Microsoft premašio plan, zasluge idu uslugama u ob

poruka: 9
|
čitano: 1.791
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft premašio plan, zasluge idu uslugama u ob".
15 godina
offline
Microsoft premašio plan, zasluge idu uslugama u ob

... firma koja u godini stvori profit za poravanati naš javni dug...

- i da, rast će ima profit, licence, poslovni model na koji prelaze u idućih par godina će umnožiti (duplo naviše) zaradu.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Microsoft premašio plan, zasluge idu uslugama u ob

a koliki je udio koristenja ms tehnologija u tom novcu :) hocu reci, koliko korisnika koristi linux i ostale ms alternative u ms cloudu...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft premašio plan, zasluge idu uslugama
trolaslavonska kaže...

a koliki je udio koristenja ms tehnologija u tom novcu :) hocu reci, koliko korisnika koristi linux i ostale ms alternative u ms cloudu...

 Ostavio bih ti jedan link koji sam ovdje pisao ima 4 godine i drago mi je da i Microsoft se strateški prilagodio:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/google-zamijeniti-mysql-mariadb-om/194957.aspx?page=1&jumpto=3848659&sort=asc&view=flat

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft premašio plan, zasluge idu uslugama
trolaslavonska kaže...

a koliki je udio koristenja ms tehnologija u tom novcu :) hocu reci, koliko korisnika koristi linux i ostale ms alternative u ms cloudu...

Oko 40%, koji postotak manje, je samo Ubuntu ako se ne varam.

Smooth Operator kaže...

Ostavio bih ti jedan link koji sam ovdje pisao ima 4 godine i drago mi je da i Microsoft se strateški prilagodio:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/google-zamijeniti-mysql-mariadb-om/194957.aspx?page=1&jumpto=3848659&sort=asc&view=flat

Mislim da si fulao poantu otvorenog koda. U poruci koju si napisao suprotstavljaš otvoreni kod s velikim firmama i njihovim vlasničkim rješenjima kao da su to neka dva odvojena svijeta. Međutim, to je krivo. Uopće nije bitno stoji li iza projekta otvorenog koda MS, Intel, Apple ili baba Marica, ti i ja zajedno, dok je god na projektu nakeljena licenca otvorenog koda. I to je to, više nije bitno radi li se o velikoj firmi, maloj firmi ili tri hobista, to je otvoreni kod i gotovo.

 

Dakle, otvoreni kod nije nikakva prijetnja velikim firmama, otvoreni je kod poslovni model i konačno su to sad i ti dinosauri počeli shvaćati i to je u redu. I kad malo bolje pogledaš, velika je većina programske podrške koja se danas koristi, na ovaj ili onaj način otvorenog koda.

 

Ako baš želiš suprotstavljati otvoreni kod s velikim firmama kao da im je to nekakva prijetnja, što nema baš smisla, ali 'ajmo hipotetski - slobodno se može reći da otvoreni kod pobjeđuje, ako već i nije odnio pobjedu.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft premašio plan, zasluge idu uslugama
1domagoj1 kaže...
Mislim da si fulao poantu otvorenog koda. U poruci koju si napisao suprotstavljaš otvoreni kod s velikim firmama i njihovim vlasničkim rješenjima kao da su to neka dva odvojena svijeta. Međutim, to je krivo. Uopće nije bitno stoji li iza projekta otvorenog koda MS, Intel, Apple ili baba Marica, ti i ja zajedno, dok je god na projektu nakeljena licenca otvorenog koda. I to je to, više nije bitno radi li se o velikoj firmi, maloj firmi ili tri hobista, to je otvoreni kod i gotovo.

 

Dakle, otvoreni kod nije nikakva prijetnja velikim firmama, otvoreni je kod poslovni model i konačno su to sad i ti dinosauri počeli shvaćati i to je u redu. I kad malo bolje pogledaš, velika je većina programske podrške koja se danas koristi, na ovaj ili onaj način otvorenog koda.

 

Ako baš želiš suprotstavljati otvoreni kod s velikim firmama kao da im je to nekakva prijetnja, što nema baš smisla, ali 'ajmo hipotetski - slobodno se može reći da otvoreni kod pobjeđuje, ako već i nije odnio pobjedu.

 Ne mislim da si ti to detaljno pročitao, jer govorimo istu stvar. Jedan kratki citat: Mislim da neki doživljavaju open-source kao prije 10-20 god., dok je zbilja bio prijetnja velikim, već navedenim firmama.

 

Danas je open-source nešto drugo. To što si ti, ali i ja, prije 4 godine napisao. To je bilo Ballerovo vrijeme, ali sam pogodio smjer.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
10 godina
offline
Microsoft premašio plan, zasluge idu uslugama u ob

ma dobro, open source besplatan i tako to,

ali usluga se placa, dakle oni naplacuju linux virtualku, naplacuju koristenje APIja prema nekoj open source bazi...

naplacuju streamane gigabajte prema nekoj besplatnoj analitici, svejedno je njima.

nije uopce bitno kakav je softver iza, besplatan ili ne. 

 

to me zanima, koliko zapravo tih para u pozadini pogoni ms tehnologija, a koliko ostatak ekosustava.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Microsoft premašio plan, zasluge idu uslugama u ob

U svakom slučaju, čini mi se da je ovo (cloud) dobra strateška odluka za Microsoft.
Iz moje perspektive, čini mi se da je osnovica ukupnog MS promišljanja "pogledaj što atraktivnog drugi rade, napravi to bolje i brže i pokupi vrhnje".
Međutim, prečesto Marko kasno na bojište stiže (ili naprosto podbaci). Pa onda "ruskom" metodom forsiranja (upucavanjem enormnih milijardi) pokušava "savinuti stvarnost" (a ponekad im i uspije).
Sa cloudom to djeluje isto tako, ali je to doista business budućnosti, omogućuje temelje za lakšu prodaju ostalih (vlastitih) proizvoda i - MS ima novčane i tehnološke resurse da to uspješno razvije.
Tako da, što se mene tiče, +1 za Microsoft.

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft premašio plan, zasluge idu uslugama u ob

Maknuli Ballmera i pretvaraju firmu u Google da bi slijedili novac. Drugim riječima, Windows postaje nebitan u cijeloj toj priči

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
3 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft premašio plan, zasluge idu uslugama
hrvooje kaže...

Maknuli Ballmera i pretvaraju firmu u Google da bi slijedili novac. Drugim riječima, Windows postaje nebitan u cijeloj toj priči

Oduvijek vrijedi pravilo "prilagodi se ili umri" pa tako i sad. Da MS nije skrenuo prema cloudu teški oblaci bi se nadvili nad njime. Što se Windowsa tiče oni već jedno vrijeme postaju sve manje bitni jer se tržište okreće drugim "form-factorima" i svi oni koji su koristili desktop za surfanje, mail i slično koriste mobitele ili tablete, a Windowsi ostaju za "pro" korisnike i igrače. Zadnja verzija koja je izazivala "uzbuđenje" je bila 7-ica, nakon toga i prodaju na silu ili poklanjaju pa se od njih teško može očekivati zarada u maloprodaji.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice