Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela iz Wi

poruka: 108
|
čitano: 14.156
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela iz Wi".
16 godina
offline
Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela iz Wi

To se čekalo!

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
4 29 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela iz Wi

Bezveze, sta fali starom cp-u?

Moj PC  
52 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela i
Kant kaže...

To se čekalo!

 

Zasto? 

14 godina
offline
Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela iz Wi

izgleda da žele ukloniti sve što imalo podsjeca na xp 

Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
online
Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela iz Wi

Prvo su napravili da win+i otvara settings, a miču i CP. Totalno nepotrebno; CP shortcut imam uvijek pokraj PC ikone, Settings mi je jednostavno previše "touch" dizajna :(

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Moj PC  
17 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela iz Wi

Moram priznati da mi je žao. Nostalgija može biti snažna. Ah, naviknut ćemo se.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela i
NiramX kaže...

Moram priznati da mi je žao. Nostalgija može biti snažna. Ah, naviknut ćemo se.

 naviknut vraga. sad ću morat radit ručno shortcutove za neke stvari. ja neznam kome smeta CP. ionako moraš stisnut desni klik na start da bi uopće dobio meni za uć.

14 godina
offline
Re: Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela i
e tek ce sad trbat nac neke postavke.... e pa ser**m im se na poso....
VenAtoR#2231
14 godina
offline
Re: Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela i
jocommb kaže...
e tek ce sad trbat nac neke postavke.... e pa ser**m im se na poso....

 Potpisujem nije mi jasno šta fali control panelu, settings mi je em pretabletski em zbunjoza teška, control panel barem znaš višemanje di je šta a ovdje barem meni je nedorečen i zbrda zdola nabacan, pokušao sam ga prokužit ali sam se ipak vratio dobrom starom CPu

sve u svemu....gamad jedna microsoftska pa nisu kompovi mobiteli da se sve radi na taj stil

15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela i
Odtaviti CP za PRO verziju a za home verziju ostaviti samo Settings.
Win win situacija.
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela iz Wi

Ja ću instalirat neki slipstriman s torenta pa imat win 10 uber pro x64 dark assassin call of of duty edition - with cp support

 

Ili možda classic shell dobi neki novi fičr.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2016 23:07 (Ikarus01).
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela i
Abomb kaže...
Odtaviti CP za PRO verziju a za home verziju ostaviti samo Settings.
Win win situacija.

 Kakve ovo logike ima? Da za doma kupim pro verziju?

14 godina
offline
Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela iz Wi

Tek sada rade ono što je trebalo biti napravljeno s dolaskom Windowsa 10.

 

Starom Control Panelu ne fali ništa, ali problem je jer imaju dvije stvari za postavke, oni žele da je tu samo jedna.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
1 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela i
BlueMax kaže...
Abomb kaže...
Odtaviti CP za PRO verziju a za home verziju ostaviti samo Settings.
Win win situacija.

 Kakve ovo logike ima? Da za doma kupim pro verziju?

 da ako želiš blokirati win update,bitlocker,gpedit

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
12 godina
offline
Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela iz Wi

vratice microsoft control panel, samo ih treba malo pritisnuti kao za Start :D

 

 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela i
Indestructible kaže...

vratice microsoft control panel, samo ih treba malo pritisnuti kao za Start :D

 

 

 

Nekako sumnjam u to. 

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
12 godina
offline
Re: Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela i
Ikarus01 kaže...

 da ako želiš blokirati win update,bitlocker,gpedit

 Znači danas "pro" označava manji broj funkcija? Ili je micanje nečega feature?

Možda bi najbolje bilo da u najjeftiniju verziju stave 5-6 virusa a da doplaćuješ micanje istih?

 

Nekad davno "pro" je označavalo više a ne manje.

16 godina
offline
Re: Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela i

Za xp kad je izasao sam smatrao da je nakaradna slikovnica za djecu u odnosu na Win2000(vjerojatno prvi i zadnji windowsi s ozbiljnim izgledom), ali prema ovom sto win10+ postaje, je bio mila majka. Cijeli ovaj trend unakaradjivanja na svim podrucjima informatike i informatickog novinarstva, gdje se nastoji ne prikazati vise od 100 znakova "sadrzaja" na ekranu, jako me zivcira. To nas dovodi do situacije da imamo sve vece monitore sa sve vecim rezolucijama, a sadrzaj koji nam svi od reda plasiraju je debelo oversized i intelektualno sve siromasniji. No valjda to tak mora biti zbog brzo rastuce populacije poluretardiranih bahatih juzera koji teze "jednostavnosti", a imaju brojnost i dovoljno para da diktiraju trendove... Steta da to tak mora biti...

16 godina
neaktivan
offline
Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela iz Wi

Napravite novi folder iliti mapu i (jao kako mrzim ovu riječ) zalijepite ovo:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

 

Naviknite se na "GodMode" pa neka M$ radi šta hoće.

 

Pro tip, search radi kao i za svaki folder

Pro tip #2, kompatibilno sa Windows 7-8-10

 

 

Indestructible kaže...

vratice microsoft control panel, samo ih treba malo pritisnuti kao za Start :D

 Ja očito ne znam na kojim Windowsima radim ali ne vidim da je M$ vratio start ako misliš na start iz XP/7. Ako misliš na onaj iz Windowsa 8 onda isto ne vidim kako ga je M$ vratio. Možda sam ćorav od buljenja u ekran...

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.2.2016 0:11 (indig0F10w).
Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela i
Aldo kaže...

Za xp kad je izasao sam smatrao da je nakaradna slikovnica za djecu u odnosu na Win2000(vjerojatno prvi i zadnji windowsi s ozbiljnim izgledom), ali prema ovom sto win10+ postaje, je bio mila majka. Cijeli ovaj trend unakaradjivanja na svim podrucjima informatike i informatickog novinarstva, gdje se nastoji ne prikazati vise od 100 znakova "sadrzaja" na ekranu, jako me zivcira. To nas dovodi do situacije da imamo sve vece monitore sa sve vecim rezolucijama, a sadrzaj koji nam svi od reda plasiraju je debelo oversized i intelektualno sve siromasniji. No valjda to tak mora biti zbog brzo rastuce populacije poluretardiranih bahatih juzera koji teze "jednostavnosti", a imaju brojnost i dovoljno para da diktiraju trendove... Steta da to tak mora biti...

 Nemoj zajebavat. U odnosu na win 8 možemo reći kako MS ide u pravom smijeru.

 

U biti se apsolutno slažem s tobom no to nije isključivo informatički problem.

 

Pogledaj u kojem smijeru ide novinarstvo, kinematografija, glazba, druženje u birtiji... evolucija ili degeneracija?

12 godina
offline
Re: Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela i
indig0F10w kaže...

 

 Ja očito ne znam na kojim Windowsima radim ali ne vidim da je M$ vratio start ako misliš na start iz XP/7. Ako misliš na onaj iz Windowsa 8 onda isto ne vidim kako ga je M$ vratio. Možda sam ćorav od buljenja u ekran...

 dolje lijevo

 

vratio ga je samo na ikoni više ne piše start i malo je drukčije koncipiran nego onaj na win 7. no opet puno bliži nego ona metro debilana na win 8. kad se samo sjetim lumena s ovog foruma koji su govorili kako je povlačenje miša u gornji desni kut ekrana (a još kad imaš tri ekrana), onda čekanje par sekundi) pa biranje "settingsa" da bi otvorio opciju gašenja računala - korak u budućnost :)

16 godina
offline
Re: Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela i
BlueMax kaže...
Aldo kaže...

Za xp kad je izasao sam smatrao da je nakaradna slikovnica za djecu u odnosu na Win2000(vjerojatno prvi i zadnji windowsi s ozbiljnim izgledom), ali prema ovom sto win10+ postaje, je bio mila majka. Cijeli ovaj trend unakaradjivanja na svim podrucjima informatike i informatickog novinarstva, gdje se nastoji ne prikazati vise od 100 znakova "sadrzaja" na ekranu, jako me zivcira. To nas dovodi do situacije da imamo sve vece monitore sa sve vecim rezolucijama, a sadrzaj koji nam svi od reda plasiraju je debelo oversized i intelektualno sve siromasniji. No valjda to tak mora biti zbog brzo rastuce populacije poluretardiranih bahatih juzera koji teze "jednostavnosti", a imaju brojnost i dovoljno para da diktiraju trendove... Steta da to tak mora biti...

 Nemoj zajebavat. U odnosu na win 8 možemo reći kako MS ide u pravom smijeru.

 

U biti se apsolutno slažem s tobom no to nije isključivo informatički problem.

 

Pogledaj u kojem smijeru ide novinarstvo, kinematografija, glazba, druženje u birtiji... evolucija ili degeneracija?

 Napretka ima u odnosu na win8, ali vec sljedeci windowsi bi mogli postati neupotrebljivi ako nastave. Core elementi windowsa 10, njihov kernel, driver model, API jako su dobro napravljeni, ali GUI... Wtf. Ozbiljan korisnik bi trebao teziti ipak necem puno boljem... Moze netko preporuciti postenu alternativu Exploreru i desktop GUI-u? A da nije opet neko nestabilno smece..

12 godina
offline
Re: Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela i
lovac82 kaže...
indig0F10w kaže...

 Ja očito ne znam na kojim Windowsima radim ali ne vidim da je M$ vratio start ako misliš na start iz XP/7. Ako misliš na onaj iz Windowsa 8 onda isto ne vidim kako ga je M$ vratio. Možda sam ćorav od buljenja u ekran...

 Pa Metro....... nisu ga u potpunosti odbacili ali sada je slicniji starom start izborniku (samo drukcije "modernije" sucelje tog izbornika s nesto vise funkcija).

 metro više ne postoji

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela iz Wi

Da neću moći bez contol panela? E moći ću. Da mi se sviđa ideja? Pa baš i ne, ali šta će nam dvi stvari za istu namjenu. Naviknija sam se na setingse tako da ću ovu odluku lako svarit, ionako sam kontol panel otvara jedino za podesit power postavke.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela i

to su ti moderni kreativni direktori, gurui, koji ne znaju apsolutno nista osim mijenjati postojece

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela i
nixass kaže...

to su ti moderni kreativni direktori, gurui, koji ne znaju apsolutno nista osim mijenjati postojece

 znaju i vratit na staro.

8 godina
neaktivan
offline
Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela iz Wi

Stvari se prilagodavaju prosjecnom korisniku, koji ima jako povrsno znanje te mu pokusavaju olaksati na bilo koji nacin, pa i preko naprednijih korisnika kojih je procentualno jako malo, al se nadaju da ce se oni snaci (kao sto i hoce, i naviknut ce se, covjek se navikne i na gore stvari)

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela i
.jpg kaže...

Stvari se prilagodavaju prosjecnom korisniku, koji ima jako povrsno znanje te mu pokusavaju olaksati na bilo koji nacin, pa i preko naprednijih korisnika kojih je procentualno jako malo, al se nadaju da ce se oni snaci (kao sto i hoce, i naviknut ce se, covjek se navikne i na gore stvari)

 Stvari su se pokušale približiti tabletima i ta filozofija je doživjela fijasko i na desktopu i na tabletu. Sad se stvari vračaju u normalu ali tragovi piškit ću/kakit ću su još uvijek prisutni. Prosječan korisnik zna upaliti browser ili word i za sve ostalo traži pomoć. Ljudi bi se navikli i na DOS da moraju ali nije u tome kvaka. Kao da svaki dan na posao idem biciklom i ti mi uzmeš bicikl i kao argument kažeš da ću se naviknuti i pješke. Smisao je valjda prilagoditi uređaj korisniku a ne obrnuto.

14 godina
offline
Re: Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela i
ranko091 kaže...
NiramX kaže...

Moram priznati da mi je žao. Nostalgija može biti snažna. Ah, naviknut ćemo se.

 naviknut vraga. sad ću morat radit ručno shortcutove za neke stvari. ja neznam kome smeta CP. ionako moraš stisnut desni klik na start da bi uopće dobio meni za uć.

 ček... ČEK.... OMG. Moj cijeli život je bio laž do ovoga trenutka...

15 godina
offline
Microsoft počeo s uklanjanjem Control Panela iz Wi

pa dobro, bando odmetničko-nevjernička bezobrazna i obični korisnički smrtnici, kako se uopće usuđujete propitkivati dogme njegove presvete uzoritosti mikrosofta?! ako itko zna što je, kad i kako dobro za vas, to je ms. kakva upravljačka poloča, kakvi bakrači?! vi u vašoj korisničkoj beznačajnosti imate samo kimnuti glavom uz smiješaque i reći "da, sahib". i da više tu na forumu ne vidim heretičke ispade protiv njihove nepogrešivosti, jer će vas snaći sudbina gora i od sudbine same (grmljavina, munje, vihor). zar niste čitali u onom napisu kako su bogovi osvetoljubive sveznalice?! nemojte da vam pošaljem gorući grm (ver. 3.14), najezdu patcheva, kišu buildova i jahače apokalimse (memphisa, bilala, mfrankovica i ostale)! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.2.2016 5:48 (Ajar).
Moj PC  
10 2 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice