LG Digital Cinema 4K u prodaji

poruka: 28
|
čitano: 2.941
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG Digital Cinema 4K u prodaji".
9 godina
protjeran
offline
LG Digital Cinema 4K u prodaji

Lajkam..!! bude sasvim fino isao uz i7 osmojezgras i pripadajucu mu Nvidiju {#}

 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
LG Digital Cinema 4K u prodaji

Ekran ima recomended price od 2499 dolara, barem po vijestima iz Amer'ke. Bez sales taxa. Kako ste sad dosli do 10699 kn, sto je, s nasim porezom od 25%, dakle samo 1750 dolara? Samo da pretvorimo americku cijenu u nasu, to je 16000 kn, a gdje je jos porez od 25%

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 14:09 (F10EXX).
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG Digital Cinema 4K u prodaji
F10EXX kaže...

Ekran ima recomended price od 2499 dolara, barem po vijestima iz Amer'ke. Bez sales taxa. Kako ste sad dosli do 10699 kn, sto je, s nasim porezom od 25%, dakle samo 1750 dolara? Samo da pretvorimo americku cijenu u nasu, to je 16000 kn, a gdje je jos porez od 25%

onda kupujem samo dva {#} (joke)

15 godina
neaktivan
offline
LG Digital Cinema 4K u prodaji

HM, koliko sadržaja ima u ovom formatu da bi opravdalo kupnju jednog TV aparata dijagonale 31"? Malo ili gotovo ništa. Al' neka bude. Još jedna stvar me interesuje. Tko može razlikovati 4K od standardnog HD-a.

Voda tece a vrijeme prolazi ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 15:37 (ned).
 
0 9 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG Digital Cinema 4K u prodaji
F10EXX kaže...

Ekran ima recomended price od 2499 dolara, barem po vijestima iz Amer'ke. Bez sales taxa. Kako ste sad dosli do 10699 kn, sto je, s nasim porezom od 25%, dakle samo 1750 dolara? Samo da pretvorimo americku cijenu u nasu, to je 16000 kn, a gdje je jos porez od 25%

http://9to5mac.com/2014/10/28/lg-31-inch-digital-cinema-4k-monitor/

14 godina
online
LG Digital Cinema 4K u prodaji

QHD je super, ali meni je sve preko 27 preveliko. Osim toga ne znam zašto su svi navalili sa 16x9, QHD monitori u 16x10 formatu se mogu nabrojati na prste.

Moj PC  
4 2 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: LG Digital Cinema 4K u prodaji
ned kaže...

HM, koliko sadržaja ima u ovom formatu da bi opravdalo kupnju jednog TV aparata dijagonale 31"? Malo ili gotovo ništa. Al' neka bude. Još jedna stvar me interesuje. Tko može razlikovati 4K od standardnog HD-a.

Svatko tko nema ostecen vid..Paralelno sam gledao slike na mnogim HD i UHD displajima od 107 pa sve do 250 cm,i kako se kaze:razlika je u detaljima,stvarnoj ostrini,HD je slika ok,no kad gledas UHD,imas osjecaj kao da gledas kroz okvir u drugi svijet,nemas osjecaj da je slika,nego reala..naravno,to se moze dozivjeti na sto vecim dijagonalama,a onaj Samsungov od 250 cm dijagonale,daleko sve nadmasuje..sto se tice "patuljaka" od 31",nisam na tako malim dijagonalama to provjeravao.pa si vjerovatno u pravu

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 16:18 (duhonja).
15 godina
offline
LG Digital Cinema 4K u prodaji

kad vidim kaj sve košta tu lovu ("neki telefoni" npr.) ovo uopće nije pretjerano, osim kaj 16:9 ne bi išlo. 16:10 ili niš. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
offline
LG Digital Cinema 4K u prodaji

FullHD je slika od bijednih 2 MPix.

4K rezolucija znači 4x više točkica od fullhd, znači ima 8 Mpix.

Moj DSLR fotić ima senzor od 20 MPix.

Još malo pa će biti monitora koji može prikazati sliku od mog fotića kako treba,

a ne svaki deseti piksel :)

 
4 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: LG Digital Cinema 4K u prodaji
Keso kaže...

FullHD je slika od bijednih 2 MPix.

4K rezolucija znači 4x više točkica od fullhd, znači ima 8 Mpix.

Moj DSLR fotić ima senzor od 20 MPix.

Još malo pa će biti monitora koji može prikazati sliku od mog fotića kako treba,

a ne svaki deseti piksel :)

I onda ćeš vidjet da nisu svi ti pikseli savršeni. ;)

samo nešto struže..
16 godina
offline
Re: LG Digital Cinema 4K u prodaji
ned kaže...

HM, koliko sadržaja ima u ovom formatu da bi opravdalo kupnju jednog TV aparata dijagonale 31"? Malo ili gotovo ništa. Al' neka bude. Još jedna stvar me interesuje. Tko može razlikovati 4K od standardnog HD-a.

ajde ne pricaj gluposti {#}

16 godina
offline
LG Digital Cinema 4K u prodaji

Ma još uvijek je to mislim puno, soma eura je recimo mislim na okolnosti i ponudu realno. I to kod nas, s PDV-om.
Nekad je LG slovio kao povoljniji brend, sad su skuplji od 4K Della.  No vrlo je vjerojatno da će mu (barem vanjski) dućani 
spustiti cijenu da bude konkurentan.
Također se pridružujem negodovanju zbog omjera stranica. Ako su napisali da je za profi primjenu,
ako pokriva adobe rgb, onda nek ga prilagode dimenzijama tome.
A ne da mi 27" ima veće dimenzije od ovoga. Da ne spominjem 30".
Nisu tu usamljeni, jasno. Sve ide vjerojatno na uštrb toga da se jedan te isti
bulk panel pravi i za TV i za monitore i to raznih brendova. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
LG Digital Cinema 4K u prodaji

Što sad smeta omjer stranica? To je bilo važno kad su monitori imali 1080 ILI 1200 ili sl. Danas to nema nikakvog smisla. Kupio ti 16:10 ili 4:3 svejedno je ako dobiješ vertikalu koju trebaš/želiš. Ako meni treba vertikala od minimum 1440 onda mi je dobar i 2560x1440 i 3840x1440, svejedno je kakav je omjer, dapače. Ako kupujem 4K onda ću sigurno radije uzeti 4096x2160, nego 3840x2160... 2160 je svakako.

 

Cijena... ako je točna, to je taman američka bez poreza plus PDV, što je jako fer i pristojno. Tko je izvor?

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 17:50 (Tonči).
Moj PC  
4 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: LG Digital Cinema 4K u prodaji
Znaci 4k monitor kosta ko 5k iMac???
16 godina
offline
Re: LG Digital Cinema 4K u prodaji
Tonči kaže...

Što sad smeta omjer stranica? To je bilo važno kad su monitori imali 1080 ILI 1200 ili sl. Danas to nema nikakvog smisla. Kupio ti 16:10 ili 4:3 svejedno je ako dobiješ vertikalu koju trebaš/želiš. Ako meni treba vertikala od minimum 1440 onda mi je dobar i 2560x1440 i 3840x1440, svejedno je kakav je omjer, dapače. Ako kupujem 4K onda ću sigurno radije uzeti 4096x2160, nego 3840x2160... 2160 je svakako.

 

Cijena... ako je točna, to je taman američka bez poreza plus PDV, što je jako fer i pristojno. Tko je izvor?

Kako nebi imalo veze. Ne zanima sve samo i isključivo broj piksela po vertikali nego i centimetri po vertikali.
Ako ja zbog toga da bih vertikalno imao 40 cm ekrana moram u širinu imati 71 (koji mi netrebaju u mom radnom okruženju)
onda kao kupac imam pravo negodovati, tj. barem sugerirati pravo na izbor.
Da, naravno da bi me sad netko popljuvao i rekao "što si ne pivotiraš ekran okomito".
I to je okej, ali prvo i kod IPS ekrana vertikalno postavljen ekran daje vidljiv tonski pomak, drugo; 16:9 bi mi učinilo
ekran izgleda daske. Previsoko i preusko. Ljubitelji širokog polja i tako imaju na izbor 21:9 omjer. 
A 16:10 ili nedaj bože 4:3 su odjednom staromodni i za ismijavanje. Jer svi samo igraju igre i gledaju cinemascope filmove.
Evo upravo na istom predstavljanju spomenutog ekrana, LG je predstavio i 21:9 "Curved UltraWide Monitor 34UC97"
I flat 34" 34UM95. Dakle koga veseli širina...
cifre: 
31MU97:$1,399, 34UC97:$1,299. 34UM95: $999

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 20:17 (overhaul).
9 godina
protjeran
offline
LG Digital Cinema 4K u prodaji

u biti omjer 4:3 je napravljem po nekom odnosu ljudskih ociju,u ostale ne bih ulazio..

 
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG Digital Cinema 4K u prodaji
overhaul kaže...

Ma još uvijek je to mislim puno, soma eura je recimo mislim na okolnosti i ponudu realno. I to kod nas, s PDV-om.
Nekad je LG slovio kao povoljniji brend, sad su skuplji od 4K Della.  No vrlo je vjerojatno da će mu (barem vanjski) dućani 
spustiti cijenu da bude konkurentan.
Također se pridružujem negodovanju zbog omjera stranica. Ako su napisali da je za profi primjenu,
ako pokriva adobe rgb, onda nek ga prilagode dimenzijama tome.
A ne da mi 27" ima veće dimenzije od ovoga. Da ne spominjem 30".
Nisu tu usamljeni, jasno. Sve ide vjerojatno na uštrb toga da se jedan te isti
bulk panel pravi i za TV i za monitore i to raznih brendova. 

Ovaj LG je IPS a linkani Dell je TN. Dell-ov 4K IPS kosta 2500$.

Procitaj malo user feedback na ovom linku sa Amazona.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 21:48 (BlueMax).
15 godina
odjavljen
offline
Re: LG Digital Cinema 4K u prodaji

Možda zaista trebaš centimetre u poslu, ali onda kupiš nešto po vertikali. Meni su za 3D i development dobri i 16:9, dapače čak i 21:9 jer mi je bitna rezolucija, a ekran kakav bude, lako ga primaknem bliže. Što radiš da je bitna centrimetraža?

15 godina
offline
Re: LG Digital Cinema 4K u prodaji
baso533 kaže...
Keso kaže...

FullHD je slika od bijednih 2 MPix.

4K rezolucija znači 4x više točkica od fullhd, znači ima 8 Mpix.

Moj DSLR fotić ima senzor od 20 MPix.

Još malo pa će biti monitora koji može prikazati sliku od mog fotića kako treba,

a ne svaki deseti piksel :)

I onda ćeš vidjet da nisu svi ti pikseli savršeni. ;)

Stari moj, kad ja slikam s tom makinom i optikom, porežeš se na piksele - zbilja jesu savršeni.

Možeš doći na kavu, i uvjeriti se pod 400% uvećanjem na 27" foto monitoru :)

Takva kvaliteta bitna je samo za velike formate, a možeš raditi i kvalitetan crop koji opet dobro izgleda.

Za male formate dovoljan je običan digitalac na kojem bi možda pod uvećanjem i vidio mane piksela (senzora i optike), no na slici malog formata (tipično 10x15cm) mane se ne vide i sve izgleda tip-top.

13 godina
offline
LG Digital Cinema 4K u prodaji

90% ljudi je ćoravo za tolike rezolucije{#}..

Kada će oni izbaciti monitore iz uporabe i dati nama smrtnicima 3D holograme ili bar one 3D cvike oculus rift a ne nas šopati sa marketinškim trikovima ...

Ovaj svijet je ošo u racku..Hebeno doba pilećih mozgova i zobenih pahuljica..

Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG Digital Cinema 4K u prodaji
BlueMax kaže...
F10EXX kaže...

Ekran ima recomended price od 2499 dolara, barem po vijestima iz Amer'ke. Bez sales taxa. Kako ste sad dosli do 10699 kn, sto je, s nasim porezom od 25%, dakle samo 1750 dolara? Samo da pretvorimo americku cijenu u nasu, to je 16000 kn, a gdje je jos porez od 25%

http://9to5mac.com/2014/10/28/lg-31-inch-digital-cinema-4k-monitor/

E jebat ga.

 

Al cemu onda takva cijena u australiji, pa nije odnos njihovih dolara 2:1

 

Uglavnom ovo je dost jeftino.

14 godina
offline
Re: LG Digital Cinema 4K u prodaji
jozef kaže...

QHD je super, ali meni je sve preko 27 preveliko. Osim toga ne znam zašto su svi navalili sa 16x9, QHD monitori u 16x10 formatu se mogu nabrojati na prste.

Pa naravno, radi multimedijalnih sadržaja. SVE je danas u 1080p.

Swedish latin super funk.
12 godina
offline
Re: LG Digital Cinema 4K u prodaji
F10EXX kaže...

E jebat ga.

 

Al cemu onda takva cijena u australiji, pa nije odnos njihovih dolara 2:1

 

Uglavnom ovo je dost jeftino.

Daleko je to od jeftinog. Unutar godine dana ocekuj poboljsanu kvalitetu i prepolovljenu cijenu.

9 godina
protjeran
offline
LG Digital Cinema 4K u prodaji

U Media Marktu vec prepolovljene cijene UHD-a,onaj od 25k Eura,sada je oko 9000..vjerovatno akcija,ali ako imas love,sada je dobar trenutak

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG Digital Cinema 4K u prodaji
duhonja kaže...

U Media Marktu vec prepolovljene cijene UHD-a,onaj od 25k Eura,sada je oko 9000..vjerovatno akcija,ali ako imas love,sada je dobar trenutak

Za 25k€ ga moze kupiti idiot a za 9K€ poluidiot.

15 godina
odjavljen
offline
Re: LG Digital Cinema 4K u prodaji
BlueMax kaže...
duhonja kaže...

U Media Marktu vec prepolovljene cijene UHD-a,onaj od 25k Eura,sada je oko 9000..vjerovatno akcija,ali ako imas love,sada je dobar trenutak

Za 25k€ ga moze kupiti idiot a za 9K€ poluidiot.

Pa cijene UHD televizora nisu ništa veće nego su to bile cijene dobrih FHD uređaja prije nekoliko godina, a ovi su još i veći danas, nego su ti bili. Dobra Panny 42" plazma je koštala preko tisuću eura, a recimo Samsung 126cm 4K košta niti 800 eura, odnosno 55" inča košta manje.

12 godina
offline
Re: LG Digital Cinema 4K u prodaji
Tonči kaže...
BlueMax kaže...
duhonja kaže...

U Media Marktu vec prepolovljene cijene UHD-a,onaj od 25k Eura,sada je oko 9000..vjerovatno akcija,ali ako imas love,sada je dobar trenutak

Za 25k€ ga moze kupiti idiot a za 9K€ poluidiot.

Pa cijene UHD televizora nisu ništa veće nego su to bile cijene dobrih FHD uređaja prije nekoliko godina, a ovi su još i veći danas, nego su ti bili. Dobra Panny 42" plazma je koštala preko tisuću eura, a recimo Samsung 126cm 4K košta niti 800 eura, odnosno 55" inča košta manje.

1000-2000$ je normalna cijena za dobar i bolji TV. 9K€ ili 25K€ na TV moze potrositi poluidiot, idiot ili normalan covjek kojemu stvarno "pare nisu problem". Ja sam svoj prvi FullHD LCD platio 2000$. Da sam ga kupio godinu ranije platio bi ga 5000$. Uglavnom, ni deset godina kasnije ne mogu se pohvaliti kako iskoristavam njegov potencijal jer je vecina materijala koje gledam 720p pa i nize. Realno, tih 1500€ i nisu bili neka pametna investicija ali to je cijena dobrog consumer TV-a. Da sam ga godinu dana ranije platio 5000 ili dvije godine ranije 15000 smatrao bi se poluidiotom ili idiotom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.11.2014 12:55 (BlueMax).
15 godina
odjavljen
offline
Re: LG Digital Cinema 4K u prodaji

Tu se slažem, naravno. :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice