Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv Ubera

poruka: 38
|
čitano: 6.328
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv Ubera".
16 godina
offline
Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv Ubera

To se tako smije? Nije li to protuzakonito? Jel bio koji šahist sa plinskom bocom?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U
overhaul kaže...

To se tako smije? Nije li to protuzakonito? Jel bio koji šahist sa plinskom bocom?

 imaju plinske instalacije po autima a šator i janjetina samo što nisu, dok plenki kenja kvake o zakonitosti 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2017 18:08 (Ajar).
14 godina
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U

Zašto nije služba za odvoz vozila reagirala? Pa danas su mogli zaradit pun kufer kuna.

All truly great thoughts are conceived by walking.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2017 18:35 (x18x05x).
14 godina
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U
Kako je ono govorio Djuro Utjesanovic:" Da je meni samo 5 minuta vlasti..." Kako bi mi svi dobili kazne za sve prekrsaje koje su stvarno napravili i par koje budu. Radio taxi je govnarska udruga pedercina koji u njoj imaju članstvo. Nakupina šljama!
 
17 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U
x18x05x kaže...

Zašto nije služba za odvoz vozila reagirala? Pa danas su mogli zaradit pun kufer kuna.

Policija im je navodno dijelila kazne za blokiranje prometa.

14 godina
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U
Marko :D kaže...
x18x05x kaže...

Zašto nije služba za odvoz vozila reagirala? Pa danas su mogli zaradit pun kufer kuna.

Policija im je navodno dijelila kazne za blokiranje prometa.

 Gdje si to pročitao?

All truly great thoughts are conceived by walking.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U

Koliko ja vidim radom za uber se može pristojno zaraditi, mjesečna zarada je 9000kuna, od toga pola zaradite na golo a ostalo ide za trošak najma automobila i gorivo. Uber je puno jeftiniji pa sa time i privlači više klijenata od klasičnih taksi službi pa se zato može zaposliti više ljudi zbog veče potražnje. 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U
Markić7 kaže...

Koliko ja vidim radom za uber se može pristojno zaraditi, mjesečna zarada je 9000kuna, od toga pola zaradite na golo a ostalo ide za trošak najma automobila i gorivo. Uber je puno jeftiniji pa sa time i privlači više klijenata od klasičnih taksi službi pa se zato može zaposliti više ljudi zbog veče potražnje. 

 

 Vidi se da smo šugavi hrvati koji kurac oce ovaj šugavi taxi zagreb retardi nabiju cijene i cude se zakaj se ljudi ne voze sa njima! ja neznam kako cameo moze ic na proteste a strana firma je kolko ja znam?

Cura i ja smo stalno na uberu ako se ukine slj godine idemo via irska kako smo i planirali a ova odvratana hrvatska neka propadne zajedno sa lopovima 

14 godina
offline
Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv Ubera

ja sam jutros maštao o tome da imam monster truck. :-)

Moj PC  
18 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U
x18x05x kaže...
Marko :D kaže...
x18x05x kaže...

Zašto nije služba za odvoz vozila reagirala? Pa danas su mogli zaradit pun kufer kuna.

Policija im je navodno dijelila kazne za blokiranje prometa.

 Gdje si to pročitao?

http://www.24sata.hr/news/javili-se-uberovici-od-jutra-ne-prestaju-voznje-hvala-taksisti-529442

 

"O prosvjedu taksista izjasnili su se i čitatelji 24sata koji su u komentarima izrazili svoj stav. 

 

- Radim za Uber. Od jutra ne prestaju vožnje. Hvala taksisti. btw: počeli su vam pisati kazne za blokadu prometa - napisao je jedan čitatelj."

16 godina
neaktivan
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U
Kako se kaže, može konkurencija ali da sam ja glavni u svemu.

Inače ovi taksisti su toliko bezobrazni da ljude koji su iz drugog grada neće povesti par blokova dalje nego radije idu sami i pitaju bobija i prolaznike gdje je šta.

(ovo je vlastito iskustvo).

Pozdrav iz prvog grada koji je ukinuo monopol. (Rijeka)
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv Ubera

Ove šta prosvjeduju nasred ulice umjesto ispred kuće odgovornih treba ovako riješiti!

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U
istina je da su preskupi, da je losija usluga isl. al trebaju biti isti uslovi za sve. da utakmica bude fer, pa nek bolji pobjedi
 
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U
istina je da su preskupi, da je losija usluga isl. al trebaju biti isti uslovi za sve. da utakmica bude fer, pa nek bolji pobjedi
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U
Seljacine taksisti i njihove vezanje licence ko vas jebe do jedan od njih pored taksija ima barem jedan caffe bar i slične djelatnosti tako da nema straha za tu gubu samo ce biti bolje jer ce se prestat bavit tim poslom koji većini nije primaran. Hvala Uberu stop seljačinama i njihovim lobijima za uber ste smješni od kad je došao uber vozim se redovito njim manji su troškovi nitko ti ne odere kožu za 5 10 km. Taksisti gotovo vam je samo vas koriste stari i zatucani ostatak Hrvata dok svi koji imaju smartphone su vas odjebali. Odjeb je lansiran lagano plasiran. E bas je gust vozit se uberom po pet puta dnevno ko covik dok je nekad sa gubom ta vožnja bila luksuz. Nece vas spasit nista od sigurnog poraza jer ste tupani funkcionirate na način pljačka pljačka al sad ste popušili. Danke uber
 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv Ubera

A za 10 godina sljedeća vijest:

Preostali vozači Ubera blokirali grad i traže zabranu samovozećih Uberovih taxi vozila.

 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U
A zasto u Rijeci nema Uber-a
Samsung S8+
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U
Pa je li uber po zakonu ili nije?
Meni nista nije jasno. Ako je po zakonu neka rade. Ako je protuzakonit..... banana republika... mito... neka radi.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv Ubera

Pa sve je po zakonu ali je u sivom području. Jer oni prolaze kao rent-a-car servis, a ne taxi služba koja mora imati više godišnjih provjera vozila i licencu, dok uber to ne mora imati. Ako čemo pošteno onda neka i taxi službama ukinu namete koje uber ne mora plačati ili neka uvedu zakon da i uber mora plačati iste namete, ali onda treba očekivati i rast cjena.

 

Samo da se zna nisam ni u gradu, a niti taksist ali treba biti poštena konkurencija.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 9:12 (Hummer).
 
3 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U
Markić7 kaže...

Koliko ja vidim radom za uber se može pristojno zaraditi, mjesečna zarada je 9000kuna, od toga pola zaradite na golo a ostalo ide za trošak najma automobila i gorivo. Uber je puno jeftiniji pa sa time i privlači više klijenata od klasičnih taksi službi pa se zato može zaposliti više ljudi zbog veče potražnje. 

 

Nije stvar u tome da je Uber jeftiniji nego ima realne cijene, vozači su pristojni i pristupačni, auti su udobni i čisti i ako mi nešto ne štima, mogu Uberu reći da vozaču smrdi iz usta, auto smrdi po bljuvotini, vozač vozi kao nenormalan, itd. 

 

Dok taksiste boli ona stvar što ti misliš o njima, budi sretan što te uopće vozi ikuda u svom autu koji izgleda i miriše kao afganistanski bordel. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U
Ja to (vjerojatno) nikad necu razumijeti: zasto taksi djelatnost mora imati licence i slicne dozvole? Zasto moze biti 3 ili 33 kafica jedan kraj drugog? Zasto more biti 80 firmi koje se bave web dizajnom u istom gradu? Zasto moze biti brdo ovakvih ili onakvih firmi ili ducana ili ne-zna-kakvih-sve-raznih-poslova i za skoro nista od toga ne treba nikakva faking licenca, posebna dozvola ili sl. Otvoris firmu, radis po zakonu i pravilima (barem je to pocetna pretpostavka) i ako si dobar imat ces kupce a a ako nisi neces i vjerojatno ces propasti. I to je to, nema tu puno toga sto se treba dodati.

Zasto taxi mora imati licence i s time jako ograniciti mogucnost izbora i zbog toga imati mogucnost visoke cijene??? Nije li to monopol ili pokusaj monopola? Jasno, moraju biti jasna i stroga pravila (javni prijevoz je u igri, sigurnost, novi auti, odrzavani i prema odredbama se podrazumijevaju), ali ne bi smjelo biti ogranicenja tipa licence koje netko dodjeljuje i automatski time nekome pogoduje (tko je rekao mito???)!

Jasna i stroga pravila i pokusaj provedbe istih i trzisna ekonomija! Sve ostalo su samo nadrkavanja na racun korisnika.
davor07
 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv Ubera

Ovo je čisto nagađanje, ali čini mi se vrlo vjerojatno ovako: te licence i ostale komplikacije uveo je sam lobi taksista kako bi profesiju učinio ekskluzivnom i otežao pristup "onima izvana".

 

Sad kad se našao netko tko je skužio kako sva ta sranja zaobići i poslovati bez dodatnih troškova koje ona povlače, sad im se to obija o glavu.

 

Velim, ne znam nego nagađam o onome što mi se čini mogućim pa čak i vjerojatnim. Svaka struka nastoji suzbiti konkurenciju i mistificirati ono što radi tako da izgleda nepristupačnije i kompliciranije nego što jest. Zato sve te profesionalne komore i sl. (I sam sam član jedne od njih i proklinjem dan kad je nastala;)

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv Ubera

.

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv Ubera

Koncesija za taxi je uvedena od strane grada (dodatni namet, dodatni novci) a u Zagrebu je i Radio-Taxi imao svoje prste u tome. De facto su taxisti u pravu. Uber radi mimo zakona i nikoga to ne briga previše. Ili treba mijenjati zakon ili ih zabraniti. Ovakvo stanje je loše i ne valja. 

 

Onaj tko misli da Uber vozači mate lovu neki porazgovara s nekim od njih. Stanje je puno lošije i Uber voziš samo ako nemaš ništa drugo. 

Stručnjak za odmaganje...
 
8 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U
Biti vozač Ubera se isplati jedino ako kršiš zakon o radu pa odvoziš 24/7 smjene s minimalnim procesom življenja i zabave za sa strane. Govorimo o zarađivanju, a ne pukom pokrivanju osnovnih troškova tipa struje u stanu. Takva je moja pretpostavka s obzirom na izvore na internetu, nadam se da ima neki vozač koji nože opovrgnuti moje tvrdnje?
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv Ubera

Sve mi je to u smislu rugala se sova sjenici da ima velike oci.

Ovi kazu da oni tamo varaju drzavu, a ja nikada nisam dobio racun od njih, vec onako odoka zaokruzili. Kao eto 2-3 kune jeftinije. Valjda da mislim kako mi je napravo uslugu.

Isto tako sam dozivio da stojimo na semaforu i vidim kako 'otkucava' kune (a placa se, jel'te, prema predjenom KM). Istina kod samo jednog, ali i to mi je bilo dosta.

Da ne spominjem voznju duljom rutom. To obozavaju, ako shvate da netko nije iz grada.

Tako da nemam nikakve simpatije prema njima. Vozio sam se njima, jer, eto morao sam. Nekada bolest ne pita, a nema nikoga da uskoci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U
Ovdje u Dubrovniku svakakvih likova je doslo da voze za uber.
Mene je vozio lik s Daewoom VT registeacije. Smrdi po znoju za popizdit. U autu izgleda kao da on tu spava. Iskreno ljudi katastrofa. Ovi nasi taxisti odjednom bolje izgledaju.
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U
amrlji kaže...
Ovdje u Dubrovniku svakakvih likova je doslo da voze za uber.
Mene je vozio lik s Daewoom VT registeacije. Smrdi po znoju za popizdit. U autu izgleda kao da on tu spava. Iskreno ljudi katastrofa. Ovi nasi taxisti odjednom bolje izgledaju.

 Prednost Ubera je to što možeš dati ocjenu vozaču, i neće više moći voziti ako ima loše ocjene.

Kod taksija toga nema.

11 godina
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U
Yo Momma kaže...

Ovo je čisto nagađanje, ali čini mi se vrlo vjerojatno ovako: te licence i ostale komplikacije uveo je sam lobi taksista kako bi profesiju učinio ekskluzivnom i otežao pristup "onima izvana".

 hehe, yeah right

sve te pizdarija uvedene su bar 20 godina prije nego se pojavio uber

16 godina
offline
Re: Masovni prosvjed zagrebačkih taksista protiv U
Hummer kaže...

Pa sve je po zakonu ali je u sivom području. Jer oni prolaze kao rent-a-car servis,

.

Nije po zakonu, po zakonu su taxi servis. Netko je "provalio" glupost s tim najmom (na stranu što i za to trebaju dozvole).

Na stranu što krše i druge zakone.

davor07 kaže...
Ja to (vjerojatno) nikad necu razumijeti: zasto taksi djelatnost mora imati licence i slicne dozvole?
...
Jasno, moraju biti jasna i stroga pravila (javni prijevoz je u igri, sigurnost, novi auti, odrzavani i prema odredbama se podrazumijevaju), ali ne bi smjelo biti ogranicenja tipa licence koje netko dodjeljuje i automatski time nekome pogoduje (tko je rekao mito???)!

 Na pitanje si sam odgovorio.

Javni servis ne može biti izveden kao klasična tržišna usluga, jer može dvesti do situacija u kojima neki korisnici neće moći ostvariti uslugu zbog naisplativosti.

Na stranu što sam poslovni model Ubera odgovara SAD-u, no ne i Europi. Sama ideja "malo bum si delao dok imam viška vremena" je jako problmatična za izvedbu kod nas. Posebno uz sve ono što je potrebno zakonski mijenjati da Uber profunkcionira.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice