LG – IPS za mase

poruka: 32
|
čitano: 7.257
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG – IPS za mase".
14 godina
neaktivan
offline
LG – IPS za mase

Pa ima tih pristupačnih serija IPS-a već odavno, i LG, i primjerice AOC. Po čemu će ova serija biti bolja/drukčija od dosadašnjih IPS jeftilena?

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG – IPS za mase
miki1981 kaže...

Pa ima tih pristupačnih serija IPS-a već odavno, i LG, i primjerice AOC. Po čemu će ova serija biti bolja/drukčija od dosadašnjih IPS jeftilena?

  Možda će biti još jeftinija/pristupačnija?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011 R.I.P mind_challenge 18.5.2012
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG – IPS za mase

A di ćeš niže, pa ovi sadašnji LG i AOC modeli su na razini cijena TN monitora od pred nekoliko mjeseci. Ako idu još niže onda se TN više neće ni prodavat.

Možda budu malo koristili malo poboljšane jeftine IPS panele...ili nešto tako. Ne znam, al zanima me.

 

15 godina
offline
Re: LG – IPS za mase
miki1981 kaže...

A di ćeš niže, pa ovi sadašnji LG i AOC modeli su na razini cijena TN monitora od pred nekoliko mjeseci. Ako idu još niže onda se TN više neće ni prodavat.

Možda budu malo koristili malo poboljšane jeftine IPS panele...ili nešto tako. Ne znam, al zanima me.

 

  Moguće je svašta. I mene zanima što su sada smislili.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011 R.I.P mind_challenge 18.5.2012
16 godina
offline
LG – IPS za mase

Imam LG eIPS i nikad više neću kupiti TN tj. samsung jeftilene... predobra slika :)

http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
LG – IPS za mase

Ne znam kakva je ovo glupa/prepisana vijest, ali LG jeftini IPS monitori postoje vec mozda i godinu dana.

 

Ja sam svoj IPS model od 23" full HD, DVI, VGA, HDMI, LED, 5ms nabavio za nesto manje od 1500 kuna, a danas se taj monitor nabavi za 1300 kuna.

Kud ces pristupacnije od toga?

 

Super ako ce biti jos pristupacniji, ali sumnjam. Ovo je vjerojatno vise kao nekakva reklama za ljude do kojih jos nije dosla ova vijest, iliti nekakav marketinski bump.

 

 

Takoder se pridruzujem grupi ljudi koji vise nikada nece prijeci sa konja na magarca. {#}

IPS - konj, TN - magarac.

- Psiho246
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
LG – IPS za mase

Mislim da je stvarno bespotrebno spominjati da se netko tko je presao na IPS nece vise vracati na TN matricu :)

 

I mene iskreno zanima taj pad cijene, jer imam Dell u24 x2, cijena je oko 2000kn, i za ovo sto dobijem, mislim da je cijena i vise nego OK.

Jedini problem koji imam sa monitorima opcenito je premal broj 16:10 monitora.

http://www.bug.hr/forum/topic/administriranje-it-sustava/administriranje-ms-2008r2--iis--mssql--pomoc/134484.aspx?page=0&jumpto=2839810&sort=asc&view=flat
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
LG – IPS za mase

Imam 2x Dell 2209WA e-IPS, jedina zamjerka je potrošnja energije.

Inače e-IPS je razvio upravo LG s ciljem smanjenja cijene, ali to je već stara vijest, pitam se da li je sad ovo nešto novo..

 

šta je sa onim Samsungovim Super PLS-om, koji je navodno bolji, a s nižom cijenom proizvodnje ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG – IPS za mase
Psiho246 kaže...

Ne znam kakva je ovo glupa/prepisana vijest, ali LG jeftini IPS monitori postoje vec mozda i godinu dana. (...)

Po čemu je ovo glupa vijest? LG izdaje novu seriju IPS monitora (serija IPS4, do sada su na tržištu serije IPS1, IPS5 i IPS6; možeš ih razlikovati po zadnjem broju, prva dva su veličina dijagonale), po još pristupačnijim cijenama (preporučene cijene: 139 eura za 22" IPS224V-PN, 159 eura za 23" IPS234V-PN), sa poboljšanom tehnologijom protiv ghostinga (overdriveom; dosadašnji LG IPS monitori se nisu iskazali po tom pitanju - prema recenzijama, nije bilo veće razlike s uključenim overdriverom ili bez njega), olakšanim postavljanjem višemonitorskog setupa i još nižom potrošnjom energije. Prema nizozemskom siteu LG-a, tamo bi trebali biti dostupni krajem lipnja, po gorenavedenim cijenama.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
16 godina
offline
Re: LG – IPS za mase
hrx kaže...
Psiho246 kaže...

Ne znam kakva je ovo glupa/prepisana vijest, ali LG jeftini IPS monitori postoje vec mozda i godinu dana. (...)

Po čemu je ovo glupa vijest? LG izdaje novu seriju IPS monitora (serija IPS4, do sada su na tržištu serije IPS1, IPS5 i IPS6; možeš ih razlikovati po zadnjem broju, prva dva su veličina dijagonale), po još pristupačnijim cijenama (preporučene cijene: 139 eura za 22" IPS224V-PN, 159 eura za 23" IPS234V-PN), sa poboljšanom tehnologijom protiv ghostinga (overdriveom; dosadašnji LG IPS monitori se nisu iskazali po tom pitanju - prema recenzijama, nije bilo veće razlike s uključenim overdriverom ili bez njega), olakšanim postavljanjem višemonitorskog setupa i još nižom potrošnjom energije. Prema nizozemskom siteu LG-a, tamo bi trebali biti dostupni krajem lipnja, po gorenavedenim cijenama.

LOL, ne znam sto da ti kazem.

 

Upravo si iznio vise informacija nego li ovaj clanak na BUG forumu, a pitas me zasto je vijest glupa? {#}

 

A zasto sam to rekao? Zato sto je vijest u prvom redu netocna i varljiva.

Kada se procita clanak, dobiva se dojam kako inace skupi IPS monitori vise nisu skupi jer dolaze jeftinije varijante.

To je posve netocno. Jeftini IPS monitori postoje vec godinu dana i kod LG-a i kod Dell-a.

Meni je to dovoljno da okarakteziram vijest kao glupu. Sto mislis da nije tako?

BTW. cijene novih monitora koje si naveo se uopce ne razlikuju od cijene sadasnjih. (ako su istinite)

- Psiho246
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG – IPS za mase

Pred cca godinu dana, razmatrao sam kupovinu IPS monitora, tako da sam upoznat s karakteristikama dosadašnjih LG-ovih IPS monitora (i ostalih proizvođača). Ive Grbić (pisac članka) je prenio ono što piše u priopćenju za tisak; sumnjam da prati recenzije svakog monitora koji se pojavi. Osim toga, po čemu je vijest netočna i varljiva? Generalno gledano IPS monitori jesu skuplji od TN monitora, iako se ta razlika smanjuje.

 

IPS monitori bili su znatno skuplji od TN monitora, a ta percepcija još postoji kod velikog dijela kupaca. Pojava 6 bitnih e-IPS ekrana je znatno smanjila cijene - prvi takvi paneli u monitorima su se pojavili pred cca godinu dana. Ipak, broj takvih modela može se izbrojati na prste dvije ruke, a pozicionirani su u moru monitora s TN matricama. Prosječni kupac prvenstveno gleda dijagonalu i cijenu, a otprilike 20% novca više za monitor iste dijagonale i rezolucije nije izgledalo isplativo u očima takvog kupca. Stoga je u priopćenju naglašeno da će nova serija imati pristupačne cijene, te da žele da monitori s IPS matricom budu sveprisutni.

 

Pred godinu dana cijena 23" mainstream IPS monitora kretala se od 1600 do 2000 kuna; danas se kreće od 1200 do 1600. Preporučena cijena u Europi iznosi 139 odnosno 159 eura za 22" odnosno 23" model (1050 kn i 1200 kn), prema priopćenju na nizozemskim stranicama LG-a, što je dobra cijena za novi model (nadam se i poboljšani u odnosu na dosadašnje) koji tek kreće u prodaju (po sličnoj cijeni prodaju se prošlogodišnji modeli). Mislim da na različitim web shopovima možemo očekivati i nešto niže cijene, usporedive s mainstream TN modelima.

 

Vijest ne smatram glupom, budući da mi je ovo prvi glas o novoj seriji (vjerujem da to vrijedi i za dobar dio ostalih čitatelja BOLa), te je ispunila svoju svrhu.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
16 godina
offline
Re: LG – IPS za mase

jel taj 22" LG IPS formata 16:10? to bi bilo jako lijepo..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: LG – IPS za mase
nixass kaže...

jel taj 22" LG IPS formata 16:10? to bi bilo jako lijepo..

23" FHD IPS LED ekran sa D-SUB, DVI i HDMI prikljuckom, odziv 5MS, format slike 16:9, za samo 1183 HRK.Ukratko IPS paneli su jeftini odavno samo ljudi neznaju gdje traziti.

clock2much
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG – IPS za mase

Ja ne kupujem novi monitor dok ne izadje 4:3 IPS novi monitor od bar 22".

 

A od 16:10 monitora IBM T221 je ok. :)

4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 20:09 (8ax).
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG – IPS za mase

@palerider:

to ti je izaslo i testirano je bilo na nekoj od stranica. ije se bas pokazal ko dobro. skuplji monitor i losije boje, puno curenja svetla iz pozadine.

uglavnom IPS je najbolja matrica.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 23:33 (mzex).
13 godina
offline
LG – IPS za mase

Kak stoje stvari s input lagom kod IPS monitora? Dal su se stvari popravile kaj se toga tiče? Input lag je jedina prepreka koja me još priječi da zamjenim svoj stari dobri pouzdani Samsung sa TN matricom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LG – IPS za mase

Postoji više podvrsta IPS matrica sa različitim troškovima proizvodnje i naravno različitim kvalitetama slike. Ali i nalošiji IPS bi trebao biti bolji od najboljeg TN-a.

A da je IPS savršen - ni blizu.

Veličina ekrana ne definira se inčima (npr ekran 23" ne kaže NIŠTA o veličini ekrana ako ne kažete koji je omjer stranica).

Npr. vi možete imati ekran dijagonale 192", a da je širok milimetar manje od 192" i visok jedan milimetar. Površina tog ekrana je skoro ništa, manja je od ekrana starog mobitela.

Proizvođači obično navedu samo dijagonalu, a rijetko omjer stranica ili još bolje površinu ekrana.

I onda samo povećavaju brojku dijagonale, istovremeno izdužujući širinu monitora, tako da zapravo rade monitore sve manje i manje površine,

a sa sve većom i većom brojkom dijagonale.

Kupac koji nije informiran da dijagonala nije jedino što utječe na veličinu (površinu) ekrana misli da je kupio veći monitor od svog prošlog.

A nije, nego samo izduženiji i niži, ukupna površina mu je možda čak i manja :)

 
2 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG – IPS za mase
Zato ja i preferiram 4:3, najveca dostupna povrsina pored 5:4 :)
4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG – IPS za mase
Keso kaže...

Postoji više podvrsta IPS matrica sa različitim troškovima proizvodnje i naravno različitim kvalitetama slike. Ali i nalošiji IPS bi trebao biti bolji od najboljeg TN-a.

A da je IPS savršen - ni blizu.

Veličina ekrana ne definira se inčima (npr ekran 23" ne kaže NIŠTA o veličini ekrana ako ne kažete koji je omjer stranica).

Npr. vi možete imati ekran dijagonale 192", a da je širok milimetar manje od 192" i visok jedan milimetar. Površina tog ekrana je skoro ništa, manja je od ekrana starog mobitela.

Proizvođači obično navedu samo dijagonalu, a rijetko omjer stranica ili još bolje površinu ekrana.

I onda samo povećavaju brojku dijagonale, istovremeno izdužujući širinu monitora, tako da zapravo rade monitore sve manje i manje površine,

a sa sve većom i većom brojkom dijagonale.

Kupac koji nije informiran da dijagonala nije jedino što utječe na veličinu (površinu) ekrana misli da je kupio veći monitor od svog prošlog.

A nije, nego samo izduženiji i niži, ukupna površina mu je možda čak i manja :)

Ti si puko. Po tebi bi to značilo da imamo ekrana sa barem 50ak različitih omjera stranica. Što je nebuloza.

Naravno da se širina povećava, ali sa njom i visina.

95% tržišta zadnjih nekoliko godina su 16:9 i 16:10 ekrani, s tima da u 16:9 dalko brojniji. I Full HD ekran bio on 21" ili 27" inča je uvijek 16:9. Ista rezolucija, isti omjer, 27" naravno ima daleko veću površinu.

To da nitko ne daje omjer stranica...svaki proizvođač za svoj monitor daje rezoluciju ili omjer stranica.

I naravno da neće ići sami raditi neke izduženije monitore, jer ih nitko neće kupovat jer se sve više i više materijala prilagođava 16:9 formatu.

Meni je 16:9 teže prihvatljiv, tako da još uvijek radim na starom 5:4, iako ga već eko vrijeme planiram zamijeniti za 16:10. Dok 16:9 neće na moj radni stol dok god ima viših alternativa. Al to je nebitno.

Bitno je da ovo što si rekao da proizvođači rade monitore sve manje i manje površine a veće dijagonale to je potpuno pogrešno jer je zadnjih priličan broj godina velika većina ekrana 16:9 ili 16:10.

13 godina
neaktivan
offline
Re: LG – IPS za mase
jumboY kaže...

Mislim da je stvarno bespotrebno spominjati da se netko tko je presao na IPS nece vise vracati na TN matricu :)

 

I mene iskreno zanima taj pad cijene, jer imam Dell u24 x2, cijena je oko 2000kn, i za ovo sto dobijem, mislim da je cijena i vise nego OK.

Jedini problem koji imam sa monitorima opcenito je premal broj 16:10 monitora.

Ja isto preferiram 16:10, ali stvarno je mali izbor.

We are the European Union.Lower your shields and surrender.We will add your biological and technological distinctiveness to our own.Your culture will adapt to service us.Resistance is futile.
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG – IPS za mase
no tengo dinero kaže...

Ja isto preferiram 16:10, ali stvarno je mali izbor.

Ova Dellova U24ka, što je sada cca 2000 je fantastičan izbor za kućni 16:10 monitor.

15 godina
protjeran
offline
LG – IPS za mase

6-bitna matrica IPS, :(

 

IPS najveca prednost pred shit TN matricom je 8-bitna matrica,

tak da ostaje samo veci kut gledanja i jednako shiti slika kao na TN matricama,

pravi IPS 8-bitni ili 10-bitni su i dalje cjenovno troduplo skuplji od TN-a

 

u svakom slucaju potvrdjuje pravilo da sve ima svoju cijenu

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG – IPS za mase
t00mob kaže...

Kak stoje stvari s input lagom kod IPS monitora? Dal su se stvari popravile kaj se toga tiče? Input lag je jedina prepreka koja me još priječi da zamjenim svoj stari dobri pouzdani Samsung sa TN matricom.

Na input lag najveći utjecaj ima elektronika, tj. procesiranje slike, a manje tip panela. Ispod je slika input laga kod različitih monitora koji imaju IPS i xVA panele (33,3 ms je lag od 1 framea pri 30 FPS - dakle, sve ispod 33,3 ms je prihvatljivo, a ispod 16,6 je vrlo dobro (1 frame pri 60 FPS)). Određeni proizvođači dodaju "gaming mode" u svoje monitore (primjerice BenQ - "instant mode") kod kojeg se zaobilazi većina procesiranja i input lag pada za, u prosjeku, 70-80%.

 

abraham kaže...

6-bitna matrica IPS, :(

 

IPS najveca prednost pred shit TN matricom je 8-bitna matrica,

tak da ostaje samo veci kut gledanja i jednako shiti slika kao na TN matricama, (...)

Najveća prednost IPS matrica pred TN matricom je odsutnost pomaka u bojama i kontrastu (koji je svojstven TN panelima) zbog većeg kuta gledanja i boljeg prikaza boja - razlog je orijentacija tekućih kristala u panelu. Donja slika to lijepo pokazuje.

 

 

Većina TN matrica je 6 bitna, a 8 bitnu boju postižu pomoću Advanced Frame Rate Control (AFRC) tehnologije, kojom se vrlo brzo izmjenjuju dvije nijanse boje na jednom pikselu. Vrlo mali broj ljudi može zamijetiti titranje boje, dok je većini to neprimjetno. Korištenje AFRC-a omogućilo je spuštanje cijena IPS panela, kako na consumer tržištu, tako i na profesionalnom tržištu (sve je više "10 bitnih" panela koji zapravo koriste 8 bitni + AFRC - primjerice, takav je vrlo hvaljeni Dell U2410, koji koristi 8 bitnu H-IPS matricu s AFRC-om, te se hvali 10 bitnom bojom, kao i referentni monitor NEC SpectraView Reference 271). Stoga, otpisivati monitor samo zato što koristi 6 bitni panel s AFRC-om dovodi do toga da otpišemo gotovo sve dostupne modele na tržištu zato što, eto, imaju loš prikaz slike budući da nemaju 8 bitni panel :) .

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 14:05 (hrx).
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG – IPS za mase
Bog ljudi oprostiite što upadam,ali imam jedno pitanje,kako dobit zvuk na monitoru LG IPS231P,inače monitor posjeduje samo VGA,DVI-D port,a koliko znam preko DVI a posebno VGA se nemože prenjet zvuk,ali monitor posjeduje i neki mali 3.5 utor te se pitam dali se preko njega može dobit zvuk na monitoru?
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG – IPS za mase

Jednostavno spoji Front Stereo izlaz (označen prstenom zelene boje) sa zvučne kartice na taj ulaz na monitoru pomoću kabela s muškim 3,5mm konektorima i dobit ćeš zvuk na ugrađenim zvučnicima.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG – IPS za mase
spojio sam,i zvučnici rade,Hvala!
12 godina
offline
LG – IPS za mase

pozz

 

zanima me zašto neki ljudi preferiraju 16:10?

 

naime, mene su dosta nervirale crne crte kod gledanja filmova kod takvih ekrana (imaš widescreen a zapravo nemaš {#} )

Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG – IPS za mase

Zato što je vertikalni prostor puno korisniji kod surfanja, rada u bilo kojem programu i općenito rada na računalu. Jedina prednost 16:9 je gledanje filmova.

Inače koristim laptop s 16:10, privremeno sam na drugom laptopu iste dijagonale s omjerom stranica 16:9, osjetno više moram skrolati pri surfanju i pisanju u wordu.

12 godina
offline
Re: LG – IPS za mase
Girith kaže...

pozz

 

zanima me zašto neki ljudi preferiraju 16:10?

 

naime, mene su dosta nervirale crne crte kod gledanja filmova kod takvih ekrana (imaš widescreen a zapravo nemaš {#} )

Zato jer neki ljudi, osim igranja i gledanja filmova, racunalo koriste za rad. Ovisi o kojoj aplikaciji se radi i kakve su navike korisnika mjesta na ekranu nikad dosta a sa 16:9 pa i 16:10 monitorima fali ga po visini. Meni je osobno 4:3 idealan format. Onima koji se bave tekstom visina je najbitnija pa koriste 16:9 monitore u pivot polozaju tj. 9:16. 

12 godina
offline
LG – IPS za mase

ok, znači dilema je između više skrolanja ili gledanje crnih crta... hmm, biram skrolanje

 

a ovo da stane više teksta, meni stane sasvim dovoljno na 23", stavim 2 stranice istovremeno na ekran...

 

osim toga, radije kupim za jedan inč veći 16:9 ekran pa dobijem skoro istu visinu kao 16:10 ekran a širi je

http://www.displaywars.com/22-inch-16x10-vs-23-inch-16x9

 

na nabavi najjeftiniji 22" 16:10 je 1300kn, a tolko sam ja platio (+50kn) svog 16:9 IPS Della 23"

 

stoga ne vidim baš da se to isplati

Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice