LTE na testu u Hrvatskoj

poruka: 103
|
čitano: 16.081
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LTE na testu u Hrvatskoj".
15 godina
offline
LTE na testu u Hrvatskoj

Lijepe brzine. Samo je pitanje kakve će bit kad mreža bude pod puno većim opterečenjem.Zasad, {#} za T-Mobile.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
LTE na testu u Hrvatskoj

odlicno..krece se.  vipnetovi testeri imaju slicna iskustva kao i tonci.

koji je softver prilozen ili je manualno poslozen modem?

to grijanje...jel toliko dramaticno da se toplina poprilicno prenese i na sam usb maticne (kad ga istekas jeli vruc vrh sticka),za tijelo plastike je nebitno.

jedva cekam da stvar krene u opticaj.  vipnet je super izveo onu prezentaciju dok lik juri u autu sa plesa i za zadnjeg sjedista sudjeluje u video konferenciji sa HD videom.  mislim da je bazna stanica bila oho-ho daleko.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
LTE na testu u Hrvatskoj

Otkazujem ugovor sa T-Comom i potpisujem onaj sa t-mobileom {#}

Još kad bi imali flat bez 512mb cake...

Mucko Pokvareno Djubre i bivsi admin i vlasnik MC servera.. Fuck Yeah!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LTE na testu u Hrvatskoj
Još kad bi pokrivenost bila bilo kakva to bi bilo super. 3G nema skoro nigdi a oni fantaziraju o LTE.
16 godina
neaktivan
offline
LTE na testu u Hrvatskoj

urbane sredine su poprilicno 3g.   sto se tice ovog ludila...pa radi na 800mhz, gdje si prije hvatao analogni tv signal,hvatat ces i ovo. jedna bazna stanica moze pokrit poprilicno podrucje...da si od nje brisanog prostora 10km, mozda opet budes imati 2Mbit-a.

 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
LTE na testu u Hrvatskoj

LTE stoji za Long Term Evolution , a ne za Evaluation, ne znam odakle mu to, nije to "dugoročno procjenjivanje" lol

 

Inače radujem se što će nam doći takve velike brzine i nova tehnologija, iako tek u većim gradovima ali bitno da se napreduje, ide pomalo :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2011 17:23 (njonji).
Moj PC  
5 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
LTE na testu u Hrvatskoj

pitanje je KADA? i POŠTO?

Igor
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: LTE na testu u Hrvatskoj
torrente kaže...

urbane sredine su poprilicno 3g.   sto se tice ovog ludila...pa radi na 800mhz, gdje si prije hvatao analogni tv signal,hvatat ces i ovo. jedna bazna stanica moze pokrit poprilicno podrucje...da si od nje brisanog prostora 10km, mozda opet budes imati 2Mbit-a.

Ja u fukohebini imam barem EDGE, dovoljno za surfanje internetom na mobu.

Mucko Pokvareno Djubre i bivsi admin i vlasnik MC servera.. Fuck Yeah!
16 godina
offline
LTE na testu u Hrvatskoj

Bar znamo da ce za 5 godina stanje biti puno bolje :) Necemo vise ovisit o zicama.

,,Baš i nije... COD je više razbibriga u odnosu na nadmoćni BF2.'' ROFLCOPTERIMAO
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LTE na testu u Hrvatskoj
Pol Varaždina nema 3G. Izgleda da živim u krivom gradu.
16 godina
offline
Re: LTE na testu u Hrvatskoj
CRT kaže...

pitanje je KADA? i POŠTO?

Hm kada to bumo videli, a pošto pa zna se cijene če bit grde za oko sigurno a za novčanik bože moj.{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
16 godina
neaktivan
offline
LTE na testu u Hrvatskoj

vjerojatno klasika. iskidaju brzine i podijele po paketima. isto kao sto sada adsl+ parica moze imati 24Mbit...pa smrtnicima ide 4, pa sljedecima 10, pa 20Mbit-a.

kombiniras pakete i brzine, te pronadjes svoje potrebe i mogucnosti.  ovo nikada i ne treba biti zamjena za bakrenu zicu,a bome ni flat...meni je dovoljan stick sa 15gb ovakvog prometa,kada mi zatreba van doma.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LTE na testu u Hrvatskoj

Vjerujem da ce, ako ce pokrivenost biti dobra, mnogo ljudi preci na LTE. Sve je okay ako si u urbanoj sredini koja obiluje pokrivenoscu 3g i zice (neki i optike), ali kada si u malom gradicu poput mene i jos k tome u selu gdje se hvata nesto sice 3g-a (citaj sve ovo: Bogu iza nogu), onda na ovako nesto gledas s odusevljenjem. 3g je odlican ali ga nema i cesto puca. Sjecam se davno kada sam cekao Wimax u svojem kraju da se prvi puta spojim na net od svoga doma, i tako cekao, jedna tvrtka dobila koncesiju i - prst u dupe. Nist od toga. Danas, evo, dolazi LTE - velike brzine, mala latencija, stabilnost i jos bolje, nema zice.

,,Baš i nije... COD je više razbibriga u odnosu na nadmoćni BF2.'' ROFLCOPTERIMAO
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LTE na testu u Hrvatskoj
@torrente: sam vrh stika se ne grije, ali ostalno je doslovno uzareno ako se koristi napodrucju s manje signala ili ako se dere full brzina.

Bome ovi u splitu mazu fine brzine. Ja u zg nisam uspio preko 50 mbit down, ali mi je up bio do 25 mbit. Iritantno je to sta kada se stik ugrije sama brzina pada. Vjerujem da bi se s nekim boljim stikom postigle i bolje i konstantnije brzine. Steta samo sta stik imam jos par dana.
Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
15 godina
offline
Re: LTE na testu u Hrvatskoj
NEW_MAN kaže...
Pol Varaždina nema 3G. Izgleda da živim u krivom gradu.

Koji dio grada? ja imam 3g u gradu i van grada. van grada se ponekad ulovi i hsdpa , u samom gradu je hsdpa više pokriven ali opet ne skroz. A ima i dosta wifi hotspotova na koje se može spojiti

hobi: androidhr.blogspot.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: LTE na testu u Hrvatskoj
Brzine do 80mbps te FLAT PROMET (uberbljestava slova), sa ogranicenjem brzine na 10kbs nakon 50mb, za samo 666kn!
Veza : 7500/650kbps. Prodajem PC, Athlon x3, 4GB RAM, HD6850, 250GB HDD + Pokolni, garancija.
15 godina
odjavljen
offline
LTE na testu u Hrvatskoj

Isprike, ali tipfeler je u nazivu - evolution, dakako, ne evaluation. Ne znam jesam li ja ili je auto-correct brljao.

 

Sam vrh sticka se ne grije, al' bogme stick pecka koliko je vreo, pogotovo kad se puca na 70 mbps. Pokrivenost je već sada u Splitu odlična - vožnja od centra grada do ulaza u kvart Brda, prošla je s 4 crtice sve do ruba, gdje se signal izgubio (gotovo izlaz iz grada). Pritom sve glatko i ugodno streamanje iz jedne tvrtke koja ima 7 mbps upload, FullHD Avatar BluRay 45 GB paket.

 

800MHz omogućava jeftinije i veće pokrivanje od 3G-a. 800MHz LTE signal putuje znatno dalje (više od dvaput više) nego na 2,6GHz za istu snagu i veličinu ćelije. 800MHz mreža na ovaj način ima manje kapacitete, ali zato je puno lakše pokriti velika područja. Nažalost, 10MHz propusnosti na 800MHz signalu neće nikada pogurati 100mbps korisnicima, što je jednostavno neizvedivo osim u savršenim uvjetima. Važno je zapamtiti da smo na testu sada vrlo vjerojatno sami u ćeliji i za sebe imamo cijeli kapacitet. To nije realna situacija. 4x4 antene su moguće, ali preskupe.

 

Možete i sami pogledati malo o LTE na jednostavnoj prezentaciji.

Moj PC  
3 0 hvala 3
15 godina
odjavljen
offline
Re: LTE na testu u Hrvatskoj
Blue_Fatal1ty kaže...
Bome ovi u splitu mazu fine brzine. Ja u zg nisam uspio preko 50 mbit down, ali mi je up bio do 25 mbit. Iritantno je to sta kada se stik ugrije sama brzina pada. Vjerujem da bi se s nekim boljim stikom postigle i bolje i konstantnije brzine. Steta samo sta stik imam jos par dana.

Ja živim gotovo doslovno pod antenom, tj. imam optičku vidljivost na 30 m, ako izađem na balkon. :-)

15 godina
offline
LTE na testu u Hrvatskoj

Šta će tek biti kad stigne 4G. {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LTE na testu u Hrvatskoj
@tonči: ja sam bio na dvadesetak lokacija jer me to bas zanima i nigdje iznad one brzine koju sam naveo.
Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
13 godina
neaktivan
offline
LTE na testu u Hrvatskoj

Ni 3G ne radi kako treba zivim u okolici Slavonskog Broda, samo mi radi EDGE (ni to kako treba,posto sam tele2 korisnik).

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LTE na testu u Hrvatskoj
escobar_ kaže...

Šta će tek biti kad stigne 4G. {#}

Pa ovo je 4G.

 

meni je iznimo drago da se napreduje, jer ja u Dardi još imam idiotsku situaciju da Vip ovdje daje vrhunski 3G signal, a T-com koji je skoro svugdje pokriveniji i dalje daje EDGE.

15 godina
offline
Re: LTE na testu u Hrvatskoj
nCh! kaže...
escobar_ kaže...

Šta će tek biti kad stigne 4G. {#}

Pa ovo je 4G.

 

meni je iznimo drago da se napreduje, jer ja u Dardi još imam idiotsku situaciju da Vip ovdje daje vrhunski 3G signal, a T-com koji je skoro svugdje pokriveniji i dalje daje EDGE.

Nop. 4G je LTE Advanced.

15 godina
neaktivan
offline
Re: LTE na testu u Hrvatskoj

Ma sve je to lijepo, LTE je deklariran kao 3g zbog baziranja na UMTS/HSDPA i čak se i navodi po klasifikaciji kao nekakav 3.5G ili 3.9G (kako tko), ali po brzinama koje postiže tehnologije svakako parira ostalim tehnologijama 4 generacije. T-com će LTE predstaviti kao njihovu 4G tehnologiju, bez obzira na rasprave je li to ona je ili nije.

13 godina
neaktivan
offline
Re: LTE na testu u Hrvatskoj
ukay1000 kaže...

Vjerujem da ce, ako ce pokrivenost biti dobra, mnogo ljudi preci na LTE. Sve je okay ako si u urbanoj sredini koja obiluje pokrivenoscu 3g i zice (neki i optike), ali kada si u malom gradicu poput mene i jos k tome u selu gdje se hvata nesto sice 3g-a (citaj sve ovo: Bogu iza nogu), onda na ovako nesto gledas s odusevljenjem. 3g je odlican ali ga nema i cesto puca. Sjecam se davno kada sam cekao Wimax u svojem kraju da se prvi puta spojim na net od svoga doma, i tako cekao, jedna tvrtka dobila koncesiju i - prst u dupe. Nist od toga. Danas, evo, dolazi LTE - velike brzine, mala latencija, stabilnost i jos bolje, nema zice.

Svojedobno sam pisao diplomski na temu WiMaxa i njegovog "proboja" u svijetu i Hrvatskoj. Zaključak je bio da će WiMax ili postati prihvaćen ili će biti uvod za LTE.

U vrijeme pisanja rada čak 5 raznih tvrtki je uvodilo WiMax na području hrvatske - 3 tvrtke u određnim područjima i županijama, a 2 na razini cijele Hrvatske. I kao što to biva kod nas, sve je u tišini propalo, a WiMax se nigdje nije ozbiljnije rasplamsao. Bez velikog igrača u RH ne može biti ništa napravljeno.

A T-Mobile i VIP će po svojem starom receptu - sve će grandiozno napumpati marketingom, obećati kupcima sve mogućnosti iz Star Trek-a i slično, nabrati početni pool korisnika i tada će se dogoditi što i sa žičnom vezom u prošlosti - infrastruktura neće biti pripremljena za dovoljno korisnika po ćeliji da svi uživaju brzine o kojima se ovdje priča. Tada se, naravno, ograničavaju korisnici onim fusnotama kod Flat tarife (nakon 512MB download-a se brzina smanjuje ispod EDGE standarda i slično).

I ponovno, gradovi će imati primarni fokus da se pokrije s 4G-om što je totalno nelogično. Lakše je izvesti brzu vezu na neko udaljeno, ne-ruralno područje gdje ćeš pokupiti više korisnika na jednom čitavom području (koji možda niti nemaju žičnu vezu, a ako imaju - imaju ADSL, kojeg 4G može ošibati brzinama), te ćeš uhvatiti praktički sve korisnike i davati im bolje i stabilnije brzine jer sigurno nećeš imati 8000 spojenih korisnika po ćeliji, kao u gradovima. No, nevoljkost naših operatera da to rade, govori o tome koliko im je infrastruktura slaba. Očito point-to-point prijenos u udaljena područja ne postoji. Zato je i fokus na gradovima gdje postoji optička kablovska infrastruktura koja vrši prijenos do ili blizu baznih stanica i otamo dalje bežični prijenos obavlja LTE. Dok na velike udaljenosti van gradova optike nema, kao što niti nema razvijene bežične point-to-point kralježnice.

Sve upućuje kako se samo ishitreno, uz što manje razvoja i novaca radi da se sve baci samo u jednu stvar - da se može reći da imamo 4G. A tko će ga imati, po kojim uvjetima i koliko će biti zadovoljan s kvalitetom usluge kad se broj korisnika poveća - to ostaje da vidimo.

15 godina
online
Re: LTE na testu u Hrvatskoj
lzgr kaže...

Otkazujem ugovor sa T-Comom i potpisujem onaj sa t-mobileom {#}

Još kad bi imali flat bez 512mb cake...

u prvih 2-3 godine ovakav LTE flat ce ti kostat oko 500 kn/mj.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
12 godina
protjeran
offline
LTE na testu u Hrvatskoj

Ne vjerujem da će biti išta skuplje nego što je trenutno, iz razloga što se plaća Internet usluga (koja uključuje sve vrste podatkovnih veza), bez obzira koristili vi GPRS, EDGE, 3G, itd. Vjerojatno će se plaćati samo Internet promet kao i do sada. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LTE na testu u Hrvatskoj

WiMAX u Međimurju lagano ali sigurno ide naprijed.. novi net lagano preuzima

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: LTE na testu u Hrvatskoj

zanima me praksa a ne teorija ! imao sam ljetos vip stick ,flat naravno u centru grada i na moru ima signal kao krepana mačka. kupio 5 m usb produžni da malo pojačam signal. sramota. je flat ali ga ne možeš potrošiti uz tu brzinu. nije mi ni bitan flat kad imam fiksni,treba mi za posao,a ono smeće... odjavio sve. 

Članak 12. Ustava Republike Hrvatske: U Republici Hrvatskoj u službenoj je uporabi hrvatski jezik i latinično pismo.
12 godina
neaktivan
offline
LTE na testu u Hrvatskoj

Čuj, oni uvode LTE (ili 4G, kako će ga nazvati) a ja ovo ljeto lutam Visom da uhvatim barem puni EDGE. Ili barem nekakvi oblik 2G veze.

Punica, Vipov poslovni korisnik s 40MB mejlova dnevno, hvata u kući s novim stickom i onom smiješnom antenom (s kabelom preko pola kuhinje i tijelom antene na prozoru) 50kbps. Meni na T-Mobile ne može ni naći vezu. S druge strane, registrira na mjestima talijanske 3/4G veze. Smiješno.

 

Trebali bi ovo lansirati pod parolom: Najmodernije tehnologije. Tamo gdje vam najmanje trebaju.

Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice