Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest

poruka: 42
|
čitano: 6.849
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest".
11 godina
neaktivan
offline
Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest

mrš microsoft 

Moj PC  
11 4 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest

Ne mo'š mi to radit'!!!

 

Najbolji fol koji sam izveo Paintom (tada nisam imao bolji alat za to) je na win 98 uhvatio print screen desktopa (sa ukljucenim ikonama, naravno) te Paintom snimio sliku (tada nije bilo drugog nacina da se snimi print screen na disk) koju sam stavio kao wallpaper, a nakon toga iskljucio prikaz ikona na desktopu. Jadna sestra je pola sata pokusavala shvatiti sta nije ispravno s kompjuterom, a ja se pravio zabrinut i optuzivao je da je nesto zeznula.

:)

 

Iskreno ce mi biti zao.

morrisoN
 
47 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
Zajebancija pod pneumatikom 😂
 
0 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
To smo mi profesoru napravili 😆😆😆
15 godina
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
Kamikaza1600vti kaže...

mrš microsoft 

 A na svim mašinama vrtiš windowse? Tko je napravio windowse? General Motors?

 

Drago mi je da se MS konačno rješava onoga šta nikad nije radilo kako treba ili je bilo beskorisno. Čujem da najesen odlazi i MS-ov alat za izradu slike sustava. Napokon!!

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 4:21 (BlackMoon).
15 godina
offline
Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest

eh, ta sedmica. sva je vražja 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
Sa Paintom smo svi bili Photoshop masteri, sada odlazimo u povijest.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest

Microsoft has today confirmed that MSPaint.exe isn't being killed with the Fall Creators Update, and instead will be coming to the Windows Store for free!

Vijest sa windowscentral

 
2 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
Brk kaže...

Microsoft has today confirmed that MSPaint.exe isn't being killed with the Fall Creators Update, and instead will be coming to the Windows Store for free!

Vijest sa windowscentral

 

Kad covik zna koristitit internet,kako je je sve lako.

 

Sad jos da autore clanaka naucimo isto,pa di bi nam kraj bio

14 godina
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
morrisoN kaže...

Ne mo'š mi to radit'!!!

 

Najbolji fol koji sam izveo Paintom (tada nisam imao bolji alat za to) je na win 98 uhvatio print screen desktopa (sa ukljucenim ikonama, naravno) te Paintom snimio sliku (tada nije bilo drugog nacina da se snimi print screen na disk) koju sam stavio kao wallpaper, a nakon toga iskljucio prikaz ikona na desktopu. Jadna sestra je pola sata pokusavala shvatiti sta nije ispravno s kompjuterom, a ja se pravio zabrinut i optuzivao je da je nesto zeznula.

:)

 

Iskreno ce mi biti zao.

 Isto to smo mi na poslu kolegi napravili pred desetak godina, koji je downloadao u to vrijeme ogromnih par gigabajta. Progres mu je stajao na cca 50%, a on se bojao ista dirati, jer mozda download krene opet :)

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
12 godina
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
CalvinRi kaže...
morrisoN kaže...

Ne mo'š mi to radit'!!!

 

Najbolji fol koji sam izveo Paintom (tada nisam imao bolji alat za to) je na win 98 uhvatio print screen desktopa (sa ukljucenim ikonama, naravno) te Paintom snimio sliku (tada nije bilo drugog nacina da se snimi print screen na disk) koju sam stavio kao wallpaper, a nakon toga iskljucio prikaz ikona na desktopu. Jadna sestra je pola sata pokusavala shvatiti sta nije ispravno s kompjuterom, a ja se pravio zabrinut i optuzivao je da je nesto zeznula.

:)

 

Iskreno ce mi biti zao.

 Isto to smo mi na poslu kolegi napravili pred desetak godina, koji je downloadao u to vrijeme ogromnih par gigabajta. Progres mu je stajao na cca 50%, a on se bojao ista dirati, jer mozda download krene opet :)

 ja prije skoro pa 20 god. isto, ali nisam isključio prikaz ikona nego ostavio i dodao neke mape nacrtane, pa je ispalo neke mape otvara na dvoklik neke - ne, onda su krenule teorije, jel to zbog duljine imena, naših slova, brzine klikanja, položaja na zaslonu, restartaj, zatvori prozore smeta propuh, operi prozore....

16 godina
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
Abomb kaže...
Brk kaže...

Microsoft has today confirmed that MSPaint.exe isn't being killed with the Fall Creators Update, and instead will be coming to the Windows Store for free!

Vijest sa windowscentral

 

Kad covik zna koristitit internet,kako je je sve lako.

 

Sad jos da autore clanaka naucimo isto,pa di bi nam kraj bio

 U vrijeme objave vijesti na svim portalima, pa i Bugu, Microsoftova izjava o selidbi Painta na Windows store još nije postojala. Objavljena je naknadno, vjerojatno upravo kao reakcija na "paniku" koju je izazvala objava ukidanja Painta.

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
13 godina
offline
Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest

MS Paint is saved!

 

"Today, we’ve seen an incredible outpouring of support and nostalgia around MS Paint. If there’s anything we learned, it’s that after 32 years, MS Paint has a lot of fans. It’s been amazing to see so much love for our trusty old app. Amidst today’s commentary around MS Paint we wanted to take this opportunity to set the record straight, clear up some confusion and share some good news: MS Paint is here to stay, it will just have a new home soon, in the Windows Store where it will be available for free.

 

Paint 3D – the new app for creativity, also available for free with the Windows 10 Creators Update, will continue to get new feature updates. In addition to the new 3D capabilities, many of the MS Paint features people know and love like photo editing, line and curve tools, and 2D creation are in Paint 3D.

 

So, thanks for all the MS Paint love, keep the feedback coming via the Paint 3D app, and keep creating!"

 

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/07/24/ms-paint-stay/

 

 
8 0 hvala 2
11 godina
odjavljen
offline
Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest

Aj da i oni poslušaju koji put. 

...................................... funny facts
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
skorvy kaže...

Aj da i oni poslušaju koji put. 

 ajd... makar taj koji je odlučio da izbacuju paint je teži kreten. S tim su samo nas hejtere podsjetili na to koliko u biti preziremo taj new age movement unutar MS-a...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
BlackMoon kaže...
Kamikaza1600vti kaže...

mrš microsoft 

 A na svim mašinama vrtiš windowse? Tko je napravio windowse? General Motors?

 

Drago mi je da se MS konačno rješava onoga šta nikad nije radilo kako treba ili je bilo beskorisno. Čujem da najesen odlazi i MS-ov alat za izradu slike sustava. Napokon!!

 da na svim mašinama

neznam šta ste tolko buthurt ako neko izrazi ne zadovoljstvo zato što se nešto mijenja

meni je paint u milion sitnih obrada neke sličice pomogao beskonačno, koji će mi k***c pro alat za to što dvje crte moram povuć?

 

mogu komotno ostavit i paint i dodat još neš ozbiljnije, ko da je to neki problem

16 godina
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
Kamikaza1600vti kaže...
BlackMoon kaže...
Kamikaza1600vti kaže...

mrš microsoft 

 A na svim mašinama vrtiš windowse? Tko je napravio windowse? General Motors?

 

Drago mi je da se MS konačno rješava onoga šta nikad nije radilo kako treba ili je bilo beskorisno. Čujem da najesen odlazi i MS-ov alat za izradu slike sustava. Napokon!!

 da na svim mašinama

neznam šta ste tolko buthurt ako neko izrazi ne zadovoljstvo zato što se nešto mijenja

meni je paint u milion sitnih obrada neke sličice pomogao beskonačno, koji će mi k***c pro alat za to što dvje crte moram povuć?

 

mogu komotno ostavit i paint i dodat još neš ozbiljnije, ko da je to neki problem

 sljedeće će vjerojatno maknuti notepad i gurati wordpad 3D....

btw. ako je netko majstor, paint je čist sposoban alat :) 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 12:53 (Aldo).
15 godina
offline
Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest

NOOO! Painttttt! sooo awesome app!

 

(što? spašen? besplatan?)

 

NOOO! such a bad 80ies app! It sucks so hardddddd!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest

Paint je jedan od najkorisnij alata za korisničku podršku - skoro svakoga možeš naučiti Alt Print screen i paste u Paint, ali sad nekome objasniti da treba prvo skinuti Paint sa App storea... Bit će veselo. Ovo je valjda zato da se smanji footprint Windowsa pa da se mogu pohvaliti da čista instalacija zauzima manje od 20GB.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest

Također profa kaže da se svi programi za crtanje temelje na "Bojicama" (hrv. Win.) 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
southy kaže...

Paint je jedan od najkorisnij alata za korisničku podršku - skoro svakoga možeš naučiti Alt Print screen i paste u Paint, ali sad nekome objasniti da treba prvo skinuti Paint sa App storea... Bit će veselo. Ovo je valjda zato da se smanji footprint Windowsa pa da se mogu pohvaliti da čista instalacija zauzima manje od 20GB.

 

Nakon snipping toola mi vise to ne treba, a.bio je must. :)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
mrfloyd kaže...

 

Nakon snipping toola mi vise to ne treba, a.bio je must. :)

 "Snipping" tool, oni koji su skloni raznim teorijama bi rekli da je to nekakv židovski lobi 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
8 godina
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
southy kaže...

Paint je jedan od najkorisnij alata za korisničku podršku - skoro svakoga možeš naučiti Alt Print screen i paste u Paint, ali sad nekome objasniti da treba prvo skinuti Paint sa App storea... Bit će veselo. Ovo je valjda zato da se smanji footprint Windowsa pa da se mogu pohvaliti da čista instalacija zauzima manje od 20GB.

 

Nervira me to i zbuni svaki put kad se "vratim" u Windows... na Linuxu sam navikao stisnuti (samo) PrtScr i odmah ti ponudi snimanje screenshota gdje želiš (a tek opcionalno samo u clipboard).
Čak i onaj rudimentalni gThumb ti odma' daje crop, resize itd. Za zahtjevnije potrebe je tu Shutter, ono - 2 klika iz Soft Managera (kao što će sad valjda biti Paint).
Makar, kao i pod Winsima, najčešće za brzu obradu (screenshota itd) koristim IrfanView (pa onda Gimp, ako ustreba).

 

Hmmm... ne znam jesam li Paint(brush) 20 puta otvorio u životu. Najčešće bih ga izbrisao odmah po instalaciji.
Koliko se sjećam, IrfanView mi je oduvijek bio default, prije / pored njega PaintShop Pro (dok nije postao Godzilla).

 

Paint 3D? Štajaznam, moglo bi biti zanimljivo i praktično. Ali, malo su mi to previše kruške i jabuke.
Bar za Winse ima tih jednostavnih 3D programa, gdje digneš dubinu iz 2D crteža, pa čak i u Google SketchUp ili Wings3D možeš jednostavno uraditi nešto što ti treba.
Ako ne nakrcaju ribbonsa i sličnijeh featurea, moglo bi biti ok.

 

Mda... čim MS objavi Paint 3D, odma' će se na Ubuntujima naći još kompliciraniji klon, sa valjda Augmented Reality postavkama za osnovno prčkanje po slici.

Umjesto da adoptiraju npr MyPaint. Koji radi i na Win/Lin/Mac.

16 godina
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
Brk kaže...

Microsoft has today confirmed that MSPaint.exe isn't being killed with the Fall Creators Update, and instead will be coming to the Windows Store for free!

Vijest sa windowscentral

To ne znači da je istina.

Win32 MSPaint.exe is beeing killed and we will offer you new na improved UWP Paint only from store.

 

Znači jedan ok program (u relativnim pojmovima) ubijaju i uvaljuju ljudima UWP smeće.

16 godina
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
southy kaže...

Paint je jedan od najkorisnij alata za korisničku podršku - skoro svakoga možeš naučiti Alt Print screen i paste u Paint, ali sad nekome objasniti da treba prvo skinuti Paint sa App storea... Bit će veselo. Ovo je valjda zato da se smanji footprint Windowsa pa da se mogu pohvaliti da čista instalacija zauzima manje od 20GB.

Totalno beskoristan za to. Win Vista je uvela Snip program za screenshotove i radi super.

Također u Paintu ništa ne možeš raditi. Za sve što treba bolje je uzet Paint.net, jer radi super i win32 je app.

A što se tiče Painta... Ubijaju win32 aplikacije kako bi mogli uvaliti ljudima smeće od UWP-a, koje će žderat memoriju i radi sporo... Čisto jer mogu 

(primjer: Kalkulator - win32 - 2.8MB, UWP - 21MB - što faking kalkulator radi (isti su) da treba 10x više memorije - i da provjerite svi: calc u windowsima nestao - sad moraš Kalkulator upisat u search)

8 godina
offline
Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest

Novi kalkulator je ok, pa nemaš valjda 128mb rama da te brine tih 20mb više?

 

Jedino mi smeta delay kod desnog klika za copy/paste, ali ok naviknuo sam se sa ctr-c, ctrl-v.

Moj PC  
1 5 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest

Sad kad su maknili Paint trebali bi ukinuti i Start button!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
gkelekov kaže...
southy kaže...

Paint je jedan od najkorisnij alata za korisničku podršku - skoro svakoga možeš naučiti Alt Print screen i paste u Paint, ali sad nekome objasniti da treba prvo skinuti Paint sa App storea... Bit će veselo. Ovo je valjda zato da se smanji footprint Windowsa pa da se mogu pohvaliti da čista instalacija zauzima manje od 20GB.

Totalno beskoristan za to. Win Vista je uvela Snip program za screenshotove i radi super.

Također u Paintu ništa ne možeš raditi. Za sve što treba bolje je uzet Paint.net, jer radi super i win32 je app.

A što se tiče Painta... Ubijaju win32 aplikacije kako bi mogli uvaliti ljudima smeće od UWP-a, koje će žderat memoriju i radi sporo... Čisto jer mogu 

(primjer: Kalkulator - win32 - 2.8MB, UWP - 21MB - što faking kalkulator radi (isti su) da treba 10x više memorije - i da provjerite svi: calc u windowsima nestao - sad moraš Kalkulator upisat u search)

 

Kalkulator još uvijek postoji koliko ja vidim bez traženja u search.

 

P.S.

Slika kreirana Paintom u png format.

Kalkulator Kalkulator
veni vidi didici
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 12:23 (dagoberhr).
13 godina
offline
Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest

U starom kalkulatoru si mogao raditi računske operacije s rezultatima iz povijesti,a u novom to ne možeš. Možeš samo pozvati cijeli postupak i kopirati rezultat, pa ako hočeš zbrojiti više rezultata treba ti notepad, kao međuspremnik ili jednostavno excel frustrirajuće...

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 23:42 (Byron).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
win10pro kaže...

Novi kalkulator je ok, pa nemaš valjda 128mb rama da te brine tih 20mb više?

 

Jedino mi smeta delay kod desnog klika za copy/paste, ali ok naviknuo sam se sa ctr-c, ctrl-v.

Glup mi je argument da ako ima RAM-a da ga treba rasipati. To bi posebno bio glup argument da si programer pa da to kažeš. 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice