Licenca za Windowse vezana uz Microsoftov račun

poruka: 16
|
čitano: 4.845
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Licenca za Windowse vezana uz Microsoftov račun".
15 godina
offline
Licenca za Windowse vezana uz Microsoftov račun

njegovo fakirstvo, veliki guru bramaputrasfinkteručkurswami nadela, na koncu je zaključilo kako s w10 nećete imati apsolutno nikavih problema ako ih ne instalirate i spriječite njihovo podmuklo instaliranje. rama, rama, ding, ding. hare. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: Licenca za Windowse vezana uz Microsoftov raču
Ajar kaže...

njegovo fakirstvo, veliki guru bramaputrasfinkteručkurswami nadela, na koncu je zaključilo kako s w10 nećete imati apsolutno nikavih problema ako ih ne instalirate i spriječite njihovo podmuklo instaliranje. rama, rama, ding, ding. hare. 

 Prevruče je za širi opis, dakle jedna fotka sve rješava i to je to idemo malo odmorit.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
11 godina
neaktivan
offline
Re: Licenca za Windowse vezana uz Microsoftov raču
Dobra fora..ako omoguce 10ak aktivacija, otvaraju nam prostor da jednu licencu imamo na nekoliko racunala.. zanimljivo, bas me zanima hoce se zastititi na neki nacin (da oba ne mogu biti online u isto vrijeme)
 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Licenca za Windowse vezana uz Microsoftov račun

Primjetio sam da mi se na win 10 pojavio moj M$ račun i da se njime sada ulogiravam. Bez da sam to tražio ili na bilo koji način namjestio. Jer M$ je odlučio što je najbolje za mene. Ni updateove više nemreš onesposobit sam tak.  Jedino da odem u computer management i stavim live update service na disabled? Jer opet M$ zna kaj je najbolje za mene. 

Dux Croatorum
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Licenca za Windowse vezana uz Microsoftov raču
funky0308 kaže...
Dobra fora..ako omoguce 10ak aktivacija, otvaraju nam prostor da jednu licencu imamo na nekoliko racunala.. zanimljivo, bas me zanima hoce se zastititi na neki nacin (da oba ne mogu biti online u isto vrijeme)

 Nema sanse. To je vise za do 10 puta a ne do 10 uredjaja. 

15 godina
offline
Re: Licenca za Windowse vezana uz Microsoftov raču

svašta... (postoji oduvijek), samo što sad bindaju s user-accom (zapravo još jedan reklamni push otvaranja svega na MSu, usluga.. umjesto klasičnog).

i sad se win mogao bezbroj puta instalirati, naravno key-id su problem, samo jedna važeća unutar (nepoznato-skriveno) x-dana, pa i OEM-retail npr kod reinstalla. Ako se ponovi više puta unutar tog nepoznatog broja dana i pokušaja aktivacija, key je baniran. Razlika sad? Nema, no više juzer ne mora znati key .. a to je od w8-10 već normalno tj jednom registrian ID vrijedi za bezbroj aktivacija naravno na tom jednom HWu (računalu). Što se mijenja accountom? Odnosno, daje li MS mogućnost prenošenja licence kao za retail? To ne najavljuju, dakle vjerojatno NE.

 

edit: ponovljeno sažetak, accountom MS osigurava da juzer koristi njihove servise vs localacc ili drugih servisa. Pitajte se zašto?

-u dogledno vrijeme, kao palan, SW bi postao free, naplaćivala bi se usluga (a tad je acc bitan, npr steam..) Jasnije?

+ za sad, planiran mjesećni 'porez' 10$ .. dakle uspoređujući normalnu cijenu, kroz godinu juzer plati licencu.. ali sad beskonačno ili ne radi. Sveti gral SWa koji je inače vječan, nepoderiv i proizvođaču zapravo nje interes jednokratno prodati ga.. naravno u startu će juzeru to izgledati primamljivo, ali takva je svaka reklama. Treba sačekati, razmisliti..

 

+ edit 2: (koji vjerojatno interesira kućne juzere-gamere..) tad nema piratizacije SWa.. tad je theend renesanse.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2016 18:08 (ihush).
11 godina
offline
Licenca za Windowse vezana uz Microsoftov račun

Korisnik koji 100% zna zašto treba "Pro" a instalira "Home", ako nakon kojeg dana ne vidi da tu sada nešto ne štima ili neka prestane koristiti računalo, ili neka ode kupiti neki Mac.

Nije to za tebe i doviđenja.

 

"No i dalje će postojati limit koliko puta korisnik može ponovno aktivirati Windowse po pojedinom računu, no u Microsoftu još nisu objavili koliki je taj limit"

Ako tretiraš korisnike kao stoku, samo takvi će ti na kraju i ostati.

 
8 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Licenca za Windowse vezana uz Microsoftov raču
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Korisnik koji 100% zna zašto treba "Pro" a instalira "Home..

- to zapravo nije nikakav problem (jer je sam OS-installer isti).. dovoljno je aktivirati (ponovo) keyom.. pro key može home i pro, home samo home. ATO ili čitati u izborniku..

naravno, problem s upgrade/OEM keyevima koje ni instaler (neovisno o home-pro) ne prihvaća za vrijeme instalacije pa predpostavka ni kasnije ili juzer koji nije znao na vrijeme pokupiti licencu ghaterosstateom i sl.. uz dodatno problem npr 32bitnog pa kad korisnik želi na 64 bitni.. itd.

- Upgrade koji obavi automatika to eliminira.. dakle konkretni juzer je nešto ipak kemijao :))

- novi installer (nisam siguran od kad.. od proljeća?) u 5GB uključuje 32-64bit, home+pro.. + jezik npr CRO.

naravno, ako se skine maja verzija, tad ne nudi sve kombinacije.. (juzer je vjerojatno išao na clean i napravio grešku.. u najgorem slučaju može ponoviti i radit će pro).

 

ovaj gornji problem koliko znam se rjašava u sekundi (tj koliko treba za reaktivaciju).. ali s MSom u zadnjih 2 godine se baš ništa ne za 100%..

 

edit: nejasno.. oduvijek je postojala opcija upgradea s home na pro ili nekadašnji ultimate uz nadoplatu.. kao i downgrade (koji je besmislen + nema povrata razlike). Sam key je to rješavao.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2016 19:03 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Licenca za Windowse vezana uz Microsoftov raču
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Korisnik koji 100% zna zašto treba "Pro" a instalira "Home", ako nakon kojeg dana ne vidi da tu sada nešto ne štima ili neka prestane koristiti računalo, ili neka ode kupiti neki Mac.

Nije to za tebe i doviđenja.

Puno češća situacija je da korisnik jednostavno kupi novo računalo na kojem je predinstalirana Home verzija i želi istu pretvoriti u Pro. Većina računala na tržištu danas dolazi ili isključivo s Home verzijom ili upgrade na Pro nudi za cijenu reda veličine 75€ (recimo Lenovo traži toliko). Ova opcija drastično pojednostavljuje prijelaz s jednog računala na drugo i to joj je primarna svrha (bez obzira što Bugovi novinarski biseri u članku nadrobili).

15 godina
neaktivan
offline
Licenca za Windowse vezana uz Microsoftov račun

imam 4 licence win10 samo sam na dva računala uspio instalirati

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Licenca za Windowse vezana uz Microsoftov raču

win 11 - stočni windowsi

10 godina
neaktivan
offline
Re: Licenca za Windowse vezana uz Microsoftov raču
kiko_san kaže...

imam 4 licence win10 samo sam na dva računala uspio instalirati

 Kakve, piratske ? Ako si kupio licencu onda nemaš nikakvih problema ne vidim razlog zasto bi kupio 4 licence ako ti ne trebaju i zasto se nisi obratio podrsci nakon prve koja je bila problem (čisto sumnjam, ukoliko je adekvatno plaćena) ili ako si prešao sa legalnih Windows 7.

Ja licno koristim Windows 10 Pro već par mjeseci i nikad nisam imao nikakav problem sve radi perfektno apdejti mi se rade kada resetujem racunalo nikad mi se nije desilo da me prekine u radu ili nesto slicno.  Potpuno sam zadovoljan sa Windows 10! 

16 godina
offline
Re: Licenca za Windowse vezana uz Microsoftov raču
qwertzii kaže...

 Kakve, piratske ... ili ako si prešao sa legalnih Windows 7.

 Ma sve bi to bilo bajno kad bi tako radilo. Dva računala doma sa windows 7 pro retail upgrade na 10 pro. Nakon toga idem čistu instalaciju i ne prihvaća mi key uopće. Odem na opciju "i don't have product key" da instaliram. Nakon instalacije i unošenja key-a neće aktivaciju. išem supportu, pitaju jesam mijenjao hw. Nakon 3 sata netzanja napokon mi se aktivira windows. Sve je bi to bilo cool da mi se w10 retail koji sam dobio preko insidera i koji se kativira ms acc-om nije aktivirao na računalu na kojem je promijenjena matična, cpu i ram...

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
11 godina
offline
Licenca za Windowse vezana uz Microsoftov račun

Dowzi su uzasan OS....

 

Osim sto to smece moras kupiti i platiti, jos moras i aktivirati? umijesto da kupljen sw radi out of the box! ne, aktivacija!

Ja toga na Linuxu nisma nikada vidio :P

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Licenca za Windowse vezana uz Microsoftov raču
LudaRajcica kaže...

Dowzi su uzasan OS....

 

Osim sto to smece moras kupiti i platiti, jos moras i aktivirati? umijesto da kupljen sw radi out of the box! ne, aktivacija!

Ja toga na Linuxu nisma nikada vidio :P

 

Pa, naravno, nitko nije toliko blesav da daje novce da bi tipkao u terminalu...

14 godina
neaktivan
offline
Licenca za Windowse vezana uz Microsoftov račun

Pošto im padaju prihodi od win distribucije, i to drastično. Pa prije nego što win gurnu u open source, da uzmu još koju kintu. Kontrola za neplaćene certifikate.

 
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice