No Man’s Sky po istragom ASA-e

poruka: 20
|
čitano: 3.149
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "No Man’s Sky po istragom ASA-e".
15 godina
offline
No Man’s Sky po istragom ASA-e

ajde fala bogu da je netko i službeno reagirao. fakat su prodali muda pod bubrege i igra nema veze s reklamama

 
21 0 hvala 0
15 godina
offline
No Man’s Sky po istragom ASA-e

opasan bi ovo mogao biti presedan za lukratrivnu "industriju zabave". ako svaku besmislicu i sranja koje prodaju (marketingiraju) pod "igre" povuku iz distribucije, ostat će možda 1% igara. no ionako ih više od toga nije vrijedno ni spomena. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
16 1 hvala 0
8 godina
offline
No Man’s Sky po istragom ASA-e

bilo je i vrijeme da zakonodavstvo reaguje obzirom na kolicinu promasenih obecanja i prodaje jednog a isporucivanje neceg drugog

 

 Ja sam se opekao sa Warhammerom 40k Eternal Crusade , da su igru predstavili kao ono sto su na kraju napravili sigurno ne bih kupovao !

waaagh
 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
No Man’s Sky po istragom ASA-e

Imam frenda koji je bio nahajpan do jaja. Zadnja 2 tjedna uoci izlaska igre refreshao je reddit topic valjda svakih 5 minuta. LUD je bio. Na kraju je trazio refund...

Meni je to otpocetka smrdilo, a grafika je i u najboljim trailerima izgledala kao najobicnija sprdacina. Stvarno ne znam kako je netko mogao za TO izdvojiti neke novce.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
No Man’s Sky po istragom ASA-e

Vrijeme je da plate kiriju.Koliko ljudi nije moglo dobiti refund jer je igra napravljena da traje dovoljno vremena dok ne prođe vrijeme za refund.

Fight with the best,die like the rest!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
No Man’s Sky po istragom ASA-e

Meni samo nema logike da Valve bude tužen. Valve vrti trailere koje dobija od izdavača isto kao što to radi neka TV stanica i sa čijim sadržajem nema nikakve veze. Kad neko kupi u supermarketu proizvod koji ne odgovara reklami, je l' tuži supermarket i TV kuću zbog lažnog oglašavanja, ili proizvođača? Dakle, uz Hello Games, tužen je trebalo da bude ne Valve, nego Sony. Oni su izdavači i producenti i imali su poslednju reč po pitanju marketinga (iako sad od toga pomalo peru ruke u nekim izjavama).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: No Man’s Sky po istragom ASA-e
Ivan(4) kaže...

Meni samo nema logike da Valve bude tužen. Valve vrti trailere koje dobija od izdavača isto kao što to radi neka TV stanica i sa čijim sadržajem nema nikakve veze. Kad neko kupi u supermarketu proizvod koji ne odgovara reklami, je l' tuži supermarket i TV kuću zbog lažnog oglašavanja, ili proizvođača? Dakle, uz Hello Games, tužen je trebalo da bude ne Valve, nego Sony. Oni su izdavači i producenti i imali su poslednju reč po pitanju marketinga (iako sad od toga pomalo peru ruke u nekim izjavama).

 Pa i Valve se pravi(o) blesav, i oni preuzimaju dio odgovornosti na sebe kada stave nesto u prodaju, inace nema smisla. Njima je to bilo ok jer se tu vrtila dobra lova, a morali su biti svjesni u kakvom je stanju igra prije nego su ju dozvolili na svom marketplaceu.

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
14 godina
neaktivan
offline
No Man’s Sky po istragom ASA-e

Pa sve i da ih ASA-e proglasi krivim za lazno predstavljanje (sadrzaja u igri) igre, oni zakonski nemogu nista napravit protiv njih. Kako na samoj stranici ASA pise oni mogu samo napravit los publicitet tvorcima igre i nista drugo.

I to vrijedi samo za UK, znaci nista globalno.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2016 1:14 (Y2K2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
No Man’s Sky po istragom ASA-e

Da ponovo upotrebim analogiju sa supermarketom, niko ne očekuje od Konzuma da proverava stvarni sadržaj mesa u hrenovkama i paštetama. Postoje tela koja su zadužena za takve stvari, neka ona rade svoj posao.

 

Osim toga, kad već pričamo o Valveu, u raznim promotivnim trailerima i in game videima za HL2 su se pojavljivale lokacije i stvorenja koja se uopšte nisu našla u konačnoj verziji igre. Međutim, kada je igra na kraju izašla, niko zbog toga nije podigao tužbu - zato što je igra bila odlična. Utoliko smatram da je najmanji problem kod NMS pitanje da li među 1.8×10^19 proceduralno generisanih svetova igre neki zaista izgleda potpuno isto kao onaj iz trailera, jedino što je to verovatno stvar za koju su se najlakše mogli uhvatiti prilikom pisanja tužbe. Ostale stvari iz tužbe zvuče još sumnjivije. Brzina učitavanja? Moš' misliti.

 

Rekao bih da je ima već par godina otkako je postalo potrebno da se nešto preduzme povodom lažnog reklamiranja i izdavanja poluproizvoda u industriji igara i da je NMS dobra prilika da se s time počne, ali mi ova žalba deluje kao da je napisana da ne uspe.

 

EDIT: ASA i ne može, ali i može da kazni kompaniju. Recimo, ASA može da izrekne zabranu emitovanja reklama neke kompanije, osim onih koje sama ASA odobri. Takođe, ASA može ozbiljnije slučajeve uputiti na razmatranje drugim telima, koja imaju mogućnost izricanja novčanih i drugih kazni.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2016 1:33 (Ivan(4)).
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
No Man’s Sky po istragom ASA-e

Ne kuzim u cemu je problem. Deterdjenti od 91 imaju reklame da peru sve,a ne peru. Africke sljive da raste splovilo,a ne raste itd. Ima takvih milijon proizvoda. To je marketing,laz i muljanje,da nije onda bi jedini zadatak marketinga bio obznanit javnosti da proizvod postoji. Dio je nase kulture, vjerijatno i jedan od generatora napredka kolko god nam ide na zivce. E sad neko puno mulja neko malo, ko ce postavit granicu? Americko regulatorno tijelo,ko bi drugi. :)

 
2 0 hvala 0
14 godina
online
No Man’s Sky po istragom ASA-e

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: No Man’s Sky po istragom ASA-e
Jel odeš u kino na premijeru na loš film pa tražiš povrat novca jer film ne valja (a trailer je izgledao tako super)? Ne. Ak si dovoljno avanturistički raspoložen da daješ novce na neviđeno...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: No Man’s Sky po istragom ASA-e
Jel odeš u kino na premijeru na loš film pa tražiš povrat novca jer film ne valja (a trailer je izgledao tako super)? Ne. Ak si dovoljno avanturistički raspoložen da daješ novce na neviđeno...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
No Man’s Sky po istragom ASA-e

Opa vidi sto su se formuasici zagrijali, ASA ima ovlastenja da makne trailer sa TV-a ili da ih duboko prekori. Vasa misljenja su nevazna.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: No Man’s Sky po istragom ASA-e
Chronosus kaže...
Jel odeš u kino na premijeru na loš film pa tražiš povrat novca jer film ne valja (a trailer je izgledao tako super)? Ne. Ak si dovoljno avanturistički raspoložen da daješ novce na neviđeno...

 Tražiš ako prikazuju ovu najavu:

 

 

a onda ti naplate ovaj film:

 

15 godina
offline
No Man’s Sky po istragom ASA-e

Jel jedino mene fascinira smile na slici prilozenoj u clanku?

jel i on dio grafike u igri, ako da, ne vidim cemu se ljudi zale? :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: No Man’s Sky po istragom ASA-e
ShadoW kaže...

Jel jedino mene fascinira smile na slici prilozenoj u clanku?

jel i on dio grafike u igri, ako da, ne vidim cemu se ljudi zale? :D

 

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it, is what you do with the gift of life that determines who you are. -Mewtwo
7 godina
offline
Re: No Man’s Sky po istragom ASA-e
SolidSnakeCRO kaže...

 

ph3nom_gamer kaže...
ShadoW kaže...

Jel jedino mene fascinira smile na slici prilozenoj u clanku?

jel i on dio grafike u igri, ako da, ne vidim cemu se ljudi zale? :D

 

 

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: No Man’s Sky po istragom ASA-e
fer-de-lance kaže...

My mistake, isprike originalnom autoru!

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it, is what you do with the gift of life that determines who you are. -Mewtwo
14 godina
online
No Man’s Sky po istragom ASA-e

.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice