Memoari suosnivača Microsofta

poruka: 20
|
čitano: 5.214
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Memoari suosnivača Microsofta".
15 godina
offline
Memoari suosnivača Microsofta

EDIT - krivo napisah

 

Nego, jasno je da je Gates u počecima osnivanja bio mentalno nestabilan po meni (zatvor, nije imao prijatelja itd.) {#}

Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2011 14:18 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Memoari suosnivača Microsofta

Haha jadan covjek. Bill i pitbull Steve su ga udruzeno grizli.

Nisam znao da je Bill bio tako pohlepan u ranijim danima, ali opet ima smisla. Nije stekao tolike milijarde rasipavanjem. {#}

Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
 
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Memoari suosnivača Microsofta

@ Mitch: krivo - zajedno su osnovali tvrtku, nitko se nikome nije priključio "koji mjesec poslije", odnosno, oba su "suosnivači" - http://en.wikipedia.org/wiki/Bill_Gates#Microsoft.

 

Ova priča o istiskivanju Allena iz firme je dugo poznata i zna se da se Allen nakon izliječenja trudio na sve načine maknuti od Gatesa i Ballmera, pa time i Microsofta.

 

Verzija Ballmera i Gatesa je da su se bojali da će Allen umrijeti pa da bi njegove dionice mogle otići nekome "izvana", što bi navodno bilo loše za tvrtku te su se zato dogovarali oko toga što s njegovim dionicama. 

 

Rekavši to, Gatesova sadašnja žena Melinda svojedobno je prema Cringleyu rekla da je Ballmer tip "od kojega joj se ježi koža" i Gatesova filantropija i pozitivni društveni angažman počinje nakon ženidbe i udaljavanja od Ballmera. 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Memoari suosnivača Microsofta
Drago kaže...

Gatesova filantropija i pozitivni društveni angažman počinje nakon ženidbe

Mogao si jednostavno i kratko to napisat, svima bi bilo jasno. ^^

Za dom - vjera, ljubav i domovina
14 godina
neaktivan
offline
Re: Memoari suosnivača Microsofta
Drago kaže...

Gatesova filantropija i pozitivni društveni angažman počinje nakon ženidbe i udaljavanja od Ballmera. 

Znaci zenica ga je maknula iz loseg drustva {#}

Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
16 godina
moderator
offline
Re: Memoari suosnivača Microsofta

Pa ono - nije mu štetilo, koliko ja vidim...

This space for rent!
13 godina
neaktivan
offline
Memoari suosnivača Microsofta

PIRATES OF THE SILICON VALEY se zove film (1999)  dobar je i govori o tome, gotovo da je biografski. 

 

Gates, Jobs i Allen glavni protagonisti.

 

ima ga tamo gdje se obično filmovi nalaze ;)

Moj PC  
7 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Memoari suosnivača Microsofta

Hehehe, bas cu ga pogledati. Sad me ova tema zaintrigirala.

Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Memoari suosnivača Microsofta
Damok kaže...

PIRATES OF THE SILICON VALEY se zove film (1999)  dobar je i govori o tome, gotovo da je biografski. 

 

Gates, Jobs i Allen glavni protagonisti.

 

ima ga tamo gdje se obično filmovi nalaze ;)

U videoteci?! :D

15 godina
neaktivan
offline
Memoari suosnivača Microsofta

Preporuka navedenog filma, predobar je. Sve lijepo objasni, i odnos Jobsa sa Bill om, pojavljuje se ludi Ballmer... :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Memoari suosnivača Microsofta

Točno, film je genijalan. Baš dobro ide uz ovu priču a i da se malo ljudi upoznaju i sa Steve Jobsom..

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Memoari suosnivača Microsofta

lol, Paul Allen fura i rapist glasses i pedo beard istovremeno

chiiiill homes, that's just my opinion, relax
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Memoari suosnivača Microsofta

Gledao sam taj film na HRT-u nedavno. Dosta je zanimljiv, ne znam je li ono sve istina ali vrlo je moguce da je. Preporucujem ga svakome tko se zanima za IT svijet i slicno.

I HAVE A LARGE CHIN, YOUR ARGUMENT IS INVALID!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Memoari suosnivača Microsofta
rustweaver kaže...
Drago kaže...

Gatesova filantropija i pozitivni društveni angažman počinje nakon ženidbe i udaljavanja od Ballmera. 

Znaci zenica ga je maknula iz loseg drustva {#}

A on maknuo ženu iz Microsofta. S obzirom da je ona bila glavna za Microsoft Bob projekt - WIN-WIN situacija{#}

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
neaktivan
offline
Memoari suosnivača Microsofta

Svakako preporučam pogledati film jer objašnjava lik i djelo "fantastične 4-e", Gates, Allen,Stevo, Wozniak, ali i rješava određene zablude vezane uz, operativne sustave, GUI, miš i sl.

 

Ako nekoga zanima evo link na intervju s Allenom od prije par dana gdje on objašnjava ugl. sve faze svog života, od srednje, do faksa, pa osnivanja MS-a, bolesti i na kraju prestanak rada u MS-u.

LINK:

http://www.vanityfair.com/business/features/2011/05/paul-allen-201105?currentPage=1

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Memoari suosnivača Microsofta

ko zna kaj su sve kemijali na onoj ploči :)

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Memoari suosnivača Microsofta
Damok kaže...

PIRATES OF THE SILICON VALEY se zove film (1999)  dobar je i govori o tome, gotovo da je biografski. 

 

Gates, Jobs i Allen glavni protagonisti.

 

ima ga tamo gdje se obično filmovi nalaze ;)

Film je smece i nije biografski jer se itekako razlikuje od price iz dokumentarca "smokljani" koji obraduje istu pricu uz govor svih protagonista.

16 godina
neaktivan
offline
Memoari suosnivača Microsofta

Pirates of the Silicon Valey je ok kao film, ali bi bilo bolje pogledati dokumentarac   Triumph of the Nerds: The Rise of Accidental Empires  iz 1996.

Could it be, nothing that you learned from ash and debris?
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2011 18:15 (D4RKL1NG).
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Memoari suosnivača Microsofta
@plavooki ... Ne bih se složio da je pirati smeće, solidan uvod u temu po meni... Wozniak se svojevremeno jako pozitivno izrazio o njemu. Njemu su određeni dijelovi filma gotovo dokumentaristicki pogođeni... :D
A.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Memoari suosnivača Microsofta

Isina, neki djelovi su tocni, medutim pogledaj si prvih 3-4 epizoda iz dokumentarca iznad pa slusaj sto Jobs, Wozz i ostali govore pa usporedi sa bedastocom od filma.  Za razliku od dokumentarca koji je bio full popularan i zanimljiv, film je cista katastrofa.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice