Microsoft: najavljen Creators Update i jeftiniji V

poruka: 25
|
čitano: 2.584
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft: najavljen Creators Update i jeftiniji V".
16 godina
offline
Microsoft: najavljen Creators Update i jeftiniji V

A kak će se ti upgradei plaćati???

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft: najavljen Creators Update i jeftiniji V

MS mi je sve čudniji, mogli su ih uredno nazivati Windows 10.1, 10.5, 11, a ne izmišaljati ova glupa imena. Najbolje mi je kad lik priča na prezentaciji o platformi i svaki put kad spominje svoje Windowse govori "windows ten aniversary edition" pa tako n puta. Izgleda da sva logika polako odlazi u Honduras

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
2 4 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft: najavljen Creators Update i jeftini
southy kaže...

MS mi je sve čudniji, mogli su ih uredno nazivati Windows 10.1, 10.5, 11, a ne izmišaljati ova glupa imena. Najbolje mi je kad lik priča na prezentaciji o platformi i svaki put kad spominje svoje Windowse govori "windows ten aniversary edition" pa tako n puta. Izgleda da sva logika polako odlazi u Honduras

 

Zašto ne? Što kad dođu do 10.9?

Zašto se ti ne zoveš 11.5587.1058.106484?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft: najavljen Creators Update i jeftini
southy kaže...

MS mi je sve čudniji, mogli su ih uredno nazivati Windows 10.1, 10.5, 11, a ne izmišaljati ova glupa imena. Najbolje mi je kad lik priča na prezentaciji o platformi i svaki put kad spominje svoje Windowse govori "windows ten aniversary edition" pa tako n puta. Izgleda da sva logika polako odlazi u Honduras

To su komercijalna imena, da bi se priblizili non tech ljudima.

 

Koriste se samo u marketinske svrhe, za komunikaciju na blogovima i promo materijalima.

 

U samim Windowsima nigdje neces nac termin "fall update", "anniversary update" ili "creators update"

 

Sluzbeno se zovu Windows 10 ver. 1507, 1511, 1607, 17xx...

11 godina
offline
Re: Microsoft: najavljen Creators Update i jeftini
Vidi se da MS više nema ideja, 3D for everyone ..WTF donošenje jadnih 3D mogućnosti u Paint bi trebalo poboljšati Windowse?

Ovo mi izgleda kao spam reklama za Holo lense.

Gledao sam keynote i cijelo vrijeme dok su predstavljali taj updejt pitao se is this for real or what??? jer mi više liči na nekakvu parodiju nego stvarnost.
Moj PC  
0 6 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoft: najavljen Creators Update i jeftini
Velikog li updatea?!
Bolje da su rekli "Stiže novi update,a novosti su da ih NEMA ..."
Onaj koji ima neki oblik VRa doma taj će to isprobat jedanput i to radi znatiželje. Možda će dobro doći nekim firmama koje se bave takvim piz....
Bolje bi bilo da su slušali svoje korisnike pa popravili neke učestale bagove, ispolirali sam os,dodali neke nove i korisne feature il kj god....
Al to im je valjda bilo previše posla.
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft: najavljen Creators Update i jeftiniji V

A za koji k**** će im 3D objekti, kad VR i hologrami nisu još zaživjeli. 

 

Opet MS uvodi neke stvari, koje će tek za jedno par desetljeća bit 'zrele' tehnologije (sjetimo se pametnih telefona,tableta i sl.)

 

Naravno ponovo će im vrhnje pokupit neko drugi.

 

Da nemaju monopol na prastari OS, odavno bi već krepesnuli.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Microsoft: najavljen Creators Update i jeftiniji V

CAD programi za tehničko crtanje imaju eksport u 3D kompatibilne formate već više od 10 godina.

Neki od tih formata su bazirani na nečemu sličnom XML-u.

 

Solidworks može eksportirati u XAML već više od 5 godina.

 

No, OK, barem su se sjetili da to nešto tamo postoji.

 
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Microsoft: najavljen Creators Update i jeftini
memulica kaže...

Da nemaju monopol na prastari OS, odavno bi već krepesnuli.

 Ništa, daj nam onda ti prijedlog modernog OS-a pa da se svi prosvijetlimo?

Swedish latin super funk.
12 godina
offline
Re: Microsoft: najavljen Creators Update i jeftini
Ovom sam se nadao još kad je bio najavljivan win8. Još mi i danas nije jasno kako su došli do odluke da preuzmu GUI za tuch screan. Al da uvijek su sljedili Jobsa pa je i odluka shvatljiva.
Koja će biti korist od 3D elemenata u workshopu za razliku od 2D elemenata na desktopu?
Povucite paralelu kad je Jobs vidio prednost drop menua za razliku od unosa sa komandne linije.
 
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Microsoft: najavljen Creators Update i jeftini
sirka666 kaže...
memulica kaže...

Da nemaju monopol na prastari OS, odavno bi već krepesnuli.

 Ništa, daj nam onda ti prijedlog modernog OS-a pa da se svi prosvijetlimo?

 Kaj fali sa OS X-om odnosno MacOS-om...Microsoft da nema DX odnosno da je DX dostupan na drugim platformama Windows bi odavno bio MRTAV.

 

Ja se samo nadam da će Vulkan ili neki slični univerzalni API dostići DX, pa da vidiš revolucije!!!

U par godina Windows bi postao ono što je danas Amiga.

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Microsoft: najavljen Creators Update i jeftini
sirka666 kaže...
memulica kaže...

Da nemaju monopol na prastari OS, odavno bi već krepesnuli.

 Ništa, daj nam onda ti prijedlog modernog OS-a pa da se svi prosvijetlimo?

 

PC arhitektura je na zalazu i vidi se iz aviona, kako njegov glavni OS stagnira već godinama. Nema tu više ničega bitnog, osim tanki sloj boje da pokrije debeli sloj korozije.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
12 godina
offline
Re: Microsoft: najavljen Creators Update i jeftini
memulica kaže...

PC arhitektura je na zalazu i vidi se iz aviona, kako njegov glavni OS stagnira već godinama. Nema tu više ničega bitnog, osim tanki sloj boje da pokrije debeli sloj korozije.

 Baš ekipa raspravlja o tome da apple ne želi touch na svoj mac. Touch GUI zahtjava da pixlovi radne površine budu iskorišteni da se mogu koristiti pritiskom prsta. U tom slućaju imaš 4k ekran koji ti služi za prikaz jednostavnih elemenata preko cijele površin što nije dovoljno zahtjevno ni za arm arhitekturu i vrijeđa te iste ekrane. Na takvom GUI-u ti ni multi tasking ne treba.
CISC arhitektura nije na zalazu nego je konačno ovima iz Microsofta sinulo da imaju pod haubom ne iskorišten hardwer koji se može iskoristiti u itekako produktivne svrhe, a ne samo za gaming.

16 godina
offline
Microsoft: najavljen Creators Update i jeftiniji V

... produktivne svrhe kažeš? 

 

 

A ono sad ćemo na fejsu, instagrahu i ostalim 'junkie' aplikacijama, imati poplavu 3d emoji-a i sl. elektronskog smeća.

 

 

 

BTW

 

Jel ti lakše manipulirati 3d objektima sa prstima/rukama ili sa mišom/tipkovnicom ?

 

 

 

Mislim da je odgovor svima kristalno jasan 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.10.2016 10:24 (memulica).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
online
Re: Microsoft: najavljen Creators Update i jeftini
memulica kaže...

Jel ti lakše manipulirati 3d objektima sa prstima/rukama ili sa mišom/tipkovnicom ?

 Ne razumijem pitanje? Spojiš ekran osjetljiv na dodir na PC i imaš mogućnosti kao na tabletu.

Jel ti lakše renderati 3D objekt na ARM procesoru ili na i7+nvidia CUDA?

Swedish latin super funk.
12 godina
offline
Re: Microsoft: najavljen Creators Update i jeftini
memulica kaže...

... produktivne svrhe kažeš? 

 

Jel ti lakše manipulirati 3d objektima sa prstima/rukama ili sa mišom/tipkovnicom ?

 Probaj gledat u kontekstu profesionalnih programa na kojima danas moraš mjesec dana upoznavat samo sućelje bez da dobiješ intuitivno ideju koji dio za što služi. Istu situaciju si imao 84'.
Iskreno odgovor na drugo pitanje mi i nije baš jasan odgovor. Prirodno bi bila manipulacija 3D objektima rukama, ali na monitorima zaklanjaš vidno polje rukom tako da bi rekao miš i tipkovnica

15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft: najavljen Creators Update i jeftini
memulica kaže...
Da nemaju monopol na prastari OS, odavno bi već krepesnuli.
Diazz72 kaže...
U par godina Windows bi postao ono što je danas Amiga.

Blago vama dvojici sa tim uvjerenjem da MS živi od desktopa....

 

https://rcpmag.com/articles/2016/08/02/microsoft-behind-aws-in-cloud.aspx

 

I takvih članaka još x... Desktop postaje manji dio udjela, sve ide u cloud. Rastu nevjerovatnim stopama i idu u pravom smjeru - SaaS, IaaS...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.10.2016 15:39 (Sum_of_all_fears).
12 godina
offline
Re: Microsoft: najavljen Creators Update i jeftini
Sum_of_all_fears kaže...

 Desktop postaje manji dio udjela, sve ide u cloud. Rastu nevjerovatnim stopama i idu u pravom smjeru - SaaS, IaaS...

 Vraćenje natrag na terminal ne može biti nikako pravi smjer.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft: najavljen Creators Update i jeftini

Zašto ne? Cloud servisi nude uptime i sigurnost koju ti ne možeš postići nikako. Ulaganja u hardver su ti minimalna (clienti koji koštaju parsto eura a ne 1000+ eur), ne trebaju ti skupa failover rješenja, UPSovi, agregati...

 

Ako imaš ikakve servere, 99% da su u Hyper-V ili sličnoj virtualizaciji. Tad ti je totalno svejedno je li taj stroj u podrumu zgrade u klimatiziranoj prostoriji ili negdje u Irskoj.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: Microsoft: najavljen Creators Update i jeftini

Sumnjam da će ikada interakcija client-server nadmašti lokalno izvođenje. Za firme je to ok, ali za pojedinca mi nema smisla da pokreće programe u cloudu. Investirat u alat sa kojim radi mi ima puno više smisla. Možeš reći ne potrebni troškovi, ali oni su ti koji su drželi mooreov zakon. Od kad je fokus na cloud on je prvi put ugrožen.

12 godina
protjeran
offline
Microsoft: najavljen Creators Update i jeftiniji V

Creators Update se, barem meni, čini najmanje zanimljivim od svih koje smo imali.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoft: najavljen Creators Update i jeftini

Ako se konaćno poćnu micati od windows GUI-a i još više od mobilnog ovo bi mogao biti naj znaćajniji update od kad postoje.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft: najavljen Creators Update i jeftini
Angus_Young kaže...

Sumnjam da će ikada interakcija client-server nadmašti lokalno izvođenje. Za firme je to ok, ali za pojedinca mi nema smisla da pokreće programe u cloudu. Investirat u alat sa kojim radi mi ima puno više smisla. Možeš reći ne potrebni troškovi, ali oni su ti koji su drželi mooreov zakon. Od kad je fokus na cloud on je prvi put ugrožen.

Pa o poslovnim i govorim... Hebe se MSu za kućne korisnike Windowsa i Officea, vidiš da žmire na oba oka i gledaju kroz svih 10 prstiju kad su u pitanju sumnjive nadogradnje i aktivacije... Da je njima do zaštite toga, misliš da bi Win7 aktiviran loaderom prelazio na Win10 bez problema? Kako da ne. Imaju načina da to zaustave ali ih nije briga. Serverska izdanja daju na 120 dana trial! Cilj im je skupiti što veću korisničku bazu kako bi onda imali vojsku ljudi naučenih na njihov desktop, Office, servere i razvojne alate. U velikoj slici, to što mali Perica po kvartu aktivira Win10 za 50kn, to ih niti najmanje ne brine, kao niti flop sa Win10M. To je sve kikiriki u odnosu na zaradu na business licencama (SQL Standard == skoro 10k kuna) i na Office365 + Azure.

 

Uostalom, kućni korisnik ima dosta cloud usluga a da ne zna. Od raznih mailova, onedrive/gdrive/dropbox storagea pa sve do igara (tko više kupuje box izdanja?) - sve je u cloudu.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: Microsoft: najavljen Creators Update i jeftini

To stoji. Ali ono što meni djluje je da idu u smijeru izvođenja programa u cloudu. Bit povezan i do bitnih failova dolazit sa bilo koje lokacije preko svog acounta je pozitivna i ideja mogučnosti rada da nisi na svom kompjuteru. Ali da ti je sve jedno dali si na svom kompu ili na nekom terminalu je po meni greška, odnosn prilagođavanje programa da se izvode na serverima, a ne lokalno je po meni krivi smjer razvoja.

16 godina
offline
Re: Microsoft: najavljen Creators Update i jeftini
Angus_Young kaže...
memulica kaže...

... produktivne svrhe kažeš? 

 

Jel ti lakše manipulirati 3d objektima sa prstima/rukama ili sa mišom/tipkovnicom ?

 Probaj gledat u kontekstu profesionalnih programa na kojima danas moraš mjesec dana upoznavat samo sućelje bez da dobiješ intuitivno ideju koji dio za što služi. Istu situaciju si imao 84'.
Iskreno odgovor na drugo pitanje mi i nije baš jasan odgovor. Prirodno bi bila manipulacija 3D objektima rukama, ali na monitorima zaklanjaš vidno polje rukom tako da bi rekao miš i tipkovnica

Rekoh ja da je odgovor i više nego jasan, jer ljudi svakodnevno manipuliraju (3D) objektima sa svojih 10 prstiju,tj. rukama i ne, nisam nigdje spominjao monitore.

 

 

 

 

Sum_of_all_fears kaže...
memulica kaže...
Da nemaju monopol na prastari OS, odavno bi već krepesnuli.
Diazz72 kaže...
U par godina Windows bi postao ono što je danas Amiga.

Blago vama dvojici sa tim uvjerenjem da MS živi od desktopa....

 

..

 Blago tebi što nisi svjestan svoje nesvjesti, tj. podsvjesno točno znaš o čemu ja zapravo pričam. Evo odma ti ukažem na tvoj problem:

 

Sum_of_all_fears kaže...

...  Cilj im je skupiti što veću korisničku bazu kako bi onda imali vojsku ljudi naučenih na njihov desktop, Office, servere i razvojne alate. 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice