Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

poruka: 141
|
čitano: 16.499
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa".
16 godina
odjavljen
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

LOL, neki će dobiti izljev krvi u mozak kad ovo pročitaju {#}

Freak Show Inc.
 
105 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Nisam obožavatelj Jabukovače ali sama činjenica da Mac OS nema najezdu virusa (Flashback se bazira na Java VM-u BTW) je potrvrda da je po pitanju sigurnosti Mac OS 10 godina ispred Windowsa, Linux je 50 godina ispred a FreeBSD 100 godina ispred. ;)))

 
7 24 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

nema najezdu jer do sada nije bio previše raširen

dbdesign.com.hr
 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
Mayo kaže...

Nisam obožavatelj Jabukovače ali sama činjenica da Mac OS nema najezdu virusa (Flashback se bazira na Java VM-u BTW) je potrvrda da je po pitanju sigurnosti Mac OS 10 godina ispred Windowsa, Linux je 50 godina ispred a FreeBSD 100 godina ispred. ;)))

 

Ma šta 100 - MILJON {#}

Isto kao što su šveđani barem 20 godina iza nas jer još nisu imali rat...

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Mac os X = unix

ja
 
3 8 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Nakon ove objave bit će mnogo ovakvih lica:

https://www.youtube.com/watch?v=khSIYmTzt6U 

{#}

Trust me, I'm a Jedi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2012 14:25 (ITman).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
Friday kaže...

LOL, neki će dobiti izljev krvi u mozak kad ovo pročitaju {#}

 samo me strah da temu ne lockaju prebrzo

kod mene normalno radi.....
15 godina
protjeran
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
bender_007 kaže...

Mac os X = unix

od kuda ti ta nebuloza, molim te ?

14 godina
protjeran
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
TranceMight kaže...
bender_007 kaže...

Mac os X = unix

od kuda ti ta nebuloza, molim te ?

To nije nebuloza nego činjenica.
Prije nego tak bubneš bezveze malo se informiraj... There's a thing called google... try it, it's awesome {#}

Trust me, I'm a Jedi!
12 godina
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
ja
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

S obzirom da je ovo pisao čovjek koji ima debeli udio u SW koji se bavi prevencijom maliciozne gadosti ovu vijest bi trebalo uzeti sa dozom rezerve. Njemu je definitivno u "cilju" da proda što više licenca, MAC korisnici mu dobro dođu (većinom su to ovčice koje kupuju sve što im se stavi pod nos). Iako ono što je rekao ima smisla i mislim da je bilo već vrijeme da i Mac korisnici uvide da njihov OS nije tako "savršen" kako ga oni prezentiraju.

 

Btw. šteta što više nema onih pravih Mac trollova (alen-c, artfull). Baš bi htio vidjeti njihove komentare na ovo.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Moj PC  
18 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

No sh*t, kada sam to tvrdio tu na forumu, onda sam doživio kišu rafala. Treba se samo pogledati njihovu RNG sustav i dovoljno ti.

Ista stvar i s Operom prema kojoj isto neki ljudi imaju mokre snove.

 

 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2012 14:40 (Bukva).
Moj PC  
14 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Dragi forumaši, ranjivost nije jednako količini virusa. Postoje i druge vrste exploita koje ne uključuju viruse. I kojih ima jako puno.

 

Dakle nema virusa nije jednako - sustav je siguran.

 

To i potvrđuju svake godine na raznim konferencijama.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';fu
 
26 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
ITman kaže...
TranceMight kaže...

To nije nebuloza nego činjenica.
Prije nego tak bubneš bezveze malo se informiraj... There's a thing called google... try it, it's awesome {#}

Opet ga bubaš. OSx je unix isto koliko je to i linux.

 

To su unix-oidni sustavi. I OSx i Linux su bazirani na UNIX-u, ali "code" jednog i drugog je već toliko izmjenjen da nemaju baš veze sa istim.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2012 15:01 (dado2202).
15 godina
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Ne još jedan...

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Hehe, sviđa mi se ovo, pogotovo radi entuzijasta što se nabrijavaju na Mac i Linux i kenjaju po Microsoft-u što se tiće sigurnosti. {#}

Microsoft je broj 1 i uvjek će biti. {#}

BajaBoss
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2012 14:57 (Franjic).
Moj PC  
7 4 hvala 0
14 godina
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Eh kad se sjetim kako su fanboyevi hvalili os-x da je najsigurniji sustav...

 

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet {http://megayoutubeviews.com/register-form.php?r=15961}
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Kaspersky WarMongers ... lani je plašio sa općim Cyber ratom.

 

Inače, sasvim je moguće da je apple posvetio manje vremena sigurnosti OSX jer do sad jednostavno nije bilo potrebe. Na Windowsima se susrećem sa virusima i raznim smećem stalno, na Macu u dvadeset godina valjda jednom ili dvaput. OSX je opasniji kao kliconoša Win virusa. Mogućnost zaraze OSX virusom ili trojanom je neusporedivo manja nego u Win svijetu.

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
Bypass kaže...

Dragi forumaši, ranjivost nije jednako količini virusa. Postoje i druge vrste exploita koje ne uključuju viruse. I kojih ima jako puno.

 

Dakle nema virusa nije jednako - sustav je siguran.

 

To i potvrđuju svake godine na raznim konferencijama.

 POtpisujem!!!

14 godina
neaktivan
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Eugene je također rekao da prije 10 godina malware nije bio tako opasan kao danas. Jel' to znači da je onda dobro da je Apple 10 godina iza? ;)

 

http://privacy-pc.com/articles/eugene-kaspersky-on-the-evolution-of-malware.html

 

 

 
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
Mayo kaže...

Nisam obožavatelj Jabukovače ali sama činjenica da Mac OS nema najezdu virusa (Flashback se bazira na Java VM-u BTW) je potrvrda da je po pitanju sigurnosti Mac OS 10 godina ispred Windowsa, Linux je 50 godina ispred a FreeBSD 100 godina ispred. ;)))

Kada bi ti Windows za svaku sitnicu koju želiš promijeniti tražio administratorsku lozinku, vjerujem da bi proklinjao Microsoft. Sjetimo se samo kako su razmaženi korisnici cmizdrili kada je uveden UAC u Visti. Volio bi kada bi Linux manje davio sa sigurnošću, bar što se tiče operacija koje korisnici svakodnevno obavljaju.

Demokratija je kada dvije budale imaju više prava nego jedan pametan.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
grzzi kaže...

Kaspersky WarMongers ... lani je plašio sa općim Cyber ratom.

 

Inače, sasvim je moguće da je apple posvetio manje vremena sigurnosti OSX jer do sad jednostavno nije bilo potrebe. Na Windowsima se susrećem sa virusima i raznim smećem stalno, na Macu u dvadeset godina valjda jednom ili dvaput. OSX je opasniji kao kliconoša Win virusa. Mogućnost zaraze OSX virusom ili trojanom je neusporedivo manja nego u Win svijetu.

Da to slučajno nije radi ove statistike. Pa normalno da za windowse postoje najviše virusa, pa da su linux ili mac kao što su danas windowsi nebi bilo toliko virusa za windowse. {#}

BajaBoss
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2012 15:46 (Franjic).
14 godina
protjeran
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
dado2202 kaže...
ITman kaže...
TranceMight kaže...

To nije nebuloza nego činjenica.
Prije nego tak bubneš bezveze malo se informiraj... There's a thing called google... try it, it's awesome {#}

Opet ga bubaš. OSx je unix isto koliko je to i linux.

 

To su unix-oidni sustavi. I OSx i Linux su bazirani na UNIX-u, ali "code" jednog i drugog je već toliko izmjenjen da nemaju baš veze sa istim.

Vi Jabučari ste neka posebna vrsta, ned'o bog da bi bilo kaj od Apple-a imalo doticaja s nečim "običnim"... uff... odma se nađete uvrijeđeni!!!
Evo dokaz, pa plačite: http://www.xmarks.com/site/www.apple.com/macosx/features/unix/
Kolko god vama to bilo teško prihvatit Mac OS X je temeljen na BSD-u (Berkely Software Distribution) daklem on je UNIX-like, i to sigurno nije nekaj čega se treba sramit, baš naprotiv.
Razlika između Unix-a, Linux-a i BSD-a je ta da je Unix koncipiran na način da korisniku omogućava gotovo potpunu customizaciju, Linux s druge strane sam odradi velik dio posla za korisnika dok je BSD nekakva zlatna sredina između Unix-a i Linux-a (izvor: O'Reilly - TCP/IP Network Administration).

Windowsi su podložniji virusima i sigurnosnim prijetnjama zato jer PC prevladava već i u svakoj vukoj**ini, popularniji je od Mac-a zato jer je: jeftiniji, možeš si sam složit konfu kakva ti treba, a ne da neki tamo buzdovan odlučuje umjesto tebe, uvaljuje ti bubrege pod muda i onda ti to još papreno naplati (tzv. "šadap end tejk maj mani" princip).
Apple proizvodi su većinom za nemaštovite ljudove koji su skloni "gutat kaj im se servira" (otud one ofce u reklami Samsung-a). Zato je iOs i Mac OS krajnje jednostavan za korištenje jer većina* Apple-fila nebi znala kaj dalje sa iPhone-om, iPad-om, Mac-om nakon kaj su ih oženili za nofce.

*Obratite pozornost na ovo "većina", daklem ne svi, pa ako ste se prepoznali u toj "većini" najvjerojatnije tamo i spadate.

Suma sumarum: Windowsi su popularniji, daklem puno zanimljiviji hackerima/piscima virusa & co. od Linux-a, Mac OS-a + Pravi hackeri kakti koriste isključivo Unix-like os-ove a stara poslovica kaže: "Ne grizi ruku koja te hrani" pa se nit ne zamaraju previše njima. Što ne znači da Unix-like OS-ovi nemaju siguronosnih mana, baš naprotiv jer Unix je kompleksan i samim time podložan različitim prijetnjama (izvor: Hacking Exposed 6).

Na kraju samo kratko: Fanboy-i morali bute nabavit Antivirus, bez brige nije to ništa strašno, najvjerojatnije bu Apple odlučil umjesto vas koji je najbolji za vas tak da nema beda.

Trust me, I'm a Jedi!
13 godina
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Krivo si se izrazio. Mac nije za nemaštovite, naprotiv ( dokaz je da ga mahom upravo i koriste raznorazni kreativci i "kreativci" za content creation ). Ma je za one koji se žele koncentrirati na alate i ne žele da im je pri tome hardware ili OS na putu. 

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Ne obazirite se na grzzia.

 

On je samo ljubomoran jer si ne moze priustiti novu W7 licencu, pa je ostao na WMilleniumu.

 

Ja se suosjecam s tobom, i ja bih bio isfrustriran da sam u tvojoj situaciji. {#} 

- Psiho246
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
uss kaže...
Mayo kaže...

Nisam obožavatelj Jabukovače ali sama činjenica da Mac OS nema najezdu virusa (Flashback se bazira na Java VM-u BTW) je potrvrda da je po pitanju sigurnosti Mac OS 10 godina ispred Windowsa, Linux je 50 godina ispred a FreeBSD 100 godina ispred. ;)))

Kada bi ti Windows za svaku sitnicu koju želiš promijeniti tražio administratorsku lozinku, vjerujem da bi proklinjao Microsoft. Sjetimo se samo kako su razmaženi korisnici cmizdrili kada je uveden UAC u Visti. Volio bi kada bi Linux manje davio sa sigurnošću, bar što se tiče operacija koje korisnici svakodnevno obavljaju.

U tome je i poanta. Međutim i sudo se može zloupotrijebiti na mali milion načina. Microsoft je napravio  mlitavi šupljikav retail proizvod iz prvotnog razloga što je to dobro za poslovanje same kompanije i njezinih partera.

13 godina
protjeran
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Ajmo još jednom:

 

Broj virusa je proporcionalan tržišnoj zastupljenosti.

 

Ranjivost sustava nema veze sa postotkom zastupljenosti, već ima veze sa napisanim kodom. Vrlo jednostavno.

 

Nije istina da hakeri i sigurnosni stručnjaci ne diraju linux. Štoviše čista glupost. Svakodnevno izlaze zakrpe za razne elemente linux-a, i software-a koji je napravljen za linux. Stručnjaci i hakeri itekako "lupaju" po linuxu, ništa manje nego po ostalim sustavima.

 

Problem apple-a je samo u jednoj stvari, a to je da ih nije baš nešto previše briga za sigurnost. Zakrpe su im spore, loše se odnose prema svima koji im ukazuju na iste i slično. Daleko manje nego ostali OS-evi i njihove kompanije.

 

Linux (distribucije i software) je najbrži u izdavanju zakrpi, jer ima ogroman community i velike tvrtke iza sebe. I nije ih briga da li update ide u utorak ili nedjelju kao što to neki rade.

 

Windows je odličan što se sigurnosti tiče, neovisno o broju virusa. Imaju svakih par mjeseci po jedan hickup ali to je samo zbog back kompatibilnosti i svega što to donosi. Štoviše preko 90% virusa uopće ne iskorištava ranjivost u sustavu, nego vara korisnika da instalira software koji onda radi što radi, a u većini slučajeva je to prenošenje podataka na udaljenu lokaciju.

 

I tako.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';fu
 
19 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Mda, Kaspersky je hejter {#}{#}{#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Moj Mac je pun virusa ko pas buha i dnevno zarazim priličan broj PC-a s kojima komuniciram. Meni njihovi virusi ništa ne smetaju. Veseli me imunost Mac-a na viruse a istovremeno ih fino širim na konkurentsku platformu. LOL!

 
0 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa
ITman kaže...

Razlika između Unix-a, Linux-a i BSD-a je ta da je Unix koncipiran na način da korisniku omogućava gotovo potpunu customizaciju, Linux s druge strane sam odradi velik dio posla za korisnika dok je BSD nekakva zlatna sredina između Unix-a i Linux-a (izvor: O'Reilly - TCP/IP Network Administration).

 

Htio ispast' pametan i onda lupi ovaku glupost.......

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice