Linksysov gaming router za igrače koji muku muče s

poruka: 11
|
čitano: 1.782
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Linksysov gaming router za igrače koji muku muče s".
15 godina
offline
Linksysov gaming router za igrače koji muku muče s

Šta, čim neki hardware u sebi ima riječ "gaming", automatski mu cijena mora porasti za 50%?

Moj PC  
20 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Linksysov gaming router za igrače koji muku mu

Još k tome ovaj nema ni RGB ledice, tak da ipak nije prava gaming oprema.

Ali tko zna, možda su indikacijske RGB...

Fingers crossed.

Kruha i igala...
15 godina
offline
Linksysov gaming router za igrače koji muku muče s

Linksysovi routeri od kad ih je preuzeo Belkin su precijenjeno problematično i nestabilno smeće sa softwareom u kategoriji dječjeg vrtića i super problematičnom open source podrškom. Gimmick samo takav. Realno, ne očekujem ikakvih bitnijih pomaka na bolje ni s ovim uređajem.

Deckard
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Linksysov gaming router za igrače koji muku muče s

I prodavat će se kao vruće kifle. Jer gejmeri će kupiti sve na čemu piše gejming.

 

Odličan komentar Sandro 

 

"...drugi ukućani sa svojim beznačajnim aktivnostima poput gledanja YouTubea Netflixa, Skype-anja s prijateljima ili backupiranja dokumenata na neki servis u oblaku."

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
offline
Linksysov gaming router za igrače koji muku muče s

kućni se problemi ove sorte u "državama regije" rješavaju autoritativnim obiteljskim nasiljem i šakom po stolu, a ne ruterima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
23 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Linksysov gaming router za igrače koji muku mu
Za puno manje novaca se nabavi switch/router na kojem se podesi koliko tko moze max bandwitha raditi i sl.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Linksysov gaming router za igrače koji muku muče s

ma Linksys je i pod Ciscom bio precijenjeno smeće (doduše tad je pisalo "by Cisco")... 

 

ali da ljudi imaju sve više problema ako žele imalo naprednije kontrolirati/koristiti svoj printup internetskoj pipi, imaju...

 

svi pružatelji usluga samo cimaju prodajni odjel da čim više strže, a korisnička podrška sve lošija i lošija...

 

tako da ne znam kako bi recimo natjerao da takav router radi kod naših ISPova, osim bridgeanjem...

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Linksysov gaming router za igrače koji muku muče s

realno, sličan software killer ima podržan na svojim matičnim pločama, tako da nema smisla kupovat sami ruter radi softwarea kad ploče (asus i MSI) imaju implementirano od Z170 pa na dalje.. više bi smisla za te pare imalo uzet odgovarajucu mbo+cpu

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 14:29 (LUNAT1C).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Linksysov gaming router za igrače koji muku mu
Stric_Jura kaže...

 tako da ne znam kako bi recimo natjerao da takav router radi kod naših ISPova, osim bridgeanjem...

Da fakat, samo što je i bridganje krami koje ISP-ovi dilaju okolo postala lagana lutrija kad moraš žicati admine često preko službe za korisnike, pa što dobiješ milom od admina ili što po forumima pokupiš. A od toga mi se diže ono malo kose na glavi poradi činjeničnog stanja da svi routeri svih klijenata 99% imaju isti admin pass  . Ono, surfajmo zajedno (TM). Zato ja nulti dan bacim ISP-ov router u bridge, promijenim mu pass svih poznatih usera i maknem TR-069 postavke da nekome ne padne na pamet raditi kakve pošalice tipa update firmwarea ili konfiguracije bez da me prije toga kontaktira i pita neće li mi to baciti lokalnu mrežu u nesvijest. Neš tako? Hvala doviđorno, raskinite ugovor ako vam nisam ciljani korisnik po mjeri.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 15:07 (deckard).
14 godina
offline
Re: Linksysov gaming router za igrače koji muku mu

vidiš, pametno, iskreno nikad nisam TR-69 micao mislio sam da je to kršenje ugovora, da oni MORAJU imati puni nadzor nad terminalnom opremom (kao, nije moja, ja ju iznajmljujem)...

 

i onda samo skinut/snimit postavke, ako ikada i zatreba flešati ga, samo mu, nakon što im omogućiš da ga uopće zaflešaju i odrade to, uploadaš te svoje postavke...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Linksysov gaming router za igrače koji muku mu
Stric_Jura kaže...

vidiš, pametno, iskreno nikad nisam TR-69 micao mislio sam da je to kršenje ugovora, da oni MORAJU imati puni nadzor nad terminalnom opremom (kao, nije moja, ja ju iznajmljujem)...

 

i onda samo skinut/snimit postavke, ako ikada i zatreba flešati ga, samo mu, nakon što im omogućiš da ga uopće zaflešaju i odrade to, uploadaš te svoje postavke...

Ja ti to gledam ovako. Sve što je u mojem stanu mora biti pod mojom kontrolom ali s tim gospodarim prema stavki ugovora o tome da na opremu treba paziti pošto je u vlasništvu ISP-a :-). Prevencija od neželjenih intruzija i posljedica istih po lokalnu mrežu i operatora mislim da prije spada u domenu dobrog gospodarenja opremom nego u kršenje ugovora (čak nisam u ugovoru nigdje niti našao išta o TR-69, admin passwordima i sl.). Pristup LAN-u imamo samo Bog, ja i kome ja dozvolim. A kad ti ISP gospodari routerom koji služi kao mozak mrežnih operacija, DHCP, VPN klijent, firewall, preko kojeg se spajaš izvana u LAN i da ne nabrajam uz općepoznate pristupne parametre koji se dilaju po netu, ne miriši na sigurnost. U slučaju da im se ukaže potreba raditi neke softverske izmjene na routeru u smislu izmjene ili usklađivanja postavki sa svojim postavkama ili nadogradnje firmwarea što je sasvim u redu, bolje da to saznam od admina pa im vratim TR-69 parametre i admin pass za minutu (do kojih je BTW trivijalno doći ionako na 90% routera) i da potrošim poslije još 5 minuta da vratim stvari na pravo mjesto, nego da ko gljiva razmišljam o tome zašto mi je crko net i da izgubim vremena i živaca kopajući po opremi, razmišljajući što se događa i gnjaveći službu za korisnike koja će me veslati preko checklista. U konačnici obavljam dio njihovog posla. Znaš kako se trude kad te treba zadržati kao korisnika ili dovući u mrežu, pa im je bolje onda da održavaju korektne odnose s klijentelom na svekoliko zadovoljstvo . Nego, da se vratimo ontopic, hm, Linksysov gaming router, hehe...

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2017 8:02 (deckard).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice