Lumia 900 i službeno

poruka: 59
|
čitano: 5.285
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lumia 900 i službeno".
14 godina
protjeran
offline
Lumia 900 i službeno

Ovo ce sigurno nokiju vratit na puteve stare slave...not...

 

 

EDIT: bas me zanima kolko naivaca u to stvarno vjeruje, za sada 27 ;)   jeste naivni ili se salite?

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2012 10:34 (ansha).
Moj PC  
8 32 hvala 0
16 godina
offline
Lumia 900 i službeno

meni je obo preheben proizvod. Super izgleda i brz ko munja...  s mnošto lijepih fičera...

 
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Lumia 900 i službeno

Sad se sve svodi na izgled, pošto je hardware napokon postao isti u svih mogućih proizvođača mobitela.đ

 

Nokia nam je bila zadnja nada.

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Lumia 900 i službeno

Ovaj hardware za WPhone mi je stvarno neizbalansiran totalno, stavi 1.4 Ghz (koji kolko vidim nije u stanju ni 1080p snimat) sa 512 rama. Nesto tu smrdi. I nigdje Duo-a za WP mobitele, ko da ovi iz Microsofta ne planiraju nikad ubacit podrsku za duo-quad procesore.

 
0 9 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lumia 900 i službeno

duo je marketinški must have a ne realni

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Lumia 900 i službeno
Ala šta lipo izgleda ova tirkizna boja. Moram priznat da iako volim Apple, puna mi je kapa crnog i bijelog.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lumia 900 i službeno
H4X0R kaže...

ko da ovi iz Microsofta ne planiraju nikad ubacit podrsku za duo-quad procesore.

koji će ti 'rac quad core u mobitelu, pa nećeš vrtit simulacije dinamike fluida dok šalješ poruku ili surfaš...

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
14 godina
protjeran
offline
Re: Lumia 900 i službeno
H4X0R kaže...

Ovaj hardware za WPhone mi je stvarno neizbalansiran totalno, stavi 1.4 Ghz (koji kolko vidim nije u stanju ni 1080p snimat) sa 512 rama. Nesto tu smrdi. I nigdje Duo-a za WP mobitele, ko da ovi iz Microsofta ne planiraju nikad ubacit podrsku za duo-quad procesore.

Ti bi dvojezgrene, a mobilni OS-ovi ne podržavaju ni Adobe ni Autodesk proizvode (izuzev Flash-a).

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
12 godina
offline
Lumia 900 i službeno

Rezolucija?

Uređaj je Galaxy SII među Windows Phone-ovima.

Sad je vrijeme velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš nego 7 dana u bijedi! - Bob Rock
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2012 17:35 (speedy56).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Lumia 900 i službeno

Meni se čini odličan, no vijdejti ćemo prodajne rezultate.

Programming is understanding. – Kristen Nygaard
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 900 i službeno
H4X0R kaže...

Ovaj hardware za WPhone mi je stvarno neizbalansiran totalno, stavi 1.4 Ghz (koji kolko vidim nije u stanju ni 1080p snimat) sa 512 rama. Nesto tu smrdi. I nigdje Duo-a za WP mobitele, ko da ovi iz Microsofta ne planiraju nikad ubacit podrsku za duo-quad procesore.

 WP7 je dokazao da ne treba divlji HW, xeon procesori i gigabajti memorije da bi sve radilo savršeno

kod mene normalno radi.....
12 godina
offline
Re: Lumia 900 i službeno
Mentalist kaže...
H4X0R kaže...

Ovaj hardware za WPhone mi je stvarno neizbalansiran totalno, stavi 1.4 Ghz (koji kolko vidim nije u stanju ni 1080p snimat) sa 512 rama. Nesto tu smrdi. I nigdje Duo-a za WP mobitele, ko da ovi iz Microsofta ne planiraju nikad ubacit podrsku za duo-quad procesore.

Ti bi dvojezgrene, a mobilni OS-ovi ne podržavaju ni Adobe ni Autodesk proizvode (izuzev Flash-a).

https://www.autocadws.com/mobile

 

http://ivisit3d.com/

 

http://www.photoshop.com/products/mobile/express/ios

 

https://market.android.com/details?id=com.sketchbook

 

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/pc/index?siteID=123112&id=16953811

 

....da ne nabrajam dalje

 

istina, sve to skupa je bezvezno

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2012 17:44 (BlueMax).
13 godina
offline
Re: Lumia 900 i službeno
Mentalist kaže...
H4X0R kaže...

Ovaj hardware za WPhone mi je stvarno neizbalansiran totalno, stavi 1.4 Ghz (koji kolko vidim nije u stanju ni 1080p snimat) sa 512 rama. Nesto tu smrdi. I nigdje Duo-a za WP mobitele, ko da ovi iz Microsofta ne planiraju nikad ubacit podrsku za duo-quad procesore.

Ti bi dvojezgrene, a mobilni OS-ovi ne podržavaju ni Adobe ni Autodesk proizvode (izuzev Flash-a).

Ma nemoj pa imaš AutoCAD za Android

robimarko@gmail.com
12 godina
offline
Re: Lumia 900 i službeno
robimarko kaže...

Ma nemoj pa imaš AutoCAD za Android

da, toliko je dobar da sm ga ja kao korisnik autocada deinstalirao nakon 2 dana.

12 godina
online
Re: Lumia 900 i službeno
H4X0R kaže...

Ovaj hardware za WPhone mi je stvarno neizbalansiran totalno, stavi 1.4 Ghz (koji kolko vidim nije u stanju ni 1080p snimat) sa 512 rama. Nesto tu smrdi. I nigdje Duo-a za WP mobitele, ko da ovi iz Microsofta ne planiraju nikad ubacit podrsku za duo-quad procesore.

facepalm

 

ako androidu treba dualcore, nemora znaciti da treba i wp7.

 

a i vecina ce snimati u 720p rezoluciji, jer opet dobije kvalitetan video a manje je velicine, dk 1080p zdere ko lud

 

nokia nikad nije pravila monstrume od telefona, zato je i volim, gle dizajna, pa ovo se nikad niko nebi sjetio, svi ganjaju iphoneov dizajn

Had a dream I was king, I woke up still king
14 godina
protjeran
offline
Re: Lumia 900 i službeno
robimarko kaže...

Ma nemoj pa imaš AutoCAD za Android

Ima da ga probam, srećom znam kakav je za PC pa će mi biti lakše ocijeniti.

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
12 godina
offline
Lumia 900 i službeno

Uređaj izgleda predobro, ovo bi mi mogla biti zamjena za omniu 7;) A koliko vidim, tip u reklami ima skype, što bi valjda trebalo značiti da će uskoro i izaći za WP7.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lumia 900 i službeno
H4X0R kaže...

Ovaj hardware za WPhone mi je stvarno neizbalansiran totalno, stavi 1.4 Ghz (koji kolko vidim nije u stanju ni 1080p snimat) sa 512 rama. Nesto tu smrdi. I nigdje Duo-a za WP mobitele, ko da ovi iz Microsofta ne planiraju nikad ubacit podrsku za duo-quad procesore.

Pa kad wp7 netreba više rama... sve radi tako brzo i fluidno da nema potrebe za dodatnim ramom... A što uopće na mobu treba quad procesor pobogu? to su mi sad već teška prese..nja.

16 godina
offline
Lumia 900 i službeno

Kako svi lete pred rudu kad se spomene duo-quad. Sta mislite sto nemamo danas 10 Ghz procesor, nego imamo 2-4-6 jezgrne procesore, koji daju bolje rezultate?! Sad ste vi svi pametni, pametniji i od Intela i AMD, i ARM proizvodjaca kojima je svima top ponuda visejezgrni procesor, a ne neki napumpani do maximuma 1jezgrni. Ko je uzeo S2 u ruke, i poceo citat kakav PDF, znao je sta znaci 1.2 Ghz u ruci, a kamoli 1.4. To sto programeri nisu u stanju napravit programe (ja glupi ja lijeni, isto ti ga dodje) koji podrzavaju i iskoristavaju to, to je druga stvar. Zar nebi bilo bolje da ti jedna jezgra fino u Adobe Readeru daje ugodan zoom i scroll dok druga ucitaje u pozadini ostatak pdf-a?

 

I zasto poredit WP7 sa Androidom uopste u fluidnosti i zahjevnosti? Kad cete ljudi shvatit da je Anroid ima "polu-desktop" na koji mozes ugurat kamaru klinaca, i koji se ne moze poredit sa popisanim kockicama i to jos jednobojnim, il ti ga ekranima sa 5 redaka slova napisanih veeeelikim fontom. Pa Pentium sa 33 Mhz je u DOS-u mogu isrcrtavat takve kockice bez ikakvog zastajkivanja, i sad bi trebali reci da nam ni tad nije trebalo vise od 33 Mhz, jer kockice lete veoma fluidno. Vama svima kojima ne treba to, ne treba vam ni smartphone uopste. To sto kupis sad govoreci da ti ne treba vise, kad izadje neka nova app pred kojom ce cucnut tvoj hardver, zamjenit ces ga novim i opet ces vikat isto. Sto se GTA vuce na Desire-u koji ima 1Ghz i 512 rama, a ne vuce se na S2 sa 1.2 duo i 1gb rama? Mislim, po vasoj prici, taj bi mobitel trebo da bude dovoljan i predovoljan za sve potrebe. Kad ti proizvodjac ostavi nesto kao 512 rama, ili malo memorije, il debilan procesor, to ti je nacin da te primora da mijenjas svake godine mobitel. Nek mi neko rekne jesam li ja zavaljen sto sam dobio S2 sa dvije jezgre i 1gb rama za skoro iste pare kao sto je bilo jos hrpa drugih jednojezgrnih mobitela?

 
0 6 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 900 i službeno
H4X0R kaže...

Nek mi neko rekne jesam li ja zavaljen sto sam dobio S2 sa dvije jezgre i 1gb rama za skoro iste pare kao sto je bilo jos hrpa drugih jednojezgrnih mobitela?

 ja bi ti reko al ne želim flame war pokretat{#}

kod mene normalno radi.....
13 godina
protjeran
offline
Lumia 900 i službeno

Kak neki ljudi kad čuju Nokijino ime,kao da se povampire.Nešto sličo kao kad stari udbaši vide slovo H

Vjerojatno od straha.

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2012 21:04 (roseman).
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lumia 900 i službeno
cekpi kaže...
H4X0R kaže...

Nek mi neko rekne jesam li ja zavaljen sto sam dobio S2 sa dvije jezgre i 1gb rama za skoro iste pare kao sto je bilo jos hrpa drugih jednojezgrnih mobitela?

 ja bi ti reko al ne želim flame war pokretat{#}

 

Prosvijetli me i 10+ miliona drugih sto imaju S2. Ne moras startat flame war, uzimamo Android mob. za uporedbu. Reci mi zasto sam ja zavaljen ako sam uzeo bez ugovora S2 za 420 eura, a u isto vrijeme je Nexus S kostao 530 Eura?

15 godina
offline
Lumia 900 i službeno

Izgubljeni u vremenu i prostoru!

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Lumia 900 i službeno
Ove nokije samo izlaze, ali od vremena n900 ja nisam vidio neki novi nokia smartphone uzivo! :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 900 i službeno
To što si vidio nije Skype nego aplikacija po imenu Tango (nema veze s nazivom sljedećeg builda WP7) i dostupna je već duže. Što ne znači da i Skype neće uskoro doći na WP...
15 godina
offline
Re: Lumia 900 i službeno
ansha kaže...

Ovo ce sigurno nokiju vratit na puteve stare slave...not...

 

 

EDIT: bas me zanima kolko naivaca u to stvarno vjeruje, za sada 12 ;)

Ako si zbilja fan nokie, alalit ces im jednu jezgru i pola giga memorije. Razlog? Ma to ti ionako ne treba... HAHA

14 godina
offline
Re: Lumia 900 i službeno
bnaci kaže...
ansha kaže...

Ovo ce sigurno nokiju vratit na puteve stare slave...not...

 

 

EDIT: bas me zanima kolko naivaca u to stvarno vjeruje, za sada 12 ;)

Ako si zbilja fan nokie, alalit ces im jednu jezgru i pola giga memorije. Razlog? Ma to ti ionako ne treba... HAHA

 

Nijedan (ponavljam, NIJEDAN) proizvodjac ne nudi dual-core WP7 mobitele pa tako ni Nokia, zato nema razloga udarati na Nokiu.  Razlog ? Microsoft, njihovi WP7 requirementsi (svi procesori su made_by_Qualcomm) i nacin kako je uradjen WP7.

Zato pojednici, ne baljezgajte.

 

EDIT: @HAXOR:

Znas li zasto su se pojavili multi-core procesori na mainstream trzistu ? MARKETING.

Zato sto proizvodjaci procesora nisu vise mogli pumpati megaherce do besvijesti i morali su naci nesto drugo za zgrtat lovu. Vrlo jednostavno.

Ista stvar je i u mobilnom svijetu. Koji ce krc dual core OS-u koji nije uopce pisan za multi core ? Vise ce se dobiti dizajuci takte te jedne jezgre koja postoji nego bila sta drugo.

Android je dobio multi core podrsku u kasnijim iteracijama ali sami OS je jos jaaako neoptimiziran. Sta si dobio sa vise jezgri ? Vece cuclanje baterije. Imao sam Optimus 2X prije i baterija nije mogla izdrzati cijeli dan i to sa skromnim koristenjem. Danas imam Samsunga S2 i Nokiu N9.Uz priblizno slicno koristenje:

Samsung - oko 24 sata max.

Nokia - 48 sati bez problema.

Da se razumijemo odmah, S2 je hebeno dobar mob i ne bih ga mijenjao ni za jedan WP7 mob. Ali vrlo malo je stvari sto Nokijin jednojezgreni procesor ne moze sazvakati u odnosu na Sammija.

 

 

sig
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2012 22:47 (Matty).
15 godina
offline
Re: Lumia 900 i službeno
Matty kaže...

Nijedan (ponavljam, NIJEDAN) proizvodjac ne nudi dual-core WP7 mobitele pa tako ni Nokia, zato nema razloga udarati na Nokiu.  Razlog ? Microsoft, njihovi WP7 requirementsi (svi procesori su made_by_Qualcomm) i nacin kako je uradjen WP7.

Zato pojednici, ne baljezgajte.

 

http://pocketnow.com/windows-phone/why-doesn-t-windows-phone-7-support-dual-core-cpus

Adobe Flash security issues = 96 Average browser security issues w/ JavaScript on = 237 All five major browsers w/ JavaScript on = 1,185
15 godina
protjeran
offline
Re: Lumia 900 i službeno

Ne lete pred rudu jer nemamo 10 GHz procesore zbog toga što ih ekonomski nije isplativo praviti, lakše im je zgurati više jezgara u jedan. I da, ti isti programeri kada bi bolje programirali, ne da ne bi koristili više jezgara, nego bi nam 600 MHz procesor bio raketa, a baterija trajala 7 dana umjesto da si srećan ako sastavi dan

15 godina
offline
Lumia 900 i službeno

Najmanje dvije jezgre su potrebne za 1080p snimanje. I androidov linux kernel jako dobro raspolaze s te dvije a bome i vise {#}

 

Ovaj mob je zastario u samom startu. Nokia fanovi koji ce placati vise za slabije su sve rijedji...

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2012 0:36 (bnaci).
 
1 4 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice