-do-75-resursa/

 

 

 
2 3 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Lenovo od Googlea kupio Motorolu

Google je za prodaju Motorole sve ukupno dobio oko 5.2 milijarde USD.... Prisjeti te se da je nedavno prodan odjel za setup boxove za 2 milijarde i sitno...

 

Očito je pao nekakav opaki dogovor sa Samsungom... A znamo da je Google dobio pravo na sve Samsung patente koje imaju veze sa mobilnim uredjajima i suprotno je dobio Samsung(Znaci google patente i Motorola patente) od Googlea. Samsung vise ne proizvodi Windows laptope a google vise neće proizvoditi Nexuse... Tužen opet pada u 2. Plan... A kako je već netko rekao Lenovo postaje 3. Igrač na mobilnom tržištu.

 

Uzmemo li u obzir da MS ima jedva 3 posto udjela od svih prodanih smartphone a na tržištu u 2013(rekordna za WP) dolazimo do zanimljivih detaljcica...

 

Ja sam sada definitivno siguran da ce 2016 ili 17 biti jako zanimljiva povratkom Nokie i MeGooa odnosno Sailfisha :) na mobilno tržište... A procjena po kojoj ce MS i WP doci do 10 posto tržišta mi se sada čini pre ambicioznom... 

 

Bravo za google... oDLICNA strategija protiv prljavih igrica MS tabora...

Moj PC  
2 4 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Lenovo od Googlea kupio Motorolu

Sony velika trojka? Jel ti znaš kakve rezultate Sony ima posljednjih 2-3godine?

 

A je li znaš kakve rezultate ima Lenovo? Lenovo posrnuo? Di se Lenovo treba vratiti....

 

Volim visok stupanj znanja i inteligencije koje pojedine jedinke ovog napacenog naroda prolijevaju kad god stignu... Šutnja vam je vrh intelekta.... Uzas

10 godina
neaktivan
offline
Lenovo od Googlea kupio Motorolu

Vidim da velika pozadona ovog poteza ostaje jako neprimjećena ..a to je sastanak Samsung - Google.

 

Softverski juggernaut i hardverski juggernaut potpisuju savez.. umjesto da potencijalno ugrožavaju jedan drugoga, međusobno će se ojačavati. 

Svjetska dominacija za jednog i drugog skoro pa osigurana! 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo od Googlea kupio Motorolu
Upitna je tvoja inteligencija kad ne razumiš šta sam napisao. Ne kažem da je Lenovo posrnio već Motorola. Možda ti treba okulista. A Sony se zadnjim modelima sigurno uvalio među prvu trojku.
16 godina
offline
Lenovo od Googlea kupio Motorolu

Kupili su komadic IBMa i postali najveci. Sad uzeli Motorolu... samo je nebo granica.

DAJ DA VIDIM KO MI STISCE TD DA MU VRNEM!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo od Googlea kupio Motorolu
Ali kad su kupili IBM odjel onda su se Thinkpadovi prodavali ka ludi i važili za ponajbolje laptope dok Motorola godinama životari i tavori u glibu pa sumnjam da će je i veliki Lenovo rekuperat.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo od Googlea kupio Motorolu
Brainbow kaže...
Ali kad su kupili IBM odjel onda su se Thinkpadovi prodavali ka ludi i važili za ponajbolje laptope dok Motorola godinama životari i tavori u glibu pa sumnjam da će je i veliki Lenovo rekuperat.

I dalje Motorola (kako i zaslužuje) ima veliki ugled u očima kupaca. Pogotovo ca. 30 godina

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
10 godina
offline
Lenovo od Googlea kupio Motorolu

Jucer sam kupio jedan Ultrabook Lenovo. Imao sam notebook Asus kupljen prije god dana. Cjenovni rang je slican. Asus sam platio prosle godine 850€ a Lenovo sada 950€. Jednostavno je superioran  u svemu. Izrada je vrhunska (cijeli aluminijski), boje ekrana su odlicne, tastatura osvjetljena, tih, lagan, tanak, sve 5. Svi znamo kakva je Asus firma, i da su takodjer u vrhu ITa, ali modeli koje sam gledao ove godine nisu toliko dobri kao sto je Lenovo. Tako bude i sa mobitelima vjerojatno. Za koju godinu Lenovo ce se izgurati kao sto su se izgurali medju najbolje (od 10. mj 2013. su najbolja tvrtka za prijenosna racunala, ispred HPa) sa kompjuterima. Nisam neki fan kineskih brandova, i zaobilazim ih, ali Lenovo je sasvim druga prica.

SonyEricssonT200-SiemensC45-Nokia3200-LGU8180-LGU880-Nokia6120c-Nokia3120c-NokiaC3-01-SamsungGalaxyFit-SonyXperiaU-SonyXperiaSL-SamsungGalaxyS3LTE-SonyXperiaZ-HTCOne-iPhone5-NokiaE72-NokiaLumia925
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Lenovo od Googlea kupio Motorolu
NEW_MAN kaže...

Motorola je oduvijek bila i ostala smece.
Jesu bili pioniri mobilne telefonije i izmislili te patentirali brdo toga bez cega danas ne bi bilo mobilne telefonije, ali telefoni su im oduvijek bili losiji ili smece u odnosu na konkurenciju.
Ono glupi ameri i njihove Motorole nisu imale podrsku za SMS dok smo mi lupali stotine smsa na mjesec. Jedini telefon koji nije izgledal ko da su ga dizajnirali sljepci je bil RAZR V3 i bil je smece jer se moral punit svaki dan, a valjda 90% ih se pokvarilo.

 

Da Motorole nisu bile americki proizvod valjda ih nitko normalan ne bi kupil. Kod nas su ih imali samo sirotinja i luzeri.

Lenovo je cetvrti proizvodac mobilnih telefona ako se ne varam a niti se ne trude na USA i EU trzistu. Pretpostavljam da im bude Motorola omogucila "ulazak" na USA trziste kroz prepoznatljiv brand.

 

Koliko imas godina?
16 godina
offline
Re: Lenovo od Googlea kupio Motorolu

35

Kaj ti nije jasno?

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2014 13:34 (NEW_MAN).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo od Googlea kupio Motorolu
NEW_MAN kaže...

35

Kaj ti nije jasno?

Meni nisu jasni tvoji stavovi, doduše mrvicu sam stariji. Motorola je mobitel kojeg su kupovali ozbiljni i poslovni ljudi. Poznate su po hardveru i kvaliteti signala (to i sam mogu potvrditi, 3 od 4 koje sam imao još uvijek rade a signala sam imao dok su Nokije i Samsunzi bili nedostupni) a u jeftinijem rangu su uvijek davale više od Nokije ili Sony Ericssona za iste novce (od displaya preko mogućnosti do dizajna, a i prvi su imali MiniUSB sa punjenjem i mass storage dok su drugi naplaćivali kabel 200 kn). Po dizajnu su uvijek bile u vrhu, uostalom njihov direktor marketinga, pokojni, nije dao da mobitel ide u proizvodnju ako se sa 3 metra ne vidi da je Motorola. A danas se neki tamo tužakaju oko pravokutnika sa zaobljenim ćoškovima? A to da su američki proizvod... Na mojima je već tada pisalo "Made in China" ili čak "Made in Germany" a inžinjeri su im dobrim dijelom u Rusiji i Indiji (jer su jeftiniji i vjerojatno pametniji od američkih).

Što se ovih novosti tiče, bolje Lenovo nego Google. Lenovo se kod nas može kupiti, Motorola ne. Lenovo sa Motorolom ima planove, Google nije imao. Pa ako su kupili i Motoroline dizajnere i one koji su zaduženi za hardver, meni super.

10 godina
protjeran
offline
Re: Lenovo od Googlea kupio Motorolu
Jesi kojim slucajem proveo 10 godina u zatvoru dok je Motorola bila sinonim za vrh ponude?
SMS u USA nije bio popularan, a ne kao sto ti tvrdis da nije imao hardveraku podlogu.
Tako amerikanac moze reci da su hrvati debili jer 1% koristi twitter i snapchat.
13 godina
offline
Lenovo od Googlea kupio Motorolu

Ja ću natuknuti samo dvije činjenice, možda prije napomene mojeg glasnog razmišljanja! 

Nedavno sam na jednom "izvoru" informacija doznao da je krajem prošle godine istekao ugovor kojim se je LENOVO obvezao održavati standard kvalitete "ThinkPad" brend računala, sada, ako su mene slagali i ja lažem vas! 

Druga činjenica, makar bih stavio glavu na panj u tvrdnji da će Barack Obama uložiti sav svoj napor i moć poradi spašavanja i obnavljanja američanske ekonomije, veza sramota loše kvalitete opreme američkih olimpijaca na prošlim OI, ovakav razvoj situacije slikovito ukazuje na umiranje još jednog "velikog"  branda, ko se složio sa mnom tko ne! 

 

Što će se na kraju dogoditi, nisam ziher, ali možda bude i neke koristi od svega toga, možda se podigne standard kvalitete uopće! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Lenovo od Googlea kupio Motorolu
NEW_MAN kaže...

Motorola je oduvijek bila i ostala smece.
Jesu bili pioniri mobilne telefonije i izmislili te patentirali brdo toga bez cega danas ne bi bilo mobilne telefonije, ali telefoni su im oduvijek bili losiji ili smece u odnosu na konkurenciju.
Ono glupi ameri i njihove Motorole nisu imale podrsku za SMS dok smo mi lupali stotine smsa na mjesec. Jedini telefon koji nije izgledal ko da su ga dizajnirali sljepci je bil RAZR V3 i bil je smece jer se moral punit svaki dan, a valjda 90% ih se pokvarilo.

 

Da Motorole nisu bile americki proizvod valjda ih nitko normalan ne bi kupil. Kod nas su ih imali samo sirotinja i luzeri.

Lenovo je cetvrti proizvodac mobilnih telefona ako se ne varam a niti se ne trude na USA i EU trzistu. Pretpostavljam da im bude Motorola omogucila "ulazak" na USA trziste kroz prepoznatljiv brand.

Na cemu si ti covjece? Ovo sto sam slikao je jedna Motorola StarTAC 85, kupljena 1997, kad je izasla na trziste. Moj otac je naravno bio vlasnik posto sam ja 92. godiste. Uglavnom, kao sto vidis mobitel dan danas radi, a vjeruj mi da je bio posteno koristen...kada ga je moj otac nabavio, i dugo godina kasnije je bio na plakatu tog elektronickog ducana, a i kostao je podosta. Slazem se samo sa tvojom zadnjom recenicom. Lenovo je vrhunska firma...uvjerio sam se u to upravo jucer kupivsi jedan njihov ultrabook.

SonyEricssonT200-SiemensC45-Nokia3200-LGU8180-LGU880-Nokia6120c-Nokia3120c-NokiaC3-01-SamsungGalaxyFit-SonyXperiaU-SonyXperiaSL-SamsungGalaxyS3LTE-SonyXperiaZ-HTCOne-iPhone5-NokiaE72-NokiaLumia925
15 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo od Googlea kupio Motorolu
NEW_MAN kaže...

(1) Motorola je oduvijek bila i ostala smece.
Jesu bili pioniri mobilne telefonije i izmislili te patentirali brdo toga bez cega danas ne bi bilo mobilne telefonije, ali telefoni su im oduvijek bili losiji ili smece u odnosu na konkurenciju.
(2) Ono glupi ameri i njihove Motorole nisu imale podrsku za SMS dok smo mi lupali stotine smsa na mjesec. (3) Jedini telefon koji nije izgledal ko da su ga dizajnirali sljepci je bil RAZR V3 i bil je smece jer se moral punit svaki dan, a valjda 90% ih se pokvarilo.

 

(4) Da Motorole nisu bile americki proizvod valjda ih nitko normalan ne bi kupil. Kod nas su ih imali samo sirotinja i luzeri.

(5) Lenovo je cetvrti proizvodac mobilnih telefona ako se ne varam a niti se ne trude na USA i EU trzistu. Pretpostavljam da im bude Motorola omogucila "ulazak" na USA trziste kroz prepoznatljiv brand.

(1) Ne bih se složio - otac mi još uvijek koristi Motorolu StarTAC 130, koji je kupljen početkom 2000. godine (zato što odlično izgleda), ja imam V360v kupljen početkom 2007. godine (zato što je bio jeftin - 101 kn u VIP webshopu, nakon povrata), pored novijeg smartphonea, a djed koristi Motofone F3 kupljen 2009. (zato što je glasan)  - sva tri mobitela rade bez ikakvih problema.

(2) Sve GSM Motorole nakon 1996. godine imaju podšku za SMS, kao i Motorole koje rade na američkim digitalnim mrežama. Što se tiče količine SMS-ova, 1995. prosjek je bio 0,4 poruke mjesečno po GSM korisniku, dok je 2000. to naraslo na 35 poruka nakon što su tijekom 1998. i 1999. godine operateri implementirali bolje sustave naplate koji su onemogućavali zlouporabe i ukinuli ograničenje da se poruke nisu mogle razmjenjivati između korisnika različitih operatera.

(3) Ljepota je u oku promatrača - meni StarTAC i danas izgleda odlično; Motorola je imala odlično dizajniranih telefona, a nisu se bojali eksperimentirati s različitim dizajnima - dodatno, to 'smeće' se prodalo u 130 milijuna primjeraka od 2004. do 2008. - najbolje prodavani preklopni mobitel u povijesti.

(4) Uz (1) - nit' smo sirotinja, nit' luzeri. :)

(5) Bili su na pravom mjestu u pravo vrijeme - Kina, 2012. godine, kada se dogodio bum smartphoneova u toj državi. 2011. godine, u Kini su prodali oko 2,3 milijuna smartphonea, a već slijedeće godine 22,3 milijuna - gotovo 10 puta više. Iz Kine su se počeli širiti na druga tržišta, gdje su baš u to vrijeme smartphonei postali pristupačni i prosječnim građanima.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2014 16:37 (hrx).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo od Googlea kupio Motorolu
NEW_MAN kaže...

Motorola je oduvijek bila i ostala smece.
Jesu bili pioniri mobilne telefonije i izmislili te patentirali brdo toga bez cega danas ne bi bilo mobilne telefonije, ali telefoni su im oduvijek bili losiji ili smece u odnosu na konkurenciju.
Ono glupi ameri i njihove Motorole nisu imale podrsku za SMS dok smo mi lupali stotine smsa na mjesec. Jedini telefon koji nije izgledal ko da su ga dizajnirali sljepci je bil RAZR V3 i bil je smece jer se moral punit svaki dan, a valjda 90% ih se pokvarilo.

 

Da Motorole nisu bile americki proizvod valjda ih nitko normalan ne bi kupil. Kod nas su ih imali samo sirotinja i luzeri.

Lenovo je cetvrti proizvodac mobilnih telefona ako se ne varam a niti se ne trude na USA i EU trzistu. Pretpostavljam da im bude Motorola omogucila "ulazak" na USA trziste kroz prepoznatljiv brand.

Žao mi je što ovo moram reći ali ti si idiot a takvi idoti motorolu povezuju samo sa mobitelima jer neznaju drugačije. Motorola je jedan od pionira IT industrije uopce. U davna vremena je jačinom mogla stati direktno uz IBM. Proslavili si se najviše procesorima i satelistskm telefonima. Najvise su radili za vojsku SAD-a i to im je donjelo slavu. Sva vojna oprema ima motorola procesore. Krivi su potezi nesposobnih ljudi što je uopce završila u rukaa google-a.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice