Mercator prelazi na Office 365

poruka: 15
|
čitano: 4.413
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mercator prelazi na Office 365".
16 godina
neaktivan
offline
Mercator prelazi na Office 365

 Naravno, iznimno je važno i to da ćemo smanjiti troškove poslovanja uz istodobno povećanje performansi, ali i pouzdanosti alata kojima se u svakodnevnom radu koriste naši zaposlenici.

 

Što?

Otkad je to MS Office besplatan? Vjerojatno će ih za 2-3 godine MS savjetovati da potroše novce na novu inačicu kako bi "jeftinije" poslovali.

 
1 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mercator prelazi na Office 365

Ono što meni nije jasno jest, da unatoč nekakvim najavama kako će naša vlada preći na open source, na uzoru na druge zemlje, nikako da se to dogodi. Odnosno cilj im je smanjiti troškove od neznam koliko milijuna koje plaćaju za licenciranje Microsoftovih proizvoda, dok naši susjedi sklapaju ugovor i pritom još žele proširiti to na nas i druge. Mislim što se tiče clouda, naravno to je sve super, ali na taj način opet moraju njima plaćati pretplatu ili nadogradnju novih inačica (mogućnosti) i pitaj više koječega.  Što se više želiš otarasiti MS-a to te više zaokupira. 

{| qu!ck_s!1\/3r |}
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mercator prelazi na Office 365
Clone kaže...

Ono što meni nije jasno jest, da unatoč nekakvim najavama kako će naša vlada preći na open source, na uzoru na druge zemlje, nikako da se to dogodi. Odnosno cilj im je smanjiti troškove od neznam koliko milijuna koje plaćaju za licenciranje Microsoftovih proizvoda, dok naši susjedi sklapaju ugovor i pritom još žele proširiti to na nas i druge. Mislim što se tiče clouda, naravno to je sve super, ali na taj način opet moraju njima plaćati pretplatu ili nadogradnju novih inačica (mogućnosti) i pitaj više koječega.  Što se više želiš otarasiti MS-a to te više zaokupira. 

Taj trenutak kad bi HR Vlada prešla čak i na office 365 desilo bi se 50% ušteda u IT proračunu kojega čine pozivi i izlasci na teren malih firmica kad im teta u općini javi da joj "niš ne radi i nikako ne more maknut one karte da bi vidjela dopis za načelnika"{#}

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mercator prelazi na Office 365
Clone kaže...

Ono što meni nije jasno jest, da unatoč nekakvim najavama kako će naša vlada preći na open source, na uzoru na druge zemlje, nikako da se to dogodi. Odnosno cilj im je smanjiti troškove od neznam koliko milijuna koje plaćaju za licenciranje Microsoftovih proizvoda, dok naši susjedi sklapaju ugovor i pritom još žele proširiti to na nas i druge. Mislim što se tiče clouda, naravno to je sve super, ali na taj način opet moraju njima plaćati pretplatu ili nadogradnju novih inačica (mogućnosti) i pitaj više koječega.  Što se više želiš otarasiti MS-a to te više zaokupira. 

 

Država troši manje od 2% IT budgeta na Microsoft licence. Bolje se pitaj gdje se troši ostatak IT novca :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Mercator prelazi na Office 365
 Vjerojatno će ih za 2-3 godine MS savjetovati da potroše novce na novu inačicu kako bi "jeftinije" poslovali.

 

To je i bit Officea 365, korisnik ima uvijek najnoviju inačicu Officea, nema dodatnih troškova za licenciranje novih verzija.

15 godina
offline
Re: Mercator prelazi na Office 365
XoX1 kaže...
 Vjerojatno će ih za 2-3 godine MS savjetovati da potroše novce na novu inačicu kako bi "jeftinije" poslovali.

 

To je i bit Officea 365, korisnik ima uvijek najnoviju inačicu Officea, nema dodatnih troškova za licenciranje novih verzija.

Hahaha u cijeloj državi 2 ili 3 čovjeka imaju potrebu za novom verzijom officea, a 99,999999% drugih bi se zadovoljilo sa officeom 2.0 {#}

 

A i u Mercatoru je ovo itekako upitno jer možda 1 promil ljudi zaista treba nova verzija officea, no zbog standardizacije i outsourcinga IT-a to ima smisla (čitaj: otpuštanja informatičara).

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
16 godina
offline
Mercator prelazi na Office 365

Biljana milfača {#}

 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mercator prelazi na Office 365

A da ne pričamo o nekompatibilnosti excel obrazaca koji se upotrebljavaju u e-poslovanju kod FINE, porezne i sl..  jer ne žele ili ne znaju kreirati ih kao ods pa da ih mogu koristiti sa npr. openoffice-om.. nego me tjeraju na ms office..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
15 godina
offline
Re: Mercator prelazi na Office 365
XoX1 kaže...
 Vjerojatno će ih za 2-3 godine MS savjetovati da potroše novce na novu inačicu kako bi "jeftinije" poslovali.

 

To je i bit Officea 365, korisnik ima uvijek najnoviju inačicu Officea, nema dodatnih troškova za licenciranje novih verzija.

 -to je oduvjek s partnerskim licencama, tj korisnik koristi verziju koju želi, kad izađe nova može... Veliki sistemi-firme su ipak nešto drugačije nego SOHO ili kućni useri. (pa je ova 'ušteda' samo mazanje očiju, na kraju se ugovor sklapa na neki 'paušalni' iznos koji može bit viši ili niži...). Tj sad neće trošiti novac na licence ili nove verzije (nisu ni do sad), nego će (isti taj novac) plaćati za uslugu MSu, tj plaćat će CLOUD-maglu (kao sinonim oblaka...) i ovisnosti o pristupu the-netu. ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2012 12:41 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Mercator prelazi na Office 365

@cekpi

Je ovo ono o čemu si mi govorio?

Mislim na prvi post.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mercator prelazi na Office 365

To samo znači da uprava glavinja, kompanija im je prezadužena, a oni potpisuju ugovor sa vragom.  Svatko tko danas potpisuje ugovor ili partnerstvo sa Microsoftom je ili izgubljen/propao slučaj (hint Nokia) ili će to tek bit (Mercator). Microsoftu je profit previsoko na ljestvici vrijednosti, toliko visoko da uspješno podriva vlastite temelje. Da imam dionice Mercatora ovo bi bio signal za hitnu prodaju, ovakva kompanija može poći samo nizbrdo.

 
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mercator prelazi na Office 365
Prvi put je besplatno a kasnije bend over ;)

Sigurno ne prelaze na 365 ako nemaju računicu za to ili ako im nisu prodali muda pod bubrege ;)

BTW koga zanima koji office Mercator koristi?
16 godina
offline
Mercator prelazi na Office 365

Office 365 je idealan proizvod za tvrtke te veličine. SharePoint koji bi trebao biti uključen u paket je sam po sebi izuzetan dobitak što se tiče učinkovitosti poslovanja. Da ne pričam o exchangeu. U principu, kad sam malo gledao cijene, a ima ih raznih za različite pakete Office 365, moguće je dobiti office, exchange i sharepoint za cijenu gde drugi nude samo exchange uslugu po korisniku. Vidim da se mnogi u ovoj temi orijentiraju samo na Office paket, ali Office 365 je puno više od samog office paketa. Vjerojatno trenutno najkvalitetnija online usluga za poslovanje tko treba takve alate.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mercator prelazi na Office 365
royalhero kaže...

@cekpi

Je ovo ono o čemu si mi govorio?

Mislim na prvi post.

 upravo to

 

OT (kad već pljucate da znate po čemu pljucate):

Office365 nije standardni Office paket (makar i njega sadrži) niti Office paket (word/excel) u oblacima (iako i to sadrži) nego je to zajednički naziv za uslugu koja je hostana kod Microsofta i sadrži Exchange Online, Sharepoint Online, Lync Online, Office ProPlus i Office WebApps. Može se koristiti kao samostalna usluga ili u hibridnom okruženju skupa sa postojećom "vlastitiom" infrastrukturom. Za velike firme je ovo super stvar jer se naplaćuje po korisniku i po vrsti korisnika (nekome treba sve a nekome samo webmail).

 

kod mene normalno radi.....
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mercator prelazi na Office 365
ferovca1 kaže...

A da ne pričamo o nekompatibilnosti excel obrazaca koji se upotrebljavaju u e-poslovanju kod FINE, porezne i sl..  jer ne žele ili ne znaju kreirati ih kao ods pa da ih mogu koristiti sa npr. openoffice-om.. nego me tjeraju na ms office..

Mda, OpenDocument format je prihvaćen kao hrvatska norma (HRN ISO/IEC 26300:2008), ali se rijetki pridržavaju norme budući da primjena norme nije obavezna, "osim ako je propisom donesenim na temelju Zakona o normizaciji ili nekog drugog zakona određena norma proglašena obaveznom". Toliko o korištenju normi za olakšavanje "obrade, brzog, točnog i lako razumljivog priopćavanja i prijenosa podataka" u Hrvatskoj. Srećom, LibreOffice ima prilično dobre importere (uzete iz GoOO-a), a Calligra Suite bi trebao imati i još bolje (pogotovo za OOXML, zato što uključuje kod koji je KO Gmbh razvijao po narudžbi Nokie, za podršku OOXML formata u Maemou/Meegou).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice