MacBook Air već sljedećeg tjedna?

poruka: 14
|
čitano: 1.614
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MacBook Air već sljedećeg tjedna?".
10 godina
neaktivan
offline
MacBook Air već sljedećeg tjedna?

Slijedeće izdanje bi moglo biti zadnje sa Intel procesorom.

A7 SoC je već u perf/watt superioran Core i3U unatoč 28nm procesu.. kad se proizvodni procesi izjednače u generaciji A9 (14nm/16nm), Apple će imati chipset koji će Air izdvojiti od konkurencije a uz to još mu i značajno sniziti cijenu.

Moj PC  
2 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: MacBook Air već sljedećeg tjedna?
darko_sam kaže...

Slijedeće izdanje bi moglo biti zadnje sa Intel procesorom.

A7 SoC je već u perf/watt superioran Core i3U unatoč 28nm procesu.. kad se proizvodni procesi izjednače u generaciji A9 (14nm/16nm), Apple će imati chipset koji će Air izdvojiti od konkurencije a uz to još mu i značajno sniziti cijenu.

nije jos doslo vrijeme da ARM može parirati Core i procesorima... to su dva razlicita svijeta...

11 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Air već sljedećeg tjedna?
Prije 2 tjedna sam kupio air-a 13 sa hd 5000, ako izbace bolju grafu, to če me pogoditi.
Vjerojatno če ubaciti tunderbolt 2, stanjiti ga za par milimetara, možda povečati malo kapacitet baterije, ventilator se ionako toliko rijetko pali da mi nije niti bitno pasivno hlađenje...
Ali ako ga netko na forumu misli kupiti po mom mišljenju će to biti dobar stroj, lako se stave i windozeri gore ako nekom treba...
10 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Air već sljedećeg tjedna?
Aldo kaže...
darko_sam kaže...

Slijedeće izdanje bi moglo biti zadnje sa Intel procesorom.

A7 SoC je već u perf/watt superioran Core i3U unatoč 28nm procesu.. kad se proizvodni procesi izjednače u generaciji A9 (14nm/16nm), Apple će imati chipset koji će Air izdvojiti od konkurencije a uz to još mu i značajno sniziti cijenu.

nije jos doslo vrijeme da ARM može parirati Core i procesorima... to su dva razlicita svijeta...

 

A da pogledaš malo činjenice?

A7 u sirovim performansama parira Core i3U varijantama, na manje od 50% TDP. 

Vrlo, vrlo napredna arhitektura po svemu sudeći superiorna Intelovim rješenjima.

 

16 godina
offline
Re: MacBook Air već sljedećeg tjedna?

ne treba vjerovati tim benchmarkovima... pogotovo ne geekbenchu... sve dok ne vidim OSX na ARM.u pokraj OSX-a na Core i3/i5 uživo, do onda ne vjerujem 

10 godina
neaktivan
offline
MacBook Air već sljedećeg tjedna?

 

Ok, argumenti su tebi očito stran pojam.

Plus, lupetaš kao da za pogon OSX-a treba nekakav higher race procesor.

Znaš li ti uopće da je npr. za puni Windows dovoljan i dual core Atom korišten u smartfonu iz 2012.?

Dok na novom Bay Trail quad Atomu Windows 8 radi fantastično:

 

 

Uglavnom - A7 bi se već i sada bez problema mogao nositi sa OSX-om.

Problem je kompatibilnost softvera a ne snaga ARM arhitekture..ali s vremenom to nije nerješivo.

 

Moj PC  
1 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: MacBook Air već sljedećeg tjedna?
darko_sam kaže...

 

Ok, argumenti su tebi očito stran pojam.

Plus, lupetaš kao da za pogon OSX-a treba nekakav higher race procesor.

Znaš li ti uopće da je npr. za puni Windows dovoljan i dual core Atom korišten u smartfonu iz 2012.?

Dok na novom Bay Trail quad Atomu Windows 8 radi fantastično:

 

 

Uglavnom - A7 bi se već i sada bez problema mogao nositi sa OSX-om.

Problem je kompatibilnost softvera a ne snaga ARM arhitekture..ali s vremenom to nije nerješivo.

 

Pričaš o ARM-ovima, a onda navedeš za primjer ATOM???

 

Da... A7 bi u teoriji i mogao vrtiti OSX, samo je pitanje koliko dobro... mozda desktop i Safari...

 

 

12 godina
offline
MacBook Air već sljedećeg tjedna?

Vrcenje OS-a nije namjena racunala. Pored OS-a procesor bi trebao dobro zavrtiti i kakvu ozbiljniju aplikaciju.

 

 
6 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Air već sljedećeg tjedna?
Aldo kaže...
darko_sam kaže...

 

Ok, argumenti su tebi očito stran pojam.

Plus, lupetaš kao da za pogon OSX-a treba nekakav higher race procesor.

Znaš li ti uopće da je npr. za puni Windows dovoljan i dual core Atom korišten u smartfonu iz 2012.?

Dok na novom Bay Trail quad Atomu Windows 8 radi fantastično:

 

 

Uglavnom - A7 bi se već i sada bez problema mogao nositi sa OSX-om.

Problem je kompatibilnost softvera a ne snaga ARM arhitekture..ali s vremenom to nije nerješivo.

 

Pričaš o ARM-ovima, a onda navedeš za primjer ATOM???

 

Da... A7 bi u teoriji i mogao vrtiti OSX, samo je pitanje koliko dobro... mozda desktop i Safari...

 

 

 

Tebi se stvari moraju crtati izgleda..

 

Moja poanta je da taj Atom nije nista jači od A7 procesora, dapače..A7 ga posramljuje u single threaded performansama, browser benchmarcima a GPU je više nego duplo bolji.

 

Ponavljam, čak i dual core Clover Trail koji je po svemu bio inferioran ARM konkurenciji(moglo ga se naći i u nekolicini Android smartfona)- čak i taj čip je pogonio puni Windows 8 u mnogim tabletima prošle godine 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Air već sljedećeg tjedna?
BlueMax kaže...

Vrcenje OS-a nije namjena racunala. Pored OS-a procesor bi trebao dobro zavrtiti i kakvu ozbiljniju aplikaciju.

 

 

 

Tu se slažem,  i zato uostalom i procjenjujem, kako sam u početku i naveo, da bi tek generacija A9 bila potpuno na razini zadatka.

 

Uz napomenu da kad je MacBook Air u pitanju, 90 posto kupaca niti ne koristi takve aplikacije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.4.2014 22:48 (darko_sam).
16 godina
offline
Re: MacBook Air već sljedećeg tjedna?

vjerojatno mislis na A15? A9 je vec dugo s nama... ili pak mislis na Apple nomenklaturu?

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2014 15:14 (Aldo).
11 godina
offline
Re: MacBook Air već sljedećeg tjedna?
darko_sam kaže...
BlueMax kaže...

Vrcenje OS-a nije namjena racunala. Pored OS-a procesor bi trebao dobro zavrtiti i kakvu ozbiljniju aplikaciju.

 

 

 

Tu se slažem,  i zato uostalom i procjenjujem, kako sam u početku i naveo, da bi tek generacija A9 bila potpuno na razini zadatka.

 

Uz napomenu da kad je MacBook Air u pitanju, 90 posto kupaca niti ne koristi takve aplikacije.

Današnji MacBook Air je sposoban za sve sa i5U i i7U i Iris grafikom uz brzi SSD taj laptop "nema šta ne može", sljedeći Air i onaj nakon njega.... mogu biti samo jednako jaki uz manju potrošnju odnosno veću autonomiju baterije nikako slabiji.

 

 

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
12 godina
protjeran
offline
MacBook Air već sljedećeg tjedna?
Malo brži, malo dulja baterija i malo jeftiniji nego do sad. Nije puno, al veseli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice