Microsoft ulaže u Cyanogen

poruka: 21
|
čitano: 3.232
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft ulaže u Cyanogen".
13 godina
offline
Microsoft ulaže u Cyanogen

Ako je ovo istina, a nema razloga ne biti istinom - ovo bi mogao biti odličan potez.
Jedino da ne unište tom investicijom sam CyanogenMOD, kao što su napravili s Nokiom.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Microsoft ulaže u Cyanogen

nabijem ih na qrac, eto

cuj investiraju u cyanogenmod

covjece, ovaj microsoft, hem sto izbacuje svoje aplikacije koje su i bolje za ostale platforme, sad i ulaze u ostale platforme u ovom slucaju CM

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft ulaže u Cyanogen
Indestructible kaže...

nabijem ih na qrac, eto

cuj investiraju u cyanogenmod

covjece, ovaj microsoft, hem sto izbacuje svoje aplikacije koje su i bolje za ostale platforme, sad i ulaze u ostale platforme u ovom slucaju CM

 Toliko o WP :P

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
offline
Microsoft ulaže u Cyanogen

Satya je neusporedivo pametniji od prethodnika.

 

I, očigledno, spreman je na prljavu igru tipa Oraclea.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft ulaže u Cyanogen
uuY kaže...

Satya je neusporedivo pametniji od prethodnika.

 

I, očigledno, spreman je na prljavu igru tipa Oraclea.

 

 Ako je MS do sada već imao najprljaviju igru,kakva će im biti od sada tek?Naravno pod uvjetom da si ti u pravu.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
13 godina
neaktivan
offline
Microsoft ulaže u Cyanogen

Mogli bi malo bolje kopirati vijesti i navesti izvor, ugledajte se npr u http://arstechnica.com/gadgets/2015/01/microsoft-to-invest-in-cyanogen-hopes-to-take-android-away-from-google/

 

Nece investirati 70M nego ce imati manji udio u istoj investiciji

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft ulaže u Cyanogen

čisti kapitaliztam u punom smislu: plati da susjedu krepa krava kako bi tvoj poluproizvod bio konkurentniji

 
9 2 hvala 0
9 godina
offline
Microsoft ulaže u Cyanogen

Nevidim po čemu je WP poluproizvod.

Možda po puno fluidnijem iskustvu?

Svi drukaju za Android kao da je nešto revolucionarno.

 

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
12 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Microsoft ulaže u Cyanogen

U tom slučaju će se neka ekipa sa CM razići i osnovati novi forkan CM. Na isti način je Microsoft napravio vrlo slično sa Nokia-om.

 

Da to i naprave opet će neko forkat.

Izgubit će određeni broj developera sa CM (natjerat će postojeće CM developere da razviju novi forkan CM).

Microsoft će samo preuzeti i ništa neće od toga biti. Samo će sakriti CM od javnosti.

 

CM je jako uspješan projekt i to ih muči. Zato kupuju. Flies away.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft ulaže u Cyanogen

Za koji dan vijest: google kupio cyanogen

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft ulaže u Cyanogen
Hrvoje.RH kaže...

Nevidim po čemu je WP poluproizvod.

Možda po puno fluidnijem iskustvu?

Svi drukaju za Android kao da je nešto revolucionarno.

 

 pa da je wp toliko revolucionaran ne bi se microsoft bojao androida

hobi:moj-android.net
15 godina
neaktivan
offline
Microsoft ulaže u Cyanogen

Ajde da pitam znalce. Dali bi se isplatilo staviti Cyanogen na Nexusa 5? Nisam baš niti ja nešto zadovoljan sa L, ili da čekam novi update?

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft ulaže u Cyanogen
Point-X kaže...

Ajde da pitam znalce. Dali bi se isplatilo staviti Cyanogen na Nexusa 5? Nisam baš niti ja nešto zadovoljan sa L, ili da čekam novi update?

Mislim da si pogriješio temu.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft ulaže u Cyanogen
sudy_freak kaže...
Point-X kaže...

Ajde da pitam znalce. Dali bi se isplatilo staviti Cyanogen na Nexusa 5? Nisam baš niti ja nešto zadovoljan sa L, ili da čekam novi update?

Mislim da si pogriješio temu.

 Vidim da se priča o Cyanogen-u pa da ne otvaram novu temu bzvz, pa sam eto tu pitao .

9 godina
offline
Microsoft ulaže u Cyanogen

Mislim da se svi prvo morate malo informirati. Microsoft ima neke patente vezane uz Android OS, za svaki Android uređaj dobiva novac a da ni prstom nije mrdnuo i cilj mu je i dalje prikupljati novce od Androida. Ako Cyanogen napravi "novi" Android koji ne koristi Microsoftove patente, Microsoft bi mogao ostati bez dijela dobiti od licenci, ovako si je osigurao daljnje prihode. Dakle, nije ni nepovjerenje u Windows Phone niti strah od Androida.

 

http://www.winbeta.org/news/microsoft-makes-more-money-android-it-does-windows-phone-and-xbox

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft ulaže u Cyanogen
Thinker kaže...

..koji ne koristi Microsoftove patente, Microsoft bi mogao ostati bez dijela dobiti od licenci, ovako si je osigurao daljnje prihode. ..

 -ne baš. licence naplaćuje, nema šanse za taj gubitak, nego MSO (vjerojato i ostalo uskoro), pa se osigurava na tom tržištu (mobilno, nevažno koji uređaj/OS, dok MS zarađuje). To nije isti razlog kao za kupnju Nokie. Uskoro će sasvim eliminirati npr LibreOffice kao 'konkurenta' u čemu ova firma i nije pretjerno bitna. Samo kao 'osiguranje' MSu da je u tom segmentu (insider). Kad tome dodamo image Cyanogena (rootkit/bloatware free), to je pametna investicija a za MS (M$) sića... OSXu ne treba, Canonical nema resurse.. i to je to.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft ulaže u Cyanogen
Thinker kaže...

Mislim da se svi prvo morate malo informirati. Microsoft ima neke patente vezane uz Android OS, za svaki Android uređaj dobiva novac a da ni prstom nije mrdnuo i cilj mu je i dalje prikupljati novce od Androida. Ako Cyanogen napravi "novi" Android koji ne koristi Microsoftove patente, Microsoft bi mogao ostati bez dijela dobiti od licenci, ovako si je osigurao daljnje prihode. Dakle, nije ni nepovjerenje u Windows Phone niti strah od Androida.

 

http://www.winbeta.org/news/microsoft-makes-more-money-android-it-does-windows-phone-and-xbox

 Ne. Cyanogen hoće da razdvoji Android od Googlea. Odnosno da izbaci Googleove usluge iz njega, i da naprave svoj store. Microsoft tu vidi priliku da na budućem Cyanogenovom Androidu budu po defaultu instalirane njihove usluge.

15 godina
offline
Re: Microsoft ulaže u Cyanogen
Hrvoje.RH kaže...

Nevidim po čemu je WP poluproizvod.

Možda po puno fluidnijem iskustvu?

Svi drukaju za Android kao da je nešto revolucionarno.

 

 WP je u usporedbi sa androidom definitivno poluproizvod. imam lumiu 630 koja nema niti približnu jednostavnost podešavanja kao androidi (imao sam S mini i sada S3) i po "praktičnosti" sučelja je usporediva sa Win 8 naspram Win 7. Ljepota androida je da ako ti se nešto od funkcionalnosti koja dolazi defaultno ne sviđa uvijek postoji nešto što ima istu funkciju ali drukčije složenu što je napravila zajednica. u usporedbi to dvoje su ko TV večera i švedski stol

i neznam o kakvom "fluidnijem" iskustvu trabunjaš - sučelje na WP nije fluidno (ili fluidnije) neg na s3, nit je jednostavnije za navigaciju, dapače užasno je za navigaciju jer te tjera da sve što koristiš bacaš na home screen pošto je meni užaš nelogičan i nepregledan

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.2.2015 8:31 (Ges).
13 godina
neaktivan
offline
Microsoft ulaže u Cyanogen

Čovjek kritizira WP i odmah 5 td-ova.

Moglo bi se reći da su WP-aši osim što su postali veliki fanboyi da su defintivno postali veći hipsteri od iovaca. :P

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
8 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft ulaže u Cyanogen
Imam WP i mogu rec da je "poluproizvod". Poluproizvod jer je vrlo zatvoren i ogranicen. Start je daleko losiji nego "desktopi" na Androidu, notifikacije teska koma -odvojene od aplikacije pa ova mora sve dodatno ucitavat, npr SkyPe. Gasenje aplikacija ne bi li ustedio koji mW i drugo.
Takodjer i updati koji su kao i kod Androida prebaceni na proizvodjaca telefona. Koma!
Uvijek cu usporedit sa WM i WP je puuuno losiji.
Vec se vidi da gase WP8.1 i desit ce se isto sto i sa WP7. Mene su naterali kupit novi telefon SkyPeom, ali vise nece!
13 godina
neaktivan
offline
Microsoft ulaže u Cyanogen

Windows Phone ima malo korisnika jer su oni koju su kupili WP7 telefon bili prevareni i jednostavno više ne žele riskirati.

Svi se kunu u WP. I ja sam se kleo dok sam ga imao. Istinabog, zadnjih par mjeseci korištenja mi je išao na kurac jer pola aplikacija nije bilo ažurirano zbog prelaska na WP8, bio je zatvoren i nedostajalo je aplikacija.

Evo, za usporedbu ću uzeti Lumiu 710 koju sam ja imao(isti vrag k'o i 800 i 900, dakle flagship hardver) i Xperiu Solu koja je bila sa strane. Približno ista starost i različiti OS-evi.

Na Soli sam mogao sve. Bilo koju aplikaciju, GPX program koji radi, YouTube aplikacija i što sve ne. Kroz korištenje, Android sam updateao na 4.0.4. i s vremenom se usporio. WP-u se to nije dogodilo i ostao je fluidan. Zatim sam uzeo Solu i flashao CM11 nedavno. Novi mobitel. Sve radi kao na WP-u, a ima puno, puno više aplikacija i mogućnosti. Sa WP-om to ne mogu. Probavao sam i komplicirano je i OS ne nudi mogućnost backupa SMS-ova i sl. 

 

Nakon toga sam uzeo u 6. mjesecu Z1 Compact i preporod je u odnosu na WP. Također je bolja u svim pogledima. Zašto? Zato jer radi jednako fluidno i nudi hrpu više featurea i opcija i svega i svačega u odnosu na WP(čak i 8-icu).

Sad mi nemojte govoriti da ja imam mali flagship od 4 tisuće kuna, a da WP od 1000 radi jednako. Radi, ali samo u menijima. Hardver za igre i teške radnje nije isti, u pogledu kamere, kućišta i sl. nije isti.

Da bi hardverski WP telefon bio kao i Android telefon, treba dati približno isto novca. No, WP telefon i dalje ima slabiji hardver i ograničenost.

 

 

Eto, od bivšeg korisnika WP-a.

 

P.S. I to je razlog zašto Microsoft ulaže u CM. Zato jer je jednostavno bolji od WP-a.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
8 1 hvala 3
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice