Lytro Illum

poruka: 14
|
čitano: 1.898
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lytro Illum".
16 godina
offline
Lytro Illum

Mene zanima koja je ciljana publika za ovo.

 
2 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Lytro Illum
A ja ne znam tko bi uopće želio kupiti ovakav fotoaparat koji ima ovako niske performanse kao fotoaparati od prije 15 godina.Koga bi uopće mogao zanimati fotoaparat od 4 MP koji ima optički zum od samo 8x?! Što vrijedi što ima neke mogućnosti poput naknadnog fokusa i još neke prednosti,kada nema velik broj megapiksela i velik optički raspon,što se danas očekuje od svakog normalnog fotoaparata.
Luka Grbešić
16 godina
neaktivan
offline
Lytro Illum

Huh... slike (https://pictures.lytro.com/, treba kliknuti da svaku da se vidi u punoj veličini jer su thumbnailovi varljivo oštri) su toliko mutne i niske rezolucije da bi im bilo bolje da maknu cijelu galeriju... je l propuštam nešto ili što?

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Lytro Illum
Kuv kaže...

Mene zanima koja je ciljana publika za ovo.

ja

15 godina
neaktivan
offline
Lytro Illum

Lytro je popularan??? A gdje, kome...osim možda onom tipu žica paru da izda knjigu umjetničkih fotografija, tip što nešto kao piše u bug-u

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lytro Illum
BlueMax kaže...
Kuv kaže...

Mene zanima koja je ciljana publika za ovo.

ja

{#} znači, imaju ukupno jednog kupca. nije ni čudo onda da je cijena ne paprena, nego japaleno. {#}

15 godina
offline
Lytro Illum

Naravno da su slike loše kvalitete kad tehnologija nije postojala prije 2 godine, a sad imaš potpuno funkcionalnu stvar koja je realno najveća promjena (neću reći napredak) u fotografiji skoro od njene pojave. Da se itko od vas bavi time, znao bi koliko se fotografija baci jer je fokus par centimetara iza mjesta gdje bi trebao biti, dok je sve ostalo na fotografiji savršeno. Fotoaparat sam po sebi nije svrha, nego tehnologija koja će, nadam se, jednog dana biti toliko mainstream da će ju svi fotoaparati imati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 17:04 (SebaOS).
 
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lytro Illum
BlueMax kaže...
Kuv kaže...

Mene zanima koja je ciljana publika za ovo.

ja

Za koju svrhu bi, ako smijem pitati, kupio tako skup aparat?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Lytro Illum

@DigiMagic 
Imaš pravo, slike su očaj.
To što je navedena tehnologija nova, i k tome upitne upotrebljivosti, ne daje im razloga pljačkati ljude. Previše love za tako malo svirke...

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 0:50 (Tomcat5).
12 godina
offline
Re: Lytro Illum
DigiMagic kaže...

Huh... slike (https://pictures.lytro.com/, treba kliknuti da svaku da se vidi u punoj veličini jer su thumbnailovi varljivo oštri) su toliko mutne i niske rezolucije da bi im bilo bolje da maknu cijelu galeriju... je l propuštam nešto ili što?

 

Ocito niste skuzili poantu slika.

 

Otvorite sliku u modalu (klikom na thumbnail) te zatim misem klikajte po slici, mijenjajuci fokus iste.

 

Takodjer se na nekima draganjem moze mrvicu mijenjati perspektiva, dajuci 3d efekt samoj slici.

WordPress ❤
16 godina
neaktivan
offline
Lytro Illum

Mnda, ali koja korist što možeš fokusirati bilo koji dio, kad ma što fokusirao izgleda kao da je uslikano najjeftinijim mobitelom? Probaj fokusirati išta na četvrtoj slici s ljudima, posebno npr. zadnjeg čovca koji se nagnuo ili granje iznad... Vrijedi li to ~20000 kn (kad se dodaju europske cijene, carina, pdv, marža...)?

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Lytro Illum

Trenutno pretpostavljam da ne, nemam pojma, ne bavim se fotografijom pa ne znam.

WordPress ❤
12 godina
neaktivan
offline
Lytro Illum

Što znači točno ovo s 3Dom?

Sviđaju mi se opcije ali čujem kritike na kvalitetu slike i dalje.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Lytro Illum

Ne razumijem ljude ovdje stvarno... Iste priče su bile sa prelaskom na digitaliju, zašto to toliko košta, a vidi kako je loše kvalitete, skupo je bla bla... gdje smo sada?

 
2 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice