Microsoft kreće s pohranom podataka u DNK

poruka: 11
|
čitano: 1.924
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft kreće s pohranom podataka u DNK".
15 godina
offline
Microsoft kreće s pohranom podataka u DNK

imamo mi to odavno. samo kažemo da nam je "sve u malom prstu", odn. dnk-u koji sadrži. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2016 18:28 (Ajar).
Moj PC  
7 2 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft kreće s pohranom podataka u DNK
Ovo pojmu virus daje totalno novo znacenje
--------------------------------------------------------------------------------------------
 
5 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Microsoft kreće s pohranom podataka u DNK

Mogli su nas pitati da im to prodamo. Ipak smo predvodnici u dnk skladištenju podataka sa najpoznatijim usklikom "di si bio devedsprve?", koji se povlači kroz generacije i generacije. 

 
9 5 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft kreće s pohranom podataka u DNK
RedRocco kaže...

Mogli su nas pitati da im to prodamo. Ipak smo predvodnici u dnk skladištenju podataka sa najpoznatijim usklikom "di si bio devedsprve?", koji se povlači kroz generacije i generacije. 

 heheh , strasno :).

...... gdje je sve po mom :)
11 godina
offline
Re: Microsoft kreće s pohranom podataka u DNK
zerocool12 kaže...
Ovo pojmu virus daje totalno novo znacenje

 baš, di su to dozvolili baš MSu, pa zna se sto su sa softwatreom uradili, tek sto ce biti od genoma :\ uzas!!!

9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft kreće s pohranom podataka u DNK
LudaRajcica kaže...
zerocool12 kaže...
Ovo pojmu virus daje totalno novo znacenje

 baš, di su to dozvolili baš MSu, pa zna se sto su sa softwatreom uradili, tek sto ce biti od genoma :\ uzas!!!

 Zamisli kakav bi tada ti paradajz ispao. Kvantni skok

 

Za tebe ni Monsanto nema rješenje

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2016 18:52 (maximilian).
16 godina
offline
Microsoft kreće s pohranom podataka u DNK

 ovo bi poprilično pojednostavilo backup mojih (trenutno) bitnih 250GB podataka...trebal bi 1/4 milijarditog dijela grama te DNK, al bi uzel čitavu milijarditinku, ono, nek se nađe....  :)

baš me zanima cijena... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2016 20:54 (hogar strašni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Microsoft kreće s pohranom podataka u DNK

A kako su provjerili da su podaci sigurni tisuće godina?

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft kreće s pohranom podataka u DNK
hogar strašni kaže...

 ovo bi poprilično pojednostavilo backup mojih (trenutno) bitnih 250GB podataka...trebal bi 1/4 milijarditog dijela grama te DNK, al bi uzel čitavu milijarditinku, ono, nek se nađe....  :)

baš me zanima cijena... 

Twist Bioscience trenutno naplaćuje 10 američkih centi po paru baza (bitu), a nadaju se cijenu spustiti na 2 centa po paru baza. Čitanje se odvija sekvenciranjem DNK - trenutna cijena sekvenciranja ljudskog genoma je nešto iznad 1000 dolara, a on sadrži oko 3 milijarde parova baza (tj. 3 gigabita podataka) - dakle, možemo uzeti da je cijena čitanja cca 300-400 dolara za gigabit podataka.

 

Uzmemo li iznos od 2 centa za gigabit, da bi zapisao 250 GB podataka, trebao bi platiti 250e9*8*0.02=40 milijardi dolara - usput, dodatni bitovi za korekciju grešaka ili redundantno spremanje podataka u istu svrhu nisu uračunati, koji su obavezni ako ne namjeravaš čuvati DNK u kriogenim uvjetima i sa zaštitom od mogućeg zračenja koje može doprijeti do DNK.

 

Čitanje je znatno jeftinije - za 250 GB, samo 600 tisuća dolara.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2016 0:40 (hrx).
16 godina
offline
Re: Microsoft kreće s pohranom podataka u DNK

pričekat ću da cijena padne na 2 centa... 8 milijardi $ mi je ipak prihvatljivije od 40... 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft kreće s pohranom podataka u DNK
hrx kaže...
(...)

Twist Bioscience trenutno naplaćuje 10 američkih centi po paru baza (bitu), a nadaju se cijenu spustiti na 2 centa po paru baza. (...)

 

Uzmemo li iznos od 2 centa za gigabit, da bi zapisao 250 GB podataka, trebao bi platiti 250e9*8*0.02=40 milijardi dolara (...)

 

hogar strašni kaže...

pričekat ću da cijena padne na 2 centa... 8 milijardi $ mi je ipak prihvatljivije od 40... 

 Misliš - 40 milijardi je prihvatljivije od 200 milijardi? .

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice