Microsoft "napao" Windowse XP

poruka: 133
|
čitano: 12.360
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft "napao" Windowse XP".
15 godina
offline
Microsoft "napao" Windowse XP

Kako jadno od njih da trebaju naglasavati "kybrd/mouse support"

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
22 1 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft "napao" Windowse XP

svakoga tko ima imalo sive tvari među ušima ova demagoška kampanja uvjerit će u ostajanje na XP-u (ili prelasku na sedmicu) i zaboravljanje da je 8 (8.1) ikad i postojao (kao što malen broj još pamti Millenium ili Vistu). svi koje poznajem i još uvijek upotrebljavaju XP (s razlogom, osobito uz Office 2003 - "never touch a working system") tako će i nastaviti. podsjetimo se samo "hvalite me usta moja, iako bez pokrića u zbilji" obavijesti koje "žrtva" može pročitati tijekom instaliranja XP-a (fast, reliable, blablabla)! fascinira me tvrdoglavost, nametljivost i nedokazanost MS-a. toliko su glupi da pljuju po vlastitu proizvodu! i gori su od Jehovinih svjedoka. {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.3.2014 8:18 (Ajar).
Moj PC  
24 25 hvala 3
13 godina
offline
Re: Microsoft "napao" Windowse XP
lovac82 kaže...

Kako jadno od njih da trebaju naglasavati "kybrd/mouse support"

 

Da, ovo me potsjetilo na usporebu iPhonea i kamena :)

Traljavo su ovo izveli.

15 godina
neaktivan
offline
Microsoft "napao" Windowse XP

Mene zanima samo jedna stvar , godine prolaze i ako se većina ljudi odluči za windows 7 za par godina ce nastat veliko sranje sa update-ovima , microsoft bi prije crkao nego izbacio SP2 za Windows 7.

 
13 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Microsoft "napao" Windowse XP

Gledam ovaj "kompare" i taman što osmica nudi naspram ikspeja, nikad ne koristim...tako da...{#}8.1

•from freedom came elegance•
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft "napao" Windowse XP
Naravno da ne treba dirati sustav koji radi ali što napraviti kad kupuješ novo računalo (i to se treba ponekad napraviti) a želiš imati legalan OS. Izbora baš i nema previše, u Windows svijetu je to 7-ca još neko vrijeme i 8.1. Ne vidim previše logike u kupnji 7-ce (nakon najavljenih proljetnih updatea). Preostaje alternativa (OS X ili Linux).
Stručnjak za odmaganje...
14 godina
neaktivan
offline
Microsoft "napao" Windowse XP

Jadniju kampanju i to protiv svog najuspješnijeg proizvoda ikad nisam nikada vidio. Long live XP! M$, učini ga open-source ako ti je već tako jaka mržnja protiv njega i ako je toliko loš da te ne može ugroziti...

 

BTW "mučko đubre" XP se ne da, i ovaj mjesec je market share porasao u odnosu na prošli mjesec :D

 

http://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=11&qpcustomb=0

 

 

 
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Microsoft "napao" Windowse XP

Nitko vas ni ne tjera na nove Windowse, samo XP gubi službenu podršku, nije da će prestati raditi...

Swedish latin super funk.
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Microsoft "napao" Windowse XP

Samo prijetnja smrću me može natjerati da se oprostim od WinXP!

Nedam ga!

Moj PC  
7 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft "napao" Windowse XP
mario.L_hr kaže...
Naravno da ne treba dirati sustav koji radi ali što napraviti kad kupuješ novo računalo (i to se treba ponekad napraviti) a želiš imati legalan OS. Izbora baš i nema previše, u Windows svijetu je to 7-ca još neko vrijeme i 8.1. Ne vidim previše logike u kupnji 7-ce (nakon najavljenih proljetnih updatea). Preostaje alternativa (OS X ili Linux).

Potražiš iaAhci i iaStor drivere za novi hardware i instaliraš xp.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft "napao" Windowse XP

Poanta je kako imati legalan XP, postalo je izuzetno teško imati novo računalo i imati na njemu legalan XP. Tebi kao (pretpostavljam) kućnom korisniku neće biti nikakav problem imati pirata ali meni za profesionalne primjene jednostavno mora biti legalan. Poanta ovog open source XP-a koji se zagovara u nekim krugovima je upravo to što bi time on postao "legalan" i kao takav dostupan bilo kome da ga koristi za bilo što.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft "napao" Windowse XP

Da citiram svog kolegu: "Windows 8.1 je super, nemam ništa instalirano na njemu jer znam da neće radit...ovako mi sve radi :)".

 

Zajebi ti sustav koji je apsolutno neozbiljan za poslovne potrebe. Na čistoj 8-ici niti jedan vpn klijent mi nije radio (od njih 10), a na 8.1. radi samo forticlient i to uz povremene BSOD-e. Memory leakovi u nekoliko različitih programa...neergonomsko sučelje (hvala bogu da znam sve žive kratice, a tko ne zna jao si mu majko kako doć do control panela ili ne daj bože devices and printers stavke...)

 

Jad i bijeda, što kaže kolega, neće me maknut s xp-a makar sjekire padale. Na virtualki xp vrti mi se sve živo i neživo i radi savršeno (također 7-ica radi savršeno bez greške).

14 godina
neaktivan
offline
Microsoft "napao" Windowse XP

Radim u školi kao nastavnik informatike i mogu "osmicu" instalirati legalno kad god hoću, ali svejedno mi se ne sviđa i čisto sumnjam da ću je ikada instalirati. Kome se sviđa i tko se može naviknuti na "ono", svaka čast, neka koristi šta hoće, ali ovako nagovarat ljude da uzmu Win 8 je bezobrazno, iako opet sa poslovne strane shvaćam zašto to rade.

Moj PC  
10 1 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft "napao" Windowse XP

Mene je ovaj clanak (i komentari) vise ponukao da kupim legalnu sedmicu.. :-)

Jedini problem je sto je sedmica u vecini varijanti skuplja nego osmica, a to je smijesno.

 

Da mi netko ponudi Win7 pro za ~500kn kupio bi ih odmah.

Ovako ostajem na ilegalnima.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Microsoft "napao" Windowse XP

postajete smijesni sa tim stavom: ko se moze naviknuti na ono itd...

 

za ljude koji su koliko toliko u kompjuterima totalno ste rigidni i zatucani da izvinete. 

 

win 3.11 je savreseno radio kome treba novi??

 

kad sm vec kod toga MSDOS je bio perfekcija nikada se nije rusio, kome treba mis i ostale fancy djidja midje.

 

nemojte vise lupeatti ili prihvatite da se industrija mijenja i napreduje ili se zakompajte u sstemima ihardveru starim 10 godina neka vas gazi vrijeme. 

 

sad ste isti kao oni likovi sa konjima kad su idjeli auto.. kome treba to sokodjalo moj konje je bolji i brzi itd...

 

 

realno i objektivno win 8 je najbolje sto su uradili u zadnjih ihahaj godina. nemojte svoju nemogucnost prilagodjavanja i grcevito hvatanje za ono sto vec poznajete pravdati tako sto napadate sistem. 

daleko je bolji i stabilniji i brzi od svega. da ne pricam o podrsci za sve novije hardwere. stavi ssd u xp..... hoces malo morgen.

 

samo vi ostajte na mrtvom OSu, sutra ce vam crknuti taj stampac koji drljate vec godinama, kupite novia drajvera nigdje. prekosutra web cam, itd... i sta onda.

na kraju krajeva i ta kanta od compa stara 10 godina ima odredjen radni vijek kad cikne.. da vidim da stavis najnoviji hardwer i sistem koji nema sanse to da gura.

smijesno 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
15 15 hvala 1
16 godina
offline
Re: Microsoft "napao" Windowse XP
sale1902 kaže...

Da citiram svog kolegu: "Windows 8.1 je super, nemam ništa instalirano na njemu jer znam da neće radit...ovako mi sve radi :)".

 

Zajebi ti sustav koji je apsolutno neozbiljan za poslovne potrebe. Na čistoj 8-ici niti jedan vpn klijent mi nije radio (od njih 10), a na 8.1. radi samo forticlient i to uz povremene BSOD-e. Memory leakovi u nekoliko različitih programa...neergonomsko sučelje (hvala bogu da znam sve žive kratice, a tko ne zna jao si mu majko kako doć do control panela ili ne daj bože devices and printers stavke...)

 

Jad i bijeda, što kaže kolega, neće me maknut s xp-a makar sjekire padale. Na virtualki xp vrti mi se sve živo i neživo i radi savršeno (također 7-ica radi savršeno bez greške).

 I što je od gore navedenog problem windowsa a ne third party vendora? Windows vpn radi normalno. Nije niti Cisco VPN klijent radio na windows 7 dok nisu pomakli svoju lijenu guzicu i updateali ga....

14 godina
offline
Re: Microsoft "napao" Windowse XP

svakom je jasno da 13 godina star os nemre parirat novo osu!

14 godina
neaktivan
offline
Microsoft "napao" Windowse XP

@mirkoj

 

Moraš razumijet da nisu svi "kućni" korisnici i neki ljudi žele da im u poslovnom okruženju sve radi savršeno. Ako netko promjeni sustav i svi njegovi korisnici/klijenti postanu nezadovoljni, on je sebi samo natovario probleme, pa makar imao i najnovije fancy sučelje na windowsima. Na mom osobnom PC-u koji (po mojoj slobodnoj procjeni) nije neka kanta, Win 7 radi savršeno i za sada nemam potrebu mijenjati ga. Tko zna, možda jednog dana i ja postanem moderan kao ti pa instaliram Win 8 :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft "napao" Windowse XP
DSkyline kaže...

@mirkoj

 

Moraš razumijet da nisu svi "kućni" korisnici i neki ljudi žele da im u poslovnom okruženju sve radi savršeno. Ako netko promjeni sustav i svi njegovi korisnici/klijenti postanu nezadovoljni, on je sebi samo natovario probleme, pa makar imao i najnovije fancy sučelje na windowsima. Na mom osobnom PC-u koji (po mojoj slobodnoj procjeni) nije neka kanta, Win 7 radi savršeno i za sada nemam potrebu mijenjati ga. Tko zna, možda jednog dana i ja postanem moderan kao ti pa instaliram Win 8 :)

Nitko ni ne priča o promjeni Windowsa 7, koji su još uvijek aktualan OS, već o promijeni Windowsa XP, od kojih je prošlo 13 godina.

 

Pitam se je li tko instalirao 2011. Windows 98, zato jer eto najsigurniji su i najbolji...

Swedish latin super funk.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft "napao" Windowse XP
DSkyline kaže...

Radim u školi kao nastavnik informatike i mogu "osmicu" instalirati legalno kad god hoću, ali svejedno mi se ne sviđa i čisto sumnjam da ću je ikada instalirati. Kome se sviđa i tko se može naviknuti na "ono", svaka čast, neka koristi šta hoće, ali ovako nagovarat ljude da uzmu Win 8 je bezobrazno, iako opet sa poslovne strane shvaćam zašto to rade.

nadam se bar da si se pomaka sa xp na 7, kad vec ne na 8.1. 

a u skolama je, bar kad su ucitelji i nastavnici u pitanju opcenito kaos, masu njih uopce ne zeli cut za ista drugo osim xp, 7 im je previse, 8.1 znanstvena fantastika, a linux valjda spada u "what?!" kategoriju. znam neke koji i dalje nastavu drze na folijama i grafoskopima... 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft "napao" Windowse XP
Memphis kaže...

svakom je jasno da 13 godina star os nemre parirat novo osu!

ali zato 4 godine star moze 

To kaj su napravili od windowsa 8 je kriminal  

12 godina
neaktivan
offline
Microsoft "napao" Windowse XP

probao sam windows 8.1 i stvarno ne vidim u čemu je bolji od sedmice...stalno nešto sihronizira u pozadini,disk usage svako malo 99 % a nijedan program nije pokrenut...idiotske aplikacije u storu...troši više bateriju i grije se više...sedmica je za mene najbolji OS do sada i na kojem ostajem do dolaska boljega

 
14 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft "napao" Windowse XP
wifi kaže...

nadam se bar da si se pomaka sa xp na 7, kad vec ne na 8.1. 

a u skolama je, bar kad su ucitelji i nastavnici u pitanju opcenito kaos, masu njih uopce ne zeli cut za ista drugo osim xp, 7 im je previse, 8.1 znanstvena fantastika, a linux valjda spada u "what?!" kategoriju. znam neke koji i dalje nastavu drze na folijama i grafoskopima... 

 

Drage volje bi se pomakli sa XP na Win7 u školi da nemamo stvarno loša računala u učionici. Imamo 8 malo novijih računala na kojima bi Win7 radili ok, ali na ostala nema šanse da bi stvar funkcionirala jer mislim da su starija i više od 10 god ( većina max. 512MB ddr1, intel celeron itd). Od sljedeće godine u udžbenicima se obrađuje Win7 pa ćemo ih morati instalirati na ova malo bolja računala ali se tada učenici moraju dijeliti u grupe pa je manje vremena za obraditi gradivo...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft "napao" Windowse XP
DSkyline kaže...

 

Drage volje bi se pomakli sa XP na Win7 u školi da nemamo stvarno loša računala u učionici. Imamo 8 malo novijih računala na kojima bi Win7 radili ok, ali na ostala nema šanse da bi stvar funkcionirala jer mislim da su starija i više od 10 god ( većina max. 512MB ddr1, intel celeron itd). Od sljedeće godine u udžbenicima se obrađuje Win7 pa ćemo ih morati instalirati na ova malo bolja računala ali se tada učenici moraju dijeliti u grupe pa je manje vremena za obraditi gradivo...

Mi imamo par problema... 1. imamo opreme (Lucas Nulle) koja je preplacena, a za koju proizvodjac nije izda drivere dalje od WinXP; 2. imamo profesore koji se jedva snalaze i s XP-om i to im je krajnji domet; 3. imamo arhaicne programe (nastavne i softver) zbog kojih sve dalje od XP nije opcija, a na alternative se ne pomislja jer to zahtjeva trud; 4. imamo racunala (jedan manji dio) koje bi trebalo itnit kroz prozor i naspram kojih je atom i netbook raketa. 

U ucionicama (doc, ppt, internet, video) bi osobno najradje stavia linux, sto zbog malicioznih programa, sto zbog brzog recovery-a ukoliko se sto spi...di, ali opet, to zahtjeva dozu privikavanja, a onda tu dolazi tocka 2. kao primarni problem. 

 

Nevjerojatna mi je usporenost skolskog sustava - uvik barem par godina kasni za aktualnim stvarima, pogotovo kad je racunalstvo u pitanju. U vrime kad je hrpa dice vec na (piratskim) Win 8.1, radit ce se Win 7, a kad je 7 bia aktualan, radia se XP. A o strucnim predmetima u srednjim skolama da i ne govorim... 

14 godina
offline
Microsoft "napao" Windowse XP

Ja nisam u školi imao nikakve windowse jer ih još nije bilo.

 

Pa se sasvim dobro snalazim na 8.1

 

Da kupim novi lap u 2013. što jesam i da stavim XP? Ne pada mi napamet. Koji će mi .....

 

 

 
8 2 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Microsoft "napao" Windowse XP

Radje nek im ponude sedmicu jer osmica je kriticna za poprilican broj ljudi. Sedmica izgleda puno ozbiljnije.

http://isvijet.com.hr
 
2 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft "napao" Windowse XP
Oldy kaže...

Ja nisam u školi imao nikakve windowse jer ih još nije bilo.

 

Pa se sasvim dobro snalazim na 8.1

 

Da kupim novi lap u 2013. što jesam i da stavim XP? Ne pada mi napamet. Koji će mi .....

 

 

??

Pa tko govori da instaliras XP

Tema je kak MS pokusava nagovorit tj. pokazat XP korisnicima zasto je windows 8.1 bolji ,ali bas im slabo ide.

14 godina
offline
Microsoft "napao" Windowse XP

Pa da osobno smatram da je bolji stavio bih XP.

 

Dosta mi je bilo not respondinga dok sam i bio na njemu.

 

 

 
3 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Microsoft "napao" Windowse XP

Ako vam nije neka velika nužda, zaboravite Windowse 8.1. Ja ih imam jer sam ih dobio uz laptop, a ne da mi se zahebavat tražeći od Microsoftove podrške downgrade. Inčica 8 prije nadogradnje na 8.1 bolje radila, a otkad sam nadogradio na 8.1 sistem je sporiji, a u 90% slučajeva mi neće ugasiti računalo, već nakon 10 minuta javi grešku. O novom korisničkom sučelju ne treba posebno pisati, ako niste tablet-oman, katastrofa, radim na starom uz pomoć Classic Start Menu softwera. Problemi sa drajverima za printer su mi takvi, da sam morao instalirati drajvere za XP koji bolje rade od drajvera za 8-micu :) Naravno ne rade kako treba jer su za XP, ali barem rade. Drajveri za bezžičnu karticu su tako super, da mi svakih par dana protok podataka sam od sebe zablokira, pa isključim mrežu i ponovno ju uključim da mogu raditi.

 

Što se tiče XP-a, to su vrhunski Windowsi, imam ih na 3 druga računala, s tim da sam na 2 napravio downgrade s "noćna mora od sporosti" Viste. Sve radi brzo i pouzdano za sve uredske poslove koje radimo. Drajveri su dobro izglancani tako da nema problema s bilo kojim standardnim hardverom koji se koristi. Puknuo sam u jedno starije računalo SSD kontroler i SSD disk, računalo je prodisalo. To što Microsoft neće raditi nove update XP-a, zaboli me uvo, jer ionako dobro rade.

 
2 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft "napao" Windowse XP
Oldy kaže...

Pa da osobno smatram da je bolji stavio bih XP.

 

Dosta mi je bilo not respondinga dok sam i bio na njemu.

 

 

fulao si temu skroz 

ekipa koja jos drzi XP drzi ga zato jer radi ,a ne zato sto je bolji
vecini windows 7 niti windows 8 nebi radio dobro zbog premalo rama na starijim kompovima 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice