Mađarska odustaje od poreza na Internet

poruka: 30
|
čitano: 2.446
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mađarska odustaje od poreza na Internet".
16 godina
odjavljen
offline
Mađarska odustaje od poreza na Internet

Zaključak - negdje ćemo vam uzeti...

Freak Show Inc.
 
19 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mađarska odustaje od poreza na Internet
Friday kaže...

Zaključak - negdje ćemo vam uzeti...

..... kad tad! :(

(da se sam nadovezem)

15 godina
offline
Re: Mađarska odustaje od poreza na Internet
zzXXy kaže...
Friday kaže...

Zaključak - negdje ćemo vam uzeti...

..... kad tad! :(

(da se sam nadovezem)

ajd onda i ja, jednom mađarskom poslovicom: Nem esik le a karikagyűrű az ujjáról. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Mađarska odustaje od poreza na Internet

ma kuku i motiku na sva politricharka go*na sve je to ista gamad svugdje :)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Mađarska odustaje od poreza na Internet

Preveli su prijedlog na hrv i poslali ga u Sabor. Sad čekaju da ovi naši to pročitaju i prisilno uvedu, da Mađari vide kako se to točno radi a da raja ne poludi...

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
22 2 hvala 1
16 godina
offline
Re: Mađarska odustaje od poreza na Internet
Friday kaže...

Zaključak - negdje ćemo vam uzeti...

Bar su ljudi izasli i pokazali zube. Kod nas samo lezi i posmatraj! 

13 godina
neaktivan
offline
Mađarska odustaje od poreza na Internet

Svaka čast mađarima. Usprotivili su se vlasti koja bi trebala brinuti o njihovim interesima i odlučili im to jasno dati do znanja, usput šaljući jasnu poruku vladajućim garniturama drugih zemalja kojima bi to moglo pasti na pamet.

 

Ostaje pitanje, zašto se jedino mi ne bunimo na probleme koji nas muče?

 
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mađarska odustaje od poreza na Internet
Dre2 kaže...

Ostaje pitanje, zašto se jedino mi ne bunimo na probleme koji nas muče?

Nama još uvijek ne diraju internet.

Swedish latin super funk.
11 godina
offline
Mađarska odustaje od poreza na Internet

Ne znam čemu ovolika galama, slažem se da je prijedlog glup, al ide se u krajnost. Ima i pravo da ispita gdje ide silna dobit teleoperatera. Da ne širim priču na Google ili Amazon kolike novce izvlače iz zemalja bez plaćanja ikakvog poreza. 

Moj PC  
2 5 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Mađarska odustaje od poreza na Internet

Cujem Splićani se jako bunili,narocito jedan tip,pa je Orban odustao{#}

 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Mađarska odustaje od poreza na Internet

Pa jesi ti uopce procitao clanak? Znaci po 1gb bi operater morao platiti nekih 3.5kn. Sta mislis da bi operateri to placali? Normalno da bi to puk placao.

Zamisli da ti moras platiti svaki gigabyte  3.5kn uz svoju mjesecnu preplatu. Znaci nema vise flat rate pa skidaj koliko hoces,nego lijepo iskesiraj svaki gb po 3.5kn

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mađarska odustaje od poreza na Internet
Zauzet nadimak kaže...

Ne znam čemu ovolika galama, slažem se da je prijedlog glup, al ide se u krajnost. Ima i pravo da ispita gdje ide silna dobit teleoperatera. Da ne širim priču na Google ili Amazon kolike novce izvlače iz zemalja bez plaćanja ikakvog poreza. 

 

Kakvo crno ispitivanje, država je odredila gospodarski okivr (zakoni, porezni sustav isl.) a firma radi, pa ako zaradi, i plati državi što se od nje traži, ima pravo raditi sa profitom što želi.

 

Ovdje se radi o tome da (kao i kod nas) nesposobna država previše troši, a iz gospodarskog sustava, koji je pod pritiskom nebuloznih mjera, ne može 'izmusti' onoliko novaca koliko bi htjela, pa sada želi dodatno zaraditi od onih koji su uspješniji od većine.

 

Zna se kako se to radi, i zašto postoji porezni sustav, ali ovdje su očito megakompanije puno pametnije od političara (a u slučaju Google-a i Amazon-a i od EU besposličara), pa pronalaze rupe u zakonima i koriste ih za povećanje profita.

 

Nažalost, može biti samo gore, jer većini političara nije jasno ama baš ništa , a ponajmanje da je informacija roba kao i svaka druga, i da se može vrlo lako 'iznijeti iz zemlje' i unovčiti, a porez na to platiti nikome, ili onome tko uzima najmanje poreza.

15 godina
neaktivan
offline
Mađarska odustaje od poreza na Internet

Internet je mjesto gdje ljudi bježe od svakodnevnih problema, taman posla da im se i to ide oduzeti.

Ništa neće natjerat balkance da dignu guze iz naslonjača nego kad im netko pokuša ukinut mogučnost logiranja na fejsbuk...

scientia est potentia
 
6 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mađarska odustaje od poreza na Internet
Dre2 kaže...

Svaka čast mađarima. Usprotivili su se vlasti koja bi trebala brinuti o njihovim interesima i odlučili im to jasno dati do znanja, usput šaljući jasnu poruku vladajućim garniturama drugih zemalja kojima bi to moglo pasti na pamet.

 

Ostaje pitanje, zašto se jedino mi ne bunimo na probleme koji nas muče?

A daj ne trabunjj gluposti. Nije njihova vlada odustala od prijedloga zbog tih malo ljudi, nego jer su im iz Europe rekli "nebre tak". Da se Europa nije pobunila taj zakon bi sigurno prošao. Isto tako vidim da vas 90% tu nešto govori a uopće ne znate što i kako se točno taj zakon trebao provoditi.

16 godina
offline
Mađarska odustaje od poreza na Internet

Ajde nas prosvijetli {#}

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mađarska odustaje od poreza na Internet
Sum_of_all_fears kaže...

Preveli su prijedlog na hrv i poslali ga u Sabor. Sad čekaju da ovi naši to pročitaju i prisilno uvedu, da Mađari vide kako se to točno radi a da raja ne poludi...

{#}

There are no stupid questions, just stupid people!
16 godina
offline
Mađarska odustaje od poreza na Internet

Kao i ACTA.. za sada nije prošlo, ali kroz neko vrijeme i u nekom drugom obliku..

Bojim se da internet kakvog sada imamo neće još dugo opstati - svi žele dio kolača (i novčanog i informacijskog..).

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mađarska odustaje od poreza na Internet

Ne znam što je gore. Nesposobna vlada koja lansira nepromišljene reforme ili kukavička koja od istih odustaje čim se malo digne prašina.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mađarska odustaje od poreza na Internet
BlackDog22 kaže...

Ne znam što je gore. Nesposobna vlada koja lansira nepromišljene reforme ili kukavička koja od istih odustaje čim se malo digne prašina.

Prašina se ne bi dizala da su reforme prihvatljive.

Vlada je postavljena od strane naroda da služi tom istom narodu pa stoga ima smisla da korigira svoje odluke ako se narod buni protiv njih.

Lijep pozdrav ;)
15 godina
offline
Re: Mađarska odustaje od poreza na Internet

Gore je ovo što imaš kod nas, i jedno i drugo zajedno.

12 godina
offline
Re: Mađarska odustaje od poreza na Internet
Sum_of_all_fears kaže...

Preveli su prijedlog na hrv i poslali ga u Sabor. Sad čekaju da ovi naši to pročitaju i prisilno uvedu, da Mađari vide kako se to točno radi a da raja ne poludi...

Nisu baš pripadnici ostalih naroda ovakvi mizerni beskičmenjaci poput nas. Govorim o nekakvom prosjeku, naravno.

Ovaj zakon bi kod nas prošao bez ikakvih problema, imo. Bilo bi par desetaka ljudi na nekakvom smiješnom prosvjedu i to ti je to.

Pritom su nezaobilazne i FB grupe od nekih parsto tisuća članova koji se gorljivo protive uvođenju oporezivanja internetskog prometa. {#} Naravno, bez ikakvog konkretnog plana djelovanja.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.11.2014 0:16 (pr0n_addict).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mađarska odustaje od poreza na Internet
Dado_ZG78 kaže...
BlackDog22 kaže...

Ne znam što je gore. Nesposobna vlada koja lansira nepromišljene reforme ili kukavička koja od istih odustaje čim se malo digne prašina.

Prašina se ne bi dizala da su reforme prihvatljive.

Vlada je postavljena od strane naroda da služi tom istom narodu pa stoga ima smisla da korigira svoje odluke ako se narod buni protiv njih.

Ne znam odakle ti to, no nije točno. Vlada je tu da upravlja narodom, a ne da mu služi. Šta će mi vlada koja će ispunjavat glazbene želje kako se kome digne, meni treba vlada koja će odvagnuti + i - i onda odlučiti što treba bez obzira što narod (odnosno to je uvijek jedan dio od ukupne cjeline) želi. A ovako nam je kako je (i mađarima) jer imamo vladu koja podilazi svima kako bi si sačuvala stolicu, a kreditima kupuje socijalni mir. Baci malo kostiju raznoraznim udrugama i interesnim skupinama i svi su sretni i šute. 

16 godina
neaktivan
offline
Mađarska odustaje od poreza na Internet

Prvi puta kada je izisla ova vijest napisao sam da je Hrvatska vlada uvela vrlo slican namet i da nije bilo NIKAKVIH reakcija ljudi. Radi se o 5kn (ili koji da je postotak) koje placamo na svaki bon/racun.

Ako i pogledamo sto se sve desava u Hr onda se moramo zapitati kakav smo to narod. Donekle mogu razumjeti one koji zive od drzavna novca (nekih 73% !!!!!!) ali i njih drzava puno vise popljacka nego im da. Drugim rijecima, drzava im da 100, a otme im 200 i narod se ne buni. Bandic je divan primjer. Uzasno puno ljudi na njega gleda ovako "on je krao ali je i nama dao"!!!!????? Halo?

Da, Bandic je penzacu dao 100kn svaki mjesec ali je zato kubik vode u Zg 12kn dok je u Varazdinu 5kn!!!????? 18% prireza (prirez je porez na porez) koji je najvisi u zemlji !!!!??????

 

Ali sad nesto drugo. Ste vidli one ucenike u Belom Manastiru kojima uciteljica kupuje gablece!!!??? Vecina nasih ljudi ima OGROMNO srce i odmah su sakupili novac za pomoc. BRAVO !!!!! Ali, dal je to normalno? Ej, pa drzava nas pljacka na svakom koraku, tuku ABNORMALNE novce u gluposti. Npr Zmajlovic laze cim zine o troskovima preseljenja i po zadnjemu ce utuci 600 000kn u parkiranje !!!!!??????? Normalan narod bi digao revoluciju i natjerao vladu da ona iz svog dzepa plati gablece ucenicima !!!!!!!!

 

Dal vam je sada jasno zasto od ove zemlje NECE NIKADA nista biti?

U S. Koreji narod je preplasen logorima i terorom ali kod nas toga nema!

 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Mađarska odustaje od poreza na Internet

Normalno da odustaju. Da imamo približno mentalitet Mađara, koje sam ovo ljeto imao priliku bolje upoznati, i na stranu njihov jezik, bilo bi bolje razvijeni nego Švicarska. Naši, ili vaši, kako god kome odgovara, prosvjeduju dok istidobno primaju ogromne mirovine, pa se samozapaljuju i umiru?! Dužno poštovanje pojedincima koji su stvarno dali živote, kako bi ostvarili tuđe ambicije, dok im je istodobno bio poslužen san o "njihovoj domovini". S druge strane, zahvaljujući takvim državnim nametima, ogromna masa, koja živi i prima plaću iz državnog proračuna, uz skupe mobitele ispija kavu i kuka kako je sve skupo. Opet, oni koji svoju plaću zarade, zarade za još 3 ona koja ne stvaraju nikakvu dobit, i zarade svom polodavcu, njih je nažalost premalo, kako bi se digla kritična masa. I tako unedogled.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Mađarska odustaje od poreza na Internet

Ja neznam što je to što bi natjeralo Hrvate da se ovako bore.

Mi lagano legnemo, namažemo guzu vazelinom i udariii...

Pa di nam je pamet...

iclock2much
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Mađarska odustaje od poreza na Internet

Sam prijedlog je u startu bio besmislen.  Isp ionako placa porez kao sto ga je platio i na svoju infrastrukturu. Krajnji korisnik osto placa porez pri svakom racunu prema ISP-u.

Sto onda vise tu porezovati. Jedino prikazati internet kao luksuz pa onda derati, ali pored zemalja beneluxa gdje je internet osnovna potreba i koji se kao takav prikazuje - nema tu sanse za porez. Drzava treba stisnuti ISP-ove ali u smjeru obnavljanja i prosirenja infrastrukture. To odobravam, ali porez na internet promet je besmislen, glup i nepromisljen. Tocno pokazuje kompetetivnost i obrazovanost vlade koja je do toga dosla.

*dobitnik i7-4790K!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Mađarska odustaje od poreza na Internet
Bastardo kaže...

Sam prijedlog je u startu bio besmislen.  Isp ionako placa porez kao sto ga je platio i na svoju infrastrukturu. Krajnji korisnik osto placa porez pri svakom racunu prema ISP-u.

Sto onda vise tu porezovati. Jedino prikazati internet kao luksuz pa onda derati, ali pored zemalja beneluxa gdje je internet osnovna potreba i koji se kao takav prikazuje - nema tu sanse za porez. Drzava treba stisnuti ISP-ove ali u smjeru obnavljanja i prosirenja infrastrukture. To odobravam, ali porez na internet promet je besmislen, glup i nepromisljen. Tocno pokazuje kompetetivnost i obrazovanost vlade koja je do toga dosla.

Država je već stisnula ISP-ove. Što misliš zbog čega je namet (naknadu za uporabu radiofrekvencijskog spektra te naknadu za uporabu adresa i brojeva) prelomljen preko leđa korisnika? Zbog pohlepne države.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Mađarska odustaje od poreza na Internet
Drazen kaže...

Prvi puta kada je izisla ova vijest napisao sam da je Hrvatska vlada uvela vrlo slican namet i da nije bilo NIKAKVIH reakcija ljudi. Radi se o 5kn (ili koji da je postotak) koje placamo na svaki bon/racun.

...

Jedno je 10% od vrijednosti bona (max 20kn, ne kupuješ bon od 200kn svaki tjedan), a drugo je 3.5kn po GB. Da bi bilo isto ili slično, to ti je 7 GB prometa. Dakle, 200kn bona ili 7GB prometa. Što prije "pogodiš", par GB prometa ili ispucaš 200kn na bonove? Ako toliko trošiš na bonove, onda ti je bolja pretplata. Tamo je naknada cijelih 15kn koliki god bio račun ili tarfia, ili "preračunato" u naknadu za internet promet, 5GB. Usporedba ti nema smisla...

My name is Legion... For we are many!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mađarska odustaje od poreza na Internet
alankish kaže...
Bastardo kaže...

Sam prijedlog je u startu bio besmislen.  Isp ionako placa porez kao sto ga je platio i na svoju infrastrukturu. Krajnji korisnik osto placa porez pri svakom racunu prema ISP-u.

Sto onda vise tu porezovati. Jedino prikazati internet kao luksuz pa onda derati, ali pored zemalja beneluxa gdje je internet osnovna potreba i koji se kao takav prikazuje - nema tu sanse za porez. Drzava treba stisnuti ISP-ove ali u smjeru obnavljanja i prosirenja infrastrukture. To odobravam, ali porez na internet promet je besmislen, glup i nepromisljen. Tocno pokazuje kompetetivnost i obrazovanost vlade koja je do toga dosla.

Država je već stisnula ISP-ove. Što misliš zbog čega je namet (naknadu za uporabu radiofrekvencijskog spektra te naknadu za uporabu adresa i brojeva) prelomljen preko leđa korisnika? Zbog pohlepne države.

Radiofrekvencijski spektar je jedno. Ip adrese spadaju u regulativnu domenu RIPE-a i RIPE-u se placa administrativna naknada za LIR clanstvo. Drzava nema nikakve veze s IP adresama jer drzava Hrvatska ne posjeduje jednu jedinu adresu.

*dobitnik i7-4790K!
14 godina
protjeran
offline
Mađarska odustaje od poreza na Internet

Nema straha, neće nama uvest porez na Internet.... onda bi morali revolucije vani na cesti organizirat. Bez brige, zna Vlado da je 'rvatima najjači oblik bunta "fejsbuk - revolucija", doma iz tople sobe, izuzev kukanja u birtiji na kavi kak nam je teško, kak su stalno isti lopovi na vlasti, kak nema posla.... {#}

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice